Eesti

Juankoski Gümnaasium on mitmekülgne ja aktiivne üldharidust andev gümnaasium, mis pakub üldharidusele lisaks mitmeid erilisi projekte: rahvusvahelist suhtlemist, ettevõtlust ja erinevaid kunstiga tegelemise võimalusi.

Meie gümnaasiumis on ligikaudu 80 õpilast. Väikese kooli eelisteks on üksteisest hoolimine ja individuaalne lähenemine õpilastele.

Juankoski Gümnaasium tagab head eeldused lõpueksamite sooritamiseks ja edasiste õpingute jätkamiseks.

Meie gümnaasiumis on võimalik omandada üheksat võõrkeelt ja õppida ettevõtlust. Õpitavate keelte hulka kuuluvad rootsi ja inglise keele kõrval ka saksa, prantsuse, hispaania, vene ja eesti keel.

Nendele keeltele lisaks on võimalus õppida itaalia ja jaapani keelt Isoverstas.

Juankoski Gümnaasium osaleb kaheaastases Erasmus+ projektis "Hooked on Books". Teised koolid, kellega tehakse koostööd on Ungarist ja Rumeeniast. Õpilasvahetust toimib Saksamaal Hamelnis asuva Schilleri Gümnaasiumiga.

Meie gümnaasiumis on toimiv õpilaste ettevõte Osuuskunta Pisnes (business). Selle kaudu on õpilastel võimalus tutvuda ettevõtlusega ja teenida raha täites väiksemaid tellituid töid.

Juankoski Gümnaasiumis on tehtud mitmeid muusikalist lavastusi. 2002. aastal esietendus muusikal "Juankoski- Here I Come", mis oli esimene õpilaste poolt lavastatud etendus. Muusikateatri etendused jätkuvad koostöös põhikooli õpiastega.

Kõigele lisaks võib Juankoski Gümnaasiumis sooritada erinevaid koolilõpu diplomeid muusikas, tekstiilitöös ja fotograafias.

Comments