A szülők oktatása

A kórházi tartózkodás alatt azon újszülöttek és csecsemők esetében, akik mozgásterápiát igényelnek, a szakorvos és a gyógytornász megtanítja az Édesanyát a gyermeke számára szükséges mozgásterápia elemeire.

A kezeléseket ezután az Édesanya (vagy Édesapa) otthon végzi, pontos napirend szerint, a következő kontroll időpontig, amikor az osztályon ellenőrzik illetve módosítják a terápiát a baba fejlődésének megfelelően.

Miért jó, ha a Szülő végzi a mozgás és neuroterápiát?

Mozgás és neuroterápiának hívjuk azokat a mozgást, figyelmet, értelmet, kézügyességet kialakító, javító feladatokat, melyeket kivizsgálást követően, vagy az ambuláns kontrollok során észlelt tünetek alapján javaslunk. Ezek egyszerű, rövid, minden Szülő által elsajátítható feladatok, melyeket kollégáink tanítanak meg és gyakorolnak a Szülőkkel közösen. Az otthoni könnyebb felidézés érdekében írott formában is összegezzük a tanultakat.

Hogy miért jó, ha Önök tudják gyakorolni ezeket a feladatokat gyermekükkel?

1. A legfontosabb szempont az, hogy a károsodott idegrendszerben az új idegi kapcsolatok kialakításának kulcsa a rendszeres ismétlés. Azaz naponta többször végzett, célzott feladatok kellenek a kívánt cél, a legjobb mozgásbeli és értelmi működés eléréséhez.

2. A kezelések elsajátításával, Önök, a Szülők kompetens, tevőleges részesei gyermekük gyógyulásának. A feladatok egyszerűek, szükség esetén kolléganőinkkel újra és újra megbeszélhetők, gyakorolhatók, így elrontani nem fogják. Amennyiben sikerül rendszeresen végezniük a gyakorlatokat, hétről hétre Önök is tapasztalhatják majd a változásokat, a gyógyító team részeseiként nagyobb rálátásuk lesz gyermekük fejlődésére, gyógyulási útjára is.

3. Az elvégzett neuroterápiás gyakorlatok során tovább erősödik a Gyermek-Szülő közötti kötődés és lelki kapcsolat. Hisz az érintés, az egymásra tekintés, az arc és tekintet követése, és további gyakorlatok alkalmával a gyermekre szánt minőségi időn túl - a Gyermek-Szülő közötti bizalom és szeretet is tovább nő és erősödik.

4. Nem kell utazniuk sehova, hogy kezelést kapjon a gyermek. Sok (kezelésre fordítható) időt és pénzt lehet így spórolni, arról nem is beszélve, hogy maga az utazás is fárasztó mind a csecsemő, mind a legtöbb szülő számára.

Vissza a főoldalra