Партнерство з БФ "Дон Боско"

Дата публікації допису: 6 квіт. 2014 15:52:40

Одне з чи не найважливіших поле реалізації ГО "Елеос" є волонтерський рух, а саме , його розвиток у сфері охорони психічного здоров'я населення. На цей раз йдеться про підлітків та молодь (15-21 рік), які отримують емоційну підтримку за рахунок звернень на телефон довіри.

У Елеосі працює власна лінія екстренної психологічної допомоги "Живиця", яка від 17 січня 2014 р. започаткувала роботу ще й молодіжного телефону довіри "Надія" саме для опрацювання звернень молоді, в тому числі, підлітків та школярів. Для якісної підготовки у цьому курсі використовується освітня технологія "рівний-рівному", залучені кращі спеціалісти ТД "Живиця".

У повній згоді із статутними цілями ГО "Елеоса" ми плідно співпрацюємо у ціьому проекті із Благодійним фондом "Дон Боско", який з 2000 р. провадить успішну діяльність в області виховання, творчого, спортивного і духовного розвитку молоді.

У данному проекті ГО "Елеос" та БФ "Дон Боско" має спільну мету: інформаційно-просвітницька діяльність серед молоді, співпраця у галузі профілактики девіантної поведінки молоді, створення умов для надання підліткам та молоді емоційної підтримки у кризових станах та різноманітних утрудненнях психологічного та соціального ґатунку, а також розвитку волонтеріяту серед школярів, підлітків та молоді.

Зокрема, заняття волонтерів МТД "Надія" проводяться у приміщенні БФ "Дон Боско", у адаптації навчальної програми "Надії" активну участь прийняли директор БФ "Дон Боско", о. Міхал (Воцал) та інструктор по роботі з молоддю Пономаренко Олена, яка попередньо пройшла курс підготовки телефонних консультантів на ТД "Живиця".

Є також ще один важливий напрямок плідної взаємодії двох наших громадських установ: профілактика девіантної поведінки молоді. Так, завдяки зусиллям волонтерів ГО "Елеос" було проведено пілотне психодіагностичне дослідження девіацій поведінки та психіки серед учасників навчальних програм БФ "Дон Боско", що мало на меті надання практичних рекомендацій для запровадження відповідних профілактичних заходів.

На щастя, виявилось, що для учасників нашого емпіричного дослідження немає потреби у запровадженні психопрофілактики психічних та поведінкових розладів у наслідок вживання психоактивних речовин, які, як відомо, вкрай поширені серед сучасної молоді.

Необхідно зауважити, що подібні результати є природніми, особливо, там де дбають про психічне здоров'я та духовний розвиток молоді. На основі отриманих результатів планується розробка методичних рекомендацій вихователям щодо екологічного виховання молоді у позашкільних освітніх закладах.

Ми маємо також сподівання на подальший розвиток співпраці із БФ "Дон Боско" особливо у сфері молодіжного волонтерського руху та профілактики девіантної поведінки серед молоді.