Ikimokyklinio ugdymo programa „Raktažolė“

Programos ugdymo turinys orientuotas į vaiko poreikius, interesus, saviraiškos ir savirealizacijos galimybes. Ugdymo turinį skirstome pagal vaiko kompetencijas: sveikatos saugojimo, socialinę, komunikavimo, pažinimo ir meninę. Kiekvienai iš kompetencijų priskyrėme pasiekimų sritis, aprašytas Ikimokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų apraše. Išskirtos kompetencijos sudaro ikimokyklinio ugdymo pagrindą, tačiau yra glaudžiai tarpusavyje susijusios ir dažnai iš dalies persipina. Vienos kompetencijos raida veikia kitą ir yra veikiama kitų kompetencijų raidos, todėl būtina atsižvelgti į kiekvieną kompetenciją atskirai bei į jų formuojamą visumą.

Ikimokyklinio ugdymo turinio sudarymo principai

Ikimokyklinio ugdymo tikslas ir uždaviniai

Tikslas

Atsižvelgiant į vaiko prigimtines galias, jo individualią patirtį, vadovaujantis raidos dėsningumais, padėti vaikui išsiugdyti savarankiškumo, sveikos gyvensenos, pozityvaus bendravimo su suaugusiaisiais ir vaikais, kūrybiškumo, aplinkos ir savo šalies pažinimo, mokėjimo mokytis pradmenis.

Uždaviniai 1-3 metų vaikams:

Siekti, kad vaikas:

Uždaviniai 3-6 metų vaikams:

Siekti, kad vaikas:

Atrinkdamas ir konkretizuodamas ugdymo turinį pedagogas vadovaujasi:

Pedagogą ir vaiką vienija kūrybinė sąveika:

Ugdymo metodai naudojami ikimokyklinio ugdymo programoje „Raktažolė“:

Ugdymo priemonės naudojamos ikimokyklinio ugdymo programoje „Raktažolė“:

Edukacinės aplinkos formuojamos grupėje individualioje ir grupinėje vaikų veikloje, patalpoje ir lauke, savarankiškoje ir pedagogo organizuotoje vaiko veikloje.

Reikalavimai edukacinei aplinkai: