Секція студентського наукового товариства «Фізика: техніка та прогре» 

Керівник: Савчук Р. Г., викладач фізики та астрономії циклової комісії фізико-метаматичних дисциплін та інформатичних технології.

Фізика - це щось набагато більше б ніж набір законів...Фізика насамперед жива творчість рук та мозку.

Сер Альфред Брайан Піппард 

Фізичні явища оточують нас усюди. Все, що бачимо навколо, – автомобілі і тролейбуси, метро і ескалатор, телебачення і автоматика, атомна енергетика і зв’язок, висотні споруди й мости, механізми і двигуни на фабриках, заводах і побуті – все це працює на основі практичного застосування фізичних законів. 

Мета секції наукового товариства здобувачів освіти та молодих учених ФКТБП ВНУ імені Лесі Українки є ознайомлення із сучасними дослідженнями та відкриттями в галузі науки та техніки та стимулювання студентів до самостійної пізнавальної діяльності.

Завданнями наукового товариста

До роботи товариства запрошуються студенти першого курсу.

Крім аудиторних засідань, гуртківці приймають участь у студентських конференціях, масових заходах, а також регулярно випускають стінгазети з новинами гуртківців, творчим звітом роботи гуртка раз в рік.

Така діяльність дає змогу сформувати у студентів більш ширше уявлення про фізику як науку та її прикладне застосування.

7 березня 2023 року учасниками наукового товариства було відвідано Музей науки та технічного прогресу. В ході екскурсії в здобувачів освіти виникали запитання про різні явища, а також відбулось закріплення вже теоретично опрацьованого матеріал в ході занять з фізики.

20 травня 2022 року у рамках тижня циклової комісії фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій під керівництвом Савчука Романа та Щебет Руслани було проведено спільне підсумкове засідання наукових товариств "Фізика: техніка та прогрес" та "Прикладна математика". В ході засідання було проведено фізико-математичну вікторину, а також заслухано доповіді здобувачів освіти, які готувались на ХV Міжнародну студентську наукову конференцію.

Фізика—це не лише наука, яка займається вивченням формул та теоретичного матеріалу. Насамперед, це вчення, що  або стимулює розвиток технологій через потребу підтвердження теоретичних висновків, або покращує технології через впровадження новітніх досліджень в сучасне життя. 

11 березня 2021 ркоу на відкритому засіданні секції «Юний фізик» наукового товариства здобувачів освіти та молодих учених студентами було обговорено можливі зміни, що чекають нас на протязі найближчих ста років. Це були не просто теоретичні припущення, а ознайомлення з уже існуючими в лабораторіях зразками, що поки-що недоступні широкому загалу.

Учасниками було опрацьовано теми про розвиток техніки, медицини, нанотехнологій, штучного інтелекту, а також мистецтва. Адже, важливо із розвитком наукового-технічного прогресу не забувати про особистісну та культурну сферу життя.