Секція студенского наукового товариства «Прикладна інформатика»

Керівник: Шостак Д. В. викладач інформатики циклової комісії фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій.

Основна мета секції «Прикладна інформатика» наукового товариства здобувачів освіти та молодих учених ФКТБП ВНУ імені Лесі Українки – забезпечити стійке володіння гуртківцями знаннями про процеси перетворення, збереження і використання інформації, розкриття значення інформаційних процесів у формуванні сучасної системно-інформаційної картини світу, розкриття ролі інформаційних технологій в розвитку сучасного суспільства, вироблення практичних навичок свідомого і раціонального використання комп'ютерів у повсякденній практичній, зокрема, навчально-пізнавальній діяльності студентів.

Практичні навички використання засобів сучасних інформаційно-комунікаційних технологій передбачають уміння працювати із системними та прикладними програмними засобами загального призначення: операційними системами, програмами-архіваторами, антивірусними програмами, редакторами текстів, графічними редакторами, електронними таблицями, системами управління базами даних, інформаційно-пошуковими системами, а також освітніми програмними засобами, програмами-браузерами; здійснювати пошук потрібної інформації в мережі Інтернет; розвязувати задачі за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій.

23 березня 2023 в рамках тижня циклової комісії фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій відбулося показове засідання секції "Прикладна інформатика" наукового товариства здобувачів освіти та молодих учених фахового коледжу. Темою засідання було обрано "Штучний інтелект: від фантастики до реальності". Присутні мали змогу ознайомитися з історією розвитку штучного інтелекту, поняттями машинного навчання, глибинного навчання та різновидів штучного інтелекту. Учасники секції розповіли про можливості сучасних платформ, які використовують можливості штучного інтелекту, та продемонстрували практичні приклади застосування систем генерування контенту. Зокрема, розглянуто системи ChatGPT для генерації текстів та Dall-E для генерації зображень. На завершення серед учасників лекторію було проведено вікторину в форматі гри Jeopardy. 

Прогрес не стоїть на місці, технології стають все більш «продвинуті», пристрої все швидші та мобільніші, і їх сфери застосування розширюються з кожним днем. Використання здобутків в сфері ІТ може бути застосовне до вирішення завдань керування власними приладами, будинками або навіть цілими містами.

10 березня 2021 року активні учасники секції з вивчення навчальної дисципліни «Інформатика» провели показове засідання, на тему «Інформаційні технології: погляд у майбутнє». На засіданні обговорили питання штучного інтелекту та багатьох напрямів його застосування, зокрема: «розумні» будинки, «розумні» міста, аналіз даних систем відеоспостереження, технології доповненої реальності, самокеровані автомобілі.

Вже незабаром, як вважають, цілі відділи в корпораціях зможе замінювати програміст, який буде обслуговувати нейромережу, що сама здатна приймати рішення, навчатися та вдосконалюватися. Якщо такі цікавинки, що були обговорені, існують вже сьогодні, то нам лишається лише здогадуватися яким буде світ майбутнього.

2 квітня 2019 року у Коледжу відбулося засідання наукового студентського товариства з вивчення навчальної дисципліни «Інформатика та комп’ютерна техніка» з елементами квест-гри на тему: «Ключі від форту КТБП».

Студенти другого курсу здобули нові знання у сфері захисту інформації демонструючи доповіді, та закріпили їх відповідаючи на запитання вікторини та виконуючи завдання квест-гри.


Відкрите засідання гуртка «Прикладна інформатика» на тему: «У світі цікавого» (інтелектуальний турнір)