Про педексперимент

В 2009-2010 та у 2010-11 навчальних роках проводиться педагогічний експеримент з вивчення програмування в класах технологічного профілю з використанням мови програмування C#. До участі в експерименті можуть приєднатися всі бажаючі вчителі інформатики, які викладають її в 10-11 класах загальноосвітніх навчальних закладів за програмою для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів фізико-математичного, природничого і технологічного профілів, автори: М. І. Жалдак, Н. В. Морзе, О. І. Мостіпан, Г. Г. Науменко. Програму опубліковано у збірнику «Інформатика. Програми для загальноосвітніх навчальних закладів. За ред. акад. М. І. Жалдака. — Запоріжжя: Прем'єр, 2003»

1. Про це слід завчасно повідомити педагогічну раду вашої школи.

На одній із педрад у вашому начальному закладі потрібно виступити з повідомленням про те, що Ви приймаєте участі в експерименті. Оскільки Ви як вчитель, згідно положень шкільної програми, маєте право самостійно обирати мову програмування, то Вам ніхто не може заборонити такий експеримент проводити. Але, якщо в колег будуть запитання, на них обов'язково слід відповісти, непогано заслухати думки вчителів, можна й проголосувати. Подбайте, щоб пункт про ваш виступ обов'язково включили до протоколу та в рішення педради.

Щоб документально підтвердити участь в експерименті, візьміть у секретаря виписку з рішення педради про те, що Ваша школа в поточному навчальному році проводить педексперимент "Навчання програмування з використанням мови C#(сі шарп) під час вивчення інформатики в 10-11 класах технологічного профілю". Можна сформулювати зміст виписки трішечки інакше - нічого страшного, головне, щоб документ вказував на вивчення програмування мовою С# саме в класах технологічного профілю. Зразки виписки з протоколу знайдете на сторінці "Корисні матеріали"

2. Ваш навчальний заклад повинен укласти договір з ІІТЗН про співпрацю, узгодити програму дослідження і його технічне завдання . Учасниками домовленостей виступають керівники установ, що співпрацюють а також безпосередні виконавці дослідження: вчитель інформатики школи та організатор дослідження зі сторони інституту.

Зразки документів (договору, технічного завдання, програми дослідження), необхідні для участі школи в педексперименті, знайдете на сторінці "Корисні матеріали" у файлі "Зразки.rar" - архів захищено паролем, який я повідомлю особисто!

Як провести експеримент?

1. Слід визначити класи, в яких проводитиметься дослідження.

2. Потрібно внести зміни до календарного планування у відповідності до вимог програми, за якою вивчатиметься програмування під час дослідження. Рекомендоване календарне планування та програма з інформатики для старших класів технологічного профілю знаходиться на сторінці "Корисні матеріали" в файлі "Календарне планування.doc"

Для календарного планування та організації навчального процесу, за бажанням, можна використати "Електронний журнал вчителя інформатики до вивчення розділу "Алгоритми та програми", який теж можна завантажити на сторінці "Корисні матеріали".

3. В комп'ютерному класі школи, на учнівських комп'ютерах, потрібно інсталювати середовища програмування мовою C#, попередньо встановивши відповідну версію Microsoft_.NET. Це може бути Microsoft Visual Studio (безкоштовна версія для C# - Microsoft Visual C# 2008 Express Edition) або безкоштовний пакет SharpDevelop (остання версія третя).

Напевно найпростіша програма зручна для вивчення C# - SharpDevelop перших версій (працює навіть на Windows 98). Для роботи SharpDevelop 1.1 Microsoft .NET теж першої версії.

SharpDevelop версії 1.1.0.2124 (має російськомовний інтерфейс) та Microsoft .NET версии 1.1 на російській мові (архів з двох частин) можна завантажити на сторінці "Корисні матеріали". Файли SharpDevelop_1.1.0.2124_Setup.rar, dotnetfx.part1.rar, dotnetfx.part2.rar відповідно.

З сайту Microsoft (http://www.microsoft.com/exPress/download/) можна встановити безкоштовну версія Microsoft Visual C# 2008 Express Edition - http://www.microsoft.com/exPress/download/#webInstall або завантажити весь Microsoft Visual Studio Express Edition.

4. Проводити уроки інформатики згідно календарного планування, ретельно з'ясовуючи переваги та недоліки використання для навчання мови програмування C#.

Для підтримки вивчення програмування мовою C# будуть поповнюватись методичні матеріали.

5. По завершенню навчального року зібрати та узагальнити результати успішності у експериментальних класах та іншу інформацію, згідно вказівок до підведення підсумків навчального експерименту.

Про збір та оформлення результатів експерименту детально буде описано на сторінці "Підведення підсумків навчального експерименту" у вигляді вказівок та рекомендацій.

Стосовно участі в експерименті виникли і продовжуються дискусії. Деякі з них намагатимусь розміщувати на сторінці: Думки щодо педагогічного дослідження

Педексперимент стосується навчання інформатики в 10 або 11 класі в розділі "Алгоритми та програми". За вказаною навчальною програмою навчання програмування передбачено в 11-му класі, але більшість вчителів переносять цей розділ до 10-го класу. Діючі програми та методичні рекомендації Міністерства освіти до навчання інформатики в ЗНЗ дозволяють вчителю самостійно змінювати порядок вивчення деяких тем.

Методичні матеріали та додаткове програмне забезпечення можна знайти на сторінках цього сайту "Методичні матеріали" - https://sites.google.com/site/c4plus/metodicni-materiali

та "Корисні матеріали"- https://sites.google.com/site/c4plus/korisni-materiali

Як офіційно оформити свою участь в експерименті?