Новини

День вишиванки 

Щорічно у травні українці відзначають яскраве та самобутнє свято День вишиванки, присвячене національному одягу. Українська вишиванка з'явилася багато століть тому. Це свято люблять і діти, і дорослі, із задоволенням вбираючись у яскраві сорочки. 

День вишиванки 2024 року втретє проходить  за умов повномасштабної війни, що підвищує важливість свята. Ця дата поєднує українців, прославляє нашу культуру, виховує любов до національних символів. 

В Україні це свято стали відзначати 18 років тому за ініціативи студентки Чернівецького національного університету Лесі Воронюк.

Учні 1-11 класів взяли участь у виховному заході, де заповнили асоціативний кущ "Вишиванка", дізналися про що говорить вишиванка, розшифрували види орнаментів, значення кольору на вишиванці, довідалися про орнаменти кожного регіону України, відповіли на питання вікторини, закодували своє ім'я на вишиванці та відновили прислів'я.

День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 

З нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні учні та працівники закладу поклали квіти до пам'ятного знаку. Присутні вшанували пам'ять усіх українських героїв-захисників, які увійшли в безсмертя, хвилиною мовчання.

Цьогоріч 8 травня Україна вперше відзначає День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років разом із європейською спільнотою. 

Цей день є точкою відліку закінчення Другої світової,  яка тривала шість довгих років, охопивши значну частину планети, поглинувши 61 державу. Нацизм ніс із собою звірства, розруху, голод, сльози, смерть. Страшна війна минулого століття - пекуча рана, яка й досі болить..

За різними оцінками, в ній загинуло приблизно 80 мільйонів людей, вісім з яких – українці, бо саме українська земля була місцем масштабних битв і найзапеклішого спротиву. 

На нашій території війна не припинялася 1225 днів і ночей — з 22 червня 1941-го до 28 жовтня 1944-го. 

По всій України точилися кровопролитні бої, більше, ніж у 100 населених пунктах вони були особливо запеклими. Саме в Україні вирішувалася доля Другої світової війни в Європі. 

За особливу мужність і відвагу, проявлені в боях Другої світової, 2072 українця було удостоєно звання Героя, майже 3 тис українців стали повними кавалерами орденів Слави!  

Пройшли десятиліття з того часу, як стихли бої тієї війни, про яку думали, що вона найстрашніша, найкривавіша…  24 лютого 2022 року ми знову розпочали відлік тривожного воєнного часу, коли Україна здригнулася від ракетних атак, сирен і вибухів. Зараз знову проливається кров наших людей, які мужньо захищають незалежність та цілісність Батьківщини від російської агресії.

У цей травневий день, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, українці віддають данину пам’яті тим, хто не повернувся з поля бою, низько схиляють голови перед мужністю і стійкістю наших прадідів-дідів, які зберегли мир на нашій згорьованій землі, тим, хто зараз героїчно протистоїть російській агресії.

Щиро вітаю усіх вас зі світлим святом Воскресіння Христового!

У світлий і урочистий день Святої Пасхи бажаю вам земних благ, духовного розвитку, душевного спокою, міцного здоров’я та доброї долі. Хай ваші серця наповнюються радістю, а Великодні дзвони, духмяна паска, писанки принесуть у ваші оселі лише добрі вісті, мир, злагоду та світлу радість! Нехай здійсняться всі заповітні бажання, а найголовніші цілі впевнено приведуть до успіху й нових вершин! Зичу омріяної Перемоги й надійного мирного неба над Україною! Доброго і світлого майбутнього нашій країні та Божого благословення! Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Начальник Управління освіти, молоді та спорту

Вікторія УРВАНЦЕВА


День цивільного захисту

Щоб навчити здобувачів освіти діяти злагоджено та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайної ситуації, 26 квітня у КЗ "Бунаківський ліцей" відбувся  День цивільного захисту. Здобувачі освіти удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій. Захід відбувся у вигляді змагань (для 1-3, 5-6 та 7-11 класів окремо). Основна мета заходів цього дня – навчитися правильно і чітко діяти, щоб захистити своє здоров’я і життя у надзвичайних ситуаціях. 

Міжнародний день пам'яті про Чорнобильську катастрофу 

26 квітня – День пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Учням 5-11 класів проведено виховний захід "Чорнобиль: пам'ять, надія, відродження". Учні переглянули відео про радіацію, дії населення у разі радіаційної небезпеки, заповнили асоціативний кущ, склали сенкан "Чорнобиль", дали відповіді на запитання, пограли у вікторину, вшанували загиблих хвилиною мовчання, та на останок побажали один одному здоров'я, добробуту, а головне - мирного неба над головою!

Акція "Великоднє дерево надій"

22 квітня учні закладу освіти взяли участь в акції "Великоднє дерево надій", яке прикрасили своїми поробками. Учні 1-3 класів взяли участь у квесті "Великдень". А потім посмакувати польовою кашею. 

Щорічна акція «За чисте довкілля»

 6 квітня 2024 року працівники нашого навчального закладу разом із мешканцями Бунаківського старостинського округу. взяли участь у акції «За чисте довкілля», яка щорічно проводиться з метою благоустрою територій населених пунктів Бунаківського старостинського округу.


Весняна толока продовжується!

Продовжується тиждень благоустрою територій у селі Бунакове. Працівники нашого навчального закладу прибрали листя та сміття. 


Скільки води має пити дитина щодня: як правильно організувати питний режим дітей вдома та в закладі

Лозівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області інформує

Одним із суттєвих компонентів організації дитячого харчування є питний режим. У дитячому віці вкрай необхідно стежити за балансом води. Саме вода відіграє ключову роль у формуванні та розвитку життєво важливих систем дитини. При втраті води до 2% маси тіла (1–1,5 л) активність мозку і працездатність зменшується на 20%. Тому діти повинні завжди мати постійний доступ до чистої питної води.

Пити воду варто щоразу, коли відчувається спрага, однак діти не завжди можуть контролювати її спожиту кількість – про це слід подбати дорослим.

Батькам необхідно налагодити питний режим дитини, пояснити, чому важливо пити достатню кількість води та розповісти, які напої варто пити, а від чого слід відмовитися ... 

Повністю прочитати статтю можна тут : https://lozovaosvita.at.ua/

Весняна толока

З 1 квітня 2024 року розпочався тиждень благоустрою територій. Усі працівники нашого навчального закладу взяли активну участь у прибиранні території парку "Юність".

9 березня - 210 років від  Дня народження Тараса Шевченка

Серед учнів 2-6 класів було проведено пізнавально-розважальну гру "Хто я?". В ході якої учні дізналися більше про життя та творчість поета.

Святковий концерт

8 березня - святковий концерт до Міжнародного жіночого дня!

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

21 лютого - Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це важливий носій цінностей, знань, які передаються від покоління до покоління. Саме тому так важливо пам’ятати своє коріння та вітати рідних та близьких людей з цим чудовим святом.

Учням 1-5 класів було проведено квест "Пес Патрон та його друзі на захисті української мови". Під час квесту учням потрібно було відкрити скриню з літерами та виконати наступні завдання: дати відповіді на питання, розгадати загадки, розшифрувати слова за спеціальною абеткою, відгадати на фото вислів та його значення та розгадати кросворд.

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні!

Мабуть немає українця, який не пам’ятав би ті криваві події, які проходили 2013-2014 рр. Для нас вони стали справжнім зламом у свідомості, адже до цього в Україні жодні народні протести не мали кривавої розв’язки. Від перших куль силовиків мітингувальники загинули ще наприкінці січня 2013 року, але саме 18-20 лютого 2014 відбулося найгарячіше протистояння в центрі Києва. Тоді близько сотні мітингувальників загинули, віддавши своє життя за споконвічне бажання нації – мати демократичну, вільну та розвинуту країну.

Вшануймо всіх Героїв у сьогоднішню хвилину мовчання!

Учням 7-11 класів проведено виховний захід, під час якого було проведено бліц-опитування "Що я знаю про майдан?", учні ознайомилися зі славними обличчями "Ким були Герої Небесної Сотні?"та вшанували хвилиною мовчання полеглих Героїв.

16 лютого - День єднання! 

         Вітаємо всіх зі святом! В цей день хочеться побажати, щоб всі українці, які вірять у перемогу та наближають її всіма силами, завжди були здоровими, рішучими та вмотивованими! Хай завжди Вас окриляє єдність нашого народу, віра та жага перемоги!


Учням 5-11 класів проведено захід до Дня єднання. Учні складали асоціативний ланцюжок до слова єдність, виконували завдання картографічної гри "Що ти знаєш про українські міста?", поєднували фото відомих діячів України, пояснювали значення фразеологізмів та відредагували вірш.

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав 

              15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 35-та річниця  виведення військ з Республіки Афганістан. Війна в Афганістані тривала майже 10 років. Через афганське пекло пройшли 160 тисяч українських військовослужбовців, 3360 з яких загинули. З кожним роком історія віддаляє нас від років Афганської війни, але час непідвладний викреслити з нашої пам’яті приклади мужності і вірності синів своєї Батьківщини, які з честю виконали свій військовий обов’язок, стали гідним прикладом людської мужності та героїзму.

29 січня - День пам’яті Героїв Крут

29 січня - Україна відзначає День пам’яті Героїв Крут. Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника.

Серед учнів 7-11 класів проведено виховний захід "Пам'яті Героїв Крут". Учні відповідали на питання, обговорювали факти та переглянули відеоролик.

      22 січня - День Соборності України

22 січня ми святкуємо День Соборності України — день, який символізує єдність земель України. Всім жителям країни передаємо привітання та побажання кожному з нас зберігати силу духу, бадьорість і оптимізм. Нехай в кожній родині панує мир і спокій, любов і взаєморозуміння. Ми віримо в наше світле майбутнє і будемо сприяти розвитку і процвітанню улюбленої країни.

Учням 5- 11 класів проведено пізнавальну гру до Дня Соборності України, що включала історичну хвилинку, де учні дізналися більше про цю дату з історії України. Також ознайомилися з маловідомими фактами про Соборність України, пояснювали значення слів, складали прислів'я, розшифрували слово "Соборність" та складали карту "Ми - Україна". 

Вітаємо з Новим роком!


Миру, міцного здоров'я, щастя, любові,  душевного спокою та родинного затишку! 

Нехай усі мрії здійсняться!


Новорічне привітання начальниці УОМС Вікторії Урванцевої 

Квест-гра "Цікавинки Нового року"

         26 грудня  для учнів  1-7 класів було проведено квест-гру "Цікавинки Нового року", в ході якої учні поглибили знання про новорічні свята, згадали звичаї святкування Нового року. Під час гри учні наводили асоціації до Нового року, назвали символ року, відгадували загадки та кросворд, відновлювали прислів'я, писали листа Захисникам, а також бажали всього найкращого один одному у Новому році.

 Увага! Небезпека! Вірусний гепатит! 

Вірусний гепатит А — ЗЗСО

6 грудня - день героїчних Збройних Сил України!

Вітаємо вас, сильні, незламні і віддані наші воїни! На землі, в повітрі, в  морі – ви завжди готові захищати найголовніші цінності – людські життя і Україну! Дякуємо вам за надію, за захист наших мрій і свобод! Наша шана загиблим і честь живим!

Учням 7-11 класів проведено інтерактивний захід:

День Святого Миколая

6 грудня - День Святого Миколая. Учням 1-6 класів проведено інтерактивний захід. Під час якого учні відгадували загадки, познайомились з історією свята, надавши відповіді на запитання, складали вірші та розв'язували ребуси.

Навчання ризикам, пов'язаними з вибухонебезпечними предметами 

5 грудня - учням 5- 11 класів проведено онлайн заняття "Навчання ризикам, пов'язаними з вибухонебезпечними предметами" за участі представництва "The Halo Trust  в Україні"

25 листопада - День Пам'яті Жертв Голодоморів

Багато трагедій пережив український народ, але жахливішого лиха, як Голодомор 1932–1933 років, історія не знає. Голодомор – одна з найстрашніших катастроф в історії людства.

Сьогодні голодомор – не історична давнина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять і його очевидців і сучасне покоління.

Учням 6-10 класів було проведено тематичний урок "Голодомор - біль серця України"

Об'ємна аплікація "Свіча пам'яті"



Я несу в своїх долонях свічку,

Свічку пам'яті про втрачених людей,  

Про жадані колоски пшениці,  

Які з страхом притискали до людей, 

Хай горить вона і не згасає,    

Свічка болю, як гірка сльоза, 

Знов минуле в вічність промовляє,  

Голом правди лине в небеса.   

Реквієм немов молитва ллється,   

Плаче свічка, як жива душа,    

Чорні тіні стукають у серце,    

І зникає вічності межа.  

Свічка пам'яті уже не згасне,  

Доки очі дивляться на нас,    

Очі тих, хто згинув передчасно,   

Їх ніколи не забуде час.   

Хай небу кожна вклониться людина,      

Закарбувавши цей страшний урок,        

Палають свічки, впавши на коліна, 

І молиться пшеничний колосок.

27 жовтня -День української писемності та мови! 

Учні закладу працювали над проєктом "Я люблю українську мову" та складали пазли з фразеологізмами.

З Днем захисників та захисниць України! 


З Днем працівників освіти!

З Днем вчителя! 


21 вересня - Міжнародний День Миру

Учні 5-7 класів взяли участь у квесті "Україна бажає миру". Написали, що для них значить слово мир, послання для ЗСУ та на сердечках свої імена, які наклеїли на зображення території України, щоб наша Батьківщина була єдиною і захищеною любов'ю та теплом дитячих сердець, щоб закінчилась війна і настав мир.

Проведення першого уроку

КЗ "Бунаківський ліцей"

КЗ "Бунаківський ліцей"

Випускний  та  перший  класи

Перше вересня - 

День Знань!

День Пам'яті захисників України!

29 серпня відзначають День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Вшановуються військовослужбовці і учасники добровольчих формувань, які загинули, відстоюючи незалежність України. (Указ про затвердження пам'ятного дня підписав Президент України Володимир Зеленський 24 серпня 2019 року.)

24 серпня - День  Незалежності України!

23 серпня - День  Державного прапора України!