2015. augusztus

Alsószeli - Csallóközkürt 2:0 (1:0) Kétgólos győzelem otthon, de többet vártunk.

2015. augusztus 30.

A búcsú délutánjának egyik kihagyhatatlan programpontja számomra a foci. A közönség száma bizonyítja, hogy nem vagyok ezzel egyedül. Voltunk is elegen a mérkőzésen nézők. Jó játékot vártunk, könnyed győzelmet. Játék volt, a győzelem is megszületett, de én személyesen többet vártam: szebb, céltudatosabb játékot, és már az emberelőnyös teljes félidőt is figyelembe véve, nagyobb arányú győzelmet. De bízom benne: Lesz ez még jobb is! Néhány fénykép a mérkőzésről, a gólokat is beleértve, megtekinthető <<ITT>>.

Gulyásfőzés - 15 csapat versenyzett

2015. augusztus 22.

A Csemadok rendezésében gulyásfőző verseny volt Alsószeliben. Tizenöt katlanban főtt a gulyás. A verseny legjobb gulyását Lénárt Gyula főzte, a második helyezett az Új utca csapatáé, a harmadik pedig a Csemadok csapatáé lett.

A versenyt Dóka Zsuzsanna és Bősi Szabó László fellépése színesítette. Zenét a verseny közben és az eredményhirdetést követő mulatságon Roman Ostružlík szolgáltatta. Sajnos, amikorra elkészültek a gulyások, az eső is megérkezett Az eredményhirdetést már bent, a kultúrházban kellett megtartani. Fényképek a versenyről megtekinthetők <<ITT>>.

Szép volt, fiúk! Kétgólos győzelem az idény első bajnoki mérkőzésén

2015. augusztus 9.

Az V. liga (Nyugat-Szlovákia, dél) első mérkőzését csapatunk Felsőszeliben játszotta.

A felsőszeli csapat tizenegy év múltával jutott fel ismét a járási bajnokságból az V. ligába, s minden vágyuk az volt, hogy első mérkőzésükön, épp a búcsú napján, győzelemmel kedveskedjenek drukkereiknek.

Csapatunk magabiztosan kezdett, megerősített védelemből sokadogatásos játékkal igyekeztek bevenni az ellenfél kapuját. Játékosaink felülmúlták az ellenfelüket robbanékonyságban, ritmusváltásokban, fejjátékban és rövid sprintekben, melyekkel rendre megelőzték a labdáért lassan startoló hazaiakat. Két villámgyors ritmusváltás hozta meg az első félidő eredményét is.

A második félidőre cserékkel próbálta meg a hazaiak trénere gyorsítani csapata játékát. ami azonban nem hozta meg a várt eredményt, ugyanis az alsószeliek a második félidőben látványosan lassították a játékot, az eredmény tartására törekedtek. Nem akartak mindenáron több gólt rúgni, ennek ellenére még így is volt legalább három ordító gólhelyzetük.

A felsőszeli csapat a második félidőben jobban játszott, mint az elsőben. Az újonnan beállt gyors játékosoknak, meg csapatunk eredménytartásra való törekedésének köszönhető, hogy többször eljutottak a tizenhatosunkig, sok szögletet is rúgtak, de a határozott és gyors védőink és a kapusunk meghiúsították minden próbálkozásukat. Szerintem már a hazaiak trénere is rájött, életveszélyes öreguras játékkal, gyors játékosokat padon hagyva kétgólos fórt adni a tavalyi szezon egyik legjobb csapatának, melyben szerepel a tavalyi gólkirály is. Persze, meggyőződésem, mindenképpen győztünk volna, ám szebb játékot láthatott volna a mérkőzésre kíváncsi közel félezer ember.

Új trénerünknek gratulálok, alapfelállítás és a cserék is jók voltak, s nagyra becsülöm, hogy nem engedte a második félidőben eluralkodni a derby-hangulatot, mely a legtöbbször kíméletlen játékhoz, sérülésekhez vezet.

Szép volt, fiúk!!!

A mérkőzésről készített néhány felvételem megtekinthető <<ITT>>.

A bajnoki táblázat, a mérkőzés jegyzőkönyve a szövetség honlapján tekinthető meg <<Kattints ide!>>