Новини

Спортивне свято "Спорт заради миру"

         З метою популяризації здорового способу життя 3 травня для учнів п'ятих класів було проведено спортивне свято "Спорт заради миру". Діти змагалися у спритності, швидкості, витривалості. Учні отримали масу задоволення. Емоції переповнювали.

       "Борець у спорті - борець у житті!".                                                                                                                      03.05.2024 р.

Запобігання злочинності

         26 квітня  в нашому закладі була особлива подія - до СЗЗСО №26 СМР завітала команда з UPSHIFT і провела цікаву бесіду з учнями 9-А класу з теми "Запобігання злочинності". Учні отримали позитивні емоції та корисну інформацію від спікерів, а також  зробили певні  висновки для себе, використовуючи досвід, з яким познайомилися . Під час заходу також був проведений цікавий інтерактив, завдяки якому учні змогли порефлексувати щодо отриманої інформації та поділитися своїми думками. Це дозволило критично осмислити інформацію з теми "Запобігання злочинності" та використовувати здобуті знання в освітньому процесі.                                                                                                                                                                                         26.04.2024 р.

Чорнобильська трагедія

         В історії України є багато скорботних дат, спогад про які щемить серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня 1986 року, у цей день, 38 років тому вогонь Чорнобиля опалив долі мільйонів людей, породив кількість проблем, які з часом змінилися, але не зникли.  

         Чорнобильська катастрофа – це невидане горе, яке не піддається жодному виміру, невиліковна рана нашого народу, біль якої передається із покоління в покоління, а її справжні масштаби та наслідки дають про себе знати і по сьогоднішній день.

          Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності, героїзму і самовідданості  ліквідаторів страшної аварії. Доземний уклін перед неоціненним людським подвигом персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, усіх, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії. Усвідомлюючи всю складність ситуації, нехтуючи власною безпекою, вони не думали про нагороди і відзнаки,  ступили назустріч смертоносному лиху, щоб зберегти життя мільйонів людей не лише у нашій державі, а й на всій планеті. Шануймо учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і вічна пам’ять жертвам Чорнобильської катастрофи!                                                                                                26.04.2024 р.

Дерева перемоги

        19 квітня  випускники 2024 року, 11-А клас, разом із директором  закладу  Оленою Деменко, класним керівником Костенецькою І.В., педагогом - організатором Коломієць О.М. Сумського ЗЗСО 26 СМР долучилися до  Всеукраїнської  акції "Випускники-2024 року для майбутніх поколінь": висадили на  пришкільній території  кущі калини. Цей крок єдності - символ незламної віри в нашу Перемогу! Випускники 2024 - це майбутні архітектори нової України - незламної і зеленої.                                                                                             19.04.2024 р.

Проєкт "Брама"


brama1.mov
brama4.mov
brama2.mov
brama3.mov
brama6.mov
brama5.mov

Історія – це свідок часу,    учителька життя.

                                                                                               (Цицерон)

         28 березня 2024 року відбулася Міжрегіональна історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Історична пам’ять в умовах сучасної війни», на якій виступили Семишкур Анастасія (10-А клас) з теми «Вплив української революції 1917-1921 рр. на розвиток літератури» та Фененко Карина (11-А клас) – «Пісні січових стрільців як чинник українського державотворення» (керівник Чубур С.М.).

28 березня 2024 року

Національний тиждень читання поезії 

             Учні СЗЗСО 26 СМР узяли активну участь у  Національному тижні читання поезії 2024, який проходить під гаслом "Ріки незмінно течуть додому". Поняття “дім” для кожного українця і українки набуло щемкого й навіть сакрального значення. Дім для нас тепер про повертання і чекання, про безумовну віру в тих, хто за цей дім бореться. Дім – це світло, котре гріє, навіть, коли вас розділяють тисячі кілометрів. Дім – це чуття себе частиною чогось більшого, частиною родини. Дім – це Україна.

18.03.2024 р.

22.mp4
1.mp4
3.mp4

День українського добровольця

           Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Цей день встановлено Постановою Верховної Ради України від 17 січня 2017 року № 1822-VII на вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

      Україна нині переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність. 

     Наші мужні оборонці, які сьогодні гідно дають відсіч ворогові, стоять в одному ряду з цілими поколіннями борців за волю і державну самостійність. Воїни Русі-України, лицарі Костянтина Острозького, козаки Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Виговського та Івана Мазепи, воїни Армії Української Народної Республіки та Галицької армії Західно-Української Народної Республіки, Антигітлерівської коаліції часів Другої світової війни, Української Повстанської Армії мужньо здобували героїчні перемоги й віддавали свої життя за українську землю. Серед добровольчих формувань, котрі гідно долучалися до відсічі ворогу в XX столітті, слід згадати загони Вільного козацтва та Гайдамацький кіш Слобідської України в часи Української революції 1917–1921 років, січовиків Карпатської Січі в 1938–1939 роках, воїнів УПА та партизан у часи Другої світової війни.  

       Завжди, у найважчі часи нашої історії, знаходилися відважні, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист своєї Батьківщини.

         Нині добровольцем став увесь Український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра. 

      Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги. 

      Українські добровольці – це символ звитяги, самопожертви та героїзму.

210-та річниця від дня народження національного й світового генія 

Тараса Григоровича Шевченка

         Сьогодні 210-та річниця від дня народження національного й світового генія Тараса Григоровича Шевченка. Він став символом боротьби багатьох поколінь українців за свободу та незалежність. І сьогодні захищає, надає сили й надихає на боротьбу. «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая!», – пророчі слова стали символом протистояння загарбницькій навалі.

       До Дня народження Великого Кобзаря для учнів Сумського ЗЗСО №26 СМР були проведені літературні вітальні, вікторини, онлайн-ігри, квести,  калейдоскопи знань, літературні читальні, квіз тощо. Разом з бібліотекарем Букуровою Є.О. учні 2 – 5 класів виготовляли листівки «Ми тебе не забули, Тарасе!», а учні 3-А, 3-В класів взяли участь у годині поезії "Шевченкове слово не згасне".       

     Пам‘ятаймо великого поета та незламного борця за незалежність України, вірмо, що «на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі».

210-річчя від дня народження Тараса Шевченка

9 березня особлива дата для українців – День народження Тараса Григоровича Шевченка. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Шевченко був відомий і боротьбою за визволення українського народу.

Пройшло 210 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Український видатний митець залишив кілька важливих послань, які для українців стали закликом до дії.


26 лютого - День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

    Початком окупації Криму вважають 19-20 лютого 2014 року, коли вперше були застосовані людські та матеріальні засоби збройними силами рф для захоплення території півострова, а 24 лютого ці дії переросли в повномасштабне збройне вторгнення на території України. При цьому російська влада всіляко заперечувала участь військових рф у зазначених діях, незграбно маскуючи їх та спотворюючи інформацію про події через впливові не лише в Україні та рф, але й у світі, підконтрольні кремлю пропагандистські ЗМІ. Окупація Криму невипадково збіглася в часі з Революцією гідності, зокрема розстрілами на Майдані Незалежності в Києві 18 лютого 2014 року та втратою режиму Януковича контролю над ситуацією в державі: рф прагнула «компенсувати» свої політичні й геополітичні невдачі. 

  День кримського спротиву російській окупації — пам’ятна дата на річницю проведення мітингу кримських татар та українців у місті Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України. Цього дня  26 лютого 2014 року в Севастополі відбувся мітинг кримських татар на пітримку територіальної цілісності України та проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму.

   26 лютого 2020 року Президент Володимир Зеленський заявив про підписання указу про встановлення 26 лютого в Україні Днем спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя як щорічної пам’ятної дати.

   Крим – це Україна!!!

     Війна Росії проти України

    Збройною агресією проти України Росія розв’язала першу в XXI столітті континентальну війну в Європі, підірвавши систему колективної світової безпеки, встановлену після Другої світової війни. Світ знову зіткнувся з режимом, який прагне силової ревізії кордонів і прямує до новітнього тоталітаризму. Цей режим назвали «рашизмом»

    10 років тому, в лютому 2014 року, Російська Федерація розв’язала війну проти України. Ворог окупував Автономну Республіку Крим і Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей.

        До 24 лютого 2022 року основні події сучасної російсько-української війни з різною інтенсивністю бойових дій точилися на сході нашої країни. Хоча протистояння російській гібридній агресії та впливу в різних сферах відбувалося не тільки на лінії фронту, а й на всій території України.

        Здійснивши 24 лютого 2022 року повномасштабне вторгнення в Україну, кремль хотів остаточно знищити військовим шляхом українську державу та ідентичність. Цей напад завдав підступного удару міжнародному світопорядку, створеному після Другої світової війни, підірвав стабільність не лише Європи, а й глобальної безпеки загалом. 

       Ці 24 місяці для кожного українця були вічністю, а страх і сльози переслідували навіть у найсонячніші дні. Гордий і відважний народ України згуртувався в єдиний кулак і впевнено рухається до перемоги, яка обов'язково вже незабаром прийде в наші домівки. 

Слава Україні!

Героям слава!

Переможемо!

Навички психологічного відновлення           

            22 лютого 2024 року на базі молодіжного центру "Романтика" в рамках проєкту "Воркшоп" відбувся  перший захід "Навички психологічного відновлення". Організаторами заходу були члени учнівського самоврядування Сумського ЗЗСО 26 СМР: голова учнівського самоврядування Фененко Карини та її активні однодумці, актив учнівського самоврядування: Кислова Дарина, Агейкіна Анна, Зіньковська Аліна. До  міського заходу долучився ініціативна молодь Сум, серед яких були учні нашого закладу.



Міжнародний день рідної мови

Ти велична і проста.

Ти стара і вічно нова.

Ти могутня, рідна мово!

Мова – пісня колискова.

Мова – матері уста.

                                     І. Багряний 

      Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Традиційно до святкування Міжнародного дня рідної мови долучилася вся шкільна родина Сумського ЗЗСО №26 СМР. У цей день у нашому закладі пройшли заходи під гаслом «Відчуй смак української мови!..», адже нею розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Наша мова - одна з найдавніших і найбагатших мов на земній кулі. Українська мова - це фундамент, основа нашої державності, це наш кордон, наша зброя, наш храм і собор душі української нації. Кожне речення українською мовою - чергова перешкода на шляху загарбників, цеглина в укріпленні нашої незалежності, сходинка до висот сильної української держави.

      Тож любімо українську мову, розкриваймо для себе її велич і могутню силу, розмовляймо нею, оберігаймо та шануймо її, адже вона фантастично красива й така рідна!!!

Тиждень англійської мови

   З метою популяризації вивчення англійської мови, розширення і поглиблення лінгвістичних знань, розвитку комунікативних умінь і навичок, у закладі з 12.02 по 16.02.2024р. був проведений Тиждень англійської мови.

    У рамках Тижня вчителями англійської мови було проведено багато цікавих заходів. Учні закладу брали участь у  вікторинах “I study English, I love English”,  “St. Valentine’s Day”, “Happy English”, виконували креативні завдання, що дало їм можливість розширити кругозір.

     У сучасній практиці навчання іноземних мов широко використовується метод проєктів, який передбачає опору на творчість здобувачів освіти, заохочення їх до дослідницької діяльності. Саме тому вчителі англійської мови  приділяють велику увагу проєктній діяльності як на уроках, так і в позаурочний час.

      Протягом Тижня здобувачі освіти охоче створювали та презентували свої проєкти з тем “Means of transport”, “Healthy food”, “Music box”, “My house”.

      Тиждень англійської мови сприяв розвитку творчих здібностей та пізнавальних інтересів учнів та довів, що сучасні учні знають, люблять і хочуть вивчати англійську мову.

      Дякуємо нашим учням за активну участь у проведенні Тижня.

        День Героїв Небесної Сотні

         День Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого та присвячений вшануванню подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

       10 річниця Дня Героїв Небесної Сотні проходить під гаслом   «Залишаємось гідними своїх героїв».

       Сьогодні ми згадуємо ще одну трагічну сторінку в непростій історії України - День Героїв Небесної Сотні. Небесна Сотня – перші герої російсько-української війни, які захищали ідеали демократії, відстоювали права і свободи людини, європейське майбутнє України.

     Революція Гідності змінила Україну й  кожного громадянина. Ті буремні події 2014 року навчили всіх бути небайдужими, брати на себе відповідальність і відстоювати незалежність своєї країни до останнього подиху.

       Уже сьогодні ми із жалем констатуємо, що боротьба на Майдані стала лише початком людських втрат. Багато наших мужніх співвітчизників вирушили захищати нашу Україну від ворога-окупанта. Ми віримо, що перемога буде за нами, бо ми боронимо свою землю, рідну країну.

      Схиляємо голови перед подвигом тих, хто ціною власного життя відстояв право держави йти демократичним шляхом.

      Вічна і світла пам’ять Патріотам, Героям Небесної Сотні, що загинули в боротьбі за нашу свободу…

    Не забудемо!

  Герої не вмирають!

  Слава Україні!

 День єднання

        З нагоди  Дня єднання в закладі були проведені класні години, інформаційні хвилинки, переглянуті відеоролики, проведені вікторини. Учні познайомилися з історією виникнення Дня єднання та традиціями святкування, поглибили знання про історію Україну. 

 День єднання

       16 лютого в Україні відзначають День єднання. Попри всі негаразди ми будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє. Учнівське самоврядування нашого закладу ініціювало створення дошки асоціацій та мрій до Дня єднання України.  Вітаємо сум'ян з Днем єднання! Бажаємо процвітання  країні, віримо в перемогу, будьте здоровими, рішучими. Нехай наша єдність дарує нам крила в найважчі часи! 

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

         Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів. Афганська війна була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю — війна була програна.

     Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули 4 тисячі українців.

72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовими, 711 дітей – сиротами. Більше 8 тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.

      Крім афганців, цього дня вшановують і інших військових, які брали участь у різних війнах в часи СРСР та незалежної України. У період незалежності в миротворчих операціях за межами країни загинуло 49 військових.

     З самого початку війни на сході України тисячі афганців та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі від російських загарбників. У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.

Переможці конкурсів мистецтва

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!!!! ОЛЕКСАНДР ПАЩЕНКО, учень Сумського ЗЗСО I-III ст. 26 СМР I місце у МІЖНАРОДНОМУ КОНКУРСІ МИСТЕЦТВ "Music around us",

I місце у ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ МИСТЕЦТВ "РОДИНА" Дмитра та Назарія Яремчуків.


Наші сильні, талановиті, незламні діти, які надихають на перемоги своїми здобутками на міжнародному рівні. ВІТАЄМО!!!! Олександра ПАЩЕНКА, учня Сумського ЗЗСО I-III ст. 26 СМР ЛАУРЕАТА ГРАН-ПРІ премії МІЖНАРОДНОГО фестивалю-конкурсу мистецтв" GOLDEN FEST".

ВІТАЄМО!!!! ТРІО «ТАМДЕМ» : Олександр Пащенко, Тетяна Шепілова, Тігран Чобанян I місце у МІЖНАРОДНОМУ КОНКУРСІ МИСТЕЦТВ «CHRISTMAS STAR 2024»


       День пам'яті Героїв Крут

        29 січня 2024 року, Україна вшановує 106-ту річницю героїчного бою молодих хлопців під Крутами. Ця дата  нагадує про боротьбу за майбутнє України. Їх подвиг не був марним! 

З нагоди Дня пам'яті Героїв Крут у закладі були проведені класні години , інформаційні хвилинки тощо.


Тиждень історії

        З метою активізації пізнавального інтересу учнів до історії, розширення й поглиблення знань та умінь учнів з предмета, у закладі з 22.01 по 26.01.24 р. був  проведений Тиждень історії.

          У рамках Тижня бібліотекарем закладу Букуровою Є.О. було організовано тематичну виставку «Україно, ти моя молитва».

           Шкільне самоврядування під керівництвом педагога-організатора Коломієць О.М. та голови учнівського самоврядування Фененко Карини  долучилися до міської  акції «Україна – це ми!»

         Учнівська молодь разом із педагогом-організатором долучилися до шкільного флешмобу «Схід і захід разом!»

        Класоводами та учителем історії  Чубуром С.М. були проведені інформаційні хвилинки, бесіди, квести до Дня Соборності України, Міжнародного дня Голокосту та пам’яті Героїв Крут.

Схід і Захід разом!

      День Соборності України - свято українського народу. День, що символізує нашу єдність, силу духу, оптимізм, віру, перемогу!

    22 січня  учнівська молодь долучилася до шкільного флешмобу "Схід і Захід разом!"

День Соборності та Свободи України

       22 січня 2024 року з нагоди святкування Дня Соборності України учнівське самоврядування закладу під керівництвом педагога-організатора Коломієць О.М. та голови учнівського самоврядування Фененко Карини долучилося до міської акції "Україна  - це ми!"



День Соборності та Свободи України

Щороку 22 січня українці всього світу відзначають День Соборності та Свободи України, вшановуючи світлу пам’ять про українських патріотів, що протягом віків боролися за свободу та соборність Української держави.

У січні 1918 року була проголошена Українська Народна Республіка, а на територіях, що входили до Австро-Угорської імперії, була заснована Західноукраїнська Народна Республіка.     

У грудні 1918 року лідери обох держав в українському місті Фастові підписали акт об’єднання українських земель.

 22 січня 1919 року цей договір, що увійшов у історію як «Акт злуки», був обнародуваний у Києві на Софійській площі.

Це державне свято символізує єдність всіх українських земель. І хоча державі тоді не вдалося зберегти цілісність та незалежність, акт злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу.

Сьогодні відзначають 105 річницю проголошення Акту Злуки, що увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України. Нагадаємо всім, що сила нації в єдності! Наша єдність – наша зброя!


Розвиток потенціалу молоді в Полтавській та Сумській областях 

У Сумах відбувся перший bootcamp програми UPSHIFT, і це було просто фантастично!

Команда нашого закладу  протягом чотирьох днів працювала над проєктом рішення місцевих проблем за підтримки досвідчених менторів та менторок. 

Ми змогли пропрацювати проблеми, які визначили у своїй громаді, познайомитися з іншими командами та весело провести час.

Bootсamp – це 4-денний тренінг для усіх учасників програми, протягом якого ми змогли розробити свої проєктні ідеї,  представити їх та отримати відгук і підтримку експертів та експерток.

Ми потужно підзарядили одне одного енергією, ідеями й планами! Тож тепер можна сміливо переходити до втілення задуманого. Віримо в нас і вже хочемо ділитися історіями вашого проєкту.

Програма UPSHIFT у Полтавській та Сумській областях реалізується ГО «Нова Полтава» в рамках програми «Розвиток потенціалу молоді в Полтавській та Сумській областях», у партнерстві з ГО «Центр Євроініціатив», за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Уряду Японії.

#ceisumy

UNICEF Ukraine

UPSHIFT Україна

Нова Полтава


Шкільна акція "Різдвяний подарунок"

Зимові свята - це час для здійснення мрій, бажань, отримання подарунків. Учнівський, батьківський, педагогічний колективи  створили свято для наших хоробрих захисників України, провели шкільну акцію "Різдвяний подарунок". Зібрані подарункові набори (цукерки, печиво, чай, кава, шкарпетки, малюнки, поробки, виготовлені власноруч) сьогодні знайшли своїх власників.

Учні закладу під керівництвом педагога-організатора Коломієць О.М. та шкільного психолога Бондаренко Т.О. подарували не лише смаколики та необхідні речі, а й гарний настрій, створили святкову атмосферу для захисників. Нехай Янгол Господній береже наших воїнів та неньку Україну! Миру, злагоди та перемоги!

До закладу завітали представник ДСНС та дільничний інспектор 

21 грудня  до нашого закладу завітали представник ДСНС та дільничний інспектор, які надали поради щодо Порядку раннього попередження та евакуації учасників освітнього процесу в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти.

Також звернули увагу на те, що напередодні різдвяно-новорічних свят та під час зимових канікул дорослі й діти повинні пам'ятати про правила безпечної поведінки біля водоймищ, у темний час доби, мінну безпеку.

Тиждень математики, фізики, астрономії, інформатики

 Відповідно до плану роботи  закладу на 2023/2024 навчальний рік,  з метою сприяння інтелектуального розвитку учнів, розумової діяльності та виховання любові до предметів  з 11.12 по 15.12.2023 року був проведений Тиждень математики, фізики, астрономії та інформатики. Завданням Тижня було підвищити інтерес учнів до навчальної діяльності, дати  додаткові знання з математики, фізики,  астрономії, інформатики та історії  їх розвитку, показати  зв'язок з  іншими науками, ознайомити учнів із життям відомих вчених-математиків, фізиків, виховувати колективізм, відповідальність за виконану справу, сприяти  створенню атмосфери взаємоповаги між учнями та вчителями, а також  забезпечити  різносторонній розвиток особистості.

Підсумки тижня математики.pptx

Тиждень права

     Відповідно до наказу управління освіти і науки Сумської міської ради та наказу по закладу з 04 по 08 грудня  2023 року було проведено тиждень права  у рамках Всеукраїнського тижня права, присвяченого проголошенню Загальної декларації прав людини.

     У рамках проведення тижня були проведені онлайн-ігри, бесіди, інформаційні хвилинки, перегляд відеороликів «Час діяти – ми проти насильства», спрямовані на забезпечення захисту прав дитини, дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій.

Фоточелендж "Хустка барвиста"

7 грудня Всесвітній день української хустки. Споконвіків українська хустина була одним із найважливіших елементів народного вбрання та невід'ємною частиною української культури.

Педагогічний колектив Сумського ЗЗСО 26 СМР долучився до фоточеленджу "Хустка барвиста".

Вітаємо з днем Збройні Сили України!

Щороку, 6 грудня, українці вшановують Збройні Сили України. ЗСУ зараз стоять на передовій нашого світлого майбутнього без війни. Учні 1-А класу, з нагоди цього величного дня, виготовили вітальні листівки-аплікації для військових, які передали своїм рідним та близьким захисникам. Сподіваємось, що ці вироби зігріють душі наших відважних воїнів в таку холодну пору. 

Національний тиждень читання

4 грудня під гаслом «Бути своїми» стартував в Україні Національний тиждень читання.

Читання сприяє розвитку особистості, її освіті, формує літературний смак, розвиває творчі здібності.

Учні 4-Б класу відкрили тиждень, взяли участь у читацькому марафоні «Прочитав - передай товаришу» й з особливою цікавістю переглянули презентацію «Памʼятники книзі».

Другокласники подорожували сторінками улюблених казок у форматі квесту, розгадували загадки Королеви Книги.

День боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми

1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом − звернути увагу суспільства на цю проблему. Всесвітній день боротьби зі СНІДом - це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності. У рамках цього дня вчителем предмета «Основи здоров’я» Анною Капленко була проведена просвітницька робота з даної теми для для учнів закладу. 

Акція "Запали свічку"

25 листопада, в останню суботу листопада, українці запалюють свічку на вікні, вшановуючи пам'ять жертв Голодомору.

Учнівська спільнота закладу долучилася до Всеукраїнської акції "Запали свічку" та о 16.00  до загальнонаціональної хвилини мовчання.

Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Цього року ми вдруге вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями Росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

Україна внаслідок геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років втратила мільйони людських життів.

У 2006 році Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом Українського народу.

Метою злочину було знищення українського народу як національної групи. Комуністичний тоталітарний режим через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл і цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресій проти незгодних створив для українців умови, не сумісні із життям. Тобто розрахунок був на фізичне знищення нашої нації.

Через 90 років після Голодомору-геноциду росіяни знову застосовують проти українців методи геноциду, щоб знищити нашу ідентичність, культуру, мову – знищити українську націю як таку. Для цього окупанти масово вбивають і депортують українців, руйнують міста.

В умовах нинішньої російської агресії наша пам’ять про Голодомор 1932–1933 років є чинником суспільної мобілізації українців і світової спільноти для протидії агресору. Станом на жовтень 2023 року визнали Голодомор 1932–1933 в Україні актом геноциду парламенти 28 держав.

До Дня пам'яті жертв Голодомору  в Сумському ЗЗСО 26 СМР класними керівниками були проведені виховні години, інформаційні хвилинки, бесіди тощо. 

День Гідності та Свободи

21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи – свято, встановлене на знак вшанування патріотизму та мужності громадян, які у 2004 та 2013 роках стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу.

Вітаємо зі святом всіх українців. Бажаємо мирного неба над українською землею, добробуту й родинної злагоди у домівках, віри у щасливе майбутнє Української держави.

Вистояли на Майдані-переможемо у війні!

16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА

Наш навчальний заклад долучився до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".

 Мета якої - звернути увагу суспільства на неприпустимість будь-якого виду насильства та створити безпечне середовище для кожного.

Огляд проведених заходів практичним психологом за період акції:

За планом роботи практичного психолога було створено Інформаційний дайджест та оновлено інформацію на сайті закладу "Я – проти насильства"!

 Огляд проведених заходів соціальним педагогом  за період акції:

 Нехай ці заходи стануть кроком до формування свідомого та відповідального суспільства, де кожен з нас - це опора для іншого. Давайте разом створимо безпечне майбутнє!

Пам'ятайте: кожен може зробити свій внесок у зміну на краще. Об'єднаймося проти насильства!  Разом ми створюємо безпечне та підтримуюче середовище для кожного. Віримо, що розмови та розуміння можуть стати потужним інструментом у боротьбі з насильством. Нехай ця акція послужить нагадуванням, що наші слова та дії можуть мати глибокий емоційний вплив на тих, хто потребує підтримки. Будьмо для один одного джерелом сили та розуміння.

Міжнародний день толерантності

16 листопада у світі відзначають Міжнародний день толерантності.

Б.Шоу зазначав: «Тепер, коли ми навчилися літати, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди». А це означає, що незалежно від кольору шкіри, віросповідання, рис характеру, люди повинні бути добрими, чуйними, ввічливими, поважати один одного, гідність інших.

Узявши участь у грі «Гідно-негідно» учні 3-В класу довели, що толерантна людина не скривдить слабшого, не говоритиме неправду, допоможе товаришу у скрутну хвилину, терпляче вислухає співрозмовника, буде гідна поваги.

День синички

12 листопада відзначається одне з нових екологічних свят в Україні - День синички. Саме в середині листопада, з настанням холодів, прилітають ці пташки, як і інші зимуючі. Ще в давнину люди вірили, що синиці приносять у дім щастя, тому цих яскравих пташок намагалися заманити розміщуючи поряд з будинками годівниці, а на деревах - мотузочки зі шматочками сала. В цей день учні 4-А класу теж приєдналися до відзначення свята. Вони творчо підійшли до цього дня: власноруч малювали синичок  та виготовляли поробки з паперу та пластиліну. 

День визволення України від німецьких загарбників

День визволення України від німецьких загарбників – подія, яка відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, у день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

У ході Німецько-радянської війни (1941-1945 рр.) саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму. У ході вигнання нацистських окупантів з України силами чотирьох Українських фронтів радянських військ, які налічували понад 2,3 млн осіб, протягом січня 1943 р. – жовтня 1944 р. проведено низку наступальних операцій, найзначущіші з яких такі: Донбаська – з 13 серпня до 22 вересня 1943 р.; Корсунь-Шевченківська операція – з 24 грудня 1943 р. до 17 лютого 1944 р.; Львівсько-Сандомирська – з 13 липня до 29 серпня 1944 р. Цим і завершилося вигнання нацистських окупантів з України.

Вигнання нацистських окупантів супроводжувалося вчиненням масових злочинів, які організували сталінський режим і радянські війська з вини його командування:

  -  на найнебезпечніших ділянках фронту масово використовували «чорносвитників» – поспіхом мобілізованих радянським командуванням (польовими військкоматами) місцевих жителів, яких кидали у бій непідготовленими, необмундированими, а часом і неозброєними, що логічно розглядати як свідому спробу знищення українського населення;

 -  українські армійські частини Радянської армії у 1943–1944 рр. використовували в боях проти національного підпілля, що означало, у тому числі, братовбивчу війну між українцями, які служили у Червоній армії та УПА;

-   в очищеному від німців Криму у 1944 р. радянська влада здійснила низку депортацій, зокрема повністю виселила до Середньої Азії кримських татар (180 тис.). Також депортували місцевих греків, болгар, вірмен;

різних правових обмежень і переслідувань зазнали особи, які перебували на окупованій території, остарбайтери, полонені червоноармійці;

українці продовжували зазнавати втрат і після закінчення війни, масові репресії тривали до самої смерті Сталіна. На Західній Україні під час придушення національного руху за різними даними було вбито 150 тис., заарештовано 130 тис. та депортовано понад 200 тис. осіб;

внаслідок організованого масового голоду у 1946–1947 рр. в Україні загинуло до 1 млн. осіб, а близько мільйона політичних ув’язнених потерпали від страждань у ГУЛАГу. Останній політв’язень комуністичного режиму Богдан Климчак повернувся з таборів 11 листопада 1990 р.

  -  Вигнання нацистських поневолювачів не принесло Україні спокою і свободи, а обернулося поверненням комуністичного терору, масовими депортаціями, переслідуванням інакодумців.

Справжню волю і свободу Український народ отримав тільки після 24 серпня 1991 р. зі здобуттям державної незалежності.

З нагоди свята лідери учнівського самоврядування 5-6 класів долучилися до флешмобу "Козацькому роду немає переводу". 

Радіодиктанту національної єдності - 2023 "Дороги України"

Мова − це найважливіший засіб спілкування й пізнання та один із ключових факторів незалежності країни. Сьогодні ще й зброя в боротьбі з ворогом. Без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії та культури."Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе", - стверджував Олесь Гончар.

Традиційно Сумський ЗЗСО №26 СМР долучився до святкування Дня української писемності та мови. Учителями української мови та літератури, бібліотекарем були проведені різноманітні заходи. Учні та педагоги долучилися до написання Радіодиктанту національної єдності - 2023 "Дороги України".

Говорімо та пишімо українською, вивчаймо й шануймо її! Ми могутні й міцні у своїй мові. Наше слово – наша сила!

День української мови та писемнсті

«Мова – це душа народу, а народ без мови – не народ», – зазначав Володимир Сосюра. Щороку Україна відзначає День української писемності та мови. Сьогодні Сумський ЗЗСО №26 СМР долучився до святкування. Педагогічний колектив, члени учнівського самоврядування, здобувачі освіти та батьки взяли активну участь у заходах, присвячених цьому дню.