Õpiveebi võimalused

Kasutaja loomine

Õpiveebi kasutamiseks on esimese sammuna vaja luua konto. Selleks mine https://www.opiveeb.ee/?lang=et ja vali "Registreeri".

Järgmiseks vali kas soovid registreerida õpilase või õpetajana.

Registreerimiseks sisesta oma ees- ja perekonnanimi, emaili aadress (soovitan kasutada saku.edu.ee lõpuga emaili) ja salasõna. Vajutage "Registreeri".

Vali õpetatavad õppeaine(d) ja klass(id). Kui olete sobivad valikud teinud vajutage "Salvesta".

Teie konto on loodud ja järgmiseks suunatakse Teid Õpiveebi avalehele.

Materjalide lisamine

Materjalide alt saab lisada linke, faile, luua tekste ja teste. Kui olete materjali lisanud on see leitav „Materjalide“ alt. Loodud materjali kogumikku lisamiseks vajuta nupule „Veel“ ja vali „Lisa kogumikku“.

Lisa fail – lisa arvutis olev fail, näiteks tekstidokument või esitlus.

Lisa veebilink – lisa link veebilehele ja anna talle nimi lihtsamaks leidmiseks hiljem, näiteks "link keemiliste reaktsioonide videole". Vajuta „Salvesta“.

Järgmiseks määra õppeained, klassid ja kas see link on „Avalikus Materjalide pangas“. Tee soovitud valikud ja vajuta „Salvesta“. Järgmiseks saad jagada loodud veebilinki oma grupi/klassiga, kindlate õpilastega, lingiga või emailiga. Kui oled soovitud valikud teinud vajuta „Valmis“.

Kirjuta tekst – kirjuta tekst Õpiveebis. Valikud teksti töötlemiseks on piiratud, soovitan eelnevalt luua tekst Office programmis ja lisada loodud tekst „Lisa fail“ valikuga.

Loo test – loo test, mis kontrollib õpilaste vastused automaatselt ja Teile näidatakse ülevaadet õpilaste tulemustest.

  • Testi luues anna talle nimi ja juhend testi täitjale (näiteks kas test on valikvastustega).

  • Sisesta küsimus ja soovi korral anna vihje lahendajale või lisa täiendavat materjali (pilt, video).

  • Vali vastuse tüüp – kas üks õige, mitu õiget, lühivastus (Sisesta täpselt see kirjapilt mis loetakse õigeks. Võid sisestada ka mitu alternatiivset, teise kirjapildiga õiget vastust.) või arvvastus.

  • Uue küsimuse lisamiseks vajuta „Lisa uus küsimus“.

  • Otsusta kas küsimuste järjekord on määratud (vastavalt lisamise järgi) või juhuslik (sisestatud küsimused on suvalises järjekorras).

  • Kui oled küsimused ja vastused sisestanud vajuta „Salvesta“.

  • Järgmiseks vali õppeained ja klassid ning kas test on Avalikus Materjalide pangas või mitte ja vajuta „Salvesta“.

  • Viimase sammuna saad jagada loodud testi. Kui jagad testi oma grupile/klassile saad määrata tähtaja või ajaakna ja ajapiirangu testi sooritamiseks. Testi jagamiseks grupi/klassiga vajuta „Jaga“.

Lünkharjutus – loo lünkharjutus.

  • Lünkharjutust luues anna talle nimi ja soovi korral juhend lahendamiseks (näiteks „Täida lüngad“).

  • Sisesta tekst mida soovid kasutada vasakpoolsesse tekstikasti. Lünkade loomiseks kliki paremal pool tekstis asuvale sõnale ja vali soovitud vastusetüüp. Vabavastus jätab lünga tühjaks, valikvastus annab lahendajale rippmenüü valikutega.

  • Kui oled lüngad loonud vajuta „Salvesta“.

  • Järgmiseks vali õppeained ja klassid ning kas test on Avalikus Materjalide pangas või mitte ja vajuta „Salvesta“.

  • Viimase sammuna saad jagada loodud testi. Kui jagad testi oma grupile/klassile saad määrata tähtaja või ajaakna ja ajapiirangu testi sooritamiseks.

Kontrolltöö – sarnaneb testile, erinevusteks on võimalus ise vastuseid hinnata, määrata punktide arvu õige vastuse eest 10-palli skaalal ja 5 erinevat tüüpi vastust - valikvastus ühe õigega, mitme õigega, lühivastus (kindel sõna või fraas), arvvastus ja vabavastus mille õpetaja hindab ise ja määrab punktid.

  • Kontrolltööd luues anna tööle nimi ja juhend lahendamiseks (nt "Iga õige vastus annab 6 punkti. Kokku on võimalik saada 60 punkti, testi läbimiseks on vaja saada 30 punkti.").

  • Lisa küsimused ja soovitud tüüpi vastused ning määra küsimuste järjekord (määratud või juhuslik) ja vali „Salvesta“.

  • Vali õppeained ja klassid ning kas test on Avalikus Materjalide pangas või mitte ja vajuta „Salvesta“.

  • Viimase sammuna saad jagada loodud kontrolltööd. Kui jagad kontrolltöö oma grupile/klassile saad määrata tähtaja või ajaakna ja ajapiirangu testi sooritamiseks.

Ülesanne – anna õpilastele tunnitöö või kodutöö.

  • Anna ülesandele nimi ja kirjeldus.

  • Lisa vajalik fail või link ülesande lahendamiseks või selgitamiseks.

  • Määra kas õpilane näeb ainult enda vastust või terve klassi vastuseid

Vastamiseks laevad õpilased üles pildi, tekstifaili või lisavad lingi. Lisatud õpilaste poolt lisatud tööd kogunevad loodud ülesande alla.

Grupid/Klassid

Grupi loomiseks vali "Grupid" ja vajuta nupule „Loo grupp“.

Anna oma grupile nimi, soovi korral kirjeldus ja vali kas grupp on:

  • salajane suletud – kasutajad esitavad grupiga liitumiseks taotluse ja grupi looja valib, kas lubada liituda või mitte;

  • salajane avatud – kasutajad saavad liituda pärast koodi sisestamist;

  • avalik – kõik kasutajad sinu koolist saavad liituda.

Pärast grupi loomist näidatakse Teile grupiga liitumise koodi. See kood saada õpilastele Stuudiumis. Lisaks saad selle koodi ka emailile saata. Kui emaili saaja ei leia oma postkastist kirja kontrolli Spam kausta.

Täiendavad valikud grupis

Ava grupp mida soovid muuta. „Materjalid“ valiku all on näha kõik grupile saadaval materjalid, testid ja harjutused.

Eelnevalt loodud materjali jagamiseks grupiga vajutage „Vali materjal“ ja valige soovitud materjal Teie materjalide kogust.

Valiku „Liikmed“ all on kirjas kood grupiga liitumiseks ja nimekiri grupi liikmetest. Iga õpilase kohta kuvatakse info viimase sisselogimise kohta (kuupäev ja kellaaeg).

Oluline valik "Liikmete" all on õpilase konto loomine.

  1. Õpilasele konto loomiseks vali "Loo uus õpilase konto".

  2. Sisestage õpilase ees- ja perekonnanimi.

  3. Kui need kaks tekstikasti on täidetud vajutage „Kasutajanimi“ tekstikastile. Õpiveeb loob Teile kasutajanime (loomulikult võite ise kasutajanime määrata) ja salasõna. KIRJUTAGE SALASÕNA ÜLES.

  4. Vali klassinumber ja vajutage „Loo talle konto“ nupule.

  5. Õpilase kasutaja on loodud.

NB! Kui juhtub, et Teie poolt loodud õpilasele uue parooli andmiseks liikuge hiirega õpilase peale ja valige „Uuenda salasõna“.

Teilt küsitakse kinnitust kas ikka soovite vana parooli kustutada. Valige „Jah“ ja Teile genereeritakse uus parool.

Õpilase andmete muutmiseks liikuge hiirega õpilase peale ja valige „Muuda andmeid“. Seal saate anda õpilasele uue kasutajanime, muuta ees- ja perekonnanime ja klassi.

Kogumikud

Kogumik on õppematerjalide „kaust“. Sinna saab lisada ülesandeid, teste, eelnevalt loodud dokumente (nt. tekstidokumendid ja pildid), linke veebilehtedele.

  • Kogumiku loomiseks vali "Kogumikud" ja vajuta nupule "Loo kogumik".

  • Anna oma kogumikule nimi ja lühikirjeldus. Vali õppeained ja klassid. Soovi korral lisa märksõnad ja vali lisatunnused. Valik „Avalike Materjalide pangas“ määrab ära, kas loodav kogumik on teistele õpetajatele/õpilastele jagatud või mitte. Hiljem on võimalik seda valikut muuta. (Selleks ava loodud kogumik ja vajuta nupule „Muuda“. Teile avatakse aken samade valikutega mis kogumiku loomisel)


Kogumiku kustutamiseks avage kogumik mille soovite kustutada. Vajutage nupule „Veel“ ja valige „Kustuta“.

Õppevara

Õppevara (Materjalide pank) all on kokku kogutud kõik avalikult välja jagatud teiste kasutajate poolt loodud materjalid.

Õppevarast otsimiseks kirjuta otsitav sõna (nt. „Excel“) otsingulahtrisse ja vali sobivad õppeained ja klassid.

Kui leidsid sobiva materjali Materjalide pangast saad selle salvestada oma materjalide alla. Selleks vajuta nupule „Salvesta“.

Töölaud

Valiku „Töölaud“ all on ülevaade Teie poolt loodud viimastest materjalidest, testidest, kontrolltöödest, lünkharjutustest, ülesannetest ja uutest materjalidest Õppevaras.

Paketid

Teie loodud konto on tasuta ja piiratud võimalustega (ainult juurdepääs Materjalide pangale ja Teie poolt materjalide alla lisatud failidele ja linkidele). Seoses hetkel kehtiva eriolukorraga on Õpiveebi tasuline paket tasuta kõigile soovijatele. Tasulise paketi aktiveerimiseks vali "Uuenda paketti" ja "Proovi 7 päeva tasuta!".