Program cjeloživotnog obrazovanja Pravo u zajednici

O programu...

Preliminarni istraživački rezultati u sklopu projekta Hrvatske zaklade za znanost IP-CORONA-04-2086 Life in the time of COVID-19 - social implications on the security and well-being of vulnerable groups in the European context, potvrdili su pretpostavku kako su u doba bolesti COVID-19 posebno ugrožena prava ranjivih osoba i kako bez povezivanja građana, znanstvenika i stručnjaka ta se prava neće moći na odgovarajući način zaštititi.

Zbog toga je uočena važnost da se projektni rezultati približe građanima, stručnjacima i samim ranjivim građanima izvođenjem niza predavanja, radionica, webinara i sl. provedbom programa Pravo u zajednici, koji će se održavati u Knjižnici Pravnog fakulteta u Rijeci. Knjižnica će tako postati mjesto razmjene ideja, iskustava i širenja znanja u pronalaženju komunikacijskoga kanala između ranjivih i osoba u čijoj je nadležnosti zaštita njihovih prava.

Nositeljice programa Pravo u zajednici
izv. prof. dr. sc. Dalida Rittossa, dr. sc. Dejana Golenko

Program Pravo u zajednici, osim što doprinosi kulturi cjeloživotnog učenja, zbog svoje usmjerenosti na zaštitu prava ranjivih osoba, promiče i važnost razvijanja vještina informacijske i digitalne pismenosti polaznika programa u pronalaženju i vrednovanju relevantnih pravnih informacija povezanih s pravnim položajem ranjivih skupina.





... mene zanimaju te pukotine, napuknuća u identitetu - bilo zbog bolesti ili zbog ljubavi ili zbog nasilja ...
Pitanje tijela je stvarno u mojoj prozi jedno od centralnih pitanja, pored nemogućnosti komunikacije...
Slavenka Drakulić, 2003.