Запобігання тероризму

Що таке тероризм

Тероризм (від лат. terror - «жах») - у широкому сенсі використання або загроза застосування насильства для досягнення політичної, релігійної, або ідеологічної мети.

Тероризм - суспільно небезпечна діяльність, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших посягань на життя чи здоров'я ні в чому не винних людей або погрози вчинення злочинних дій з метою досягнення злочинних цілей

Відповідно до листа МОН України від 09.11.2020, з метою підвищення рівня поінформованості здобувачів вищої та фахової передвищої освіти, педагогічних і науково-педагогічних працівників про небезпеку та масштаби екстремізму і терористичної загрози, формування нетерпимості до проявів тероризму та осіб з екстремістською ідеологією, а також для забезпечення вільного доступу студентської молоді, науково-педагогічних працівників до інформації, що сприяє запобіганню, виявленню та припиненню терористичної діяльності, надаємо інформацію, щодо контактів Служби безпеки України, а також нормативно-правових актів.

Громадяни України, на засадах довіри і співпраці, можуть повідомити про будь-які факти прибуття та перебування в регіоні підозрілих осіб, наміри здійснення сепаратистської, терористичної, диверсійної чи розвідувально-підривної діяльності на електронну скриньку callcenter@ssu.gov.ua та за цілодобовим безкоштовним телефоном довіри Служби безпеки України 0-800-501-482

Нормативно-правові акти

  1. Закон України «Про боротьбу з тероризмом»

  2. Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержання злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення»

  3. Кримінальний кодекс України (ст. ст. 2091, 258, 2581, 2582, 2583, 2584,2585)

  4. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку формування переліку держав (юрисдикцій), що не виконують чи неналежним чином виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення»

  5. Положення про єдину державну систему запобігання, реагування і припинення терористичних актів та мінімізації їх наслідків, затверджене Постановою КМУ від 18 лютого 2016 р. № 92

Суб’єктами, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом у межах своєї компетенції, є:

  • Служба безпеки України, яка є головним органом у загальнодержавній системі боротьби з терористичною діяльністю;

  • Міністерство внутрішніх справ України;

  • Національна поліція;

  • Міністерство оборони України та інші державні структури.

Кожен з нас має бути обізнаним та пильним, щоб не бути втягненим в терористичну діяльність чи не стати жертвою терористів!

Відвідуваність сайту:

Розробник сайту: Бабич Ангеліна, студентка ВСП "ППФК НТУ "ХПІ"