Психологічна служба

Про підрозділ

Психологічна  служба  коледжу  діє  згідно  наказу  Міністерства  освіти і  науки  України  №509 від  22  травня  2018 року  «Про затвердження Положення про психологічну службу у системі освіти України». 

Робота психологічної служби спрямована на вирішення конкретних проблем, з якими звертаються студенти, батьки, викладачі та співробітники. Головна   мета   психологічної служби – адаптація, сприяння   психологічному здоров’ю  та   розкриттю   особистості  студентів, а також корекція різного роду труднощів у її розвитку. 

Основні напрямки діяльності психологічної служби:

В ході своєї роботи  психологічна  служба  коледжу  ефективно  взаємодіє з  педагогічним  колективом,  адміністрацією коледжу, спеціалістами  соціальних служб, правових, медичних  установ тощо. Така  співпраця дає змогу здійснювати інтегрований підхід до адаптації студентів до умов навчання та соціально-психологічного супроводу студентської молоді в сучасних умовах. 

Антинаркотична брошура QR.pdf

В коледжі реалізовано грантовий проект "Створення служби порозуміння" за сприяння ГО "Культурний ді@лог"  при фінансовій підтримці програми «Активні громадяни» Британської Ради в Україні».

Різні дослідження та спостереження показують, що конфлікти є поширеним явищем. У закладах освіти – це найчастіше міжособистісні конфлікти, сторонами яких є і дівчата, і хлопці. Тож метою створення Служби порозуміння є вчити та формувати ненасильницьку поведінку, вмінню уникати конфлікту, а в разі його виникнення – не дати конфлікту перерости в насильство. Діяльність Служби порозуміння реалізуватиме два суспільно значущі стратегічні завдання: зменшення соціального напруження міжособистісних взаємин у шкільному колективі засобами медіації (посередництва); формування навичок безконфліктного спілкування та навичок виходу з конфліктних ситуацій в усіх учасників освітнього процесу.

Служба порозуміння  – це добровільне об’єднання медіаторів та медіаторок з числа учасників(-ць) освітнього процесу (здобувачів освіти та педагогічних працівників(-ць)), які пройшли навчання за відповідною освітньою програмою і розділяють цінності відновного підходу.

Медіація – процес очевидний і прозорий, нейтральна особа покликана в першу чергу контролювати його перебіг, усі рішення приймають учасники/учасниці конфлікту, вони ж – відповідальні за їх виконання. Жодного примусу чи підкорення авторитету. До того ж, перед однолітками не так часто стає питання довіри – говорити щиро завжди простіше із рівним

Медіація однолітків – це медіації, що проводяться за принципом «рівний-рівному/рівна-рівній» студентами. 

Медіатор/медіаторка однолітків – спеціально підготовлений/підготовлена з числа тудентів посередник/посередниця у вирішенні конфліктів, який/яка однаково підтримує обидві сторони та допомагає їм знайти взаємоприйнятне рішення.

Психологічна рівновага під час війни

Друзі, ми неабияк розуміємо які сумні почуття у вас викликають події навколо нас! Тому ми створили для вас невелику підбірку посилань, які допоможуть підтримувати свій психологічний стан в цей тяжкий для нас усіх час 💕👥 


Психологічна допомога під час війни

Підбірка ресурсів від Ukraine crisis media center щодо психологічної допомоги під час війни. У цій підбірці ви знайдете контакти спеціалістів, посилання на чат-боти, список сервісів безкоштовної психологічної підтримки.

Щотижневі короткі онлайн-практикуми стійкості та відновлення

Ці практикуми тривають 15 хв та відбуваються щовівторка та щоп’ятниці о 19:00. Їх проводить сімейна та дитяча психологиня Світлалана Ройз. Практикуми доступні для всіх охочих (дорослих та дітей).

Відвідуваність сайту:

Розробник сайту: Бабич Ангеліна, студентка ВСП "ППФК НТУ "ХПІ"