Відкриті заняття

Відкрите заняття – одна з основних форм удосконалення методики викладання, підвищення педагогічної майстерності, обміну досвідом роботи тощо. 

30 жовтня 2023 р. викладач математичних дисциплін Ірина ПІТЕЛЬ провела для студентів 35 групи спеціалізації 121 «Розробка програмного забезпечення» показове заняття-конференцію з дисципліни «Теорія ймовірностей та математична статистика» на тему «Методи організації даних».


На занятті розглядалися методи організації даних, з’ясовувалися поняття «розподіл частот», «згрупований розподіл накопиченої частоти», «розподіл відносної частоти» тощо. Також студенти розв’язували задачі, що передбачають застосування цих понять, а для актуалізації і закріплення знань  працювали із завданнями,  розробленими за допомогою сервісів LearningApps та Transum.

Родзинкою заняття стали виступи запрошених студентів I, II та IV курсів цієї спеціалізації з презентаціями власних досліджень про прикладний зміст теорії ймовірностей та математичної статистики. Ця робота продемонструвала важливість, а також її значення для професійного становлення здобувачів освіти.

26 вересня  відбулося показове практичне заняття з курсової роботи (навчальна дисципліна «Економіка та організація виробництва»), яке проводила викладач-методист Світлана МАРЧЕНКО. Завданням курсової роботи є  забезпечення здатності вирішувати спеціалізовані задачі в галузі електроенергетики та набуття спеціальних компетентностей, що відповідають вимогам Освітньо-професійної програми та стандарту спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Мета практичного заняття полягала у формуванні практичних навичок економічних розрахунків та їх обґрунтуванні при аналізі ресурсного потенціалу підприємства та при проєктуванні освітлювальних установок. У ході проведення практичного заняття Світлана Марченко звернула увагу на   структурно-логічні міжпредметні зв’язки курсової роботи, ознайомила з методичним забезпеченням. Виконуючи завдання практичної роботи, здобувачі освіти  брали активну участь в аналізі  отриманих результатів попередньо виконаних розрахунків. 

Показове заняття пройшло високому методичному рівні. 

  11 вересня 2023 року викладач вищої категорії Юлія БОНДАРЕНКО провела показове комбіноване заняття з математики на тему «Вибіркові характеристики: розмах вибірки, мода, медіана, середнє значення» для здобувачів освіти 27 групи. Для досягнення цілей заняття Юлія Олександрівна використала різні методи та прийоми: пояснювально-ілюстративний, демонстрація, «мозковий штурм», метод самоконтролю. Під час заняття викладач використовувала: наочний роздатковий матеріал, ноутбук для демонстрації циклу презентацій та відео за темою, що дало змогу студентам показати хорошу результативність та високий рівень володіння теоретичним, практичним матеріалом, вміння його застосовувати на практиці. Студенти групи активно розв’язували практичні завдання різними способами. Заняття було проведено на високому професійному рівні, а всі присутні ще раз переконалися – математика оточує нас всюди, завдяки їй ми вирішуємо безліч питань в повсякденному житті.

Організація ефективного дистанційного навчання – це новий виклик, який стоїть перед освітою України. Як забезпечити якісне засвоєння навчального матеріалу, сформувати необхідні сучасному студенту компетентності, які методи і форми найкраще використати – ось питання, які сьогодні стоять кожним викладачем. Свій підхід до розв’язання цих проблем продемонструвала викладач дисципліни «Електропостачання підприємств і цивільних споруд» Ірина МАРЧЕНКО під час проведення 17.02.2023 року показового практичного заняття «Розрахунок струмів короткого замикання в електричних мережах напругою понад 1000 В». 

Заняття розпочалося зі вступного слова викладача, стислого етапу актуалізації теоретичних відомостей з теми, супроводжувалося поясненням нового типу задач з демонстрацією як загальних шляхів та правил рішення, так і розробки алгоритму їх рішення. При проведенні практичного заняття Ірина Марченко враховувала майбутню спеціальність студентів, наголошувала на практичній спрямованості матеріалу.

Протягом заняття студенти виступали активними спостерігачами, комунікували, спільно з викладачем визначали мету та мотивацію своєї навчальної діяльності, опрацьовували новий матеріал та підводили підсумки роботи. 

Реалізована структура практичного заняття відповідала його типу, всі компоненти заняття були пов’язані між собою логічною послідовністю і забезпечили його дидактичну цілісність.

Багато хто з студентів та й викладачів теж не надто цікавляться питаннями охорони праці в галузі й вважають цю дисципліну другорядною. А даремно! Бо всім, а особливо тим, хто дванадцять годин на добу, а то й більше, проводить за монітором, корисно знати як зберегти своє здоров'я та запобігти появі та розвитку професійних захворювань.

7 лютого 2023 року відбулось показове практичне заняття з навчальної дисципліни «Охорона праці» викладача Надії РИСКІНОЇ на тему: «Профілактика травматизму та професійних захворювань».  Майбутні програмісти мали змогу перевірити та закріпити свої знання за допомогою вікторини, дізнатись про те, які захворювання є типовими для фахівців ІТ-галузі, подивитись навчальне відео, зробити вправи для очей... І це тільки частина тих активностей, які викладач передбачила для присутніх!

Контакт з аудиторією підтримувався протягом всього заняття, студенти активно брали участь в обговореннях, давали відповіді на питання, наводили приклади тощо.

Я ще з університету не любив заняття з "Охорони праці", вважав їх нудними та непотрібними. Але сьогодні мені не було нудно - навпаки, я взяв для себе багато корисного й буду використовувати отримані знання в робота та повсякденном житті.

Актуальна наразі ідея формування у здобувачів освіти зацікавленого ставлення до навчання була успішно реалізована на показовому лабораторному занятті з дисципліни «Фізика», яке  27 січня 2023 року провела викладач коледжу Тетяна ГОРДА. Здобувачі освіти 11 групи, активно та захоплено працюючи на занятті, ознайомилися з приладами для вимірювання вологості повітря, проаналізували значення вологості повітря для життєдіяльності людини, презентували свої дослідницькі проєкти, а ще -  навчилися самостійно визначати вологість та помічати її зміни.

Лабораторна робота була цікавою та пізнавальною, а головне – вкотре довела, що фізичні знання необхідні представникам різних спеціалізацій, і знову дала можливість переконатися, що фізика – це життя…

Дисципліна «Основи електропривода» є однією із нормативних дисциплін професійної підготовки здобувачів освіти спеціальності 141 за спеціалізацією «Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд». 

19 січня 2023 року викладач Віталій МАРЧЕНКО провів показове заняття з даної дисципліни на тему «Вступ до курсу». Ця лекція була зорієнтована на те, щоб дати здобувачам освіти 37 групи загальне уявлення про завдання і зміст усієї навчальної дисципліни, розкрити її структуру і зв'язок з іншими навчальними дисциплінами, а також сприяти зацікавленості предметом. 

Викладення матеріалу лекції супроводжував вдало підібраний різноманітний презентаційний матеріал по зазначеній тематиці, що дозволило викладачеві застосовувати прийоми розповіді, показу, пояснення, коментування, а також була проведена демонстрація відеоматеріалу, який ілюструє основні складові та принцип роботи електропривода, що посилювало ефект сприйняття і засвоєння матеріалу.

Лекція була цікавою і пізнавальною та має важливе значення для розуміння здобувачами освіти як же набуті знання зможуть використовуватися при подальшому навчанні.

22 грудня 2022 року викладачем електротехнічних дисциплін Надією ЧЕРВОНЕНКО  було проведено показове лабораторне заняття на тему «Дослідження трифазного синхронного генератора» з навчальної дисципліни «Електричні машини» для здобувачів освіти ІІІ курсу електротехнічного відділення.

Заняття проводилося в онлайн-форматі. Для викладення навчального матеріалу Надією Тимофіївною була надана презентація з теоретичними відомостями, виконання практичної частини лабораторної роботи представлено відеороликом. 

Викладач  забезпечила чітку організацію проведення лабораторної роботи: повідомила тему, мету та завдання; провела інструктаж про хід виконання роботи; нагадала правила техніки безпеки при роботі з електрообладнанням; зорієнтувала здобувачів освіти на кінцевий результат лабораторної роботи.

Знання та вміння, отримані під час виконання завдань лабораторної роботи, здобувачі освіти зможуть застосувати під час своєї професійної діяльності!

22 грудня 2022 року викладач суспільних дисциплін Ігор ПОСТАВНИЙ провів показове заняття з навчальної дисципліни «Історія України» на тему: «Відновлення державної незалежності України, її роль у розпаді Союзу Радянських Соціалістичних Республік». Ця тема  є особливо актуальною, так як сприяє розумінню важливості відродження державної незалежності України. Заняття для студентів 27 групи відбулося у форматі онлайн.

Логічний, послідовний, доступний матеріал лекції, переконливий виклад та проблемний підхід, резюмувались аргументованими висновками. Під час заняття використовувалася презентація з теми, актуальні приклади, цікаві факти та цитати. Органічне застосовування різноманітних методів та прийомів педагогічного впливу сприяло встановленню  контакту з аудиторією, викликало емоційний відгук у студентів,  сприяло формуванню стійкої позитивної мотивації та активізації їх пізнавальної діяльності.

На відкритому онлайн-занятті 2 грудня 2022 року в 23 групи спеціалізації  «Обслуговування комп’ютерних систем і мереж» з навчальної електрорадіомонтажної  практики по темі: «ПАЯННЯ  ТА ЛУДІННЯ» майстер виробничого навчання  Віктор ЮХНЮК  використовуючи  фахову презентацію довів до слухачів освіти основні ключові компетентності і значення технологічного процесу пайки у виготовленні і ремонті радіоелектронної апаратури. Протягом заняття знайомив студентів: з сферою застосування паяння та лудіння в різних галузях промислового виробництва, історією пайки,  характеристиками та призначенням  припоїв та флюсів, основними інструментами при ручній пайці. Своєю методикою фронтальних запитань спонукав студентів до діалогу, що надихало  їх до власної творчої діяльності , системного і логічного мислення. Особлива увага була  приділена охороні і гігієні праці при ручній пайці. Це заняття значно розширило теоретичні  знання студентів у цій галузі, що дасть їм можливість в подальшому правильно і безпечно організувати  робоче місце при очному проведенні практики весною наступного року. 

9 грудня 2022 року  у межах навчальної дисципліни «Вступ до спеціальності» на 2 курсі (28 група) відбулося показове практичне заняття  викладача світлотехнічних дисциплін Олександра ПІТЯКОВА на  тему «Штучне освітлення». Актуальна тема і запропонований формат заняття знайшли позитивний відгук як серед студентів, так і  серед викладачів. Здобувачі освіти ознайомилися з методами і засобами вимірювання освітленості приміщення, вивчили принцип дії люксметра, навчились складати протокол вимірювання освітленості.   Завдання, пов'язане із застосуванням фахових умінь та навичок у повсякденному житті, зацікавило студентів і мотивувало до експериментів.

Заняття пройшло цікаво, змістовно, динамічно, із  застосуванням інноваційних підходів до викладання. Свої наукові досягнення, знання та досвід, викладач використовує на заняттях для всебічного розвитку студентів, не обмежуючись посібниками та підручниками.

Усі охочі можуть переглянути відеозапис заняття за посиланням!


21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи, віддається шана патріотизму та мужності громадян, котрі в переломні часи вийшли на мирні акції, щоб таким чином продемонструвати рішучість своїх намірів. 

Символічно, що саме в цей день викладачка коледжу Олена МОСКАЛЕНКО провела для здобувачів освіти ІІ курсу 24 групи відкрите заняття-воркшоп з дисципліни «Історія України» на тему «Українське дисидентство». Студенти навчалися завдяки власній активності, не дивлячись на онлайн-формат заняття: захист створених творчими групами інтелектуальних мап, гра на знання історичних постатей «Склади пазл», гра-квіз «Дисиденти» і, як підсумок, презентація власних проєктів (фільмів) на тему «Шістдесятник/дисидент з Полтавщини».

Проведення таких занять сприяє національно-патріотичному вихованню молодого соціально свідомого покоління, формуванню почуття власної гідності і приналежності до великої нації мужніх борців. Як сьогодні будуть виховані наші діти – таким завтра буде майбутнє України.

Першою сходинкою в оволодінні справою в галузі інформаційних технологій для студентів  33 групи  спеціальності 123 Комп’ютерна інженерія є практика на отримання робітничої професії. 12 жовтня 2022 року  у майстернях коледжу відбулося відкрите заняття з цієї практики, проведене викладачем Сергієм ВЕРТЕЛЕЦЬКИМ на тему: "Робота з радіоелементами та вузлами ПЕОМ". Студенти в атмосфері доброзичливості і взаємоповаги виконували практичну роботу, застосовуючи здобуті раніше теоретичні знання, готувалися до кваліфікаційного іспиту, який на них чекає попереду. Ефективності роботи сприяло використання інтерактивних форм, вдало підібраних викладачем, ігрових методів, командна робота. Тож в кінці студенти (а разом з ними й деякі з численних гостей) високо оцінили продуктивність заняття.

Бути завжди вправними та витривалими допомагають заняття з фізичної культури. 27 вересня 2022 року викладач Руслан ІВАНОВ провів відкрите заняття з дисципліни для здобувачів освіти 22 групи на тему «Професійно-прикладна фізична культура. Розвиток гнучкості. Вправи на розтягування. Віджимання від підлоги».

Другокурсники на цьому занятті вдосконалили техніку виконання вправ, ознайомилися з новими вправами, пограли в улюблені спортивні ігри. Набуті навички, при регулярному застосуванні, допоможуть їм підвищити рівень фізичної підготовленості організму, забезпечать покращення м’язового тонусу, поліпшення координації,  роботу серцево-судинної системи.

Викладачу вдалося провести заняття на високому організаційному та методичному рівні, вміло здійснити індивідуальний підхід до студентів, використовуючи інноваційну методику викладання дисципліни.

10 лютого 2022 р. викладач спеціальності 141-С (спеціалізація «Монтаж і експлуатація електротехнічних і світлотехнічних установок») Олександр ПІТЯКОВ провів в 29 групі відкрите онлайн-заняття з навчальної дисципліни «Теоретичні основи електротехніки». Розкриття теми «Поняття про змінний струм. Отримання синусоїдальної ЕРС» викладач розпочав з вхідного опитування та цікавої розповіді про історію прогресу й знамените протиборство видатних винахідників Томаса Едісона і Джорджа Вестінгауза – який струм є ефективним, дорогим і абсолютно безпечним? До так званої «війни струмів» долучився й Нікола Тесла. Чим завершилася таке протистояння, в чому переваги змінного струму, які його основні характеристики, як навчитися зображувати синусоїдальні величини за допомогою векторних діаграм – ці питання в дуже цікавій формі презентацій розглянуті на занятті. Діалог як метод спілкування, цікаві короткі відеоролики, долучення до віртуального досліду з теми заняття сприяли тому, що студенти отримали дорогоцінні знання, які стануть основою в набутті ними практичних навичок в побудові векторних діаграм. Вихідне тестове опитування в Google Формах довело це!

«Якщо час – найдорогоцінніша річ, то розтрата часу є найбільшим марнотратством». Під таким гаслом – висловом Бенджаміна Франкліна вібдулося 3 лютого 2022 року відкрите заняття з дисципліни "Основи управління виробництвом  та менеджмент", яке майстерно провела викладач Світлана ОРЛЕАН для студентів 41 групи спеціальності 133 Галузеве машинобудування. Протягом заняття з теми "Тайм-менеджмент" студенти не лише ознайомилися з основними принципами та методиками планування й раціонального використання як робочого, так й особистого часу, але й у процесі тестування, мінігри, прослуховування притчі, дотичної до програмної теми, оволоділи деякими навичками визначення ефективності використання часу, техніками ефективного управління ним,  навчилися боротися з поглиначами часу

Віриться, що здобуті знання й  поради провідних фахівців із тайм-менеджменту, викладені для студентів у Google Classroom, допоможуть їм в  управлінні часом! А разом із ними й численним гостям – відвідувачам онлайн-заняття.

Довкола нас створюється нова та еволюціонує стара природа. А чи змінюється ЛЮДИНА? Вона навчилася змінювати навколишнє середовище, а чи зможе навчитися змінювати себе? Про ці складні, але дуже важливі питання точилася бесіда між мешканцями гуртожитку на відкритому виховному заході «Саморозвиток як унікальна здатність людини до вдосконалення», яке відбулося 19 січня. Студенти розмірковували, наводили приклади, обговорювали й навіть трошки сперечалися, щоб з’ясувати істину. Цьому процесу сприяли проблемні запитання, відеопрезентація складових життєвого самовизначення й удосконалення, запитання із конфліктології, які ставив вихователь Олег ТЕТЯНКО і на які студенти шукали відповіді. Прийшли до висновку, що саморозвиток потрібен кожному. А кращим поколінням є те, яке є кращим за попереднє!

А чи знаєте ви, що таке гроші? Що таке ідеальні гроші? Яку еволюцію пройшла грошова одиниця? Які гроші є світовими? Що таке інфляція? В чому її негативні наслідки? Як визначити головні тенденції очікуваної інфляції сучасної економіки? Саме на ці запитання сьогодні отримали відповіді студенти 23 групи спеціалізації «Обслуговування комп’ютерних систем і мереж» на відкритому занятті з дисципліни «Економічна теорія», проведеному викладачем Людмилою МАЛАШЕЦЬКОЮ.

Професія токаря нині серед найзатребуваніших на ринку праці України, фахівці потрібні в усіх регіонах, скрізь тисячі вакансій. Першою сходинкою в оволодінні професією техніка-технолога в галузі механічної інженерії для студентів 21 групи спеціальності 133 Галузеве машинобудування є оволодіння токарною справою. 

12 січня 2022 року відкрите практичне заняття, проведене викладачем Тетяною ГОРДЄЄВОЮ з дисципліни «Вступ до спеціальності» на тему: "Вибір початкової заготовки валу", засвідчило, що на ньому в повній мірі був реалізований принцип видатного інженера-конструктора Г.Форда: студенти в атмосфері доброзичливості й взаємоповаги виконували практичну роботу, застосовуючи здобуті раніше теоретичні знання, готувалися до практики в навчальній майстерні коледжу. Ефективності роботи сприяло використання різноманітних інтерактивних форм, удало підібраних викладачем, ІТ-технологій, ігрових методів, здійснення міжпредметних зв’язків. Тож студенти в кінці заняття (а разом з ними й деякі з численних гостей) високо оцінили продуктивність заняття під час етапу рефлексії.

Важливу роль у системі підготовки спеціалістів –  майбутніх техніків-електриків відіграє технічна механіка. Тому якісне та доступне викладання цієї дисципліни в освітньому закладі є важливим завданням викладача технічної механіки. 8 грудня 2021 року викладачем Володимиром ІВАНКОМ проведено відкрите заняття за темою «Рухи твердого тіла» з формування умінь і навичок студентів для їхньої подальшої діяльності  в обраній професії. На занятті доцільно вибрано сучасні методи навчання та вміло використано прийоми, що забезпечують активізацію групи та окремої особистості, розвиток мислення слухачів, їхній інтерес до дисципліни.

Заняття відвідали викладачі коледжу, які відзначили системність, послідовність, доступність та завершеність розгляду поставлених питань, переконливість наведених фактів, прикладів, їх теоретичне узагальнення та висновки. 

7 грудня 2021 р. студенти 36 групи разом із викладачем основ філософських знань і релігієзнавства Ігорем ПУЛЕНКОМ і численними гостями їхнього відкритого заняття з теми «Аксіологія. Цінності в житті людини і суспільства»  визначили відмінні підходи  до розуміння сенсу життєвих цінностей у різні періоди розвитку філософської думки, прослідкували  глибоку історико-філософську традицію ціннісних вимірів людського життя. Чи людство має виробити, сформувати свою систему цінностей, з точки зору якої повинне оцінюватися життя? Дізналися думки про це видатних мислителів  Конфуція, Платона, Сократа, Арістотеля, Канта, Г.Сковороди, Ф. Ніцше…

Заняття в цілому сприяло розумінню майбутніми фахівцями залежності цінностей від світогляду й свідомості, формуванню в них самосвідомості, вихованню вміння аргументувати власні переконання на ґрунті загальнолюдських цінностей, толерантного ставлення до протилежної точки зору. 

Головне, студенти зрозуміли, що для кожного, безпосередньо чи опосередковано, важлива проблема цінностей, зокрема, таких, як свобода, віра, правда, щастя, любов та надія.

Сьогодні, 3 грудня студенти 16 групи перенеслися з буденної напруженої дійсності в казковий світ, який  відзначається незвичайним поворотом подій, химерною зміною епізодів і настроїв, поєднанням реальності з ілюзорним, фантастичним, ірраціональним дійством... А посприяли цьому викладач зарубіжної літератури Вікторія КАРКАЧ і … видатний німецький письменник, композитор і художник Ернст Теодор Амадей Гофман з його  фантастичною повістю - казкою «Крихітка Цахес на прізвисько  Цинобер».

У чому сенс життя? Потворне й прекрасне завжди поряд чи ні? Чи можна поєднати романтику, поетичне мислення й тверезий розум у світі, де панує розрахунок?  На ці вічні питання студентам ще належить відповісти, як, можливо, й гостям цього відкритого заняття. 

У перший день зими юні програмісти (студенти 34 групи) побували в Америці, пожили в готелі. Правда, поки що віртуально.  На відкритому занятті з англійської мови під керівництвом викладача Ірини АЛЕКСЕЄНКО в присутності гостей – інших викладачів. Зато реально попрацювали над закріпленням навичок володіння новими лексичними одиницями, реалізували іншомовні інтенції з огляду на загальновживану професійну англійську мову!

29 жовтня викладач Ігор ДЕГТЯР провів відкрите заняття з дисципліни «Інженерна і комп’ютерна графіка»  для студентів 38 групи й викладачів-гостей. Здобувачі освіти, отримавши теоретичні знання про процеси відображення на кресленні об’єктів складних просторових форм, про аналіз і відтворення їх на основі креслень, сформували навички побудови комплексних креслень та «Плану споруди». Цьому сприяли й пояснення викладача, й застосування інноваційних технологій. Здоббуті знання стануть в пригоді при вивченні професійних дисциплін: «Освітлювальні установки», «Зовнішнє освітлення».

28 жовтня студенти 19 групи на відкритому занятті з української літератури ознайомилися  з життєвим і творчим шляхом І. Карпенка-Карого, зі змістом його комедії «Мартин Боруля», разом із викладачкою Любов'ю ТЮРІНОЮ розкрили «секрет» тривалого сценічного життя комедії. 

І здобувачі освіти, і гості на відкритому занятті з цікавістю прослухали й подивилися презентації студентів, посміялися, переглядаючи уривки з художнього фільму за п’єсою славетного драматурга, але найбільше зацікавили їх сценки з комедії, зіграні студентами Максимом Уийвовком, Владом Мусійченком, Олександром Патиком, Людмилою Харченко, Денисом Дроботом. Можливо, когось із них зачеплять слова   І. Карпенка-Карого «Сцена – мій кумир, театр – священний храм для мене!» й запишуться до студентської театральної студії. Усі дійшли висновку, що головне в житті — почуття власної гідності,   не титул, а вміння залишатися порядною, високоморальною людиною у всіх життєвих ситуаціях.

Чи потрібно ІТ-фахівцям  мати знання про вектори та дії над ними, векторний та мішаний добуток векторів? Стверджувальну відповідь на це запитання отримали 27 жовтня 2021 року студенти 33 групи й гості на відкритому занятті з вищої математики, проведеному викладачем Ларисою КОВРІГОЮ. Встигли багато чого:  шляхом «мозкового штурму» за допомогою презентації, онлайн-вікторини на платформі skizis повторили опорні поняття та теоретичні знання, попрацювали з роздавальним матеріалом, проглянули відеоролик з теми, створений Ларисою Іванівною, а головне – успішно виконали практичну роботу: розв’язали видані на Classroom індивідуальні задачі.

26 жовтня студенти 22 групи на відкритому  занятті з дисципліни  «Електрорадіовимірювання»  (викладач Віктор РУБЕЛЬ)  здобули теоретичні знання та практичні навички в підготовці мультиметра  до роботи, проведенні базових вимірювань (опору, сили струму, напруги). Зрозуміти принцип роботи приладу сприяло й використання ІТ-технологій. Гарна підготовка до майбутньої професії!

19 жовтня 2021 року студенти 13 групи на занятті з інформатики (викладач Юлія ЯНКОВСЬКА) отримали ґрунтовні знання про етапи роботи з базами даних, навички їх проєктування, навчилися завантажувати програму Access, створювати таблиці в середовищі СУБД тощо. Активності студентів, інтересу до теми не завадили  дев’ять викладачів, які спостерігали за їхньою роботою.


Відкрита година спілкування студентів 18 групи (керівник Світлана МЕЛАЩЕНКО ) – студентський проєкт «Мій рідний край»,  присвячений Дню Полтави. Було що обговорювати, бо цьому заходу передували 7 проведених локацій (екскурсії Полтавою, командна робота, підготовка повідомлень тощо)! Студетські дослідження, відеоматеріали, музичний супровід, вікторина – все сприяло патріотичному вихованню студентів. А як згуртувало першокурсників!


23 вересня студенти 15 групи вперше зустріли гостей  на відкритому занятті з хімії (викладач Надія СИДОРОВА) , присвяченому темі «Сульфатна кислота», на якому дізналися про  її фізичні та хімічні властивості, одержали уявлення про застосування сульфатів, вивчили якісну реакцію на сульфат-іон. Завдяки ІТ-технологіям долучилися до хімічних процесів, які вивчають. А головне  – це заняття сприяло формуванню екологічної свідомості майбутніх фахівців.


21 вересня на базі 201 аудиторії Анатолій ОДСТАВНИЙ провів відкрите лабораторне заняття для студентів 38 групи з дисципліни "Джерела світла". Студенти набули практичних умінь у складанні електричних схем, а під час заняття  були неабияк захопленні можливостями світлотехнічних випробувань!

Позитивний аспект цих занять полягає в тому, що вони сприяють зв'язку теорії з практикою, забезпечують набуття студентами навичок  користування лабораторним обладнанням, формують у них первинні навички та вміння дослідницьких дій. Одним словом, подібні лабораторні заняття надзвичайно необхідні для досягнення професійних висот!


Відвідуваність сайту:

Розробник сайту: Бабич Ангеліна, студентка ВСП "ППФК НТУ "ХПІ"