Історія

Як все починалось

PPC.pptx

Наш заклад, як і його попередники, може похвалитись дуже довгою та цікавою історією, однак, почнемо ми з часів не надто віддалених.

1944 рік… Ще йшла Друга світова війна, а країні потрібні були робітники, техніки, інженери і в першу чергу - будівельники для відновлення зруйнованого господарства. Саме тому у звільненій 23 вересня 1943 року від німецьких окупантів Полтаві наказом № 317 Держкомітету оборони і Раднаркому УРСР 23 травня 1944 року був створений технікум цивільного будівництва.

У тяжких умовах зароджувався наш навчальний заклад: не було відповідного приміщення для занять, лабораторного обладнання, підручників... Полтава лежала в руїнах. У новому 1945-1946 навчальному році прибували демобілізовані воїни – майбутні учні та викладачі технікуму. Треба було якомога швидше створювати матеріальну базу, відбудовувати приміщення для занять.

У 1946 році технікуму надали  напівзруйновану будівлю по вул. Комсомольська, 51-А для відновлення під навчальний корпус. Працювали не покладаючи рук після занять, без вихідних. Лише через чотири роки навчальний корпус прийняв учнів, а колектив продовжував роботу  над створенням навчально-матеріальної бази. Вже 1948 року  відбувся перший випуск молодших спеціалістів.

У 70-х роках минулого століття технікуму була надана для відбудови під новий навчальний корпус розбита коробка, що залишилася з часів Великої Вітчизняної війни по вул. Пушкіна, 83-А. До війни це був корпус реального училища, історія якого ведеться ще з дореволюційних часів. Саме  тут навчались наші  прославлені земляки Кирило Осьмак та Юрій Побєдоносцев. А під час війни у цьому приміщенні діяв евакуаційний шпиталь. У січні 1977 року у відбудованому приміщенні пролунав перший дзвінок, який сповістив про новий відрізок історії нашого навчального закладу.

За більше ніж семидесятирічний вік технікум декілька разів  реорганізовувався відповідно до потреб народного господарства: 1962 року – у Полтавський енергобудівний технікум, а з 1967 року існував під назвою Полтавський електротехнічний технікум

1991 року в зв`язку із розширенням спеціальностей наказом Міністерства електротехнічної промисловості та приладобудування СРСР, якому підпорядковувався технікум, навчальний заклад реорганізований у Полтавський політехнічний коледж і переданий Міністерству вищих навчальних закладів України. З 2005 року увійшов, як окремий підрозділ, до складу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

Напрямки підготовки

Полтавський політехнічний фаховий коледж – один з найпрестижніших освітніх закладів Полтавської області, директором якого є Пітяков Олександр Сергійович, сам колишній випускник коледжу – керівник злагодженого і чітко відрегульованого освітнього процесу.

Коледж має акредитовані освітньо-професійні програми: 121 Інженерія прогамного забезпечення, 123 Комп'ютерна інженерія, 133 Галузеве машинобудування, 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка (за спеціалізаціями) та здійснює підготовку за освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр».

Коледж здійснює набір студентів, які навчаються за рахунок державного бюджету, а також за рахунок фізичних та юридичних осіб. У коледжі навчається близько 800 студентів. До їх послуг – навчальний корпус з сучасно обладнаними кабінетами і лабораторіями, комп`ютерні класи, виробничі майстерні, бібліотека, спортивний та актовий зали, гуртожиток.

Навчання студентів за спеціалізаціями: Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд та досить новою спеціалізацією Комп'ютерне проєктування систем електропостачання, Електроенергетика та комп’ютерний дизайн освітлення здійснює циклова комісія дисциплін електричної інженерії.

Немає жодної сфери діяльності людини, де б не застосовувалась електроенергія. На промисловості, в закладах, в побуті, в сільському господарстві – скрізь необхідно монтувати, обслуговувати, експлуатувати, налагоджувати, контролювати складну побутову техніку, електрообладнання, та вміти проєктувати електричні мережі.

Коледж розпочав підготовку спеціалістів цієї спеціальності з 1961 року. Протягом всього періоду навчання студенти працюють з ПК. У комп’ютерних класах проводяться практичні заняття, виконуються розрахунки з курсового та дипломного проєктування, а також з фундаментальних і спеціальних дисциплін.

Випускники з легкістю можуть виконувати професійну діяльність з монтажу, налагодження, експлуатації, ремонту й випробування електроустаткування. Випускники можуть працювати на електростанціях; на різного роду перетворювальних підстанціях тощо, де є складна побутова техніка і електрообладнання.

Враховуючи вимоги часу й підприємств, з 1968 року коледж розпочав здійснювати підготовку фахівців також за спеціалізацією Монтаж і експлуатація електротехнічних та світлотехнічних установок (спеціальність 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка), а вже з 2023року, ця спеціалізація отримала нове дихання у вигляді спеціалізації Електроенергетика та комп’ютерний дизайн освітлення.

Студенти цієї спеціалізації набувають знання проєктування освітлення, монтажу та експлуатації освітлювальних, рекламних, світлосигнальних установок різного призначення, в альтернативній енергетиці.

Сьогодні для промисловості Полтавщини найбільш затребуваними фахівцями спеціальності 133 галузеве машинобудування.Вже багато років коледж готував фахівців спеціалізації Технологія обробки матеріалів на верстатах та автоматичних лініях а з  2022року було відкрито набір на нову цікаву та перспективну спеціалізацію Металорізальні верстати та роботехнічні комплекси. Навчання на спеціальності здійснює циклова комісія дисциплін галузевого машинобудування.

За час навчання студенти коледжу отримують професійну підготовку з нарисної геометрії, комп’ютерної графіки, ґрунтовні знання й навички з програмування, практичні навички роботи на верстатах із ЧПК, комп’ютерного проєктування технологічної оснастки та комп'ютерного моделювання і 3D друк. Випускники коледжу працюють на підприємствах чи фірмах, які мають металообробку, техніками-технологами, конструкторами, займають інженерно-технічні посади.

Починаючи з 50-х років минулого століття, спочатку повільними темпами, а зараз дуже стрімко, розвивається молода галузь науки і техніки – електронно-обчислювальні машини і системи. Вивчаючи попит промислових підприємств різних форм власності, закладів і організацій, коледж у 2000 році відкрив відділення компютерних технологій для студентів спеціалізації Розробка програмного забезпечення (спеціальність 121 Інженерія прогамного забезпечення) і єдиний у регіоні почав готувати фахівців з цієї спеціальності. Опанувати майбутню професію студенти можуть у сучасних комп’ютерних класах, де проводяться лабораторні та практичні заняття. Практичні навички відпрацьовуються не тільки в умовах коледжу, а й на підприємствах м. Полтави. Разом з досвідченими викладачами навчають студентів з цієї спеціальності й викладачі-початківці циклової комісії дисциплін програмної інженерії під керівництвом її голови, кандидата технічних наук з інформаційних технологій Бабича Олександра Вікторовича.

Після закінчення навчання фахові випускники мають змогу впроваджувати найрізноманітніші стандартні пакети обслуговуючих програм, створювати й впроваджувати їх у різні сфери діяльності, в тому числі за індивідуальними замовленнями - програми для обліку матеріальних цінностей на складах і підприємствах, довідники та посібники для навчання й обслуговування клієнтів тощо.

Гарною традицією стала участь студентів-програмістів та їхніх викладачів у заходах, які проводять лідери ринку високих технологій. Так, вони стали учасниками «Днів розробника Microsoft», Intel Developer Forum. Група студентів, які брали участь в конкурсі вебсайтів Think Quest, одержала грант від організаторів – Oracle Education Foundation – три комплекти програмного забезпечення Adobe для веб-дизайну. Студенти спеціальності щороку беруть участь у фахових змаганнях та олімпіадах різних рівній - "Золотий байт", "IT-Iniverse", "INFOMATRIX", "ITalent", ACM ICPC тощо, в яких досить часто посідають перші та призові місця. На базі коледжу запроваджено навчання на курсах Мережної академії Cisco, студенти спеціальності навчались та брали участь у хакатоні від AcademIT, дівчата  - у заходах Girls Powers Tech. В рамках Європейського тижня кодування та ініціативи Meet 'n' Code в коледжі проводився триденний марафон "Програмувати - це легко!". В рамках тісної співпраці з ІТ-компаніями регіону, такими як CoreValue, Beetroot, White Label та іншими, студенти спеціальності мають можливість пройти практику, обмінятись досвідом та отримати нові знання з перших рук. А завдяки партнерським угодам з компаніями-виробниками програмного забезпечення (GitHub, JetBrains та ін.) студенти мають можливість використовувати повні версії сучасних засобів розробки, сервісів та інструментів.

Починаючи з 2011 року, в коледжі проводиться підготовка фахівців за спеціалізацією Обслуговування комп'ютерних систем і мереж ( спеціальність 123 Комп'ютерна інженерія). Навчання на спеціальності здійснює циклова комісія дисциплін комп'ютерної інженерії. 

На цій спеціальності студенти набувають знання з діагностики та ремонту комп'ютерів, проєктування та налагоджування комп'ютерних мереж.

Після закінчення навчання випускникам присвоюється кваліфікація технік обчислювального (інформаційно-обчислювального) центру. Основними замовниками фахівців спеціальності є підприємства з ремонту та обслуговування комп'ютерної техніки, ІТ відділи банків, компанії будь-якого напряму діяльності.

Коледж сьогодні

Окрім знань за освітньо-професійною програмою, всі студенти коледжу додатково отримують робітничі спеціальності за відповідними напрямами під час проходження виробничої практики, а за бажанням – додаткову спеціальність «Оператор комп’ютерного набору». Студенти, які прагнуть отримати додаткові вміння, мають можливість пройти курси з вебпрограмування, програмування, візуального програмування та англійської мови. Також в коледжі систематично діють курси з підготовки до ЗНО(ДПА) чи НМТ: з української мови, математикиЮ історії України, іноземної мови, тощо.

Формування практичної підготовки студентів відбувається під час проходження навчальної, виробничої та переддипломної практики, яку кращі студенти можуть пройти за кордоном.

Плідна й ефективна робота педагогічного колективу неможлива без тісної співпраці з промисловими підприємствами, для яких ми готуємо фахівців. Колектив подолав труднощі в організації баз практик, які виникли в 90-і роки, коли промисловість регіону переживала стагнацію, і зараз усі студенти забезпечені місцями для здобуття навичок майбутньої професії. Проведення спільних з підприємцями науково-практичних конференцій, відкритих захистів практик, круглих столів стало невід`ємною частиною процесу підготовки молодших спеціалістів. Така співпраця приносить вагомі і взаємовигідні результати для зацікавлених сторін. З метою формування почуття гордості за майбутню професію, підвищення фахової майстерності серед студентів усіх спеціальностей проводиться конкурс «Кращий за фахом».

Зумівши зберегти кращі традиції, педагогічний колектив коледжу натхненно працює над удосконаленням навчально-виховного процесу, впроваджує новітні педагогічні й інформаційні технології, бо розуміє актуальність слів відомого педагога А. Дистирвега: «Суть освіти є не в кількості знань, а в повному розумінні й в майстерному застосуванні усього того, що знаєш».

Найбільша гордість коледжу – його викладацький склад, який генерує нові ідеї, поповнює скарбницю наукових і методичних доробок. Це викладачі Шишко Т.С., Москаленко О.Л., Маєвська С.В., Пітель І.М., Левіна І.В., Калюжна О.М., Панасенко І.О. Гордєєва Т.В.,Вертелецький С., С., Нестерук О.Г., Каркач В.В., к.т.н. Бабич О.В., к.п.н. Нізовцев А.В, к.п.н. Кривцова О.П., Ph.D Пітяков О.С. та багато інших. З метою підвищення фахової майстерності викладачів діє методична рада, школа викладача-початківця, педагогічний лекторій. Своїм досвідом викладачі діляться з колегами під час відкритих занять, на сайті коледжу, в Інтернеті. Викладачі нашого закладу вміло використовують активні та інноваційні форми навчання: конференції, круглі столи, ділові та рольові ігри, театралізовані заняття, брейн-ринги, проблемні лекції і семінари. Значну роль у діяльності коледжу відіграє методичний кабінет, який став центром професійної діяльності викладачів. Викладачі та студенти коледжу беруть участь в обласних методичних конференціях, предметних олімпіадах, конкурсах, виставках, де виявляють високі знання й практичні навички. Творчий колектив у своїй діяльності зорієнтований на підготовку сучасних конкурентноспроможних фахівців, здатних працювати в умовах ринкових відносин, постійного оновлення виробництва.

«Навчання – це лише одна з пелюсток тієї квітки, яка називається вихованням» – ці слова видатного педагога В.О. Сухомлинського лежать в основі виховної роботи, яка є невід`ємною частиною підготовки фахівців і базується на гуманізації освітнього процесу, принципах співробітництва, загальнолюдських цінностях, національних традиціях.

У коледжі діє налагоджена система самоврядування, що дає змогу зробити навчально-виховний процес усвідомленішим, пробудити активність студентів, сформувати в них навички громадської роботи, прищепити почуття відповідальності за свої вчинки. Створено умови для діяльності різноманітних об`єднань за інтересами, що розвивають здібності молоді: предметні гуртки, гуртки технічної творчості, театральна студія, клуб цікавих зустрічей, клуб правових знань. Далеко за межами Полтави знайомі з мистецтвом народного аматорського хору «Козаченьки», лауреатом обласних і всеукраїнських конкурсів. 

Створені сприятливі умови для проведення спортивно-масової та оздоровчої роботи. Команди закладу постійно виборюють призові місця у міських та обласних спортивних змаганнях. Легкоатлети багато років поспіль перемагають у обласній спартакіаді з легкої атлетики, традиційній легкоатлетичній естафеті, присвяченій Дню міста, а також в першості м. Полтави з легкоатлетичного кросу. Багато з наших спортсменів у різні роки входили до складу збірної команди області та навіть є майстрами спорту і захищають честь України на міжнародній арені. Першість в спартакіаді Полтавської області щорічно виборюють спортсмени-гирьовики коледжу, серед яких є чимало майстрів спорту України та майстрів спорту міжнародного класу, членів збірної України з гирьового спорту. Визначні досягнення здобули й команди волейболістів (багаторічні чемпіони обласної спартаціади серед студентів, чимало з яких входять до складу збірної області, виступають ставали призерами чемпіонату та кубку України), шахістів (постійні переможці або призери обласної спартакіади, серед яких є й майстер спорту України), тенісистів (команда з настільного тенісу протягом багатьох років перемагає у обласній спартакіаді, наші тенісисти входять до складу обласної збірної). 

За 80 років підготовлено десятки тисяч висококваліфікованих фахівців різних спеціальностей. Багато з них продовжують навчання в НТУ «ХПІ» та інших університетах й академіях, очолюють чи обіймають керівні посади на підприємствах Полтавщини, гідно виконуючи свій професійний обов'язок, примножуючи славу рідної alma mater.

Відвідуваність сайту:

Розробник сайту: Бабич Ангеліна, стурдентка ВСП "ППФК НТУ "ХПІ"