Спеціалізації

Розробка програмного забезпечення 

Програмування процес і мистецтво створення комп’ютерних програм та програмного  забезпечення з допомогою мов програмування. Програмування поєднує в собі елементи мистецтва, фундаментальних наук (перш за все інформатики та математики), інженерії, спорту та ремесла.

У вузькому сенсі слова, програмування розглядається як кодування алгоритмів заданою мовою програмування. Під програмуванням також може розумітися розробка логічної схеми пристрою, а також процес запису мікрокоду до його запам'ятовуючого пристрою. У ширшому сенсі програмування – це процес створення програм, тобто розробка програмного забезпечення.

Визнаючи попит різних форм власності, закладів і організацій Полтавський політехнічний коледж у 2000 році відкрив відділення компютерних технологій для підготовки студентів за спеціалізацією Розробка програмного забезпечення (спеціальність 121 Інженерія програмного забезпечення) і єдиний у регіоні почав готувати фахівців з цієї спеціальності. Опанувати майбутню професію студенти можуть у комп’ютерних класах, де проводяться лекційні та практичні заняття. Практичні навички відпрацьовуються не тільки в умовах коледжу, а й на підприємствах та ІТ-компаніях регіону. 

Студенти-програмісти  є постійними учасниками заходів, які проводять лідери ринку високих технологій, щороку беруть участь у фахових змаганнях та олімпіадах різних рівнів - "Золотий байт", "IT-Iniverse", "INFOMATRIX", "ITalent", ACM ICPC тощо, в яких досить часто посідають перші та призові місця. На базі коледжу запроваджено навчання на курсах Мережної академії Cisco, студенти спеціальності щорічно навчаються та беруть участь у хакатоні від AcademIT, дівчата  - у заходах Girls Powers Tech. Щорічно на спеціальності проводяться заходи до Дня безпечного інтернету та Години коду,  заходи в рамках ініціативи Meet and Code тощо.

В рамках тісної співпраці з ІТ-компаніями регіону, такими як CoreValue, Beetroot, White Label та іншими, студенти спеціальності мають можливість пройти практику, обмінятись досвідом та отримати нові знання з перших рук. А завдяки партнерським угодам з компаніями-виробниками програмного забезпечення (GitHub, JetBrains та ін.) студенти мають можливість використовувати повні версії сучасних засобів розробки, сервісів та інструментів. Досить часто проводяться відкриті лекції та виховні заходи професійного спрямування.


Окрім основної спеціальності студенти  отримують свідоцтво про робітничу професію "Оператор комп’ютерного набору", мають можливість додатково навчатись на курсах англійської мови, відвідувати гуртки та різні спортивні секції.  

Після закінчення навчання фахові молодші бакалаври – техніки-програмісти мають змогу впроваджувати найрізноманітніші пакети програмного забезпечення, створювати й впроваджувати їх у різні сфери діяльності, в тому числі за індивідуальними замовленнями - програми для обліку матеріальних цінностей на складах і підприємствах, довідники та посібники для навчання й обслуговування клієнтів тощо.  Отримавши міцні знання під час занять в стінах коледжу, студенти закріплюють їх з допомогою онлайн-навчання та сертифікацій. Зазвичай вже на третьому-четвертому курсі частина студентів працює за спеціальністю, займаючись улюбленою справою на комерційній основі.

Після навчання в коледжі студенти можуть продовжити навчання в уніерситетах Полтави та Харкова, таких як НТУ "ХПІ", Харківський національний університет радіоелектроніки, НАУ «Харківський авіаційний інститут», ПНТУ ім. Ю.В. Кондратюка та інших.

Чому саме ми навчаємо*

*візитівка спеціалізації створена в межах конкурсу “МОТИВАЦІЯ НЕСКОРЕНИХ 2.0” 

Кращі проекти наших студентів

Нагороди наших студентів за участь в конкурсах 

Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд 

Немає жодної сфери життєдіяльності людини, де б не застосовувалась електроенергія. На промисловості, в закладах, в побуті, в сільському господарстві – скрізь необхідно монтувати, обслуговувати, експлуатувати, налагоджувати, контролювати електроприлади, складну побутову техніку, електрообладнання. Всюди можуть працювати наші випускники за вказаною спеціальністю. Враховуючи вимоги підприємств, Полтавський політехнічний коледж з 1961р. почав підготовку фахівців з цієї спеціальності.

Випускники минулих років цієї спеціальності працюють на всіх підприємствах міста і області, у всіх куточках нашої держави. Студенти отримують ступінь фахового молодшого бакалавра – електрика, який підготовлений для професійної діяльності з монтажу, налагодженню, експлуатації, ремонту і випробуванню електроустаткування.

Наші випускники можуть працювати на теплових, гідравлічних, атомних, вітряних, геотермальних, гідроакумулюючих та інших електростанціях; на різного роду перетворюючих підстанціях, в електричних мережах різної напруги: в теле- і радіокомпаніях, компаніях зв’язку; тролейбусних та трамвайних управліннях (депо), на електрифікованих залізницях, метрополітенах, в науково дослідних установах, лікувальних , освітніх, розважальних, рекламно освітлювальних, музичних, культурних, торгівельних закладах: в кафе, барах, ресторанах, казино, де є складна побутова техніка і електрообладнання. В кожному випадку – це інтелектуальна робота, а місце праці – високої культури. Ця спеціальність має широкі можливості застосування своїх знань і навичок.

Основними замовниками фахівців спеціальності є ВАТ „Полтаваобленерго”, ВАТ „Полтавський завод ГРЛ”, ВАТ „Міськсвітло”, ВАТ „ПЗМС”, ВАТ „Турбомеханічний завод”, ВАТ „Авто агрегатний завод”, ВАТ „ТПолтавський тепловозоремонтний завод”, ВАТ „Електромотор” та інші підприємства.

Молоді спеціалісти можуть займати посади бригадира, майстра, виконроба, начальника монтажної та виробничої дільниць, техніка з налагодження і випробування електрообладнання, начальника виробничої дільниці, контрольного майстра, енергетика цеху, енергетика дільниці, техніка з планування, інженера-електрика, завідуючого лабораторією, диспетчера електромережі в установах, де здійснюється керування електромережею, контролер за якістю і споживанням електроенергії.

З метою удосконалення знань і вмінь студентів щодо опанування робочими професіями, технологічна та переддипломна практика проводяться на базових підприємствах. Протягом всього періоду навчання студенти працюють з ПК. У комп’ютерних класах проводяться практичні заняття, виконуються розрахунки з курсового та дипломного проектування, а також з фундаментальних і спеціальних дисциплін. В процесі навчання студенти мають можливість на спеціальних курсах паралельно отримати робітничу професію "Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування".

Наші студенти мають можливість вдосконалювати свої здібності і в позаурочний час. Проводяться тижні предметної комісії, які передбачають організацію предметних олімпіад, екскурсій на підприємства, проведення конкурсу „Що? Де? Коли?”, брейн–рингів та спортивних вечорів. В коледжі створені предметні гуртки та гуртки технічної творчості, члени яких виборюють призові місця на виставках технічної творчості та прикладного мистецтва в коледжі, місті і області. В коледжі діють спортивні секції з волейболу, баскетболу, легкої атлетики

Нагороди наших студентів за участь в конкурсах 

УВАГА! Нова спеціалізація
"Комп'ютерне проєктування систем електропостачання"

Від 1 вересня 2023 року в коледжі розпочинається набір на навчання за спеціалізацією "Комп'ютерне проєктування систем електропостачання". Ця галузь поєднує в собі вивчення та практичне застосування електротехніки, електроніки, електромагнетизму та комп'ютерно-інтегрованих технологій. Основна мета - виробництво, експлуатація, модернізація та інтелектуальне керування електротехнічними пристроями та електрообладнанням для задоволення потреб суспільства в електричній енергії.

Спеціалізація «Комп’ютерне проєктування систем електропостачання» зосереджується на підготовці фахівців з проєктування та експлуатації електротехнічного устаткування з використанням новітніх інформаційних технологій. Студенти під час навчання здобувають знання, вміння та навички з комп'ютерного проєктування електричних систем і мереж, а також електротехнічного обладнання. Вони вчаться використовувати автоматизовані інструменти та системи для створення проєктної та конструкторської документації, проектування та розрахунків електричних схем, а також успішно застосовують їх на практиці.

Коледж активно розвиває партнерські відносини з провідними підприємствами галузі для забезпечення практичної підготовки студентів. Метою такого співробітництва є поліпшення якісного рівня підготовки фахівців, цільова професійна підготовка для забезпечення кадрових потреб  конкретного підприємства.

Випускники працюють на підприємствах та в організаціях різних форм власності, пов’язаних з виробництвом, передачею, розподілом та споживанням електричної енергії. Вони можуть продовжити навчання на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти за спеціальністю 141 "Електроенергетика, електротехніка, електромеханіка" (на конкурсній основі).

МЕТАЛОРІЗАЛЬНІ ВЕРСТАТИ ТА РОБОТОТЕХНІЧНІ КОМПЛЕКСИ 

В житті є багато професій гарних та різних, але є одна, яка має дуже велике значення для нашого регіону. Це машинобудівник. Принаймні це той, хто стоїть попереду науково-технічного прогресу. 133 Галузеве машинобудування  - це спеціальність, яка дає можливість отримати найкращу технічну освіту й стати справжнім майстром інженерних вершин, дозволить навчитись розбиратись у складових частинах великих промислових виробництв, зрозуміти будову будь-яких верстатів, промислових систем. Для тих, хто прагне проєктувати та конструювати машини та їх складові з застосуванням сучасного інструментарію та засобів автоматизованого проєктування, розрахунків.

Спеціалізація "Металорізальні верстати та робототехнічні комплекси" - це унікальна навчальна програма, яка дозволяє стати фахівцем зі знаннями та навичками у сфері металорізальних верстатів, програмування робототехнічних комплексів та автоматизації виробничих процесів.

Під час навчання на спеціальності ви зможете докладно вивчити технології обробки металів, засвоїти принципи роботи з металорізальними верстатами та вивчити основи програмування та керування робототехнічними комплексами. Крім того, ви дізнаєтеся про новітні розробки та технології у цій галузі, зможете виконувати роботи з моделювання, конструювання та технічної експертизи у сфері металообробки та робототехніки.

Студенти вивчають основи технології машинобудування, проєктування, застосування CAD/CAM-систем, особливості обробки та виготовлення деталей на верстатах з ЧПУ. Отримані теоретичні знання студенти використовують в курсових і дипломних проєктах, основною частиною якого, є проєктування процесу виготовлення деталі.

Основні завдання, що вирішують випускники – це підвищення продуктивності праці, використання маловідходних технологій, гнучких автоматизованих ліній і роботизованих комплексів.

Навчання на спеціальності невідривно пов’язане з виробництвом, тому при викладанні дисциплін спеціального циклу особливу увагу приділяється питанням практичного застосування теоретичних знань. Навчальні практики зі спеціальності проводяться у майстернях коледжу та на підприємствах Полтави та області.

 Випускники спеціальності можуть працювати на виробництвах машинобудівної галузі, автомобільній промисловості, авіаційному та космічному виробництві, в енергетичних компаніях та інших сферах, де використовуються металорізальні верстати та робототехнічні комплекси не тільки України, але і за її межами, завдяки тісній співпраці з роботодавцями Польщі, Чехії та інших країн. Спеціалізація "Металорізальні верстати та робототехнічні комплекси" в Полтавському політехнічному фаховому коледжі є прекрасною можливістю для тих, хто мріє про кар'єру в сфері металообробки та робототехніки!

Після успішного закінчення навчання на цій спеціальності, ви зможете розраховувати на високооплачувану роботу з високим рівнем відповідальності та перспективами кар'єрного росту.

Кваліфікація технолога дозволяє:

Студенти після закінчення коледжу можуть працювати на посадах:

Після отримання освітньо-кваліфікаційного рівня «фаховий молодший бакалавр» у коледжі випускники даної спеціальності можуть продовжувати навчання в університетах Полтави, Харкова, Києва...

Про нашу спеціальність*

*візитівка спеціалізації створена в межах конкурсу “МОТИВАЦІЯ НЕСКОРЕНИХ 2.0” 

Технологія обробки матеріалів на верстатах
і автоматичних лініях (III-IV курси)

Жодне підприємство або фірма, які мають металообробку, не обходиться без наших випускників. Випускники спеціалізації отримують диплом фахового молодшого бакалавра та свідотцтво про повну загальну середню освіту і працюють на машинобудівних підприємствах різної форми власності на посадах:

Отже, випускники спеціалізації оволодіють знаннями з механіки, теорії обробки матеріалів, технології виробництва, сучасного автоматизованого металообробного обладнання, набудуть навиків проектування технологічних процесів виготовлення деталей машин, проектування інструментів і технологічного оснащення з використанням електронно-обчислювальної техніки, програмуванням обробки на верстатах з сучасними системами числового програмного керування; навичок керування сучасними автоматизованими дільницями.

Нагороди наших студентів за участь в конкурсах 

Після навчання в коледжі студенти можуть продовжити навчання в університетах Полтави та Харкова, таких як НТУ "ХПІ", НАУ «Харківський авіаційний інститут», Українській інженерно-педагогічній академіїПНТУ ім. Ю.В. Кондратюка та інших.

Монтаж і експлуатація електротехнічних і світлотехнічних установок

 Набір на вакантні місця ІІ курсу

Унікальність спеціалізації полягає в поєднанні технічних аспектів світла з естетикою, завдяки чому спостерігається розвиток і популярність професій світлотехніка та електрика у світі. Підготовка спеціалістів у галузі світлотехніки здійснюється в навчальному закладі з 1968 р.

Основними сферами та об’єктами діяльності випускників за спеціалізацією «Монтаж і експлуатація електротехнічних і світлотехнічних установок» є: наукові заклади, адміністративні та промислові об’єкти, установи та організації галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, підприємства електроенергетичного комплексу, електротехнічні та електромеханічні компанії, медичні заклади, заклади метрології та контролю якості продукції, рекламні компанії, заклади культури.

Цілі навчання – підготовка фахівців, здатних проектувати, експлуатувати електротехнічні та світлотехнічні установки, забезпечувати культуру безпеки та економію електроенергії, виконувати монтаж світлотехнічного обладнання, здійснювати електро- та світлотехнічні вимірювання, застосовувати новітні світлотехнічні технології.

Студенти набувають фундаментальні знання з теорії електротехніки, метрології та проектування електротехнічних і світлотехнічних установок, їх використання для роботи наукових закладів, адміністративних, промислових, житлових об’єктів, установ та організацій. В процесі навчання застосовуються такі методи, засоби та технології – методи і засоби розрахунків та проектування електропостачання та освітлення адміністративних, житлових і промислових об’єктів, проектування освітлювальних установок, ведення експлуатаційних режимів електротехнічних та світлотехнічних установок,  методи проведення електричних та світлотехнічних вимірювань.

Студенти вивчають:

Під час проходження виробничої практики студенти набувають робітничу професію «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», отримують навички роботи з комп’ютерною технікою. На підприємствах нашого міста та області, діяльність яких пов’язана з електроенергетикою, студенти проходять технологічну, переддипломну практики. У результаті плідної співпраці з підприємствами міста майбутні фахівці отримують досвід практичної роботи. По закінченню навчання здобувачі освіти отримують диплом фахового молодшого бакалавра «техніка – електрика».

Випускники мають право продовжити навчання на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти за спеціальністю 141 Електроенергетика, електротехніка, електромеханіка (на конкурсній основі).

Нагороди наших студентів за участь в конкурсах 

УВАГА! Нова спеціалізація
"Електроенергетика та комп’ютерний
дизайн освітлення"

З 2023 року в коледжі відкривається набір на нову спеціалізацію "Електроенергетика та комп’ютерний дизайн освітлення".

Поєднання комп’ютерних технологій та технічних аспектів освітлення, робить спеціалізацію популярною та престижною. Професія, що поєднує електроенергетику з комп’ютерними технологіями в галузі дизайну освітлення, надає беспрецедентні можливості для творчості та втілення задумів в життя за допомогою комп’ютерних технологій.

Здобувачі освіти отримують знання в галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, вивчають основні поняття світлотехнічної  термінології, набувають спеціальних компетентностей для прийняття ефективних професійних рішень при виконанні практичних завдань з проєктування та комп’ютерного моделювання сучасних систем освітлення, дизайну світлового середовища та побудови композиції світлового простору з використанням засобів динамічної та статичної світлоколірної композиції.

Фахівець зі спеціалізації "Електроенергетика та комп’ютерний дизайн освітлення" здатен вирішувати фахові завдання у галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, орієнтуватися в технологічних процесах і обладнанні, проводити спеціалізовані вимірювання, обирати електроустаткування та відповідні системи керування освітленням, використовувати спеціальне програмне та апаратне забезпечення, знаходити творчі вирішення проблем дизайну світлового  середовища.

Випускники можуть працювати в наукових закладах, на адміністративних та промислових об’єктах, в установах та організаціях галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, підприємствах електроенергетичного комплексу, електротехнічних та електромеханічних компаніях, закладах метрології та контролю якості продукції, рекламних компаніях, закладах культури, підприємствах та організаціях, що надають послуги зі світлового дизайну.

Під час проходження виробничої практики студенти набувають робітничу професію «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», отримують навички роботи з спеціалізованим програмним забезпеченням, освоюють комп'ютерні програми з проєктування й керування освітленням та електричними мережами. На підприємствах нашого міста та області, діяльність яких пов’язана з електроенергетикою, студенти проходять технологічну і переддипломну практики. В результаті плідної співпраці з підприємствами міста майбутні фахівці отримують досвід практичної роботи. По закінченню навчання здобувачі освіти отримують диплом фахового молодшого бакалавра.

Випускники мають право продовжити навчання на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти за спеціальністю 141 "Електроенергетика, електротехніка, електромеханіка" (на конкурсній основі).

Обслуговування комп'ютерних систем і мереж

У сучасному світі невпинно відбувається впровадження інформаційних, комп’ютерно-інтегрованих технологій у діяльність підприємств і організацій різних форм власності, формується  розгалуджена система  індустрії електронних інформаційних ресурсів, з’являються  нові комп’ютерно-інтегровані технології і засоби виробництва. Відповідно, на вітчизняному ринку праці  суттєво збільшується  попит  на фахівців з обслуговування комп’ютерних систем і мереж.

Враховуючи вимоги часу, у 2011 році коледж  розпочав підготовку фахівців за  спеціалізацією Обслуговування комп’ютерних систем і мереж (спеціальністью 123 Компютерна інженерія).

Здобувачі освіти зазначеної спеціалізації  вивчають у коледжі операційні системи, комп’ютерну графіку, мікропроцесорні системи, комп’ютерну електроніку, схемотехніку, архітектуру комп’ютерів, комп’ютерні мережі, периферійні пристрої  тощо. Велика увага приділяється практичному навчанню. Практичні та лабораторні роботи проводяться на базі сучасних лабораторій, а навчальні практики  - на базі майстерень з новітнім матеріальним забезпеченням, досвідченими викладачами та майстрами виробничого навчання. Навчальні та виробничі  практики дають можливість  студентам набути навички з діагностики та ремонту комп'ютерів, проектування та налагоджування комп'ютерних мереж та ін. 

Після закінчення навчання випускникам присвоюється кваліфікація технік обчислювального (інформаційно-обчислювального) центру. Після проходження навчальних практик студенти мають можливість додатково отримати робітничу професію «Електромонтер з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин».

Випускники  можуть брати участь у вирішенні багатьох  професійних завдань, наприклад:

Основними замовниками фахівців даної спеціалізації є підприємства з ремонту та обслуговування комп'ютерної техніки, ІТ відділи банків, Інтернет-провайдери та  компанії будь-якого напрямку діяльності, у роботі яких використовуються інформаційні технології. Випускники також мають право продовжити навчання на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти за спеціальністю 123 Комп’ютерна інженерія (на конкурсній основі).

Нагороди наших студентів за участь в конкурсах 

Спорт - невід'ємна складова підготовки

Відвідуваність сайту:

Розробник сайту: Бабич Ангеліна, студентка ВСП "ППФК НТУ "ХПІ"