Дистанційне навчання

Lifehacks.mp4

У нашому навчальному закладі освітній процес організовано на платформі «G Suite for Education», уроки та завдання публікуватимуться та проводитимуться  вчителями щоденно, відповідно до розкладу, з 09 по 12 березня.

Кожному учню школи і його батькам  надано логін і пароль для входу на платформу дистанційного навчання. Цей обліковий запис (логін і пароль) також можна використовувати для входу в шкільний корпоративний акаунт Google, для користування хмарними сервісами Google: Google-диск, Google-Meet, Gmail, тощо.

УВАГА!!! ВСІ ДІТИ ВЖЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ НА ПЛАТФОРМІ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ «G Suite for Education», НІЯКОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ЗДІЙСНЮВАТИ НЕ ТРЕБА!!! 

Порядок організації освітнього процесу та алгоритм дій під час дистанційного навчання

Шановні батьки та учні! Опрацювання навчального матеріалу під час карантину – це особиста відповідальність учня, тому просимо контролювати виконання завдань дітьми та дотримання ними таких правил:

Рекомендації учасникам освітнього процесу щодо організації дистанційного навчання

Рекомендації педагогам


Рекомендації батькам


Любі учні! З метою організації зворотного зв’язку під час освітнього процесу в період карантину, використовуючи технології дистанційного навчання, ви маєте змогу надсилати виконані завдання, самостійні роботи, тести, тощо на електронну пошту вчителів освітнього закладу. 

Підсумки організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання у 2020/2021 н.р.

Серед основних навичок, які знадобляться людям, щоб бути успішними у ХХІ столітті є медіаграмотність і знання основ ІТ, критичне мислення та вміння комплексно вирішувати проблеми, гнучкість розуму та безперервна освіта. Саме такі навички допомогли колективу Новоград-Волинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Житомирської області успішно впровадити процес дистанційного навчання у нашому закладі.

Зустрівшись з вимогою сучасності – наданням освітніх послуг дистанційно, адміністрацією школи було забезпечено організацію діяльності закладу освіти в умовах навчання онлайн.

Отримавши безкоштовний доступ до платформи G Suite for Education педагогічною радою школи у жовтні 2020 р. було обговорено зміну форм навчання педагогічним колективом та затверджено вищезазначену платформу та розклад уроків. Також, педагоги узгодили правила взаємодії усіх учасників освітнього процесу для виконання освітніх програм закладу, що, безперечно стало вагомою перевагою, адже, як учні, так і учителі чітко знали час та місце проведення уроку.

Наступним кроком була реєстрація адміністраторами на платформі усіх учителів та учнів навчального закладу.   Доступ до системи з корпоративного облікового запису мали лише зареєстровані учні та педагогічні працівники.

Налагодження співпраці між учителями-учнями-батьками відбувалося через службу обміну миттєвими повідомленнями Viber та шляхом індивідуальних консультацій з класними керівниками, асистентами учителів та координатором дистанційного навчання. На сайті навчального закладу було розміщено розклади дзвінків та уроків, та розписано алгоритм дій під час онлайн уроків. Також було розміщено рекомендації учасникам освітнього процесу. Для забезпечення плідної взаємодії було вказано електронні адреси педагогічних працівників закладу.

Використання єдиної платформи стало дуже зручним для усіх учасників освітнього процесу, адже G Suite for Education – це пакет спеціалізованого хмарного програмного забезпечення й інструментів для спільної роботи від компанії Google, який містить в собі додатки Google Meet, Google Classroom, Gmail, Calendar, Chat, Documents, Presentations, Forms, безлімітний Диск для зберігання та інш.

Уроки у синхронному режимі проводилися за допомогою додатку Google Meet (кожен курс мав своє незмінне посилання, тому вчителі та учні підключалися до зустрічі одним «кліком»). Асинхронний же режим забезпечувався через додаток Google Classroom який передбачає можливість завантаження додаткових файлів (документів, відео, аудіо та ін.);дозволяє користувачам робити фото та прикріпляти їх до завдань, ділитися файлами з інших додатків та завжди мати доступ до інформації.

Асистенти вчителів щодня проводили підготовку навчальних матеріалів (адаптація / модифікація) відповідно до потреб і можливостей дітей з ООП; відео, аудіо або супровід-пояснення через телефонний зв’язок. Співпраця з батьками дітей з ООП забезпечувалася через консультування щодо особливостей організації процесу дистанційного навчання; повторення та актуалізації раніше вивченого матеріалу; урахування індивідуальної працездатності дитини відповідно до стану її здоров’я; моніторингу динаміки втомлюваності; дотримання режиму дня, заснованого на наукових рекомендаціях.

Щоб забезпечити якісну освіту для педагогів ЗОШ №8 було організовано практичне навчання з використання застосунків які входять до пакету G Suite for Education, а також, учителі самостійно пройшли курс «Ефективні рішення Google for Education для хмарної взаємодії».

Варто зазначити, що дистанційне навчання в нашому закладі не обмежувалося лише вищезазначеною платформою. Вчителі-предметники додатково використовували й інші інтернет додатки та ділилися досвідом з колегами щодо їх застосування.

Так, в рамках методичного тижня учителів І кваліфікаційної категорії учитель фізики та інформатики Нечипорук О.В. дала онлайн майстер-клас «Методи візуалізації інформації під час освітнього процесу». Учасники мали змогу ознайомитися з сервісами зі створення хмар слів, зокрема Word Art; інтелект –карт (Coggle, Mind Meister, Bubbl); інтерактивними симуляціями для природничих наук та математики PhET.  

Учитель української мови та літератури Радзивіл Л.М. в рамках майстер-класу «Використання кроссенсів на уроках української літератури» ознайомила педагогів з особливостями роботи з онлайн-дошкою Jamboard та Google Presentations.

Козачук Л.М., учитель англійської мови, разом з учасниками майстер-класу «Адаптація навчального матеріалу до онлайн-формату» освоїли роботу на онлайн-дошці Miro, створювали інтерактивні ігри та вікторини на платформі Wordwall,  ознайомилися з додатком Google Earth та розробили інтерактивні вправи  за допомогою додатку Liveworksheets.

 Онлайн формат не став на заваді методичній та організаційній роботі закладу. Педагогічні ради та наради відбувалися за допомогою відеоконференцій. Учителі проводили відкриті уроки дистанційно (Семенюк В.Ю., Кузьмінська О.В., Губень А.С., Мамчик К.В., Носікова Н.П.), а також було проведено відкрите засідання методичної комісії учителів суспільно-гуманітарного циклу члени якої ознайомили колег з Інтернет-застосунками та особливостями їх використання.

Щоб не втрачати інтерес учнів до навчання педагоги використовували такі застосунки та освітні платформи, як   Kahoot, Classtime, Learning Apps, Classkick,  На урок, Всеосвіта, відеоматеріали на каналі You Tube та ін.

Учителі ЗОШ №8 щоденно налаштовували комунікацію з учнями, пояснювали не лише програмовий матеріал, а й  особливості використання різних застосунків.

Фідбек зі сторони учнів забезпечувався активною участю у відеоконференціях, виконанням письмових та творчих завдань та завантаженням їх у Google Classroom; зйомкою відеороликів з вивченими віршами, правилами, діалогами і т.д.; виконанням вправ та контрольних робіт онлайн (з подальшою перевіркою та коментуванням учителем, або ж автоматичною перевіркою за допомогою інтернет додатків). Педагог міг відстежувати прогрес кожного здобувача освіти.

Питання академічної доброчесності під час виконання завдань дистанційно залишалося відкритим, тому учителі створювали велику кількість власних тестів, презентацій, інтерактивних вправ щоб уникнути списування та неодноразово наголошували на необхідності дотримання відповідних норм та правил.

В умовах карантину не менш актуальною залишалася і виховна робота. Адже вона виконувала такі важливі функції, як профілактичну, ціннісно-орієнтаційну, просвітницьку та формувала особистісні якості. Для організації виховного процесу в системі Google Classroom було створено курси з виховної роботи, куди будо додано учнів певного класу, їх класного керівника, заступника директора з виховної роботи, педагога організатора, психолога та соціального педагога.

З метою покращення емоційного стану та популяризації ментального здоров’я, особливо в умовах поширення COVID-19, наша школа, протягом місяця, брала участь у Всеукраїнському Хеппі челенджі від спільноти Healthy Schools. До відзначення 150-річчя Лесі Українки та 207 річниці від дня народження Т. Шевченка, в мережі Facebook було організовано #Lesia_Challenge  та #Shevchenko_Challenge. Учні записували відео, читали вірші великих поетів України, з подальшим розміщенням на сторінці навчального закладу.

Виховні години проводилися як в синхронному, так і в асинхронному режимах. Класні керівники зацікавлювали дітей різноманітними відео, завданнями, онлайн-квестами, челенджами, діти ж, в свою чергу, креативно та активно виконували поставлені завдання.

Нажаль, у деяких випадках через відсутність технічних засобів навчання та доступу до мережі Інтернет організувати навчання онлайн було неможливо. Учителі надавали консультації учням через телефон, проте таке навчання вимагало значного рівня організованості та самостійності учнів.

Навчання з використанням технологій дистанційного навчання стало значним викликом для усього світу і для нашого навчального закладу. Проте, саме таке навчання дало позитивний поштовх для усіх учасників освітнього процесу щодо розвитку цифрових навичок та пошуку нових методів та технологій забезпечення якісної освіти.