Методичні заходи

І етап ШКІЛЬНІ ІГРИ.MOV

ПЛІЧ-О-ПЛІЧ 

                                                      Всеукраїнські шкільні ігри

В понеділок 06 листопада у Гімназії № 8 Звягельської міської ради успішно пройшов І етап Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «ШКІЛЬНІ ІГРИ» з футболу.  Дружній матч пройшов серед шкільних команд 5-6 класів. Саме на цих змаганнях учні показали свої спортивні якості, інтерес до гри, життєрадісність та бажання перемагати. 

Вітаємо команду 6-го класу з перемогою!!!   

Happy International English Language Day! 🇬🇧🌍📚

А чи знаєте ви, що Шекспіру сьогодні 460? Що англійською мовою як рідною розмовляє близько 400 млн людей? Що вираз "любов сліпа" придумав той самий Вільям? Учні Гімназії 8 знають, адже саме сьогодні ми доєдналися до святкування Міжнародного дня англійської мови та Дня народження видатного англійського письменника Вільяма Шекспіра.  Віртуальна екскурсія театром Глобус, проєкт з біографії письменника, вікторини та відео про життя та творчість Шекспіра — все це важливі складові, щоб краще розуміти та цінувати мову та літературну спадщину. Сподіваємося, що цей день принесе багато натхнення та радості всім шанувальникам англійської мови та творчості Вільяма Шекспіра! 🎭📖✨

video_2024-04-11_14-37-38.mp4

У Гімназії  № 8 вчителем географії Оксаною Здунюк 03 квітня 2024 у 8 класі був проведений урок «Географія подорожей Олени Пчілки», присвячений 175-річчю від дня народження Ольги Петрівни Косач. Подорожуючи життєвим та творчим шляхом письменниці, здобувачі освіти декламували вірші та складали маршрутний лист проживання і подорожей Олени Пчілки.

Перед тим, як розпочати роботу над спільним проєтом і підготуватися до уроку, учні відвідали музей родини Косачів - Драгоманових, де надихнулися і почерпнули багато цінної інформації.


У межах святкування Міжнародного дня дитячої книги та року Олени Пчілки учні 3 класу (вч. Калетинець Н.І.) та 5-Б класу (вч. Остаповець Т. В.)  Гімназії №8 відвідали бібліопростір «Слово».

Діти поринули в чарівний світ дитячих творів  Олени Пчілки та дізналися, як любила письменниця рідний край, мову, як дбала про збереження народних звичаїв і традицій.


0-02-05-f84456f4f45c83cca584ccb2f20f6c56e92a935a19f8c21d6a8a16c6ede2375a_53dd24eb6e2772af.mp4

14 лютого учні Гімназії № 8 занурилися в атмосферу святкування St Valentine's Day. У сучасному світі особливо важливо дбати про емоційний стан учнів, тому вчителі англійської мови організували заходи з цієї нагоди. Веселі вироби з сердечками, казкові листівки та яскраві малюнки прикрашали класні кімнати, створюючи атмосферу, сповнену любов'ю та теплом🩷. Учні ознайомилися з історією та традиціями святкування Дня Святого Валентина, взяли участь у вікторинах, а також обмінялися валентинками та подарунками, виражаючи свою прихильність одне до одного.


                         ТРЕНІНГ       

"БЕЗПЕЧНЕ ОСВІТНЕ СЕРЕДОВИЩЕ"

10 листопада в Гімназії № 8 було проведено тренінг «Безпечне освітнє середовище».  Під час тренінгу були опрацьовані питання : фізична, психологічна та інформаційна безпека. Вчителі з великим задоволенням приймали участь у виконанні цікавих завдань та симуляційних ігор.

Щиро дякуємо учасникам тренінгу за активність , щирі емоції та дружню атмосферу

"Інтерактивна майстерня НУШ"

26 жовтня 2023 року в Гімназії №8 Звягельської міської ради відбулася зустріч учасників професійної спільноти вчителів початкових класів ЗЗСО громади на тему «Інтерактивна майстерня НУШ».

Зустріч пройшла у формі методичного квесту, що є однією із сучасних інтерактивних форм роботи з педагогічними працівниками, яка дає змогу створити інформаційний простір, де кожен педагог може самостійно набувати знань і навичок, сприяє підвищенню його фахової майстерності. Квест поєднує в собі ідеї проєктного методу та ігрових технологій, перетворює педагогів із пасивних об'єктів навчальної діяльності в її активних суб'єктів, підвищує не лише мотивацію до процесу «добування» знань, а й відповідальність за результати цієї діяльності та їх презентацію.

Педагоги Гімназії №8 на чолі з директоркою Наталією Осадчук привітно зустріли колег та опікувались ними протягом усього цікавого та пізнавального маршруту, який дав можливість ознайомитись із сучасним, облаштованим відповідно до вимог, естетично оформленим закладом, та, найголовніше, практично опрацювати цікаві, інноваційні, іноді нестандартні технології навчання, які однозначно сприятимуть підвищенню ефективності сучасного уроку в НУШ.

Під час зустрічі спікери в локаціях надали теоретичне підґрунтя, цікаві історичні та наукові відомості, практичні завдання про метод «Кроссенс» (Осьміна Наталія Степанівна), освітню кінезіологію та тест Струпа (Федюк Тетяна Михайлівна), застосування QR-кодів (Тиран Олена Олександрівна), гру «Танграм» (Гарбар Юлія Олександрівна), Web-квест технологію (Калетинець Наталія Іванівна), STEAM-технології  (Машевська Олена Валеріївна).

Учасники зібрання щиро подякували адміністрації та вчителям Гімназії №8 за практичну спрямованість та діяльнісний підхід, динамічність і професіоналізм проведення заходу, психологічно позитивний клімат спілкування, гостинність і щирість господарів.

Психолого-педагогічний семінар 

«Навички 4К : критичне мислення, креативність, комунікація, командна робота»


Сучасна школа – це,  коли щодня вчаться не тільки учні, а й вчителі.

Так, під час осінніх канікул було проведено ЗДНВ Оксаною Здунюк та практичним психологом Галиною Матвеєвою  психолого-педагогічний семінар «Навички 4К : критичне мислення, креативність, комунікація, командна робота»

Даний семінар побудований на обговоренні необхідності впровадження в освітній процес методів та методичних прийомів розвитку та формуванню навичок 4 К. Розглянуті особливості умов включення в навчальний процес завдань та вправ, які направленні на стійке формування проявів навичок 4К в здобувачів освіти. Наведені приклади деяких методів та їх застосування в освітньому процесі.

НУШ: 5 клас

Для кращого розуміння реформи НУШ та ознайомлення з особливостями дітей Альфа у Гімназії 8 було проведено психолого-педагогічний семінар "НУШ:5 клас". Вчителі, які викладають у 5 класі отримали вичерпну інформацію про  психологічні та емоційні особливості дітей цього покоління, а також про методичні новинки та систему оцінювання нушівців. Отже, врахувавши думки батьків та дітей, ми  будемо впроваджувати  реформу НУШ у базовій школі в нашому навчальному закладі й робити все, щоб навчання наших учнів було незабутнім та цікавим.

Предметний тиждень польської мови

З 8 по 12 листопада 2021 року у Новоград-Волинській загальноосвітній школі №8 проходив Тиждень польської мови. Проведення Тижня польської мови є складовою частиною освітнього процесу і сприяє підвищенню рівня знань учнів і розвитку у них інтересу до вивчення іноземної мови, а також розвитку їх творчих здібностей. При організації та проведенні предметного тижня вчитель польської мови Губень Аліна Сергіївна керувалася інтересами і потребами учнів, враховувала їх вікові та психологічні особливості. Варто зазначити, що вибір заходів визначався можливістю реалізації під час пандемії з дотриманням санітарних норм та вимог.

Протягом тижня у школі було організовано виставку книг, по радіо звучали польські пісні  та функціонувала фотозона «Niepodległa» тому усі бажаючі мали змогу зробити фотографію на згадку.

Для наймолодших знавців мови (5 клас) Аліна Сергіївна провела конкурс «Moja ulubiona litera» та майстер-клас «Виготовлення державних символів Польщі своїми руками». Учні 6-х класів покращували навички аудіювання та говоріння переглядаючи та обговорюючи мультфільми та відеоролики мовою оригіналу. Свої знання з історії та звичаїв Польщі змогли продемонструвати і учні 7-8 класів змагаючись за титул інтелектуалів у грі «Co znasz o Polsce?”. Осторонь не залишилися і найстарші учні нашої школи, написавши конкурс-диктант «Mistrz ortografii polskiej».

Кожен, хто вивчає польську мову у нашому закладі мав змогу взяти участь у конкурсах на кращу проєктну роботу «Poznajmy Polskę razem», обмінюватися книжками польською мовою в рамках проєкту «Bookcrossing» і весело та інтелектуально провести перерви граючи у польські ігри.

Дякуємо усім активним учасникам тижня та учителю польської мови Губень А.С. за змогу поринути у цікавий світ вивчення Польщі.


0-02-05-80b200f84c48c8c9fbaf8c5f5e257477ac9c33466519b8be73d0cc47346dc9d2_121cf8f4.mp4

Трішки про дистанційне навчання в нашому навчальному закладі

Заклад освіти працює на платформі G Suite for Education (пакет спеціалізованого хмарного програмного забезпечення й інструментів для спільної роботи від компанії Google, який містить в собі додатки Google Meet, Google Classroom, Gmail, Calendar, Chat, Диск для зберігання, Документи, Презентації, Форми та інше).

Використання єдиної платформи є дуже зручним як для учнів так і для вчителів. Доступ до системи з корпоративного акаунта мають лише зареєстровані адміністратором учні та педагогічні працівники.

Заняття проводяться відповідно до затвердженого розкладу уроків та дзвінків, тому учні та вчителі чітко знають час та місце проведення уроку. Уроки у синхронному режимі проводяться за допомогою додатку Google Meet (кожен курс має своє незмінне посилання, тому вчителі та учні підключатися до зустрічі одним «кліком»). Асинхронний режим забезпечується через додаток Google Classroom, який передбачає можливість завантаження додаткових файлів (документів, відео, аудіо та ін.); дозволяє користувачам робити фото та прикріпляти їх до завдань, ділитися файлами з інших додатків та мати офлайновий доступ до інформації. Педагог може відстежувати прогрес кожного здобувача освіти, а після оцінки його роботи, повернути її, супроводжуючи коментарями.

Дистанційне навчання не обмежується платформою               G Suite for Education. Вчителі-предметники додатково використовують й інші інтернет додатки такі як: Kahoot, Classtime, Miro, Wordwall, Learning Apps,  сайти «На урок», «Всеосвіта», відеоматеріали на каналі YouTube та інше.

На думку педагогічних працівників закладу, саме умови пандемії стали чинником швидкого пристосуватися до «діджиталізації» навчання. Серед причин, які викликають у труднощі в організації навчання з використанням дистанційних технологій називають слабку потужність Інтернету та відсутність у достатній кількості засобів навчання.

Майстер-клас "Ігри на уроках математики"

31 березня в рамках Тижня початкової школи та методичного Тижня вчителів І кваліфікаційної категорії Гарбар Юлією Олександрівною, учителем початкових класів, було проведено майстер-клас "Ігри на уроках математики". Учитель поділилася досвідом нестандартної підготовки учнів до контрольних робіт в умовах викладання НУШ , розповіла про математичні перерви. Вчителі методичної комісії початкових класів мали змогу навчитися повторювати таблицю множення та ділення кидаючи кубики, граючи у хрестики-нулики, розгадуючи факти портфоліо один одного, що були вказані числами. Граючи у гру «У мене є …, у кого є…?» вчителям було представлено гру на повторення складу числа у початковій школі. Надзвичайний дух суперництва відчувався під час проходження «Математичного батлу». Не обійшлося і без елементів STEM освіти – Юлія Олександрівна розповіла як вона використовує геометричні фігури в поєднанні з прикладами для створення зображення тварин. Вчителі – учасники майстер-класу відмітили доцільність використання методів на своїх уроках, з якими вони ознайомилися під час майстер-класу.

Тиждень початкових класів

З 29 березня по 2 квітня 2021 року в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №8 проходив Тиждень початкових класів. Метою проведення Тижня є формування навички спілкування, розвитку творчого мислення, розширення кругозору, залучення учнів до творчо-пізнавальної діяльності. Всі вчителі творчо і відповідально підійшли до підготовки і проведення заходів Тижня. Робота була спланована так, щоб заходи охоплювали різні види діяльності учнів, були цікавими, корисними і сприяли інтелектуальному та творчому розвитку дитини.

Програма проведення тижня дала змогу залучити всіх учнів до участі в роботі, плідно та згуртовано працювати дітям та вчителям. Увесь тиждень був насичений цікавими заходами, вікторинами, змаганнями, конкурсами, що сприяло формуванню у школярів природничо-наукового світогляду; формуванню вміння творчо й критично мислити, вільно спілкуватися; розвитку ініціативності, волі, наполегливості, самостійності, зацікавленості різними предметами; вихованню комунікативної культури учнів.

Майстер-клас «Адаптація навчального матеріалу до онлайн формату» 

5 квітня, Козачук Людмила Миколаївна, учитель англійської мови, провела майстер-клас «Адаптація навчального матеріалу до онлайн формату». Пандемія коронавірусу змусила передивитися погляд на звичний перебіг подій та призвичаїтися до нових умов. Те, що ще два роки тому здавалося неможливим, зараз стало буденністю. Зокрема, це стосується системи освіти.

Налаштувавшись на позитивне мислення та ознайомившись з історією про Традиційка та Дистанційку учителі методичної комісії суспільно-гуманітарного циклу поринули у світ цифрових технологій. Створюючи різноманітні завдання педагоги ознайомилися з особливостями використання онлайн дошки Miro (створення та демонстрація плану уроку). Створивши вікторину та випадкові карти, ознайомилися з особливостями створення вправ на платформі Wordwall; подорожуючи до водоспаду Гавасу, Язика Троля – опанували додаток Google Earth; ознайомилися з особливостями створення інтерактивних вправ за допомогою додатку Liveworksheets.

Учасники майстер-класу зазначили, що використання вищезазначених програм може полегшити завдання учителів зацікавити учнів під час проведення онлайн уроків та зробити уроки різноманітнішими.

Онлайн майстер-клас «Методи візуалізації інформації під час освітнього процесу» 

6 квітня, Нечипорук Оксана Вікторівна, учитель фізики та інформатики, ознайомила учителів методичної комісії інтегрованого циклу в онлайн форматі з «Методами візуалізації інформації під час освітнього процесу». Візуалізація – це створення та представлення графічного образу текстової чи математичної інформації, що робить її наочною, а отже, зручнішою для аналізу та осмислення. Учителі мали змогу ознайомитися з сервісами зі створення хмар слів (WordArt).

Активну дискусію викликало створення інтелект-карт (сервіси Coggle, MindMeister, Bubbl). Інтелект-карти (англ. mind maps) – це так звана мапа розуму, пам’яті або ж думок, що відображає слова, ідеї чи завдання. Карта створюється за спеціальним форматом: усі слова, ідеї, зображення розташовані в інтуїтивному порядку навколо основного об’єкта, який розміщений у центрі. Таке подання інформації активізує дві півкулі мозку та сприяє активнішій роботі. Учитель продемонструвала широкі можливості використання таких карт на різних уроках. Розповідаючи про програми для створення інтернет-мемів та симуляції наукових експериментів, Оксана Вікторівна зазначила, що завжди шукає цікаві та нестандартні методи засвоєння учнями інформації.

Майстер-клас

«Лепбук як засіб всебічного розвитку здобувачів освіти»

8 квітня учитель зарубіжної літератури Войтюк Валентина Анатоліївна провела майстер-клас «Лепбук як засіб всебічного розвитку здобувачів освіти». Лепбук – нова форма організації для розвитку пізнавальної активності учнів і розвитку  їхньої самостійності. Це саморобна паперова книжечка з кишеньками, де дитина може діставати, перекладати, складати на свій розсуд різноманітний матеріал. Це гра, творчість, пізнання і дослідження нового, повторення і закріплення вивченого, систематизація знань і просто цікавий вид спільної діяльності учнів.  Об’єднавши учителів у три групи, Валентина Анатоліївна координувала роботу педагогів над лепбуками «Том Сойєр», «Аліса в країні чудес» та «Поліанна». Розвиваючи творчу уяву, логічне мислення учасники семінару училися етапам та особливостям створення лепбуків. Педагоги зазначили, що такий метод є цікавим способом узагальнення знань учнів з різних тем, актуалізації опорних знань та групової роботи. 

Майстер-клас

"Кросенс як засіб активізації пізнавальної діяльності молодших школярів"

6 квітня вчитель початкових класів, Осьміна Наталія Степанівна, під час проведення майстер-класу «Кросенс як засіб активізації пізнавальної діяльності молодших школярів» ділилася своїм досвідом. Кросенс – це стандартне поле з дев’яти квадратів, у які розміщено певні зображення — асоціації. Читати його потрібно зверху вниз і зліва направо, далі рухатися тільки вперед та закінчувати на центральному квадраті з номером п’ять чи дев’ять – усе залежить від того, в якому порядку буде пронумеровано квадрати. Так утворюється умовний ланцюжок, загорнутий «равликом». Презентувавши метод, вчитель об’єднала учасників у групи та  запропонувала створити власні кросенси про водоймища та вживання апострофів. Підбиваючи підсумки учасники майстер-класу зазначили, що такий метод можна використовувати на різних навчальних предметах. 

Тиждень фізики та інформатики. 

Відповідно до річного плану роботи школи з 26.04- 30.04.2021р. в школі проходив тиждень фізики та інформатики.

Метою організації і проведення заходів під час предметного тижня є пропаганда фізичних та інформатичних знань, підвищення інтересу учнів до вивчення фізики, інформатики, розвиток ініціативи, учнівської творчості, виховання в учнів розуміння важливості фізичних та інформативних знань для розвитку науково-технічного процесу, виховання в учнів потреби щодо використання науково-популярної літератури та інших джерел інформації для поповнення та зміцнення знань.

До проведення тижня були задіяні педагоги методичної комісії учителів інтегрованого циклу: вчитель фізики та інформатики Нечипорук О.В. та вчитель математики та інформатики Мамчик К.В..

Під час проведення тижня були охоплені всі учні 4 – 9класів.