Робота 

методичних комісій

Дистанційне навчання

Методична комісія учителів суспільно-гуманітарного циклу

Учителі суспільно-гуманітарного циклу Новоград-Волинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №8 для забезпечення дистанційної форми навчання учнів в умовах карантину працювали на єдиній освітній платформі G Suite for Education, використовуючи додатки  Google Meet, Google Classroom, Gmail, Jamboard, Диск для зберігання, Презентації, Форми та інше.

   Для створення цікавих дидактичних матеріалів з будь-якої теми з використанням текстів, зображень, відео та аудіо  файлів педагоги використовували інтернет-сервіси, такі як: дошка Miro, Wordwall, Liveworksheets, You Tube, Learning Apps, Kahoot, pilot-word та ін..

   Учителі систематично проводили індивідуальні консультації для батьків та учнів, які потребували допомоги під час дистанційного навчання, через додатки  Google Meet, Viber, телефонний зв`язок.

   Перевірка виконаних учнями завдань здійснювалася шляхом використання тестів сайту «На Урок», «Всеосвіта» (як готових, так і створених самостійно вчителями), через Google Форми, Google Клас, що дозволяє зручно публікувати і оцінювати завдання.

   Також члени методичної комісії активно працювали над створенням і поповненням навчально-методичної бази. Створювали власні тести на особистій сторінці інтернет-сайту «На Урок», навчальні ігри, вікторини, вправи, завдання на інтернет-сервісах Wordwall, Liveworksheets, Learning Apps, Kahoot та ін..

Для підвищення своєї фахової майстерності педагоги Губень А.С.,  Загрива О.М., Кузьмінська О.В., Матвєєва Г.В. пройшли курси підвищення кваліфікації при ЖОІППО.

    Войтюк В.А. взяла участь у вебінарах на освітніх платформах «Освіторія» з теми «Освіта для дітей з ООП в умовах карантину» та «На Урок» з теми « Інструментарій вчителя зарубіжної літератури в епоху освітніх змін».

    Козачук Л. М. прослухала вебінар Pearson English Experiences «Getting future ready with STEAM» та долучилася до участі в онлайн конференції для вчителів англійської мови «Macmillan Spring School» («Developing Writing: Overcoming the obstacles, in class and online»).

Микитюк Ю. О. - участь у вебінарах від видавництва Macmillan Planning for Reading Development, Blend it! Digital resources for secondary school.

   Остаповець Т.В. – вебінар  «Освітні інструменти критичного мислення»  (на платформі Prometeus).

   Семенюк В. Ю.- участь у вебінарах на освітній платформі «На Урок» з теми «Розвиток критичного, логічного та креативного мислення», «Інклюзивна освіта: коротко про найважливіше», «Урок англійської: як розвивати критичне мислення».  Dinternal Education: "4-й щорічний форум викладачів англійської мови закладів вищої освіти України".

   Отож із впровадженням дистанційної освіти в сучасному світі члени методичної комісії суспільно-гуманітарного циклу активно опановують різні навчальні платформи, інтернет-сервіси для взаємодії зі своїми учнями.

Голова ШМК  Остаповець Т. В.

Методична комісія учителів початкових класів

  Вчителі початкових класів Новоград-Волинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 працюють на єдиній платформі G Suite for Education, використовуючи додатки Google Meet, Google Classroom, Gmail, Jamboard, Диск для зберігання, Презентації, Форми та інше). Використання єдиної платформи є дуже зручним для учнів початкових класів, їх батьків та вчителів. Уроки у синхронному режимі проводяться за допомогою додатку Google Meet. Асинхронний режим забезпечується через додаток Google Classroom, який дозволяє користувачам робити фото та прикріпляти їх до завдань, ділитися файлами з інших додатків та мати офлайновий доступ до інформації.  Педагоги додатково використовують й інші інтернет додатки такі як: Wordwall, Learning Apps, сайти «На урок», «Всеосвіта», відеоматеріали на каналі YouTube та інше. Виконані учнями завдання перевіряються шляхом використання тестів сайту на Урок (як готових, так і створених самостійно вчителями), перевіркою сфотографованих, або ж знятих на відео домашніх завдань. Взаємодія з батьками та індивідуальні консультації з учнями забезпечуються через додатки Google Meet, Viber, та телефонний зв'язок.

       Вчителі початкових класів постійно вдосконалюють свій професійний рівень і дистанційне навчання не стало винятком. Машевська О.В., Тиран О.О. були слухачами курсів підвищення кваліфікації  вчителів початкових класів у КЗ «Житомирський ОІППО» Житомирської обласної ради за дистанційною  формою навчання. Гарбар Ю.О. брала участь у майстер-класі  зі створення розробки у редакторі Figma. Осьміна Н.С. відвідала вебінари «Застосування методів ейдетики в початковій школі НУШ», «Ігрові методики для розвитку мовлення», «Вчимося дружити – шлях до ефективної комунікації» на сайті Всеосвіта. Машевська О. В. взяла участь у вебінарі «Критичне, креативне та логічне мислення» (сайт  На урок). Калетинець Н.І. була учасником вебінарів «STEM – технології як одна із мотивуючих складових освіти», «Онлайн – тести від «Всеосвіти» як інструмент для організації ефективної цифрової взаємодії із здобувачами освіти».

 (сайт Всеосвіта). Тиран О.А. набула нових знань на вебінарах «STEAM-проєкти у НУШ» та «Майстер-клас зі створення розробки у редакторі Figma» (сайт Всеосвіта). Федюк Т. М. відвідала вебінари « Практичні поради щодо організації дистанційного навчання під час карантину», «Методологія проведення уроків з попередження сексуального насильства для учнів початкових класів», опрацювала статті на сайті « Смарт освіта» « Як виховати учнів доброчесними . Рекомендації для шкіл та батьків», «Шість ігор для підтримання доброзичливої атмосфери в класі».

    Щоб зацікавити учнів вчителі МК початкової ланки розробили онлайн тести «Час дієслів», «Число іменників» (сайт  «Wordwall») ,презекнтації «Порядок дій у виразах без дужок, де є тільки множення і ділення», «Дієслова теперішнього класу», урок – гру  «Що?Де?Коли?» з ЯДС.

Голова ШМК  Калетинець Н. І.

Методична комісія учителів інтегрованого циклу

Для забезпечення дистанційної форми навчання учнів в умовах карантину та з метою створення єдиного інформаційного середовища навчального закладу, колектив нашої школи здійснює освітній процес на платформі GSuite for Education, використовуючи пакет хмарних сервісів Google. Дистанційне  навчання  здійснюється  у  двох  режимах:  синхронному  (всі  учасники  освітнього  процесу  одночасно  перебувають  у  веб-середовищі)  чи  асинхронному  (освітній  процес  здійснюється  за  зручним  для  вчителів  та  учнів графіком).

Вчителі методичної комісії інтегрованого циклу використовують під час дистанційного навчання набір додатків, які надаються компанією Google   в   рамках   обраного   школою   домену: Classroom, Meet, Jamboard, YouTube, Документи, Презентації, Форми, Gmail. Також з метою удосконалення безпосередньої взаємодії вчителя та учнів, вчителі використовують інші інтернет-ресурси на свій вибір:  Viber, Telegram, Classtime, Wordwall, Padlet, LearningApps, матеріали сайтів "На урок", "Всеосвіта", Всеукраїнська школа онлайн, Шкільні підручники онлайн тощо. При цьому обов’язково надають  учням  рекомендації  щодо  використання  ресурсів,  послідовності виконання завдань, особливостей контролю тощо. Найголовнішим  критерієм  вибору вчителями  інструментів  для  організації  дистанційного  навчання  є  відповідність  поставленим  методичним  цілям,  тобто  те,  наскільки  певний  сервіс  чи  ресурс  дає можливість  досягнути  очікуваних  результатів навчання в дистанційному форматі.

З метою налагодження комунікації між усіма учасниками освітнього процесу, оперативного інформування щодо динамічних змін, переважна більшість вчителів (91 %)  м/к інтегрованого циклу проводять онлайн консультації з учнями і батьками з питань дистанційного навчання.

За допомогою перевірки виконаних завдань та оцінювання майже всі члени методичної комісії визначають труднощі, які виникли в учнів, їхні сильні та слабкі сторони, а також загальне розуміння ними навчального  матеріалу.  Крім  того,  перевірка виконаних завдань та оцінювання  допомагає  вчителям  відкоригувати  свої  методи  викладання,  щоб  забезпечити  максимальну ефективність навчання для кожного учня. Оцінювання результатів навчання, перевірка завдань проводиться вчителями  у додатку Classroom, куди учні відправляють виконані завдання, а також за допомогою дистанційних платформ: Google Форми, сайтів "На урок", "Всеосвіта" тощо.

Цілеспрямоване підвищення фахової майстерності є обов’язковим компонентом педагогічної праці кожного вчителя, а також є тією рушійною силою, яка потребує постійного оновлення знань педагогів, спонукає їх до самоосвіти і самовдосконалення. Тому члени методичної комісії інтегрованого циклу є активними учасниками різноманітних освітніх заходів.

З метою підвищення педагогічної майстерності вчителі Осадчук Н.І., Універсал О.А., Носікова Н.П., Нечипорук О.В., Лисюк С.В. пройшли курси підвищення кваліфікації  "Професійний розвиток сучасного педагога" у КЗ Житомирський ОІППО.

Універсал О.А. взяла участь у вебінарі "Хочу провести ідеальний урок або як інтегрувати інноваційні методики викладання в освітній процес" на платформі "Всеосвіта".

Козій О.М. взяла участь у серії вебінарів "Створення квітів з ізолону", а також пройшла курси "Ефективні рішення Google for Еducation для хмарної взаємодії".

Носікова Н.П. взяла участь у вебінарі  "Онлайн-сервіси для організації дистанційного та проєктного навчання" на сайті "На урок".

Лисюк С.В. пройшла курс "Успішне вчителювання – прості рецепти на щодень" на освітній платформі Prometheus.

Нечипорук О.В. пройшла курс "STEM-школа" ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти", взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції "STEM – світ інноваційних можливостей. Формування освітнього STEM - середовища" ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти",  у вебінарі "Онлайн-сервіси для створення коміксів за 10 хвилин. Формат яскравого уроку" на освітній платформі Atomshub, у практичній конференції "Візуалізація в освітньому процесі. Таймлайн" на освітній платформі Pifagor.

Мамчик К.В. взяв участь у вебінарі "Основи ефективної емоційної саморегуляції педагога" на освітній платформі "Академія інноваційного розвитку освіти", а також пройшов онлайн-курс "Про дистанційний та змішаний формати навчання" на освітній платформі EdЕra.

З метою поповнення фахової навчально-методичної бази кожен вчитель створював різні дидактичні матеріали за допомогою онлайн-сервісів та програмних застосунків: навчальні презентації, тести, ігрові завдання, квести, інтерактивні вправи тощо.

 

Голова ШМК Нечипорук О.В.