Керівники методичних об’єднань учителів географії і економіки ЗЗСО ТГ та обласного підпорядкування

Організація навчально-виховного процесу з географії і економіки у 2023/2024 навчальному році

 

      Таку проблему вирішувала педагогічна студія керівників методичних об’єднань учителів географії  і  економіки 18 серпня 2023 року, яка  зібрала     близько 200 учасників. Семінар проходив у дистанційному форматі з використанням електронного ресурсу Zoom. 

       Розпочала захід Світлана Подолюк, методистка лабораторії природничо-математичних дисциплін ІФОІППО, яка наголосила на меті   зустрічі: окреслити основні стратегічні напрями щодо ефективного вивчення географії і  економіки  у 2023/2024 н.р.  в контексті реалізації Державного стандарту базової середньої освіти. Було визначено основні завдання: ознайомити з нормативним, предметно-методичним  забезпеченням  освітнього процесу з дисциплін;  визначити актуальні напрями та сформулювати завдання для реалізації змісту   навчання географії в 6 класі НУШ; презентувати навчально-методичне забезпечення викладання предметів.  

Спікерами   заходу  були запрошені гості, а саме:       Тетяна Назаренко, докторка педагогічних наук, професорка,  завідувачка відділом географічної та економічної освіти Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України, яка розповіла про особливості викладання географії за Концепцією НУШ;  Людмила Бондаренко, заступник директора  комунальної установи «Центр професійного розвитку «Освітня траєкторія» Дніпровської міської  ради, яка на запит педагогів підготувала презентацію «Соціально-економічна географія: як її викладати в умовах воєнного стану»; про організаційно-методичне забезпечення І туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024» у номінації « Географія» розповіла Галина Стрільчик, завідувачка лабораторії педагогічного досвіду та  етнопедагогіки; Наталія Бобко, учитель  пілотного  Калуського ліцею № 10 Калуської міської ради поділилася з викликами та проблемними питаннями у викладанні географії в 6 класі Нової української школи.

Також представлено нове навчально-методичне забезпечення для 6 класу. Наталія Паньків, заступник керівниці творчої групи учителів географії області, заступник   директора   ліцею №3 Івано-Франківської міської ради презентувала навчально-методичний посібник для вчителя «Компетентнісний підхід при вивченні шкільного курсу географії «Планета Земля» 6 клас»,  а  Лілія Мідак, доцент Прикарпатського національного університету імені  В. Стефаника підручник  з інтегрованого курсу природничої освітньої галузі «Пізнаємо природу».

   На завершення Світлана Подолюк ознайомила з актуальними нормативними документами, акцентувала  увагу учасників  на особливості організації навчально-виховного процесу з географії і економіки, окреслила основні напрями діяльності педагогів у новому навчальному році.  

   У цілому захід був надзвичайно інформативним.

videoПізнаємо_природу.mp4
Презентация Назаренко.pptx
Реалізація_компетентнісного_підходу.pptx
Географія, 9 клас.pptx
Презентация Наталії Бобко.pptx
Методичні студії_природа_2023.pdf
Лист_МОН_на_ДОН_щодо_переліків_навчальної_літератури.pdf
Умови з додатками УР-2024.docx
Географія рекомендації подолання втрат.docx
Методичні рекомендації 2023-2024 Географія-1.docx