Завідувачі логопедичних пунктів, учителі-логопеди, учителі-дефектологи місцевих органів управління освіти, ЗЗСО та фахівці (консультанти) інклюзивно- ресурсних центрів області

Методична студія учителів-логопедів, учителів-дефектологів та фахівців (консультантів) інклюзивно-ресурсних центрів області

 

В рамках обласної серпневої педагогічної конференції 21 серпня 2023 року відбулося засідання методичної студії завідувачів логопедичних пунктів, учителів-логопедів, учителів-дефектологів місцевих органів управління освіти, закладів освіти та фахівців (консультантів) інклюзивно-ресурсних центрів області. Проблемним питанням засідання було окреслити організаційно-методичні засади корекційної діяльності учителів-логопедів, учителів-дефектологів та фахівців (консультантів) інклюзивно-ресурсних центрів у 2023/2024 навчальному році. Метою зібрання було проаналізувати основні перспективи розвитку корекційної освіти та визначити особливості діяльності спеціалістів щодо змісту логопедичної роботи у 2023/2024 навчальному році.

Методична студія працювала у дистанційному форматі з використанням електронного сервісу Google Meet. Всього у роботі студії взяли участь 65 педагогічних працівників. Модератор Наталія Шеремета, методист обласного ресурсного центра підтримки інклюзивної освіти ІФОІППО, висвітлила складові організаційно-методичного забезпечення корекційної діяльності фахівців та особливості корекційно-логопедичної роботи з дітьми з порушеннями мовлення в ситуації стресу.

Наталія Глинянюк, старший викладач кафедри педагогіки і психології ІФОІППО, розкрила особливості психологічної підтримки учасників освітнього процесу у стані стресу.

Галина Іваночко, завідувач центру підтримки інклюзивної освіти, ознайомила учасників з особливостями побудови індивідуальної освітньої траєкторії дитини з особливими освітніми потребами в закладах освіти.

Галина Шпільчак, методист ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти ІФОІППО, вела мову про особливості створення психоемоційного комфорту в роботі учителя-логопеда та учителя-дефектолога з дітьми з особливими освітніми потребами.

Наталія Куца, фахівець (консультант) комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Надвірнянської міської ради, запропонувала методичні поради з формування та розвитку просодичних навичок мовлення у дітей з мовленнєвими порушеннями в стресовій ситуації (з досвіду роботи).

У процесі роботи студії спеціалістам було надано рекомендації щодо специфіки професійної діяльності в інклюзивно-ресурсних центрах та навчальних закладах в умовах воєнного стану.


Психосоц підтрим3.pdf
Мовлення Стрес.pptx
Особливості створення психоемоційного комфорту в роботі учителя-логопеда та.pptx
Виступ секційне _Індивідуальна освітня траєкторія дитини з ООП_.pptx_.pptx
Вступ.pptx