Юрченко Ольга Валентинівна  

Юрченко Ольга Валентинівна

Старший викладач кафедри фізики і хімії  імені Г.С. Сковороди.

ОСВІТА ТА НАУКОВА ПІДГОТОВКА 

1983-1988рр. навчалася на радіотехнічному факультеті Харківського інституту радіоелектроніки за спеціальністю «Радіотехніка», після закінчення якого отримала диплом з відзнакою з присвоєнням кваліфікації радіоінженер.

2003-2004рр. навчалася на фізичному факультеті Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, де вивчала «Дисципліни методико-педагогічного циклу з фізики», після закінчення якого рішенням Державної екзаменаційної комісії присвоєна кваліфікація викладача фізики.

2003-2007рр. навчалася на фізико-математичному факультеті Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за спеціальністю «Педагогічна освіта», після закінчення якого отримала диплом з відзнакою з присвоєнням кваліфікації бакалавра педагогічної освіти, вчителя математики основної школи.


ПРОФЕСІЙНА КАРʼЄРА ТА ДОСВІД УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 

З 1988 по 1991 рр. - стажер-дослідник науково-дослідницької частини Харківського інституту радіоелектроніки.

З 1992 по 1993 рр. – інженер II категорії кафедри електричних машин Харківського політехнічного інституту.

З 1993 по 1994 рр. – асистент кафедри фізики Харківського Державного педагогічного інституту імені Г.С. Сковороди.

З 1994 по 1998 рр. – старший викладач кафедри фізики Харківського Державного педагогічного інституту імені Г.С. Сковороди.

З 1999 по 2019 рр. – викладач кафедри фізики Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди

З 2019 по 2021 рр. – викладач кафедри фізики і кіберфізичних систем Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди

З 2022р. по 2023 рр. – викладач кафедри фізики і хімії Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди

З 2023р. по теперішній час – старший викладач кафедри фізики і хімії Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди



НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА

За час роботи на посаді викладача виконувала підготовку до лекцій, до проведення практичних і лабораторних занять, проводила лекцій, практичні та лабораторні заняття, виконувала розробку навчально-методичних комплексів з дисциплін, які вивчають здобувачі освіти бакалаврського та магістерського рівня.

За останній час підготовлені та проведені навчальні курси з дисциплін: «Загальна фізика та астрономія», «Фізичні основи інформаційних технологій», «Методологія та історія фізики», «Астрономія», «Фізика», «Біофізика», «Квантова фізика»; здійснювала керівництво курсовими роботами.

Співавтор авторських методичних рекомендацій, зокрема:
1. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни «Методика навчання фізики в школі», розділ «Молекулярна фізика та термодинаміка»: Методичні рекомендації. Харків: ХНПУ імені Г.С. Сковороди, 2022. 60 с. 5.
2. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни «Методика навчання фізики в школі», розділ «Механіка»: Методичні рекомендації. Харків: ХНПУ імені Г.С. Сковороди, 2022. 36 с.

Керівник педагогічної практики студентів-фізиків, куратор студентів навчальних груп.

Приймає активну участь у профорієнтаційній роботі, підготовці презентацій та проведенні онлайн екскурсій для школярів та абітур’єнтів, проведення занять в межах проектів «Сковорода‑хаб» та «STEM‑освіта», підготовці та проведенні он-лайн відкритих лекцій для студентів та абітур’єнтів 

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

Наукові інтереси – підготовка майбутніх учителів фізики, методика та технології вивчення фізичних явищ, які лежать в основі роботи сучасної електронної техніки.

У 2021р за редакцією проф. І.В.Татьянчикової вийшла колективна монографія: Масич В.В., Малець Є.Б., Сергєєв В.М., Юрченко О.В. Сучасні проблеми спеціальної та інклюзивної освіти: теорія, досвід, інновації: монографія / Заг. ред. проф. І.В.Татьянчикової Вип. 4. Слов’янськ: Вид-во Б.І. Маторіна, 2021. С 48-60. 267с.

Автор понад 40 науково-методичних досліджень, серед яких
статті у наукових фахових виданнях України та статті у зарубіжних наукових виданнях.

Автор численних навчально-методичних матеріалів за освітнім компонентом, науково-популярних та консультаційних публікацій з STEM‑тематики, частина яких опублікована в журналі «Фізика в школах України», зокрема у співавторстві «Тлумачний словник із фізики від «А» до «Я» » у випусках за 2014-2016рр. 

ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Учасник семінару-практикуму вчителів фізики закладів загальної середньої освіти Салтівського району міста Харкова (14.12.22) https://us05web.zoom.us/j/86701615702?pwd=cjl5dG91dzdyWThiOUhpTlZpZnZPZz09 з доповіддю «Виконання лабораторних робіт на уроках фізики в умовах дистанційного навчання».

ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК

1.      УІПА, Certificate № UEPA-WS-12-2020-085, «Освіта 4.0 та педагогічна досконалість», 18 год.

2.      Instytut Badawczo- Rozwojowy Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego, Certificate ES№3476/2020, 21.12.2020, «Using the opportunities of cloud services on the example of Google Meet, Google Classroom platform in modern online education», 1,5 ECTS (48 hours)

3.      ХНТУ «ХПІ», Сертифікат, «Сучасні педагогічні технології в освіті» 27‑29 січня 2021 р., 0,5 ECTS (15 год)

НАУКОМЕТРИЧНІ ПРОФІЛІ