Новини КАФЕДРИ

Всі актуальні новини життєдіяльності кафедри можна переглянути на сторінках соціальних мереж

Сьогодні 02 липня 2024 року на нашому фізико-математичному факультеті відбулося урочисте свято випуску бакалаврів. 

До привітань доєдналися куратори, викладачі, завідувачі кафедр та деканат фізико-математичного факультету.

Зворушливими стали фото та відео спогади випускників про складні, але щасливі та плідні чотири роки навання!

Щиро бажаємо бакалаврам доброї долі, переможного миру та усіляких гараздів!

Запрошуємо всіх на навчання за магістерськими освітніми програмами кафедри!

Пишаємося фізматівцями!

Здобувач 3 року навчання першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю Середня освіта (Фізика) фізико-математичного факультету ХНПУ імені Г.С.Сковороди - Дмитро Племянник став переможцем районного етапу міського конкурсу «Молода людина року» у 2024 році у номінації «Студенти закладів вищої освіти» в Індустріальному районі міста Харкова.

Дмитро - відповідальний, ініціативний та цілеспрямований студент, який успішно поєднує навчання в університеті, роботу у школі та громадську діяльність. Його відданість справі та прагнення досягати нових вершин надихають усіх.

Бажаємо Дмитру подальших перемог і нових досягнень у всіх його починаннях! Пишаємося! Далі більше!

21 травня 2024 р викладачі та здобувачі вищої освіти фізико-математичного факультету нашого університету прийняли активну участь у всеукраїнській науково-практичній конференції здобувачів вищої освіти та молодих учених «Перспективні напрями сучасної науки та освіти» організованій ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет».

Серед доповідачів своїми творчими наробками відзначилися наші вихованці:

1.    Племянник Дмитро з доповіддю «Дослідження явища електромагнітної індукції в ЗЗСО»;

2.    Слінченко Валерія з доповіддю «Розподіл Максвела-Больцмана «Розподіл Максвела по швидкостям, імпульсам, енергіям. Розподіл в зовнішньому полі, характерні швидкості молекул»;

3.    «Ловчикова Валерія з доповіддю «Використання робототехніки в освіті»;

4.    Крутченко Андрій з доповіддю «Електричні явища. Електричний струм» в базовій школі для проведення лабораторних робіт у дистанційній формі».

18 травня 2024 року о 11 годині відбувся Meetup на якому були присутні викладачі кафедри фізики і хімії ХНПУ імені Г.С. Сковороди та студенти 3 курсу спеціальності 014 Середня освіта (Фізика та астрономія) та 014 Середня освіта (Хімія). На зустрічі студенти доповідали про свої дослідження з методики викладання і виконання лабораторних робіт з різних розділів фізики і хімії в умовах дистанційної освіти. Про свої дослідження, пропозиції та плани подальшої роботи у обраному напрямку дослідження зробили доповіді: Дмитро Племянник (3Ф), Валерія Ловчикова (3Ф), Аміна Подтьосова (3Х), Дар’я  Дацкова (3Х), Андрій Крутченко (3Ф), Анна Посох (3Ф), Анжеліка Дудукаленко (3Ф), та інші.

11 травня 2024 року у Сковорода-хаб відбулося чергове офлайн-заняття з хімії на тему «Експериментальне вивчення фізико-хімічних властивостей амінокислот та білків» (спікер – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри фізики і хімії Макєєв Сергій, лаборант – Олена Івницька).

Під час заняття школярі-учасники долучилися до дослідження властивостей амінокислот і білків, встановлення зв'язків між їх складом, будовою та властивостями, ознайомилися з явищем осадження білків, а також особисто виконали низку цікавих дослідів.

Спікер провів цікаву демонстрацію властивостей амінокислот і кольорових реакцій білків. Учні з цікавістю опановували новий матеріал і долучилися до обговорення.

Дякуємо спікеру, учасникам та організаторам!

До зустрічі у новому навчальному році!

08 травня 2024 р. Фізико-математичний факультетом було проведено онлайн-екскурсію для здобувачів освіти Комунального закладу «Зачепилівський ліцей» Зачепилівської селищної ради Красноградського району Харківської області. Відвідало екскурсію 25 учнів.  

Представник деканату доц. Простакова Ю. С. розповіла школярам про важливість правильного вибору майбутньої професії, про факультети нашого університету та напрями підготовки, по яким готують майбутніх вчителів в ХНПУ імені Г.С.Сковороди. Юлія Сергіївна ознайомила відвідувачів екскурсії з Фізико-математичним факультетом в цілому, з особливостями навчання на ФМФ факультеті. Юлія Сергіївна підкреслила затребуваність наших випускників на ринку праці.

Представник кафедри Фізики і хімії старший  викладач Юрченко О.В. ознайомила відвідувачів із метою та характеристиками освітніх програм «Фізика в закладах освіти» зі спеціальності 014.08 Середня освіта (Фізика та астрономія) та «Хімія та біологія в закладах освіти» зі спеціальності 014.06 Середня освіта (Хімія).

Було наголошено, що кафедра готує компетентних конкурентоспроможних учителів фізики, хімії та астрономії до роботи в закладах загальної середньої освіти, позашкільної та професійної освіти. Викладач розповіла про особливості навчання студентів – майбутніх вчителів фізики, астрономії, хімії.

Учням було запропоновано ознайомитися із фрагментами занять, які проводять викладачі кафедри.

20 квітня 2024 року у Сковорода-хаб відбулося чергове офлайн-заняття з хімії на тему «Експериментальне вивчення властивостей барвників» (спікер – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри фізики і хімії Макєєв Сергій, лаборант – Олена Івницька).

Під час заняття школярі-учасники долучилися до дослідження властивостей різних класів барвників, встановлення зв'язків між їх будовою та властивостями, ознайомилися з люмінесценцією та її видами, а також особисто виконали низку цікавих дослідів.



Спікер провів цікаву демонстрацію властивостей флуоресцентних барвників, продемонстрував явище хемілюмінесценції. Учні з цікавістю опановували новий матеріал і долучилися до обговорення.

Дякуємо спікеру, учасникам та організаторам!

Запрошуємо всіх бажаючих на наступні заняття! 

9 квітня 2024 року відбулася нарада на базі закладів середньої освіти за участі представників робочої групи з метою виявлення відповідності програмних компетентностей ОП до навчального процесу шкільної освіти. 

Співробітники кафедри Масич В.В. та Борисенко К.В. пройшли науково-педагогічне стажування "Виклики у фізико-математичній освіті в умовах упровадження штучного інтелекту" (180 год) в Куявський університет у Влоцлавеку, Республіка Польща.

Сьогодні 26 березня 2024 року відбувся захід з участю науково-педагогічних працівників кафедри у гранд-проекті - Метрошкола.

Учні старших класів виявили зацікавленість до демонстрацій, пов'язаних з отриманням високочастотного електромагнітного поля і особливостями його розповсюдження. Так учні 11 класу 42 гімназії м.Харкова прийняли участь в демонстрації діагностування електричної компоненти електромагнітного поля за допомогою газорозрядних трубок.

В суботу 23 березня 2024 року на кафедрі відбулася зустріч зі стейкхолдерами

Шановні учні, вчителі, батьки!

В суботу, 16 березня, об 11.00 Сковорода-хаб ХНПУ імені Г.С.Сковороди запрошує всіх на офлайн-заняття для школярів зі STEM-освіти (Хімія). Заняття відбудеться у обладнаній та убезпеченій навчальній лабораторії в головному корпусі університету. Запрошуємо всіх зацікавлених - для реєстрації та підтвердження участі просимо написати на е-пошту: 

або заповнити реєстраційну форму на сайті:

В суботу 16.03.2024 відбулося чергове офлайн заняття у Сковорода-хабі! На цьому занятті здобувачі долучилися до експериментального вивчення фізико-хімічних властивостей вуглеводів.

Учасники отримали унікальну можливість проводити експерименти, які допомагали їм легше зрозуміти особливості вуглеводів. Це було не лише цікаво, а й корисно, оскільки дозволило глибше поринути у світ науки та досліджень. І що може бути краще, ніж власноруч створювати експерименти та спостерігати за їх результатами?  Такі заходи допомагають здобувачам розширювати знання та розвивати науковий підхід до вивчення важливих питань.

Заходи такого формату надають можливість не лише теоретично ознайомитися з матеріалом, а й застосувати отримані знання на практиці. Це важливо, оскільки практичний досвід допомагає краще засвоювати новий матеріал та розвивати аналітичне мислення.

Сподіваємось, що учасники заняття насолодилися процесом експериментації та отримані ними знання про вуглеводи стали більш глибокими та зміцненими. Бажаємо всім подальших наукових успіхів та натхнення для вивчення нових аспектів цікавої науки!

Переможці 2024(фіз).docx
Переможці 2024(Хім).docx

На кафедрі фізики і хімії 4 січня 2024 року відбулось розширенне засідання ради освітніх гарантів