Кафедра_News

Засідання робочої групи з оновлення/складання освітньої програми "Середня освіта (Історія та громадянська освіта)" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

    29 травня 2024 року відбулася нарада представників робочої групи з оновлення / складання освітньої програми «Середня освіта (Історія та громадянська освіта)» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Метою зустрічі було ознайомлення з думкою внутрішніх стейкголдерів щодо змістового наповнення освітньої програми, за якою вони навчаються, з їхнім баченням рівня реалізації загальних та фахових компетентностей, зазначених у програмі. 

      Доц. Тронько Т., гарант освітньої програми, поінформувала про зміни у Переліку предметних спеціальностей спеціальності 014 Середня освіта (за предметними спеціальностями) відповідно до Наказу МОН України №260 від 04.03.2024 року, наголосила на необхідності включення до переліку освітніх компонент дисциплін, які б представили напрям саме громадянської освіти. 

         Студентки другого курсу спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія) Дар’я Тарасенко та Валерія Островська наголосили на тому, що частина наявних освітніх компонентів уже забезпечують здобуття результатів навчання, пов’язаних з громадянською освітою (наприклад, «Підприємництво та фінансова грамотність», «Філософія», «Загальна етнологія»). Разом з тим здобувачки вищої освіти наголосили на необхідності запровадження освітніх компонентів, спрямованих на вивчення прав і обов’язків громадян відповідно до Конституції України, сутності громадянського суспільства. 

             Висловлені пропозиції будуть враховані під час розгляду проєкту і схваленні освітньої програми «Середня освіта (Історія та громадянська освіта)» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.


Навчальна етнографічна практика студентів спеціальності "Середня освіта (Історія)"

     Кафедрою всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання забезпечено проведення уже традиційної навчальної етнографічної практики для студентів спеціальності «Середня освіта (Історія)» упродовж 20-24 травня 2024 року. Виїзну (польову) частину практики студенти груп ІО-21 та ІО-22 мали можливість пройти за двома маршрутами – «Полтава-Яремче-Солотвино-Полтава» (керівник – к.і.н., доц. Лахно О.П.) та «Полтава-Опішне-Полтава» (керівник – к.пед.н., доц. Год Н.В.). 

   У Карпатах і на Закарпатті студенти мали можливість вивчати етнографію народів і етносів карпатського краю, знайомилися з їхніми звичаями, традиціями, господарством і ремеслами, а також віруваннями, побачили автентичні предмети побуту, одягу та господарства. Студенти дізналися більше про історію та культуру румунів Закарпаття, побачили колекцію артефактів, які розповідають про їхнє життя та побут, дізналися про вплив інших культур на румунську культуру Закарпаття. 

       За іншим маршрутом практики (Опішне) у студентів була можливість побувати у Національному музеї гончарства України, долучитися до виготовлення власного гончарного виробу. Також відвідали етносадибу, де вивчали глиняний посуд, який використовувався під час святкування Різдва та Великодня; дізналися про обрядове використання посуду для приготування куті та узвару; про великодні форми для пасок. Студенти практикувалися замішувати тісто для хліба, готували український борщ і «качану кашу» традиційним способом, вивчали техніки приготування весільного печива «дивні» та «шишки», занурилися в традиції українського весілля минулих століть. 

Детальніше можна ознайомитись тут.

Залучення стейкголдерів до освітнього процесу магістрів спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія)

    Сучасна школа неможлива без інноваційних технологій. Тому вивчення здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти дисципліни «Інноваційні технології у викладанні історії» спрямоване на формування у студентів готовності до впровадження інновацій у практику школи на основі опанування теоретичних положень про ці технології.

       У цьому процесі важливе значення має не лише вивчення теорії на лекційних заняттях та презентація на практичних заняттях власних проєктів реалізації певної технології при викладанні історії в школі. Особливо значимим є знайомство здобувачів з реальним застосуванням певної технології на прикладі освітньої діяльності вчителів закладів освіти. З цією метою доц. Тронько Тетяна, яка викладає дисципліну «Інноваційні технології у викладанні історії», зорганізувала цикл зустрічей магістрантів групи ІО-51 з вчителями історії закладів освіти м. Полтави та Полтавської області. Більшість з них є випускниками факультету історії та географії.

Студенти факультету історії та географії відвідали Художній музей імені Миколи Ярошенка

1 травня 2024 року магістранти групи ІО-51 на чолі з д.і.н., проф. кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання Іриною Петренко відвідали Галерею мистецтв (Художній музей імені Миколи Ярошенка).

Це було практичне заняття для магістрантів, які вивчають дисципліну "Історичне краєзнавство в закладах освіти". Екскурсовод, наукова співробітниця Алла Тимошенко провела екскурсію залами музею.

Магістранти оглянули унікальні виставки, присвячені 210-річчю від Дня народження Тараса Шевченка та роботи й особисті речі найвідомішого полтавського художника Йосипа Хмелевського. Студенти побачили на практиці методи проведення екскурсій, їх організацію та роль у навчанні та вихованні.

Підбили підсумки навчальної пропедевтичної практики з методики навчання історії

     Упродовж двох тижнів – з 8 по 19 квітня 2024 року студенти третього курсу (групи ІО-31, ІО-32) першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія) проходили навчальну пропедевтичну практику з методики навчання історії, яка виконує роль перевірки, контролю та корекції набутих ключових предметних і фахових компетентностей у студентів-бакалаврів із курсу «Методика навчання історії». 

Базами для виконання завдань практики для групи ІО-31 був Комунальний заклад «Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №38 Полтавської міської ради Полтавської області», а для групи ІО-32 – Комунальний заклад «Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №29 Полтавської міської ради Полтавської області». Очільники обох шкіл (відповідно – Тетяна Веркалець та Микола Орловський), більшість учителів історії цих закладів освіти є випускниками різних років факультету історії та географії, тому, окрім ділових розмов за програмою практики були й добрі спогади про своє навчання, про викладачів та студентське дозвілля. 

Керівники практики – Тетяна Тронько та Роман Сітарчук, студенти-практиканти щиро вдячні адміністрації та учителям історії (ЗОШ №38 – Тетяні Веркалець, Наталії Старостенко, Наталії Хлебніковій, Оксані Олійник, Олені Корж, Світлані Євтух, ЗОШ №29 – Наталії Ігнатенко, Марині Швець) за небайдуже ставлення, за теплий прийом та бажання ділитися своїм досвідом з майбутніми учителями! (З цікавинками навчальної пропедевтичної практики з методики навчання історії можна познайомитися тут: https://drive.google.com/drive/folders/1gjqlao0F2ALpo0n-WdxuV528pkMbkuX2?usp=drive_link ). 

Студенти факультету історії та географії відвідали лекцію Артура Арояна

   25 квітня 2024 року студенти групи ІО-51 з д.і.н., професором кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання Іриною Петренко відвідали пізнавальну лекцію Артура Арояна «Архітектурні загадки Полтави». 

    Студенти вивчають навчальну дисципліну "Історичне краєзнавство в закладах освіти",  а тому практичні лекції краєзнавців є дуже корисними.  Магістранти  дізнавалися про деталі будівництва Полтавського кадетського корпусу, Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря та будинку по вул. Міщенка, 2 у Полтаві.

VID_20240417_124856_375.mp4.mov

Світ культури Сходу - чайна церемонія "Чай, журавлик і катана"

10.04.2024 року в рамках тижня факультету з ініціативи кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання було проведено навчально-виховний захід «Чай, журавлик і катана». Організаторами виступили доцентка Наталія Порох, старша лаборантка кафедри Альона Ткаченко та студентка групи ІО-31 Анна Ткаченко.

До заходу долучилися студенти та викладачі факультету, а також учні Ліцею № 13 «Успіх» разом зі вчителькою історії Мариною Мироненко та Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №38 з випускницями факультету історії та географії, а нині – вчителями історії – Наталією Старостенко та Світланою Євтух.

На початку заходу учням було продемонстровано навчальний відео-фрагмент про Японію, який розкривав історію країни від Середньовіччя і до сьогодні. Наступним елементом заходу стала реконструкція японської чайної церемонії. Головними дійовими особами церемонії були сьогун зі своєю дружиною та купецька родина з Голландії. Акторами виступили студенти факультету історії та географії – Анна Ткаченко, Марина Миршавка, Владислав Левенко, Ельвіра Галушко та Михайло Савченко.

У рамках заходу було проведено два майстер-класи. Студентка групи ІО-12 Вікторія Дудіна показала туторіал по складанню журавликів у техніці орігамі, а старша лаборантка кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання Альона Ткаченко розповіла про японське мистецтво аранжування квітів та продемонструвала майстер-клас зі створення весняної ікебани.

На завершення заходу усі гості та учасники змогли насолодитися смачним чаєм та отримали печиво з особливими передбаченнями. Церемонія пройшла в дружелюбній та комфортній атмосфері. Учні та студенти залишились задоволені та переповнені позитивними емоціями.

2_5235449908441401018.mp4

War of minds: арена дебатів

09.04.2024 року на факультеті історії та географії пройшли студентські дебати. Організатором виступила студентка ІІ курсу спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія) Дар'я Тарасенко.

Метою дебатів було спрямувати студентську молодь на розвиток критичного й аналітичного мислення.

Теми на які велися дебати були наступні:

Учасниками дебатів були студенти І та ІІ курсу: Григорій Усик (ІО-11), Ольга Колісник (ІО-11), Ельвіра Махмудова (ІО-12), Ростислав Кисляк (ІА-13), Тетяна Нестеренко (ІО-21), Неля Легка (ІО-21), Іван Чернуха (ІО-22) та Руслан Супруненко (ІА-23).

Визначати переможців доручили комісії у складі викладачів кафедри історії України та всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання, а також спеціально запрошеній гості - вчительці історії КЗ "Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №38" Олені Корж, яка, до того ж, є випускницею нашого факультету.

В результаті, переможцями дебатів стали: І місце - Ельвіра Махмудова (ІО-12), ІІ місце - Ольга Колісник (ІО-11). Кожен учасник отримав сертифікат за участь та солодкий приз.

Відкрита лекція старшого викладача кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання Віктора Рибачука

08.04.2024 року стартував тиждень факультету історії та географії. Розпочалась низка заходів із відкритої лекції старшого викладача кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання Віктора Рибачука на тему "Виникнення християнства".

Віктор Олексійович підняв ряд цікавих питань, пов'язаних з історичними умовами виникнення християнства, проблемою історичності Ісуса Христа в історіографії та сутністю християнської системи цінностей.

Слухачами цього разу були студенти І курсу факультету історії та географії, які саме вивчають дисципліну "Історія Стародавньої Греції та Риму". 

video_2024-04-17_12-03-22.mp4

Кафедра всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання співпрацює з закладами освіти м. Полтави

15 березня 2024 року з ініціативи кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання на базі Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №38 Полтавської міської ради Полтавської області» були проведені дебати на тему «Чи слід відмовитися від участі в Євробаченні на період війни?». До його організації долучилися Олена Корж – вчителька історії ЗОШ №38 та Альона Ткаченко – лаборантка кафедри, яка в даний час проходить виробничу педагогічну практику в ЗЗСО. 

У дебатах взяли участь учні 11-А класу школи – Артемій Гончаренко, Денис Прокопенко та студентки групи ІО-21 факультету історії та географії – Тетяна Нестеренко, Дар’я Тарасенко. 

До складу журі увійшли завідувачка кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання, доцентка Тетяна Тронько; випускниця факультету історії та географії, а нині заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель історії ЗОШ №38 Наталія Старостенко; учень 11-А класу, переможець Всеукраїнського дебатного турніру «Молодь дебатує» (2022/2023 навчальний рік) Дмитро Брага. 

Переможців чи переможених у цьому турнірі не було. Задоволення отримали всі учасники. А представниці команди факультету історії та географії запланували провести подібний конкурс серед студентів факультету. 

Профорієнтаційна зустріч на факультеті історії та географії

11 березня 2024 року в онлайн-режимі відбулася профорієнтаційна зустріч студентів 1-3-х курсів факультету історії та географії із старшокласниками КЗ «Лозівський ліцей №12 Лозівської міської ради Харківської області». Організаторами зустрічі стали викладачі кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання та вчителька історії та громадянської освіти Лозівського ліцею №12 Грибова Валентина, яка щойно на базі ПНПУ імені В.Г. Короленка завершила підвищення кваліфікації за акредитованою освітньою програмою «Середня освіта (Історія)». 

Проведено курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників у галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальністю 014.03 Середня освіта (Історія)

З 26 лютого по 08 березня 2024 року на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка вчителька історії та громадянської освіти Комунального закладу «Лозівський ліцей №12 Лозівської міської ради Харківської області» Грибова Валентина пройшла курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників у галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальністю 014.03 Середня освіта (Історія) за акредитованою освітньою програмою «Середня освіта (Історія)».

Викладачі кафедри - члени журі обласного конкурсу-захисту учнівських наукових робіт МАН України

2–3 березня 2024 р. викладачі кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання працювали в складі журі ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Полтавського територіального відділення МАН України. 

Професорка Ірина Петренко та доцентка кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання Наталія Порох оцінювали роботи у секції «Всесвітня історія», а доцент цієї кафедри Олександр Лахно – у секції «Історичне краєзнавство». Науковці відзначають високі навички учнів у роботі з документами, вміння аналізувати джерела, робити висновки та узагальнення.

У складі журі об’єднаної секції «Релігієзнавство і Філософія» працював декан факультету історії та географії, доцент кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання Юрій Вільховий. На секції було представлено 10 дослідницьких робіт. Конкурс пройшов у науковій, творчій і змагальній атмосфері. Учні і вчителі (наукові керівники) отримали масу позитивних вражень і висловили сподівання на подальшу співпрацю з науковцями ПНПУ імені В. Г. Короленка.


Доцент кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання Юрій Вільховий став новим деканом факультету історії та географії

19 лютого 2024 року на факультеті історії та географії відбулися загальні збори трудового колективу з питання погодження кандидатури декана факультету.  

Представлений ректоратом кандидат – доцент кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання Юрій Вільховий презентував програму розвитку факультету, яка стала предметом обговорення зборів. 

Абсолютною більшістю голосів трудовий колектив підтримав кандидатуру Юрія Вільхового на посаду декана факультету історії та географії. Бажаємо Юрію Віталійовичу успішної роботи і реалізації окреслених планів розвитку факультету. 

Старший викладач кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання Дмитро Лобода пройшов стажування в Тартуському університеті (Естонія)

Упродовж 16 жовтня – 15 грудня 2023 року старший викладач кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання Дмитро Лобода посилював власну викладацьку майстерність на базі Тартуського університету (Естонія) за програмою стажування «Digital learning tools and platforms» («Цифрові навчальні інструменти та платформи»). 

Викладачі кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання взяли участь у звітно-виборчій конференції Української Асоціації релігієзнавців

10 січня 2024 року відбулась звітно-виборча конференція ГО "Українська Асоціація релігієзнавців".

Полтавську делегацію очолили - Голова обласної організації УАР, віце-президент ГО "Українська Асоціація релігієзнавців" д.і.н., проф. Р. Сітарчук (кафедра історії України) та заступник голови к.і.н., доц. Ю. Вільховий (кафедра всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання).

У роботі делегації взяли участь добре відомі в Україні полтавські релігієзнавці та викладачі кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання - к.і.н., доц. О. Лахно та доктор філософії Д. Лобода.

Разом навчаємось, разом перемагаємо!

      Хто як не студенти-історики розуміють причини, сутність і значення російсько-української війни, що нині триває. Багато випускників факультету історії та географії долучилися до захисту нашої держави. 

Для того, щоб віддячити захисникам та хоч трішки зігріти й підтримати наших воїнів, студенти IV курсу напередодні Різдвяних та новорічних свят вирішили підтримати своїх однокурсників, які зараз перебувають в лавах Збройних Сил України.

Щоб підтримати бойовий дух воїнів та додати настрою напередодні свят, до посилок поклали чай, каву, мед, солодощі, малюнки та поробки від дітлахів Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №26, де працює студентка групи ІО-51 Ірина Супрунова. За підтримки викладачів кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання студенти виготовили 40 окопних свічок та 180 розпалювачів, зібрали речі особистої гігієни, протизастудні засоби. Все це за допомогою «Гуманітарної пошти України» було відправлено нашим захисникам. Маємо уже й перший відгук – «Друзі! Усім щиро вдячний за подарунок. Надзвичайно приємно знати, що про тебе пам’ятають!»

Окремо хотілось би відмітити студента групи ІО-41 Юрія Слинька, який збирав всі необхідні матеріали та організував у гуртожитку маленький цех по виготовленню свічок і розпалювачів.

Дякуємо всім студентам та викладачам, хто доєднався до цієї благодійної акції!

Пам'ятаймо, що війна триває! Хлопцям дуже важко і їм потрібна наша допомога.

Волонтерський проєкт "Сіточки"

  Протягом грудня 2023 року за ініціативи завідувачки кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання Тетяни Тронько було зреалізовано волонтерський проєкт "Сіточки", до якого долучились небайдужі студенти факультету історії та географії: Анастасія Марочканич, Анастасія Хабалова, Анна Склярова, Євгенія Фань, Григорій Усик, Олександр Вербовий, Олександр Філатов, Марія Дем'ян, Антон Березанський та голова волонтерського сектору факультету Валерія Островська.

  Також до ініціативи нашого факультету долучилась студдекан факультету психології та соціальної роботи Юлія Радченко.

  Суть проєкту полягала в розборі обрізків тканини, яку в подальшому вмілі майстрині використають для плетення маскувальних сіток, що допомагатимуть нашим захисникам та захисницям.

  25 грудня 2023 року студдекан факультету історії та географії Олексій Партола та очільниця волонтерського сектору Валерія Островська вручили подяки кожному студенту та студентці, які доклали зусиль у реалізації проєкту "Сіточки".

Профорієнтаційний захід "ПНПУ - твій простір можливостей!"

19 грудня 2023 року в Решетилівському ліцеї імені І.Л. Олійника був проведений профорієнтаційний захід, зорганізований студенткою І курсу ОП «Середня освіта (Історія)» Ольгою Колісник.

До заходу були залучені учні одинадцятих класів (11-А, 11-Б, 11-В). Проведення профорієнтаційної роботи активно підтримала адміністрація ліцею на чолі з директоркою Рак Жанною Віталіївною.

Метою заходу було ознайомлення майбутніх абітурієнтів з перспективами навчання у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка. Особлива увага приділялась освітнім програмам, які пропонує факультет історії та географії, а передусім, ОП «Середня освіта (Історія)».

Під час зустрічі учні одинадцятих класів дізналися про попередні умови вступу, обговорили актуальні проблеми з історії, що винесені на НМТ. Ольга Колісник поділилась своїм досвідом складання національного мультипредметного тесту та побажала успіхів випускникам.

Профорієнтаційний захід завершився на позитивній ноті, учні дізнались багато актуальної для себе інформації, активно долучались до обговорення, задавали уточнюючі запитання. Чекаємо на них у стінах ПНПУ імені В.Г. Короленка уже в ролі абітурієнтів!

На кафедрі всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання відбувся захист курсових робіт

29 листопада 2023 року на кафедрі всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання відбувся захист курсових робіт серед студентів спеціальностей 014.03 Середня освіта (Історія) та 032 Історія та археологія. 

Специфіка робіт студентів спеціальності 014.03 Середня освіта (Історія) полягала в наявності двох основних структурних компонентів - безпосередньо історичного та методичного.

В результаті, викладачі кафедри відмітили високий рівень підготовки студентів IV курсу, їх вміння доцільно застосовувати отримані знання з історії та методики її навчання, які вони здобували протягом попередніх років навчання.

Готуймось до НМТ разом!

28 листопада 2023 року відповідно до плану профорієнтаційної роботи кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання в онлайн-режимі була проведена олімпіада зі всесвітньої історії. В олімпіаді взяли участь студенти ІV курсу факультету історії та географії, учні 10-11 класів Комунального закладу «Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №38», Ліцею №17 «Інтелект», Ліцею №13 «Успіх», Комунального закладу «Розсошенська гімназія Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області». 

"Розмова в студії. День пам'яті жертв голодоморів"

25 листопада 2023 року доцент кафедри Юрій Вільховий долучився до обговорення питання геноциду українського народу в роки Голодомору в рамках програми "Розмова в студії. День пам'яті жертв голодоморів" телеканалу ІРТ Полтава. Під час обговорення були підняті такі питання: Що таке геноцид і коли започаткувалося розуміння Голодомору як геноциду українського народу? Чому Голодомор — це штучне явище? Як змінювалось ставлення до Голодомору з роками за часів незалежної України? Якою має бути відповідальність за події 90-річної давнини? Чому необхідно пам’ятати про цю трагічну сторінку в нашій історії? Крім Юрія Віталійовича в обговоренні взяли активну участь випускники історичного факультету - директор Державного архіву Полтавської області Тарас Пустовіт та представник Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар.

Зустріч з випускником факультету, нині - військовим кореспондентом Тарасом Деркачем

24 листопада 2023 року за ініціативи завідувачки кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання Тетяни Володимирівни Тронько відбулась зустріч студентів з випускником факультету 2006 року Тарасом Деркачем, а нині - військовим кореспондентом. На зустрічі пан Тарас поділився спогадами про окупацію росіянами Криму у березні 2014 року, про своє перше фронтове відрядження до Слов’янська влітку 2014 року, про Іловайськ та Дебальцеве… 

Презентація (1).pdf
Релігієзнавство.pptx

Історико-географічний мотиватор (практичний інтенсив) для вступників

18 листопада 2023 року у межах «Дня відкритих дверей» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, на факультет історії та географії завітали випускники шкіл Полтавщини, де взяли участь у цілій плеяді профорієнтаційних заходів, під час яких познайомилися з викладацьким колективом та представниками студентського активу факультету.  Завідувачка кафедри Тетяна Тронько та доцент кафедри Юрій Вільховий презентували можливості навчання на освітніх програмах факультету, а саме "Середня освіта (Історія)" та "Релігієзнавство (історія релігій). Активну участь у підготовці та проведенні представлення ОП взяли студенти-історики Тетяна Нестеренко та Ігор Шаульський.

Старший викладач кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання Рибачук В.О.- найкращий викладач факультету

17 листопада 2023 року з нагоди Дня студента відбулось нагородження найкращих викладачів університету. Так, найкращим викладачем факультету історії та географії за підсумками опитування, що було проведено за ініціативи студентського самоврядування, став старший викладач кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання Рибачук Віктор Олексійович.

Участь викладачів кафедри у роботі Регіональної науково-практичної конференції "Мистецька освіта та естетичне виховання молоді"

27 жовтня 2023 року в НН ІКМ ДЗ "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка" відбулась регіональна конференція «Мистецька освіта та естетичне виховання молоді – 2023». Кафедру всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання представляв старший викладач Рибачук Віктор Олексійович, який виступив із доповіддю на тему «Грецьке диво»: метафорична гра чи небувалий злет культури?»

Детальніше з інформацією можна ознайомитись тут.

Обласний семінар-практикум "Науково-дослідницька діяльність відділень історії, філософії та суспільствознавства; економіки в контексті новітніх освітніх тенденцій"

27 жовтня 2023 року відбувся обласний семінар-практикум «Науково-дослідницька діяльність відділень історії, філософії та суспільствознавства; економіки в контексті новітніх освітніх тенденцій», учасницею якого стала доцентка кафедри всесвітньої історії, релігієзнавства та методик їх викладання Порох Наталія Василівна. 

Організаційна зустріч "Як викладати польсько-українську історію?"

26 жовтня 2023 року здобувачі та викладачі факультету історії та географії взяли участь у міжнародному інтеграційному польсько-українському проєкті «Освіта. Культура: Польща. Україна». Від кафедри до онлайн-зустрічі долучилися гарантка освітньої програми бакалаврського рівня «Середня освіта (Історія)» доцентка Тетяна Тронько, гарант освітньої програми магістерського рівня «Середня освіта (Історія)» доцент Юрій Вільховий та студенти-магістранти групи ІО-51.