Наукові видання кафедри

Навчально-методичні посібники. Автор Лариса Шаповал

Етнографія України.pdf

Навчально-методичний посібник «Етнографія України» містить складові навчального контенту дисципліни: структуру та опис предмета, робочу програму, види навчальної діяльності студентів, критерії оцінювання знань здобувачів освіти, теми лекційних занять, плани практичних занять, методичні вказівки студентам для вивчення курсу, питання для індивідуальної та самостійної роботи, пакет візуального супроводження вивчення навчальної дисципліни, завдання для ректорської контрольної роботи, тести до поточного контролю, питання до модульних контрольних робіт та підсумкового контролю, програму етнографічної практики та літературу для вивчення навчальної дисципліни «Етнографія України».

Календарно-родинна обрядовість ураїнців.pdf

Навчально-методичний посібник «Календарно-родинна обрядовість українців» містить складові навчального контенту дисципліни: опис предмета та структуру, робочу програму, види навчальної діяльності студентів, критерії оцінювання знань здобувачів освіти на практичних заняттях та заліку, теми лекційних занять, плани практичних занять, методичні вказівки студентам для вивчення курсу та проведення польових етнографічних досліджень, завдання для самостійної роботи (заповнення програм-питальників на тему календарної і сімейної обрядовості українського народу), поточного та підсумкового контролю (модульної контрольної роботи), програми-питальники ІМФЕ імені М. Т. Рильського, глосарій, рекомендовану літературу для вивчення навчальної дисципліни «Календарно-родинної обрядовості українців».

Словник етнографічних (етнологічних) понять і термінів.pdf

Cлoвник включaє posмiщeнi в a6eткoвoмy i тeмaтичнoмy пopядкy eтнoгpaфiчнi (eтнoлoгiчнi) пoняття i тepмiни, якi є ocнoвними дeфiнiцiями вiтчиsнянoï eтнoгpaфiчнoï нayки. Peєcтp cлoвникa вмiщyє oкpeмi icтopичнi, цepкoвнi, пpaвoвi, aнтpoпoнiмiчнi тa гeoгpaфiчнi нaймeнyвaння s якими тicнo пepeплeтeнi icтopичнa дoля тa cвiтoгляд yкpaïнcькoгo нapoдy.

Pospaxoвaний нa шиpoкe кoлo ocвiтян: нayкoвцiв, виклaдaчiв, cтyдeнтiв, ycix, xтo цiкaвитьcя гли6инoю eтнiчнoï icтopiï yкpaïнцiв i тpaдицiйнo-пo6yтoвoю кyльтypoю влacнoгo нapoдy.


Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка як засновник і видавець пропонує увазі наукового загалу журнал «Історична пам’ять». Він має статус рецензованого наукового журналу, що спеціалізується на проблемах історії, археології, спеціальних історичних дисциплін, історичного краєзнавства в Україні та Східній Європі, а також на дотичних наукових дослідженнях провідних учених світу. Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації Серія КВ № 23452-13292 ПР від 22 червня 2018 року. Журнал включено до Переліку наукових фахових видань України, публікації яких зараховуються до результатів дисертаційних робіт з історії (наказ МОН України від 07. 10. 2015 року, № 1021).

     Видання публікує історичні дослідження, статті та публікації, огляди, рецензії з широкого кола історичних проблем.

     Мета журналу – створення публічної платформи для оприлюднення результатів власних досліджень, наукових дискусій істориків, археологів, етнологів та спеціалістів інших галузей науки з актуальних питань вивчення історії України та світу; залучення молодих дослідників до студіювання історичних проблем.