Конференції
(анонси)

СЬОМІ ЧЕРЕВАНІВСЬКІ НАУКОВІ ЧИТАННЯ»,

(на пошану професора А. С. Череваня).

яка відбудеться 23 – 24 травня 2024 року 



Інформаційний лист_ Череванівські читання 2024.pdf

Історико-краєзнавчі дослідження в Україні та на Полтавщині у новітню добу» (на пошану Олександра Петровича Єрмака, кандидата історичних наук, професора кафедри історії України, Заслуженого діяча науки і техніки України, присвяченої 80-річчю з дня народження), яка відбудеться 8 травня 2024 року

О.П.ЄРМАК_інформаційний лист.pdf

21 жовтня 2021 р. на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбувся всеукраїнський науковий форум науковців – дослідників історії релігії, державно-конфесійних відносин, академічних та університетських науковців, здобувачів освіти. Круглий стіл «Держава і Церква в новітній історії України: сучасні виклики» став продовженням традиційних наукових конференцій, яких відбулося вже вісім. Організаторами заходу стали кафедра історії України, Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України, Українська асоціація релігієзнавців, Національна спілка краєзнавців України. До круглого столу також долучилися науковці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології НАН України. 

25 березня 2021 р. на кафедрі історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка в режимі онлайн відбулася науково-практична конференція «Гуманітаристика: освітянські студії». Вона стала продовженням традиції організації щорічних науково-методичних конференцій і семінарів для вчителів історії Полтавської області, перерваних пандемією. У переважній більшості освітніх закладів Полтави і області працюють випускники факультету історії та географії, які відгукуються на ініціативи викладачів кафедри зі створення спільних комунікативних платформ для обміну методичним досвідом, науковою інформацією, проєктами перспективних досліджень тощо. У цьому напрямку викладачі кафедри співпрацюють з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського, Комунальним закладом «Полтавський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської обласної ради», територіальним відділенням Малої академії наук у Полтавській області, музейними і науково-дослідними установами, зокрема Інститутом керамології – Відділенням Інституту народознавства НАН України. До цьогорічної конференції долучилася громадська освітянська організація Inschool Hub. 

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ.pdf

24 вересня у ПНПУ імені В.Г. Короленка розпочалася робота Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасні проблеми національно-культурної ідентичності: регіональний вимір», яка проводилася в режимі он-лайн на платформі Zoom. Форум науковців організований на базі факультету історії та географії кафедрами історії України (зав. кафедри д.і.н. Людмила Бабенко) та всесвітньої історії та методики її викладання (зав. кафедри к.і.н. Тетяна Тронько). Його проведення стало підсумком тривалої співпраці з академічними установами, зокрема ІМФЕ імені М.Т. Рильського, Інститутом історії України, Інститутом філософії імені Г.С. Сковороди – Відділенням релігієзнавства, виконання на кафедрі історії України наукових тем : держбюджетної наукової теми молодих вчених МОН «Дитина й дитинство у державно-правовому регулюванні, релігійних нормах та народних уявленнях середньовічної і ранньомодерної України (ХІ – ХУІІІ ст.) (наук. кер. – д.і.н. Сердюк І.О.), наукової теми кафедри «Роль музеїв та музейної справи в розвитку історичного краєзнавства на Полтавщині» (наук. кер. – доц.  Шаповал Л.І.).