Запослени

У нашој школи  је запослено: 17 учитељица од којих једна ради у боравку, 43 наставника предметне наставе, 6 помоћних радника,  сервирка,  мајстор,  књиговођа, административни радник, психолог, 2 педагога, библиотекар, секретар, директор и помоћник директора што чини укупно 75 запослених.

Директорка и помоћница директора

Маја Којић 

директорка 2023 - 

професор биологије, ПМФ Нови Сад

Омиљени цитат и мото рада: „Наставник може ученику да окрене леђа само када пише на табли.“

Директоркино виђење:

На дужност директора Основне школе „Свети Сава“ ступила сам 22.9.2023. године.

Најважнији задаци којима ћу се посветити:

Негде сам прочитала реченицу која ми се много допала, а гласи: „Наставник може ученику да окрене леђа само када пише на табли“. У том смислу, моја филозофија и као директора школе управо је та реченица.

Нада Ловре

помоћница директорке 2023 -

наставница  хемије,

Учитељи и предметни наставници 










У школи ради 17 учитеља са пуном нормом и преко 43 наставника, од којих један део има пуну педагошку норму, а много њих ради са непуном нормом у нашој школи јер раде и у другим школама.  У табели испод су њихове референце и контакти.

Учитељи и наставници

Стручни  

сарадници

Ксенија Краљ,  педагог школе 50% норме;  дипломирани педагог, Филозофски факултет Нови Сад; k.kralj@el-skolasvetisavabp.edu.rs 

Јелена Жарковић, психолог школе, 100% норме;  дипломирани психолог,;

j.zarkovic@el-skolasvetisavabp.edu.rs 

Драган Прпа, психолог школе, 100% норме;  дипломирани психолог Филозофски факултет, Нови Сад;

psiholog@el-skolasvetisavabp.edu.rs 

Љиљана Ступар, педагог школе 50% норме;  дипломирани педагог, Филозофски факултет, Нови Сад;

lj.stupar@el-skolasvetisavabp.edu.rs 

Славица Јурић, школски библиотекар, виши  педагошки саветник, 100% норме;  мр књижевних наука, Филозофски факултет, Нови Сад;  виши педагошки саветник

biblio@el-skolasvetisavabp.edu.rs 

Секретаријат

Верица Илић Богнар, секретар школе 100% норме, дипломирани правник, Правни факултет, Нови Сад.    

Владимир Колбас, шеф рачуноводства, 100% норме, Економски факултет, Суботица;  

Марија Бељански, референт за кадровске, правне и административне послове, 100% норме, Виша пословна школа, Нови Сад ; Београдска пословна школа, Висока школа струковних студија Београд.  

Помоћно особље

О хигијени школе се брину пет помоћних радница; да сви буду окрепљени и сити брине се сервирка; да све ради и функционише побрине се школски мајстор; да будемо безбедни брине школски чувар Миле, али он није наш запослени.  

Школа има и чувара кога родитељи плаћају.

Ранији директори

Сњежана Фодора

2011-15, 2019-2023.

Oва школа има традицију која наставницима и мени не дозвољава да станемо. Мото наше школе је: "Учење се множи дељењем", па се тога и придржавамо.

Директор сам постала у време веома тешке економске ситуације у свету, Србији и наравно Општини. То је време и рационализације, штедње,.. За четири године мог првог мандата десили се два пута избори, поплава и најдужи штрајк просветних радника у Србији. 

Све време  се залажем за набавку наставних средстава, опремање учионица и школе како би се створили што бољи услови за рад и пријатнији боравак у школи. Трудим се да будем подршка свим наставницима и ученицима који желе више знања, секције и ваннаставне активности. 

Татјана Кецман

2015-2019.

дипл.  инж. машинства, ФТН Нови Сад; дипл. математичар, ПМФ Нови Сад; проф. технике и машинства, Технички факултет, Зрењанин

Вера Агић

2004-2011.

Директоркино виђење:

"Ову школу сам и сама похађала, радила у њој и њен сам директор. Готово да се не може лепше замислити један радни век, једна каријера.

На место директора сам дошла када се школство нашло пред изазовом савремених захтева образовања и реформом. Ми смо школа која и даље, и после педесет година постојања има проблем са бројем учионица и салом за физичко васпитање. 

    У таквим условима сатисфакција нам је што је квалитет наставе у школи још увек на завидном нивоу."

До краја њеног мандата успело је да се дође до четири нове учионице које свакако омогућавају бољи рад. 

Наташа Ђурица 

2002-2004.

дипломирани психолог, Филозофски факултет, Нови Сад

Сећање директорке:

"Оно што је окончало мој рад у школи и што и дан-данас обасјава моје сећање истим непомућеним сјајем јесте промена имена школе у  Свети Сава и прослава дана школе  10. маја 2003. године. Тада смо били сви као једно, сви осветљени изнутра, достојанствени и поносни. Да ли нас је тада ујединио Свети Сава, присуство његовог преосвештенства, наша свест да можемо учинити много доброга на овом свету и у овој школи? Можда све то заједно!

Боривоје Милојковић

1983-2000.

професор руског језика, факултет завршио у Совјетском Савезу 

Сећање директора Боре Милојковића:

"Време постављања на место директора у почетку је пружало неке "веће" финансијске могућности те се у самом старту кренуло у замашан пројекат реновирања зграде. Посао није био лак али се извршила реконструкција електричних инсталација, замена прозора, уведена је вода у учионице, проширен је кров, постављена је ламперија, први оформили учионицу за информатику и увели енглески језик у школу. Водило се рачуна о наставним училима и опремљености школе. Квалитет наставе је увек био на првом месту као и васпитно деловање. Први смо обновили прославу Светог Саве уз присуство свештеника..."

Много је урађено у том периоду. Међутим, на 40-годишњици постојања школе директор каже: "На жалост, до дана данашњег нисмо добили фискултурну салу. Некада смо имали спортске терене које нам је Општина одузела под условом да изгради фискултурну салу још давне 1969. године. Салу нисмо добили" 

Ђорђе Јовић

1980-1983.

професор историје, Филозофски факултет, Београд

Најдуже је радио као професор историје и директор у гимназији у Бачкој Паланци.

Годину дана је био генерални директор свих основних школа бачкопаланачке општине. 

Мила Живановић

1966-1979.

наставник руског и  српскохрватског језика.

У ОШ "Веселин Маслеша" долази 1957. године.

Сећање директорке Миле Живановић:

" У то време било је тешко радити. Нисмо имали ни грејање ни салу за физичко васпитање, а око 1200 ученика од 1. до 8. разреда из Бачке Паланке, Мајура, Карађорђева, слушало је часове у свега 13 учионица и то неопремљених. Радило се у три смене. Ипак успеха је било јер је колектив био стручан и сложан. Тада није било ни помоћника, ни педагога ни психолога те смо се и тих дужности прихватили и били врло признати по успеху ученика на шта смо били веома поносни". 

Драгослав Лифка

1956-1965.

Наставник биолигије и хемије

Директор тек формиране ОШ "Веселин Маслеша" је постао 1. 9. 1956. године  и ту остаје до 1. 9. 1966. године када постаје саветник у Просветно-педагошком заводу Општине Бачка Паланка.