Lomeli hield hier een pleidooi om te zeggen dat de volgende paus moet zorgen dat de kerk inclusief en divers is. De volgende paus moet volgens hem iemand zijn die durft te twijfelen in zijn geloof en iemand die kan zondichen en ook vragen voor vergiffenis. Hij zecht dat absolute zekerheid slecht is voor de kerk and dat juist verscheidenheid de kerk krachtig en stevig maakt. Hij waarschuwt eigenlijk tegen een traditionele en traditionele paus en vraagt dat zijn mede conclaven stemmen voor een progrsieve conclaaf.
In het boek en in de film hebben Lomeli de zelfde boodschap maar ze worden anders verwoord. In het boek worden er meer verwijzingen naar bijbelse teksten gedaan zoals de brief van Paulus. Terwijl in de film is de uitspraak veel meer ingekort met wat meer focus op de emotionele impact zodat het meer dramatisch is. Ook in het boek zit hij neer en bid hij op het einde van zijn uitspraak en bedankt god dat hij de macht had gekregen om die uitspraak te maken. Deze scene is in de film wegelaten.
De film en het artiekel zijn zeer actueel omdat recent Paus Franciscus gestorven is. Ik vondt in het algemeen de film heel leuk alhoewel het einde een beetje onrealistisch leek. De karakter zijn realistisch vooral omdat er niemand echt een slechterik was het zijn gewoon mensen met verschillende meningen. Het krantenartiekel was ook zeer interesant vooral omdat ze ook de conclaaf vernoemende die gekozen is tot de nieuwe paus. In het artiekel hebben ze het ook over de recente gebeurtenissen met trump die AI gebruikt om verkleed te zijn als de paus en JD vance die de paus bezocht.
Inhoudelijk geweldig, je verbind inzichten met elkaar. Geen twijfel aan de orginaliteit. Spellingcontrole gebruiken.