Dunaújvárosi Tankerületi Központ

Martonvásári Beethoven Általános Iskola

2024.06.04.

A Nemzeti Összetartozás Napján énekkarunk Bodóné Polányi Tünde vezetésével énekelte el Szarka Tamás: Kézfogás című dalát. A videó a Martonvásári Kastélyparkban készült, melyben minden évfolyamunkról, elsőtől nyolcadikosig szerepeltek diákjaink.

Szarka Tamás oldalai:
facebook.com/szarkatamas.hu
instagram.com/szarka.tamas
tiktok.com/@szarkatamas

E-napló

Google Classroom

Iskolai naptár

Beiratkozás, egyéb ügyek

Iskolánk szervezésében megrendezésre kerülő 2024. évi nyári táborok időpontjai

Ön válasz, mi segítünk

ALAPÍTVÁNYAINK

Az iskoláról

Martonvásár nagyközség iskoláztatási helyzetéről a legelső adatok 1770-ből valók, amikor is egyetlen tanító 18 gyereket tanított elemi ismeretekre. Az 1780-as években az iskola egy szobából, egy hosszú asztalból és két hosszú padból állt.

Egy angol utazó, Richard Bright így írt 1815-ben az iskoláról:

"A gyermekek itt írni-olvasni tanulnak magyarul, horvátul és németül. Számolni is tanulnak, a lányok varrni és kötni."

A település fejlődése, a lakosság gyarapodása miatt 1856-ban két teremmel bővült az épület, és a tanulók száma elérte a 238-at. Ebben az időszakban a martonvásárin kívül még 6 iskola működött a megyében.

A községet érintő nagy tűzvész után, 1906-ban épült a település központjában elhelyezkedő iskolaépület, a jelenlegi B épület. A kültelepüléseken - Erdőháton, Kismartonban - élő gyerekek részére tagiskolákat hoztak létre, amelyek 1945-től az 1970-es évek elejéig működtek.

A település kultúrális és művelődéstörténeti értékei között kiemelkedő szerepe van a Brunszvik családnak és az általuk Martonvásárral kapcsolatba került világhírű zeneszerzőnek, Beethovennek.Iskolánk 1954-ben vette fel Beethoven nevét. Az ipari és mezőgazdasági fejlődés következtében a lakosság száma évről évre tovább növekedett, az oktatás tovább fejlődött.

A fejlődés egyik újabb állomása volt az új iskolaépület, tornaterem megépítése, majd későbbi bővítése. A tárgyi feltételek folyamatos javulása mellett az iskolai oktatás-nevelés is fejlődött. Tanulóink létszáma hosszú évtizedek óta 550 fő körül mozog. Személyiségük fejlesztésére, tehetségük ápolására a nevelőtestület újabb és újabb lehetőségeket alakít ki.

A zeneoktatás, majd a néptánc bevezetése alapozta meg a ma már önállóan működő művészeti iskolát. A nevelőtestület a hagyományok megőrzése, a település értékeinek megismertetése mellett a reál és humán tudományok, a sport, a nyelvek iránt érdeklődő tanulók számára széles körben alakított ki különböző képzési lehetőségeket.

Helyi pedagógiai programunk elkészítésénél elsősorban az vezérelt bennünket, hogy lehetőséget teremtsünk tanulóinknak a korszerű alapműveltség elsajátítására, hozzásegítve őket ahhoz, hogy egészséges, harmonikus személyiséggé fejlődjenek. 

(Részlet a pedagógiai programból)


Hit- és erkölcstan

Beethoven életrajza

Trianon100

Nemzeti Összetartozás Napja 2019