Родинно - сімейне виховання

У період відродження національної освіти виховання важливого значен­ня набуло родинно-сімейне виховання. Без залучення до активної участі у виховній роботі не лише батьків, а й інших членів родини дітей, практично не можливе розв’язання проблеми національного виховання, формування патрі­отичних почуттів молодого покоління нашої держави. У Державній національній програмі «Освіта» (Україна ХХІ століття) підкреслюється: «В основу національного  виховання мають бути покладені принципи єдності сім’ї і школи, наступнос­ті і єдності поколінь. Школа має продовжувати родинно-сімейне виховання, працювати в тісному контакті з батьками, налагоджувати взаємозв’язок між школою і родиною, бо це - основа, передумова підвищення активності навчання та виховання».

Родина є основою держави. Родина, рід, родовід, народ - поняття, що розкри­вають моральну й духовну сутність, природну послідовність основних етапів формування людини як особистості: від роду до народу, до нації - такий приро­дний шлях розвитку кожної дитини, формування її національної свідомості, громадянської зрілості. 

Родинне виховання – перша природна і постійно діюча ланка виховання, без докорінного поліпшення змісту якої не можна домогтися певних змін у по­дальшому громадянському вихованні підростаючих поколінь. У сім’ї закладається основа особистості, їх мораль, самобутність національного світовід­чуття і світорозуміння. Родинне виховання - це перевірений віками досвід національного виховання в сім’ї, який є джерелом формування світогляду, трудової підготовки, фізич­ного змужніння, глибоких людських почуттів, любові до матері і батька, бабу­сі і дідуся, роду і народу, пошани рідної мови, історії, культури. Родина - той вузол, яким з’єднуються люди у суспільстві. То найбільша «вихователька» підростаючих поколінь. Адже саме в родині під керівництвом батьків та інших родичів дитина пізнає світ, що її оточує, тут проходить її громадянське становлення, формується світогляд, естетичні смаки, мораль, ставлення до праці.