РОБОТА ЗАКЛАДУ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

Оголошення

Враховуючи безпекову ситуацію на території Шполянської ОТГ в умовах воєнного стану, з 01 вересня 2022 року у Журавському ліцеї освітній процес за погодженням Звенигородської районної військової адміністрації Черкаської області буде здійснюватись наступним чином:

Для учнів 1,5, 11 класів буде організована змішана форма навчання: з 9.00 до 12 .30 - очне навчання за основним розкладом, з 13.05 - за технологіями дистанційного навчання на платформі Google Classroom в синхронному режимі (через сервіс Google Meet) та асинхронному режимі.

Освітній процес для 2-4, 6-10 класів буде організовано згідно основного розкладу уроків з дотриманням санітарних правил і норм щодо перерв за технологіями дистанційного навчання на платформі Google Classroom в синхронному режимі (через сервіс Google Meet) та асинхронному режимі.

На платформі Google Classroom будуть розміщені теми, матеріали та завдання для самостійного опрацювання.


З Освітньої програми Журавського ліцею Шполянської міської ради ОТГ ( схвалено рішенням педагогічної ради ( протокол №6 від 31.08.2021 р. та затверджено наказом № 51 від 31.08.2021 р.) :

Дистанційна форма здобуття освіти - це індивідуалізований процес здобуття освіти, який відбувається в основному за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників освітнього процесу у спеціалізованому середовищі, що функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій. Форм и організації освітнього процесу для забезпечення дистанційного навчанняв закладі: навчальні заняття, консультації, , онлайн форуми, віртуальні екскурсії, відеоуроки тощо; Електронні освітні платформи, онлайн сервіси та інструменти, за допомогою яких організовується освітній процес в закладі під час дистанційного навчання: Google Meet, Google Classroom, Zoom, тощо. Педагогічні працівники обирають форми, методи і засоби дистанційного навчання, а також визначають доцільність проведення конкретного навчального заняття в синхронному або асинхронному режимі самостійно, надсилаючи щоденний звіт про проведення дистанційного навчання за раніше встановленою Google формою, де зазначаються теми уроків, форми оцінювання і т.ін. Для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин (стан здоров'я, відсутність доступу (обмежений доступ) до мережі Інтернет або технічних засобів навчання, педагоги використовують доступні засоби комунікації (телефонний, поштовий зв'язок тощо).

Рішення педагогічної ради ( протокол № 4 від 24.12.2020 р.):

1.Схвалити для організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання такі платформи : Google Meet ( для проведення онлайн уроків), Google Classroom ( для підтримки контакту з учнями) , а також соціальні мережі та мобільні застосунки для тих учнів , які не мають якісного інтернету.

2.Романович Т.І. , вчителю інформатики, у випадку запровадження освіітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання проводити повторне навчання з педагогічними працівниками щодо роботи з платформами Google Meet та Google Classroom

3.Мороз А.І, заступнику директора з НВР, інформувати учасників освітнього процесу щодо навчання з використанням технологій дистанційного навчання , розміщуючи відповідну інформацію на сайті закладу освіти.

1. Уроки в асинхронному режимі:

- через використання хмарноїтехнології«Google – диск», на якому для кожного класу з навчальних предметів будуть розміщені навчальні матеріали для уроків у формі аудіо- та відео пояснень, текстових пояснень, тематичних презентацій, тестів, завдань, таблиць, тренувальних вправ,фрагменти уроків та відео - пояснення до уроків з YouTube,матеріали сайтів «На урок», «Всеосвіта»; інструкції учням та їх батькам щодо організації самостійної роботи дома;

- для учнів використання сайту ліцею в рубриці дистанційне навчання

- електронні пошти вчителів;

- соціальні мережі, групи Viber.

2. Уроки в синхронному режимі через використання платформаZOOM відповідно до розкладу уроків; відеоконференції – це конференція реального часу в on-line режимі, проводиться у визначений день і в призначений час.

3. Для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодіїз поважних причин (стан здоров'я, відсутність доступу (обмежений доступ) до мережі Інтернет або технічних засобів навчання, зокрема дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, багатодітних, малозабезпечених сімей тощо), заклад освіти забезпечує використання інших засобів комунікації, доступних для учнів:

- телефонний, поштовий зв'язок;

- надання можливості учням відповідно до складеного графіка отримувати доступ до мережі Інтернет, технічних засобів навчання в школі під керівництвом вчителя.


ЩО ТРЕБА ЗНАТИ

(відповідно до ПОЛОЖЕННЯ ліцею про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти,

1. Асинхронний режим - взаємодія між суб'єктами дистанційного навчання, під час якої учасники взаємодіють між собою із затримкою у часі, застосовуючи при цьому інтерактивні освітні платформи, електронну пошту, форуми, соціальні мережі тощо;

електронні освітні ресурси з навчальних предметів (інтегрованих курсів) - засоби навчання на цифрових носіях будь-якого типу або розміщені в інформаційно-телекомунікаційних системах, які відтворюються за допомогою електронних технічних засобів і можуть застосовуватися в освітньому процесі при вивченні окремих навчальних предметів (інтегрованих курсів);

2. Синхронний режим – взаємодія між суб'єктами дистанційного навчання, під час якої учасники одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо -, відеоконференції;

- учні, педагогічні працівники, батьки або інші законні представники неповнолітніх учнів (далі - батьки), асистенти дітей, які беруть участь в освітньому процесі за дистанційною формою.

3.Дистанційне навчання здійснюється відповідно до освітньої програми закладу освіти та має забезпечувати виконання суб'єктами дистанційного навчання державних стандартів освіти.

3.Для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин (стан здоров'я, відсутність доступу (обмежений доступ) до мережі Інтернет або технічних засобів навчання, зокрема дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, багатодітних, малозабезпечених сімей тощо), заклад освіти забезпечує використання інших засобів комунікації, доступних для учнів (телефонний, поштовий зв'язок тощо).

4.Заклад освіти забезпечує регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також надання їм підтримки в освітньому процесі (за потреби).

5.Оцінювання результатів навчання учнів проводяться за видами оцінювання, визначеними спеціальними законами, і відповідно до критеріїв, визначених МОН України

6.Батьки сприяють виконанню дитиною освітньої програми, навчальних програм з окремих предметів (інтегрованих курсів) і досягненню передбачених ними результатів навчання, реалізації індивідуальної освітньої траєкторії, дбають про фізичне та психічне здоров'я дітей, формують у них навички здорового способу життя, а також сприяють дотриманню учнями академічної доброчесності в освітньому процесі.

7.У разі, якщо під час дистанційного навчання батьки не виконують свої обов'язки щодо забезпечення здобуття дитиною освіти, зокрема не забезпечують участь дитини в освітньому процесі протягом 10 робочих днів підряд з невідомих причин, заклад освіти інформує про це Управління у справах дітей.