Структура та органи управління закладу

Структура та органи управління закладом освіти

Засновник закладу : Шполянська міська рада об'єднаної територіальної громади


Директор ліцею: Собецька Неля Володимирівна


Загальні збори

Рада ліцею

Голова ради: Мороз Алла Василівна

Педагогічна рада

Заступник директора з навчально-виховної роботи:

Романович Тетяна Іванівна


Професійні спільноти вчителів:

Вчителів початкових класів та дошкільного підрозділу - керівник Данільченко В.П.

Вчителів природничо-математичного циклу предметів - керівник Орел Л.П.

Вчителів  суспільно-гуманітарного циклу предметів - керівник Мороз А.В.
Класних керівників -  керівник Присяжна О.О.

Педагог- організатор Третяк І.В.

Бібліотекар - Сташенко Т.М.

 Учнівське самоврядування

Голова батьківського комітету Олійник Георгій Георгійович

Завдання та обов’язки керівника закладу

1) здійснює згідно з чинним законодавством України загальне керівництво закладом;

2) представляє заклад в державних органах, органах місцевого самоврядування та підприємствах, установах і організаціях;

3) розпоряджається в установленому порядку майном закладу та його коштами;

4) відповідає за дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази закладу;

5) затверджує за погодженням з Органом управління штатний розпис закладу на підставі Типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти, позашкільної освіти, затверджених Міністерством освіти і науки України;

6) призначає на посаду та звільняє з посади працівників відповідно до чинного законодавства України, визначає їхні функціональні обов’язки;

7) керує педагогічною радою; організовує методичне забезпечення освітнього процесу, затверджує календарні плани навчального процесу, та за погодженням із уповноваженою особою від зборів трудового колективу правила внутрішнього розпорядку; інші внутрішні нормативні документи.

8) здійснює проведення добору та розстановки кадрів, застосовує заходи заохочення та дисциплінарні стягнення до працівників закладу;

9) несе відповідальність за організацію харчування учнів (вихованців)закладу та додержання санітарно-гігієнічних вимог і санітарно-протиепідемічних правил і норм;

10) створює належні умови для реалізації Державних стандартів;

11) щороку звітує про свою роботу на загальних зборах (конференціях) колективу;

12) видає в межах своєї компетенції накази й контролює їх виконання;

13)забезпечує реалізацію права учнів на захист від будь-яких форм фізичного або психічного насильства;

14) відповідає за організацію медичного обслуговування учнів;

15) вирішує інші питання закладу відповідно до чинного законодавства України.

Педагогічна рада

Керівник закладу є головою педагогічної ради – постійно діючого колегіального органу управління Закладом, до складу якого входять усі штатні педагогічні працівники закладу.

Засідання педагогічної ради проводяться за потреби, але не менш як чотири рази на рік.

Виключно рішеннями педагогічної ради вирішуються питання:

1) планування роботи закладу;

2) схвалення освітніх програм оцінювання результатів їх виконання;

3) затвердження програм навчальних дисциплін (предметів);

4) визнання особи, яка здобуває освіту, такою, що успішно завершила певну освітню програму;

5) приймає рішення щодо переведення учнів (вихованців) до наступного класу та їх випуску, видачі документів про відповідний рівень освіти, нагородження за успіхи в навчанні;

6) ухвалює рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення учнів (вихованців), працівників закладу та інших учасників освітнього процесу;

7) обговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Загальні збори

Вищим органом громадського самоврядування в Закладі є загальні збори колективу.

Повноваження загальних зборів 1) обрання Ради закладу, її голови, встановлення терміну їх повноважень;

2) заслуховування звіту керівника закладу і голови Ради закладу про їхню роботу, оцінка відкритим або таємним голосуванням;

3) розгляд питань освітньої, методичної, економічної і фінансово-господарської діяльності закладу;

4) затвердження основних напрямів удосконалення діяльності закладу, розгляд інших найважливіших питань освітнього процесу.

Учнівське самоврядування

У закладі щорічно створюється орган учнівського самоврядування, мета якого – активно сприяти формуванню в учнів свідомого й відповідального ставлення до своїх прав і обов’язків, визначених Конституцією України, законами України «Про повну  загальну середню освіту», «Про освіту», «Про позашкільну освіту», Правилами внутрішнього розпорядку, Правилами для учнів.

Робота учнівського самоврядування організовується відповідно до норм, визначених законодавчими та установчими документами закладу.

Раду ліцею обирають на загальних зборах. Рада ліцею — орган колегіального управління шкільними справами, вирішення найважливіших питань щодо удосконалення освітнього процесу.

До складу ради обирають представників педколективу, учнів 5-11 класів, батьків (або осіб, які їх замінюють) і громадськості. Очолює її директор закладу. На чергових виборах склад ради оновлюють не менш ніж на третину.

Рада ліцею:

займається управлінськими проблемами, які раніше перебували в одноосібній

компетенції директора;

реалізує рішення конференцій шкільного колективу;

представляє інтереси школи в державних і громадських органах, забезпечує

соціальний захист неповнолітніх;

визначає зміст, методи, форми організації навчання й виховання;

встановлює режим роботи ліцею;

здійснює контроль за роботою, проводить атестацію педагогічних працівників,

вносить пропозиції щодо кваліфікаційної комісії про присвоєння вчителям

кваліфікаційних категорій;

контролює витрату бюджетних асигнувань на заклад, формує власний матеріальний

фонд закладу;

заслуховує звіти про роботу директора, його заступників, учителів;

виносить пропозиції щодо продовження або припинення їх повноважень;

захищає працівників школи й адміністрацію від необґрунтованого втручання в їх

професійну та посадову діяльність.

Протягом року основну роботу в раді виконують педагогічний, батьківський та учнівський сектори, які збираються раз на три місяці, заслуховують відповідальних за певні ділянки роботи, намічають шляхи виконання прийнятих рішень. Президія ради, до якої входять адміністрація та керівники секторів, здійснює оперативне керівництво закладом.

Профспілкова організація закладу самостійно вирішує питання своєї організаційної структури. В своїй діяльності профспілкова організація закладу керується Уставом профспілки. Захищає право членів профспілки на працю, бере участь у розробленні та здійсненні державної політики в галузі трудових відносин, оплати праці, охорони праці, соціального захисту та житлово-побутового забезпечення. Сприяє організації та проводить культурно-освітню роботу серед членів профспілки.

Профспілка здійснює громадський контроль за додержанням законодавства про працю та про охорону праці, створенням безпечних і нешкідливих умов праці. Організовує громадський контроль за дотриманням в школі норм і правил по охороні праці, громадського харчування, вносить до адміністрації закладу пропозиції по створенню безпечних умов праці, розвитку та зміцненню матеріальної бази.

Профспілковий комітет сприяє щорічному огляду-конкурсу учбових кабінетів, за результатами яких передбачається заохочення педагогічних працівників.

Профспілковий комітет закладу залучає шефські організації до спільної роботи по зміцненню матеріально-технічної бази ліцею.

Батьківський комітет закладу діє на підставі Положення про батьківський комітет та є органом батьківського самоврядування, склад якого обирають на батьківських зборах.

Метою його діяльності є:

сприяння виконанню статутних завдань школи;

забезпечення єдності педагогічних вимог до учнів та надання допомоги сім'ї у вихованні й навчанні дітей.

Батьківський комітет зобов'язаний дотримуватися статуту школи, виконувати рішення, розпорядження адміністрації щодо організації навчально-виховного процесу, захищати учнів від будь-яких форм фізичного та психічного насилля, пропагувати здоровий спосіб життя. Свої зусилля здебільшого він спрямовує на розвиток матеріально-технічної бази, фінансове забезпечення школи, сприяння роботі учнівських об'єднань за інтересами.

 Шефські організації співпрацюють з школою на підставі ст. 18, 32 п. 3 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 61 Закону України «Про освіту», ст. 33 Закону України «Про підприємство».

Шефські організації допомагають утримувати споруди та будівлі на належному санітарно-технічному рівні.

Приватні підприємці організовують с роботи щодо придбання шкільних меблів, спортивного інвентаря, будівельних матеріалів, надання різноманітних послуг.

Батьки учнів спільно співпрацюють по розвитку матеріально-технічної бази школи та створення відповідних санітарно-гігієнічних умов для навчання.

Колишні випускники підтримують зв’язок з випускниками минулих років, організовують зустрічі, святкування ювілеїв школи та вирішують деякі матеріальні проблем школи.

Депутати прилеглих виборчих округів вирішують питання в органах місцевого самоврядування щодо фінансування ремонтно-будівельних робіт, благоустрою та проведення культурно-розважальних заходів.