Річні звіти про діяльність закладу освіти 

У своїй діяльності заклад протягом звітного періоду керувався законодавством України, Статутом ліцею, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора, Стратегією розвитку ліцею, іншими нормативними актами, що регламентують роботу закладу загальної середньої освіти. 

ЗВІТ ДИРЕКТОРА ЖУРАВСЬКОГО ЛІЦЕЮ СОБЕЦЬКОЇ Н.В.

ЗА 2021-2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

На виконання завдань, визначених розділом Х Національної доктрини розвитку освіти, статті 20 Закону України «Про дошкільну освіту, статті 39 Закону України «Про загальну середню освіту», наказу міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів»,

Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу ліцею, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2021-2022 навчального року.

Як директор ліцею, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керуюсь Статутом ліцею Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора , Законом України «Про освіту» , «Законом України про повну загальну середню освіту» іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу

1. Загальна інформація про ліцей.

Журавський ліцей Шполянської міської ради ОТГ Черкаської області є колективною власністю Шполянської міської ради ОТГ Черкаської області.

У 2021-2022 навчальному році працювало 17 педагогічніх працівники,2 вихователі дитячого підрозділу,бібліотекар та 13працівників з числа обслуговуючого персоналу. Навчання завершило 125 учні у 11 класах, середня наповнюваність класів становить 11,4 учнів. Дошкільний підрозділ налічує 2 різновікові групи, які відвідують 24 дітей.

2. Кадрове забезпечення.

У 2021-2022 навчальному році штатними працівниками Журавський ліцей був забезпечений на 100 %. Навантаження вчителів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. При підборі нових кадрів (навіть обслуговуючого персоналу) враховується фахова підготовка, особисті та колективні якості, працездатність, інші характеристики.

У розрізі базових дисциплін ситуація з укомплектованістю педагогічними кадрами має такий вигляд: Середнє тижневе навантаження педагогічних працівників по ліцею становить 18 год.


3. Методична робота.

У ліцею діє певна система методичної роботи. Педколектив в поточному навчальному році продовжує працювати над проблемою «Створення сприятливих умов над формування компетентностей ,спрямованих на самовизначення ,самореалізацію особистості здобувачів освіти » Керівництво методичною роботою здійснювала методична рада, яка працює на базі шкільного методичного кабінету.

До реалізації завдань методичної роботи активно залучаються вчителі, які мають першу та вищу кваліфікаційну категорію. Вони є керівниками шкільних методичних об’єднань творчих груп, наставниками молодих учителів. За їх активної участі проходять предметні тижні, методичні засідання, тощо. В організації науково-методичної роботи з педагогічними кадрами ліцею результативно використовуються можливості шкільного методичного кабінету (кабінет заступника з навчальної роботи), де сконцентровані нормативні документи про освіту, зразки підручників, програми з

базових дисциплін, матеріали з досвіду роботи кожного учителя, матеріали діяльності шкільних методичних об’єднань та творчих груп, буклети учителів, науково-методична та психолого-педагогічна література, зразки оформлення шкільної документації, матеріалів

на різноманітні конкурси, технічні засоби (комп’ютер, копіювальна техніка), тощо.

Учителі ліцею йдуть в ногу з життям. Широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. З кожним роком нові інформаційні технології на уроках впроваджує все більше і більше педагогів .

У 2021-2022 навчальному році атестувалося 7 педпрацівників . За результататами атестації всі вчителі відповідають займаній посаді та підтвердили кваліфікаційні категорії.

Педагоги постійно залучаються до роботи у засіданнях творчихта ініціативних груп, науково-практичних конференцій,до робочих груп.

4. Навчальна діяльність учнів.

Протягом 2021-2022 навчального року робота педколективу була продовжена над методичною проблемою « Організація навчально –виховного процесу на основі визначення та розвитку нахилів ,здібностей обдарувань школярів з метою їх життєвого самовизначення і самореалізації» Велика увага в закладі приділяється охопленню дітей навчанням. Станом на 1 вересня 2021 року до першого класу були залучені всі діти, яким виповнилось 6 років, а це 10 учнів,.

У ліцеї існує певна система роботи щодо профільного навчання. У 8-9 класах

проводиться допрофільна підготовка. З цією метою була налагоджена робота курсів за вибором та факультативів. Враховуючи потреби учнів, бажання батьків та можливості у 10-11 класах сформований профіль біологія та екологія .

Учні нашого закладу традиційно активні учасники міжнародного конкурсу «Геліантус». Цього року учасниками конкурсів були учасників старшої ,середньої та молодшої школи , більшість стали призерами.

В цьому році, в зв’яку карантиннимиобмеженнями з ми не брали участі в очних олімпіадах .

Проте маємо призові місця з спортивних змаганнях ( волейбол)

За підсумками навчального року учні НВК показали хороший рівень досягнень. З 119 учнів 2-11 класів високий рівень показали учнів 15- (12,6%), достатній – 56учні (47%), середній рівень – 48 учнів ( 40.4%).

В зв’язку з військовим станом в державі учні 4 та учні 9 класів були звільнені від проходження ДПА.

Також учні 11 класу в цьому навчальному році не здавали ДПА в формі ЗНО


5. Виховна та позакласна робота.

Педагоги ліцею глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними

питаннями у виховній роботі ліцею залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй

діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу. У зв'язку з цим виховна діяльність ліцею була спрямована згідно

Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів» затвердженої наказом МОН України від 17.12.2007 року № 1133.

Виховна робота здійснюється за 6 напрямами:

Ціннісне ставлення до себе.

Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей.

Ціннісне ставлення до праці.

Ціннісне ставлення до природи.

Ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

Ціннісне ставлення до суспільства і держави.

Виховні заходи у яких минулий рік взяв участь наш ліцей :


Свято Покрови

Вечорниці

Заходи пам’яті жертв Голодомору.

Заходи пам’яті загиблих в АТО

Захід до річниці виведення радянських військ з Афганістану.

Численні конкурси малюнків.

Різні конкурси та тематичні тижні

Новорічні свята.

«Нащадки козацької слави».

Багато запланованих заходів не були проведені в зв’язку з дистанційним навчання ,через війну в державі з 24 лютого по червень до кінця навчального року .

Активним у житті ліцею є учнівське самоврядування. У закладі діє система

самоврядування «Шкільний парламент». При парламенті діють кілька комісій: «Знання», «Дисципліна і порядок», «Здоров’я», «Рада суспільно-корисних і добрих справ», «Центр національного і культурного відродження». «Дозвілля», «Прес-центр». Силами активістів парламенту під керівництвом педагога-організатора та за допомогою учителів, класних керівників були організовані шкільні вечори «Українські вечорниці», «Шкільна книга рекордів», «Шкільний КВК», «Нумо, хлопці!», вечір зустрічі Нового року,

«Несподіванка в день св. Валентина», «Нумо, дівчата!». Також членами учнівського самоврядування систематично перевірялись робочі куточки у класах, вологе

прибирання на перервах, стан озеленення ліцею.

Підсумок роботи шкільного самоврядування висвітлювався у щомісячній друкованій шкільній газеті «Шкільний світ».

У навчальному закладі з учнями організовано такі форми правового навчання і виховання:

- тематичні загальношкільні лінійки та класні години;

- зустрічі з юристами;

- лекції, бесіди на правову тематику;

- анкетування;

- зустрічі з працівниками правоохоронних органів;

- уроки правознавства;

- індивідуальні бесіди з важковиховуваними учнями;

- батьківські лекторії;

- відвідування проблемних сімей вдома.


6. Співпраця з батьками.

Виховання учнів в ліцеї і сім’ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником освітніх послуг, а тому беруть активну участь у освітньому процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов’язаних з професіями, світом захоплень, родинними святами.

Однією з традиційних з форм роботи з батьками у Журавському ліцеї є батьківські лекторії. Тематика лекцій підбирається з врахуванням вікових особливостей дітей. У проведенні лекторіїв бере участь адміністрація закладу, класні керівники, запрошуються працівники Шполянської поліції, Журавського ФАПу, центру зайнятості.

Під час організації та проведення дистанційного навчання класні керівники та вчителі предметники тісно співпрацювали з батьками . Батьки та вчителі приклали всіх зусиль для якісного дистанційного навчання. Адміністрація висловлює подяку всім батькам за розуміння і допомогу в цій нелегкій роботі .



7. Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників.

Медичне обслуговування учнів та працівників ліцею організовано відповідно до нормативно-правової бази. Учні щорічно проходять медичне обстеження . Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у ліцеї формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені

списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по Журавському ліцею. Медичне обслуговування працівників НВК організовано також на базі Шполянської ЦРЛ. Вони щорічно проходять поглиблений медичний огляд за графіком кабінету профогляду медичної установи. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок міської ради. На проходження медичного огляду кожному працівнику закладу виділяється два дні. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у директора .

Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у ліцеї. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст..22), «Про охорону дитинства» (ст. 5), Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами, учні 1-4 класів забезпечуються безоплатним одноразовим харчуванням. Гаряче харчування учнів 1-11 класів відбувається згідно графіку на 2-3 перервах у їдальні . Цікавими оздоровчими заходами у ліцеї є проведення традиційного Дня здоров’я, шкільної спартакіади, бесіди з лікарями ЦРЛ, показ відеофільмів про шкоду куріння, наркотиків, алкоголю, виступи на загальношкільних лінійках. У планах виховної роботи кожного класного керівника є розділ «Заходи по збереженню житя і здоров’я дітей» де запланована певна робота оздоровчого характеру з класом.



8. Фінансово-господарська діяльність.

Будівля НВК прийнята в експлуатацію 34 роки назад. Адміністрація ліцею разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази,

підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб ліцею проводиться міською радою Шполянської ОТГ. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати працівникам закладу. Вчасно здійснювалися проплати за спожиті енергоносії, завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, не виходить за ліміти спожитих енергоносії . В поточному році за допомогою міської ради було зроблено капітальні ремонти двох класі та косметичний ремонт всіх класних кімнат та коридорів , було надано фарбу для фарбування підлоги ,дверей та інвентар.

Працівниками матеріального відділу Шполянської міської ради планово проводиться інвентаризація майна, зауважень щодо забезпечення його збереження та оприбуткування немає. Завжди вчасно готується звітна документація, матеріали списуються, або оприбутковуються.

Адміністрацією ліцею приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Подвір’я закладу завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються учнями та працівниками , своєчасно обрізаються дерева, кущі. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення та періодичне вивезення сміття з території ліцею.


9. Управлінська діяльність

Управління Журавського ліцею здійснюється згідно освітньої програми, річного плану роботи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у ліцеї і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього та виховного процесів й забезпечує планомірний розвиток ліцею .

У навчальному закладі в наявності усі нормативно-правові документи, що

регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. З підключенням ліцею до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації , вчасно знайомитися з новими документами та, навіть, їх проектами.

Контроль - це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. У закладі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання , своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. Адміністрацією закладу використовується багато різних форм контролю за станом навчально-виховного процесу і , в першу чергу, таких традиційних як вивчення

викладання стану предметів та виконання навчальних планів та программ, перевірка класних журналів, щоденників поведінки, тощо. Під час здійснення внутрішньошкільного

контролю за рівнем викладання навчальних предметів заступником директора з навчальної роботи Мороз Аллою Іванівною використовуються діагностичні картки аналізу та вивчення стану викладання предметів з використанням комп’ютера. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація закладу приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.

Я як директор ліцею у роботі з працівниками дотримуюсь партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату.

У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідної їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей. Таких якостей у адміністративній роботі вимагаю не тільки від себе, а й від своїх підлеглих.