Журавський ліцей  

РАДІ ВІТАТИ ВАС НА САЙТІ НАШОГО ОСВІТНЬОГО ЗАКЛАДУ!

СПОДІВАЄМОСЯ, ЩО ІНФОРМАЦІЯ, РОЗМІЩЕНА НА НАШОМУ САЙТІ, ЗАЦІКАВИТЬ ВАС, І ВИ СТАНЕТЕ НАШИМИ ПОСТІЙНИМИ ВІДВІДУВАЧАМИ.

День пам'яті та примирення , присвячений вшануванню пам'яті загиблих у Другій Світовій війні, а також перемозі над нацистською Німеччиною та її союзниками.

Історія свідчить : наш народ - непереможний! Слава захисникам України різних часів! Слава Україні!

Пам’ятка для батьків

 «Як змінити харчування дітей для здорового та активного життя» 

26 квітня - День пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи, однієї з найстрашніших катастроф за всю історію ядерної енергетики.

В ліцеї було проведено години спілкування "Дзвони Чорнобиля","Чорнобиль не має минулого часу", перегляд фільму "Чорнобиль P.S.", тематична виставка "Чорнобиль - наш біль".

Акція єднання та віри " Випускники 22024 року для майбутніх поколінь"!

19 квітня наші випускники висадили на території школи сосни та берези.

Подяка за дерева фермеру Орлу Олегу та працівнику Капітанівського лісництва Морозу Івану.

В рамках заходів протидії цькуванню та булінгу в ліцеї було проведено виховну годину "Зупинимо булінг разом".

Та анкетування на виявлення булінгу в шкільному середовищі.

Безпечні весняні канікули

У рамках Шевченківського тижня, з метою вшанування видатного сина українського народу, було проведено різні тематичні заходи.

Відкритий урок "Слово Шевченка житиме у віках"(8 клас), вікторина "Що я знаю про Т.Г. Шевченка"(6 клас), літературна гра "Мудре слово кобзаря"(5 клас), конкурс читців, розважальна гра "Хто я " (3, 4 класи)

6 березня в нашому ліцеї відбувся "Благодійний ярмарок" присвячений збору 117 ОМБр, в якій проходить службу наш односельчанин Мороз Віталій. 

Було зібрано кошти на суму  - 12 234 грн.

Дякуємо всім небайдужим, хто долучився до збору!

ПАМ’ЯТКА

«ТАК! МИ МОЖЕМО ПОДОЛАТИ ТУБЕРКУЛЬОЗ»

Епідемія туберкульозу в нашій державі за критеріями ВООЗ оголошена в 1995 році. Незважаючи на всі заходи, яких вживають для запобігання їй щогодини туберкульозом заражаєтьсч троє жителів нашої країни та вмирає один хворий, а всього хворіє 1,5% населення. З’явилась нова небезпечна форма хвороби – хіміорезистентний туберкульоз, тобто збудник якого не чутливий до лікарських препаратів.

Світовий досвід свідчить, що поширення туберкульозу призводить до скорочення тривалості життя, зростання рівня смертності, тимчасової та стійкої втрати працездатності, збільшення необхідного обсягу медичних послуг, соціальної нерівності та дискримінації. Основною причиною зростання захворюваності є зниження рівня життя, населення, зростання алкоголізму, наркоманії. Суттєву лєпту вносить міграція населення.

Останніми роками в Черкаській області спостерігається зростання захворюваності на туберкульоз. Так у 2022 році зареєстровано 425 випадків, показник захворюваності на 100 тисяч населення становив 36,2, що на 18,7% більше ніж у 2021 році (30,2) та на 13,9% вище від середньодержавного показника по Україні (31,8). Впродовж 2 місяців поточного року зареєстровано 61 випадок активного туберкульозу органів дихання проти 52 за аналогічний період 2023 року, в тім числі 3 випадки на Шполянщині.

Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень вакцину БЦЖ необхідно вводити на 3-5 день від народження дитини. Зазначене щеплення є єдиним надійним захистом від генералізованих форм туберкульозу у дітей.

Туберкульоз – інфекційне захворювання, яке характеризується утворенням в усіх органах і системах організму запальних змін. Але найбільш частою локалізацією туберкульозу є органи дихання. Збудником туберкульозу є мікобактерії. Джерело інфекції – хвора людина або домашні тварини. Найчастіше туберкульоз поширюється повітряно-крапельним шляхом (через легені дорослої людини за добу проходить близько 15 кубометрів повітря). Збудник виділяється в навколишнє середовище при чханні та кашлянні хворого, де досить довгий час не втрачає свою життєздатність. Заразитися можна також через забруднені збудником туберкульозу різні побутові речі, пил, харчові продукти, особливо споживаючи сире молоко чи молочних продуктів від хворих на туберкульоз тварин чи молочних продуктів, виготовлених з такого молока.

Будь-яка людина повинна пам’ятати одне «золоте правило»: якщо у вас довготривалий кашель (більше трьох тижнів) і хоча б один із наступних симптомів: субфебрильна температура (37-37,5 град.), нічна пітливість, немотивоване зниження ваги тіла, слабкість, кровохаркання – потрібно негайно звернутись до сімейного лікаря, який направить вас на відповідне обстеження щодо наявності туберкульозу. Вчасно виявлений туберкульоз добре піддається лікуванню, успіх якого в першу залежить від своєчасно розпочатого хворим приймання ефективних медпрепаратів, дотримання ним дисципліни лікування та правил особистої гігієни.

Боротьба з туберкульозом буде успішною лише за умови, коли ми всі разом будемо уважними до свого здоров’я, своїх рідних, близьких та друзів, коли будемо вести здоровий спосіб життя, звернемо увагу на наше харчування, підвищення імунітету (загартування, вживання їжі, багатої вітамінами, заняття фізкультурою, тощо).

 

ПАМ’ЯТКА

ВІЛ-це не вирок, це хвороба.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я , у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування. З початку епідемії заразилися ВІЛ – 75,7млн. осіб. Від захворювань, зумовлених ВІЛ-інфекцією та СНІДом померли 35 млн. осіб у світі.

Україна залишається регіоном із високим рівнем поширення ВІЛ інфекції. Вона знаходиться на другому місці Східній Європі за кількістю людей, які живуть з ВІЛ. За інформацією Об’єднаної програми ООН із ВІЛ / СНІД в Україні проживає більше 250 тисяч українців, які інфіковані ВІЛ.

Щодня діагноз «ВІЛ» отримають майже 60 українців та помирає від СНІДу 7 людей.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна можливість дізнатись про факти щодо поширеності ВІЛ інфекції і втілити знання у практику. Якщо люді розуміють, як передається ВІЛ - інфекція, як ії можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – інфікованими, вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та толерантно ставитися до тих, хто живе з ВІЛ - інфекцією.

Вірус передається:

ВІЛ – інфекція не передається:

Що робити, щоб уникнути інфікування ВІЛ – інфекції:

ВІЛ – це не вирок, це хвороба, яку треба вчасно діагностувати і лікувати. За таких умов можна вести якісне і повноцінне життя.


26 лютого в Україні відзначають  День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

Наш ліцей долучився до Інформаційної кампанії , присвяченій 10-річчю спротиву окупації.

Було організовано виставку дитячих малюнків "Мій Крим", інформаційна хвилинка "Що ми знаємо про анексію Криму", годину спілкування "Крим - територія України", перегляд фільмів " Хайтарма","Голос Криму".

                          День Героїв Небесної Сотні -

пам'ятний  день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Залишаємось гідними своїх героїв.

Було проведено години спілкування та перегляд відеофільму "Зима, що нас змінила. Небесна сотня".

0-02-05-df53eaa1d1cbb313afd0fb908bea7e799d0b91e7972783e492ce128d5c39da7d_7fbd0c348c572177.mp4

16 лютого - День єднання

Під час війни це свято набуло особливого сенсу. Українці мають показати усьому світові , що сьогодні вони як ніколи єдині та попри все будуть  відстоювати  своє майбутнє і незалежність!

В ліцеї було проведено акцію "Поділись сердечком єдності" та виховну годину "Наша сила в єдності".

День безпечного Інтернету

6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. З нагоди цього дня в закладі було проведено такі заходи: створення інформаційного стенду “Ми – за безпечний Інтернет” , виставка малюнків "Ми з Інтернетом - друзі", години спілкування "Інтернет очима дітей", бесіда з учнями «Комп’ютерна залежність – це небезпечно» , перегляд відеороликів "Як уберегти себе в Інтернеті", "Ігроманія", в учнівських колективах протягом тижня  проводилися ігрові заняття  з використанням різних інтерактивних форм. Тому ще раз про безпеку в ІНТЕРНЕТІ:

29 січня Україна відзначає День пам'яті  Героїв Крут. Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців , які так само, як і сьогоднішні захисники України , стали на захист держави. 

В ліцеї було проведено виховну годину "Від героїв Крут , до героїв сьогодення" та перегляд фільму - "1918"

29 січня до ліцею завітали представники психосоціальної підтримки TGH (TRIANGLE GENERATION HUMANITAIRE) психолог - Марина Федун.

Разом з учнями 3 та 4-го класу провели тренінг та обговорили такі поняття  

як  СТРЕС ( що таке і його періоди). Емоції та їх види, принципи їх прояву.

 За допомогою нескладних вправ учні вчились керувати своїми емоціями та реакціями на стрес.

22 січня Українці відзначають День Соборності України.

Вшановуючи світлу пам'ять українських патріотів, що протягом віків боролися за свободу та соборність нашої держави.

В ліцеї було проведено виховні заходи приурочені цьому дню. А також ми взяли участь у всеукраїнському флешмобі   #єднаймосязарадиперемоги

YouCut_20240122_103951558.mp4

16 січня – Всеукраїнський день пам’яті «кіборгів», Захисників Донецького аеропорту, які тримали оборону 242 дні.

Сильні, незламні, сталеві, справжні патріоти. Вони змусили захоплюватися собою навіть противника. Адже це саме ворог назвав їх «кіборгами», маючи на увазі те, що лише роботи можуть витримати таку складну боротьбу в таких пекельних умовах. Вони стали символом патріотизму та відданості незалежній Україні, і їхній подвиг уже увійшов в історію України. Вічна пам’ять загиблим захисникам Донецького аеропорту. Шана, уклін і повага живим!

Навчальний семестр в нашому ліцеї завершився цікавим Новорічним святом, де учні змогли проявити свої творчі здібності, та добрими справами. Адже була проведена благодійна ярмарка "Допомога ЗСУ" на якій було зібрано 8 140 грн.

Вдячні батькам, всім учням та працівникам школи за участь! 

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться акція                            "16 днів проти насильства"

Метою цієї акції є підвищення уваги до проблеми насильства у сім'ї , жорстокого поводження з дітьми, жінками, протидії торгівлі людьми і тд.

Упродовж цього  періоду учасники освітнього процесу отримали інформацію , як можна захистити себе і куди, у разі потреби, звернутись за допомогою. 

 В ліцеї було проведено інформаційні п'ятихвилинки присвячені Міжнародному дню викорінення насильства щодо жінок, виховні години "Толерантність. Чи легко бути добрим?", година спілкування "СНІД. Жага до життя", анкетування "Чи все ми знаємо про СНІД", година спілкування "Хай добрим серце ваше буде", анкетування дітей у класах щодо виявлення насильства в сім'ї, опитування "Якими мають бути мої права та обов'язки", перегляд відеороликів на тему "Ми проти насильства", виставка малюнків "Ні - шкідливим звичкам"

6 грудня , в Україні подвійне свято. 

Українці святкують День святого Миколая , а також День Збройних сил України.

Обидва свята неабияк важливі та мають особливе значення.

Найкращі сини та дочки України борються за незалежність та свободу нашої Батьківщини. 

Сьогодні ми не тільки славимо професіоналізм та самовідданість наших захисників, але й висловлюємо подяку кожному. 

Нехай Господь оберігає Вас. Слава ЗСУ ! Слава Україні !


До уваги здобувачів освіти та їх батьків!

 27 та 28 листопада 2023 року навчання відбуватиметься в дистанційному форматі в зв'язку з складними погодними умовами.

Наказ про організацію дистанційного навчання 

25 листопада ми вшановуємо пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років - геноциду Українського народу, та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.

Україна у своїй історії пережила багато трагічних сторінок.

 Однією з найтяжчих із них став Голодомор.


День Гідності та Свободи - знакове державне свято, встановлене на честь початку двох революцій : 2004- го та 2013 років.

Цей день - символ творення новітньої історії держави, пам'ятна дата , що вшановує мужність та патріотизм українців.

16 листопада - День  ТОЛЕРАНТНОСТІ   в ліцеї 

13 листопада  - Всесвітній день доброти.

Разом з учнями ліцею  було  проведено  виховні  години та години спілкування, виставка малюнків.

Це чудова можливість знайти час на хороші вчинки, адже творити добрі справи неймовірно просто. Добро не вимірюється грошима, не  вимагає багато часу і сил, головне - почати!  

До Дня  української писемності та мови в закладі 31 жовтня 2023 року було проведено            І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Т. Шевченка, метою якого є вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, стимулювання учнівської та студентської молоді до вивчення української мови і літератури. 

Для учнів 11 класу було проведено інтегрований урок з української мови та мистецтва.

27 -жовтня - День писемності та української мови.

Сьогодні українська мова об'єднує людей, готових відстоювати незалежність нашої держави, обороняти та розбудовувати її задля благополуччя майбутніх поколінь.

Учні ліцею також плекають любов до своєї мови, адже без неї, історії та самобутньої культури немає нації.

XiaoYing_Video_1697735876313_HD.mp4

Навчальна онлайн сесія для учнів старших класів (11-17 років)


Щорічно 18 жовтня в Україні відзначають Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який покликаний вчергове нагадати про важливість висвітлення проблеми. 

Разом з учнями 9 та 11 класу було проведено виховний захід, що покликаний звернути увагу та надати необхідну інформацію для протидії цьому явищу.

4 жовтня - Всесвітній день захисту тварин.

Він об'єднує людей у турботі та піклуванні про тваринний світ. У цей день інформують про необхідність підтримки піклування про тварин. 

В ліцеї було  проведено фотовиставку домашніх улюбленців наших учнів.


Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Цього року він проходив під гаслом "Вірю в твоє майбутнє Україно!" 

З  цієї нагоди було проведено бібліотечні уроки " Читаємо про Україну разом з дітьми" , книжкові виставки "Моя незламна Україна!",  гра-подорож "Цікаві факти про Україну, конкурс творів "Вірю в твоє майбутнє, Україно!"

Виставка малюнків "Родина обпечена війною"

29 вересня

 до Дня захисників та захисниць України було проведено "Благодійну ярмарку".

Спільними зусиллями було зібрано - 8 430 грн.  Дякуємо учням, батькам та всім причетним за участь та небайдужість !

29 вересня День пам'яті  жертв трагедії Бабиного Яру

29 вересня 2023 року в Україні проводиться День пам'яті жертв Бабиного Яру. У цей день відзначають 82-річницю наймасовішого розстрілу в урочищі, який був проведений нацистами 29-30 вересня 1941 року. Тоді загинуло понад                   33 тисячі людей.   З нагоди цього дня в закладі було проведено виховні години, години спілкування, здобувачі освіти та працівники  вшановували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Олімпійський тиждень у Журавському ліцеї

З 18 по 29 вересня 2023 року в Журавському ліцеї проводився Олімпійський тиждень, зокрема було проведено "Веселі естафети",  змагання з волейболу, змагання з настільного тенісу, конкурс малюнків "Олімпійські ігри в малюнках"

21 вересня "День Миру"

З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ


Сьогодні в ліцеї було проведено благодійну ярмарку на підтримку Збройних Сил України! Спільними зусиллями вдалося зібрати 9000 гривень, які будуть передані благодійному фонду. Висловлюємо щиру подяку батькам, учням, вчителям та всім небайдужим жителям села!

Кошти передані в Благодійний Фонд "КРИЛА".

1 червня - останній дзвоник!

Дорогі учні! Шановні батьки та вчителі! Вітаємо Вас зі святом останнього дзвоника - святом прощання зі школою!

Останній дзвоник викликає змішані почуття – радість і смуток одночасно. Але це завжди символ нових можливостей і початку майбутніх пригод. 

Для багатьох школярів він сповіщає про чудовий відпочинок на канікулах, сповнений яскравих вражень. Тож бажаємо Вам гарно відпочити, набратися духовних і фізичних сил перед початком нового етапу навчання.

Вітаємо учнів, батьків, вчителів та випускників з цим особливим святом. 

Безпечних літніх канікул!

ВИПУСКНИЙ учнів 4 класу 2023 року!

Щорічно 23 травня українці відзначають свято - День Героїв України. Цього дня Україна вшановує пам'ять всіх героїв, які відстоювали її суверенітет і незалежність і просто зараз ведуть боротьбу проти російської армії за нашу свободу. 

Дякуємо нашим захисникам за сміливість та мужність в боротьбі за наш мирний сон!

Тиждень безпеки дорожнього руху

Правила безпеки на дорогах є важливими для кожного. З 15 по 19 травня в школі проходить тиждень безпеки дорожнього руху. З метою профілактики дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення ними необхідності вироблення навиків дотримання правил поведінки на дорозі  в ліцеї протягом тижня було проведено заходи, що спрямовані на запобігання дитячого дорожньо-транспортного травматизму, а також:

-єдиний національний урок "Безпечна дорога додому";

-бесіди та години спілкування "Правила дорожнього руху", "Дорожні знаки та їх значення", "Правила для пішоходів";

-виховні години "Небезпека на дорозі", "Увага на дорозі - життя у безпеці", "Безпечний рух - твій вірний друг", "Правила їзди на велосипеді. Безпека. Обережність";

-конкурс малюнків "Я за безпечний рух!", "Дитинству - безпечні дороги!", "Правила дорожнього руху 

знай - життя та здоров'я зберігай".

18 травня -День вишиванки

18 травня у ліцеї   відбувся День вишиванки. Дрес-кодом дня була вишиванка, і весь ліцей  замайорів різнобарвними візерунками української вишивки.

В акції взяли участь не лише учнів, а й усі вчителі та персонал ліцею. Протягом дня було проведено безліч виховних заходів даної тематики. Учні початкової школи  читали вірші про вишиванки, складали карту "Україна вишивана"у виконували творчі роботи з українською символікою,. І як результат, окрім вираження своєї національної  та громадянської позиції – позитивні емоції, піднесений настрій, відчуття гордості за приналежність до українського народу.

Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини. 


 18 травня  - День пам'яті  жертв геноциду кримськотатарського народу

Сьогодні  ми згадуємо кримських татар, які стали жертвами депортації з Криму у 1944 році,  народ, який  радянська  влада прагнула  позбавити дому, права на життя. з нагоди цього дня учні  ліцею вшанували пам'ять  жертв депортації, було проведено години спілкування, виховні години та переглянули фільм "Хайтарма". Пам'ять робить нас сильнішими на шляху до Перемоги!

14 травня - День матері 

День матері цього року в Україні припадає на 14 травня. Це одне з найшанованіших серед українців свят. Адже мама для всіх ‒ найважливіша та найдорожча людина в житті. 

Любі матусі, вітаємо вас з Днем матері! Бажаємо своєю материнською любов'ю і доброю молитвою осяяти шлях своїх дітей радістю, натхненням, щастям. Нехай ваше чадо завжди розуміє вас і прислухається до ваших порад, нехай ваше серце ніколи не знає образ і тривог. Зі святом! 

9 травня - День Європи в Україні

Цього року в Україні вперше 9 травня відзначаємо День Європи разом із країнами Євросоюзу.

День Європи - свято, що відзначається 9 травня в Україні, Європейському Союзі та інших країнах на відзначення миру та єдності на європейському континенті.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.

9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

В цей день в ліцеї було проведено виховні та освітні заходи з нагоди відзначення Дня Європи, зокрема конкурси малюнків, а також:

-виховні  години "Ми - європейці", "Історія виникнення Євросоюзу", "Сто метрів до Європи";

-вікторини "Що я знаю про Європу?", "Відгадай країну ЄС";

-години  спілкування "Україна, як  частина Європи", "9 травня - День Європи в Україні";

-круглий стіл "Україна - Європа: спільні дії - спільне майбутнє".

8 травня - День пам' яті та примирення 

З нагоди цього дня в  ліцеї було проведено  заходи, присвячені Дню пам'яті та примирення та ДнюПеремоги над нацизмом у Другій світовій війні. В цей день в ліцеї було проведено тематичні заходи, пов’язані з історичними подіями Другої світової війни: конкурси стіннівок і малюнків, книжкова виставка «Будь славен день святої Перемоги!», уроки звитяги і виховні години, патріотична мандрівка «Не загасити пам’яті вогонь…».   Учні ліцею поклали квіти до пам'ятника загиблим воїнам. 

Низький уклін, вічна пам’ять і слава визволителям, котрі зі зброєю в руках захистили свободу і незалежність нашої країни, і трудівникам тилу, які самовіддано працювали задля Перемоги!

26 квітня - День пам'яті Чорнобильської трагедії

Трагедія, яку ми не маємо права забути.

Трагедія, наслідки якої ми досі відчуваємо.

Трагедія, яка була б ще масштабнішою, аби не герої-ліквідатори.

У 1986 році вони мужньо стали на захист усієї Європи та світу.

26 квітня - день, який назавжди змінив історію й долі мільйонів.

Цього дня були проведені години спілкування : 

Всеукраїнський день довкілля

Третя субота квітня – Всеукраїнський День довкілля.  Довкілля – це всі живі та неживі об’єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна – все це довкілля, на стан якого впливає маса чинників – від кинутого на землю недопалка, папірця до величезних сміттєзвалищ і височезних труб промислових комплексів, що отруюють димом повітря мегаполісів; від убитого заради бивнів слона десь у Центральній Африці до вирубаних декількох гектарів лісу у Закарпатті.  Головну загрозу довкіллю становить Людина – її байдужість, безкультур’я і безмежна жадібність.  З нагоди цього дня в Журавському ліцеї було проведено уроки екологічних знань,  виховний захід  "Збережемо чистим довкілля" акції "За чисте довкілля",  "Чисте узбіччя", нажаль природа внесла свої корективи через тривалі дощі не було змоги повністю попрацювати на подвір'ї, тому акцію буде продовжено.

Зі світлим святом Великодня!

Увага!  

З  27.03.2023 по 02.04.2023  квітня 2023 року триватимуть весняні канікули. Навчання  розпочнеться 3 квітня. Нехай канікули будуть змістовними, корисними та безпечними. Нагадуємо про необхідність дотримання основних правил безпеки життєдіяльності.

    Всім  учням  бажаємо гарного та спокійного  відпочинку.  Дякуємо нашим Збройним Силам за таку можливість.

Мінна безпека 

Безпечні весняні канікули 2023 

Весняні канікули з песиком Патроном 

Акція  на підтримку ЗСУ "Разом до Перемоги"!

15 березня 2023 року в Журавському ліцеї було проведено  благодійну ярмарку на підтримку Збройних сил України. Цей захід об'єднав батьків, учнів, вчителів та всих небайдужих жителів села у єдиній меті - допомогти нашим воїнам. Спільними зусиллями вдалося зібрати 11300 гривень, які будуть передані благодійному фонду. Висловлюємо щиру подяку батькам, учням, вчителям, жителям села та всім небайдужим, хто долучився до акції "Разом до Перемоги"! 

209 років з Дня народження Тараса Шевченка

9 березня - особлива дата для українців - День народження Тараса Шевченка. Його творчість - це його душа, в ньому він був чесний і добрий. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Тарас Григорович був відомий боротьбою за визволення українського народу. Кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Тарас Шевченко все своє життя та талант присвятив українському народу. З його творів видно, що він і справді дуже тужив за Україною.

А самих росіян у багатьох творах Тарас Григорович описує як жорстоких і безжалісних панів, які тероризують український народ. 

Шевченкове "Борітеся - поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!" - для кожного має і сьогодні сенс. 

З Міжнародним жіночим днем!

До уваги батьків!

21 лютого Міжнародний день рідної мови

Рідна мова - це історія народу, його світогляд, світобудова, його культура. Українська мова - одне з найцінніших надбань, яке залишили нам наші пращури. Нею говорять до нас батьки, звертаються мислителі минулого й сьогодення. З нагоди Дня рідної мови в ліцеї проведено вікторину "Кращі знавці  українського прислів'я", виховний захід у 3 класі "Нас єднає рідна мова",  у 4 класі "Я люблю українську мову".

20 лютого - День пам'яті героїв Небесної Сотні!

Сьогодні ми згадуємо Небесну Сотню. Мужніх патріотів, які ціною свого життя захистили свободу та незалежність України. Вони відстоювали наше право на свій шлях. На весь світ показали силу єдності та могуття духу українців. 

Слава всім, хто бореться за свободу України!  Вистояли на Майдані - переможемо у війні!  Вічна пам'ять Героям!

18 лютого - День  пам'яті  загиблих у боях за Дебальцеве

Вісім років тому в ці дні наші мужні воїни вкотре показали ворогу свою міць і незламність у боях за Дебальцеве. Утримуючи Дебальцевський виступ, українські захисники сковували переважаючі сили противника та зірвали плани бойовиків на масштабний наступ. Слава нашим героям!

В ліцеї пройшли години пам'яті "Бої за Дебальцеве - хроніки пекельного 2014-го року"; 

книжково-ілюстративна виставка "Дебальцеве"; години спогадів "Пам'яті захисників Дебальцевського плацдарму".

День безпечного Інтернету

7 лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. В ліцеї пройшли години спілкування на тему "Інтернет очима дітей". Перегляд та обговорення відеороликів "Кібербезпека сучасного суспільства", "Як розпізнати Інтернет-залежність". 

Учні відповідали на такі запитання:

- Скільки часу ти проводиш щодня в мережі?

- Які переваги має інтернет?

- Яку небезпеку несе інтернет?

- Що ви найчастіше робите в інтернеті?

Вшанування пам'яті жертв Голокосту

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська першого українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів. У ліцеї був проведений виховний захід «Голокост нам треба пам’ятати», який підготували та провели учні 10 класу. Діти вшанували пам’ять жертв Голокосту хвилиною мовчання. Також переглянули відео «День в історії. 27 січня Міжнародний День пам’яті жертв  Голокосту».

Вічна пам’ять усім жертвам Голокосту!

22 січня - День Соборності України

Цьогорічні заходи до Дня Соборності України проходять під гаслом «Україна соборна. Разом до Перемоги!». Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність держави буде цілковито відновлена тільки після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом.  Соборність – мета Перемоги. Саме під цим гаслом у ліцеї пройшли заходи до цього дня здобувачі освіти переглянули відеоролик  Відеоісторія: Як творилася держава. Українська революція 1917-1921 роківпереглянули виставку «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921», переглянули  "Візуальні матеріали “100 облич Української революції”." 

20 січня - День пам'яті захисників Донецького аеропорту

Вони стали символом незламності та бойового духу українського війська. 242 дні українські вонїни тримали оборону. Не витримав бетон, плавився метал, а вони вистояли. Непохитні, віддані, героїчні. Наші кіборги. Сьогодні ми вшановуємо полеглих захисників Донецького аеропорту і віддаємо честь живим.

СЛАВА ЇМ! СЛАВА УКРАЇНІ!

Психічне здоров'я дітей та підлітків. Поради.


Вітання з Різдвом Христовим!


Вітання з Новим 2023 роком!


ОГОЛОШЕННЯ!

Зимові канікули з 31 грудня 2023 року по 15 січня 2023 року. Відпочиваємо безпечно!



Новорічна акція  на підтримку ЗСУ

20 грудня 2022 року в Журавському ліцеї було проведено  благодійну новорічну ярмарку на підтримку Збройних сил України. Цей захід об'єднав батьків, учнів та вчителів у єдиній меті - допомогти нашим воїнам. Спільними зусиллями вдалося зібрати 8000 гривень, які будуть передані благодійному фонду. Висловлюємо щиру подяку батькам, учням та вчителям, хто долучився до акції! Разом до перемоги!

ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

З 25 листопада по 10 грудня проходить щорічна акція «16 днів проти насильства». Дуже важливо знати правові основи запобігання різним проявам насильства, знати, що кожна людина є захищеною у нашій державі.

Сімейне насильство, насильство в сім’ї — використання фізичної, матеріальної інтелектуальної (як у батьків над дітьми, як у чоловіка над дружиною), емоційної переваги проти інших членів сім’ї для поневолення людини.

Закон України «Про попередження насильства в сім’ї» від 2001 року дає таке визначення:

Насильство в сім’ї — будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.

В цьому ж законі визначаються форми такого насильства:

В Законі також визначено, що жертва насильства в сім’ї — член сім’ї, який постраждав від фізичного, сексуального, психологічного чи економічного насильства з боку іншого члена сім’ї.

Як свідчать дослідження проблема сімейного насильства носить міжнародний характер. Так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, сімейне насильство торкнулося кожної шостої жінки світу. Рівень насильства стосовно жінок, як-правило, залежить від економічного розвитку країн. У країнах з низьким розвитком економіки, жінки зазнають більшого насильства і сприймають його як належне.

Відповідальність за сімейне насильство у різних країнах трактується не однаково. У багатьох країнах взагалі не передбачене покарання. Законодавством деяких країнах покарання настає лише за окремі форми насильства. Навіть у наш час є країни, де традиції і суспільна думка вважає сімейне насильство нормою існування сім’ї.

Насильство над дитиною — це дії, що приносять шкоду дитині з боку людей, на яких покладено догляд та опіку над ним. До нього відноситься фізичне насильство, занедбаність й нехтування потребами дитини.

Як правило більшість батьків, яких жорстоко карали в дитинстві, самі карають своїх дітей. Не кожен із батьків розуміє, що покарання це психологічна травма. Батьки часто можуть завдати дитині психологічної травми без злого умислу яка може створити проблеми в дорослому житті.

Фізичне, емоційне та психологічні види насильства батьків над дітьми у сукупності підсилює дію кожного з них, зумовлюючи виникнення в дитини певних ознак, що характеризують її переживання і поведінку. Наукові дослідження показують, що сімейне насильство із різноманітними факторами, негативно впливає на фізичний розвиток дитини, включаючи загальний стан здоров’я, координацію, силу, зір, слух дитини, її здатність набувати знання, необхідні для нормального життя. В таких дітей занижена самооцінка, вони вважають себе не вартими любові, виникають проблеми у співробітництві з іншими та вміння відрізняти добро від зла.

Якщо між дітьми та батьками немає взаємозв’язку, панує постійна атмосфера напруженості між самими батьками, то приводить до того, що дитина прагне якомога менше перебувати вдома, втрачає емоційний контакт з батьками, виходить з-під соціального контролю дорослих. У таких дітей розвиваються соціально-психологічні якості потенційного правопорушника. Значна кількість конфліктів та форм соціально неадекватної поведінки як дома, так і в школі, провокується самими дорослими. Підлітки, які стають жертвами фізичного та психічного насильства в сім’ї — в школі поповнюють категорію «важких учнів».

Якщо розглядати соціальну роль жінки в різних історичних епохах, то можна бачити, що вона в основному мала підлеглу роль у відносинах з чоловіком в сім’ї, на роботі і, відповідно, терпіла насильство. Така поведінка передавалася попереднім досвідом, вихованням, спостереженням за життям оточуючих жінок. Все це формувало у більшості з них почуття залежності від різних чоловіків (батька, брата, шлюбного чоловіка, начальника на підприємстві) на протязі всього життя. Тому вони вважали своїм обов’язком зберігати шлюб, навіть якщо для них це було гіршим вибором.

Шлюб створюють особи, які отримали виховання у своїх батьків, і згодом як-правило у своїх сім’ях підсвідомо повторюють цей стереотип поведінки батьків з незначними змінами. Тому може виникати неповага до жінки, насильство над нею. Якщо молода дружина не змогла постояти за себе на початку подружнього життя, то чоловік далі розуміє цей спосіб вирішення проблем як єдиний, який від нього потребує найменше зусиль. Жінкою ж оволодіває почуття страху і надалі повністю деморалізовані спроби себе захищати, відстоювати свою гідність.


День Збройних Сил України

День Збройних сил України — це свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни, забезпечує обороноспроможність Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу та звитязі яких, ми можемо почуватися у безпеці . З нагоди відзначення Дня  Збройних  cил України  у ліцеї проводилися такі заходи: 

виставка дитячих малюнків та творчих робіт «Наші воїни – захисники держави»;

 інформаційні, освітні, виховні заходи (уроки мужності, бесіди, виховні години, зустрічі конференції, круглі столи; книжкові виставки «Історія становлення Збройних Сил України») . СЛАВА ЗСУ! 

Щорічно 1 грудня в усьому світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

     З метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, зокрема, ВІЛ/СНІДу, та толерантного ставлення до хворих на ВІЛ/СНІД, у  закладі проведено ряд заходів: 

- позакласний захід для 10-11 класів «Обери життя»;

- інформаційна хвилина «Скажемо наркоманії - НІ»;

- урок-застереження в 11 класі «СНІД –безповоротно змінює життя»;

- вікторина для  учнів 8-9 класів  «Що треба знати про СНІД»;

- виховна година «Хто попереджений, той захищений».  Акція "Ми - за здоровий спосіб життя".

Вшанування  пам'яті жертв Голодоморів

Щорічно в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять загиблих від Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. Цьогоріч пам’ятна дата припадає на 26 листопада. Напередодні у Журавському ліцеї були проведені інформаційні заходи "Пам'ятаємо. Єднаємось. Переможемо" – книжково-ілюстративну виставку науково-популярної літератури «Забуттю не підлягає», бесіди за темою «Вогонь скорботи в серці навіки», вчитель історії Михлик А.А. провів в 9-10  класах інформаційні години «Страшні роки голодомору", виховні години "Пам'ятаємо. Єднаємось. Переможемо".                              Учасників освітнього процесу запрошено 26 листопада приєднатись до акції за посиланням "Запали свічку".

Запали свічку пам’яті в День вшанування пам’яті жертв Голодомору!

  У цей день о 16:00 долучайтесь  до Загальнонаціональної хвилини мовчання. А також долучитися до традиційної і засвітити вогник у кожній домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди більше не повторювалися.


21 листопада - День Гідності та Свободи!

Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004 року, який був святом свободи, і революція 2013 року - Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою гідність, своє прагнення до свободи. Цього дня в ліцеї  пройшли виховні заходи з нагоди Дня гідності та свободи. 

16 листопада - Міжнародний день толерантності.

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей в Журавському ліцеї 16 листопада проводився День толерантності. Впродовж цього дня робота вчителів початкових класів та класних керівників ліцею був спрямований на формування в учнів поваги до інших людей, їхніх думок. Так для учнів 1 класу була проведена година спілкування "Планета толерантності". Для учнів 4 класу було проведено класну годину "Долоньками творимо ДОБРО". Учні 5 класу прийняли провели годину спілкування "Будьмо толерантними". В 6 класі провели виховну годину "Толерантність врятує світ".  Не обійшли стороною заходи й учнів 6-11 класів. Вони прийняли участь у заході  "Вчимося толерантному спілкуванню", створювали "Квітку толерантності". 

День толерантності пройшов активно, весело, творчо та толерантно!

З  7 по 11 листопада в Журавському ліцеї проводився Тиждень української писемності та мови . У заходах брали участь усі вчителі та учні, що дозволило створити атмосферу любові й поваги до рідного слова. Вчителем 3 класу Данільченко В.П.  було проведено жартівливу вікторину «Словограй», вчитель мови та літератури  Мороз А.В. провела цикл уроків «Рідна мова - серця мого подих», де учні відгадували загадки, ребуси,  кросворди, виконували цікаві вправи. Учні 10-11 класів долучились до написання диктанту національної єдності.  Вкотре всі переконались, що наша мова найпрекрасніша й наймилозвучніша в  світі, говорити українською - це престижно і модно! 

З Днем української писемності та мови

План тижня української писемності та мови 


З 24 по 30 жовтня 2022 року  триватимуть осінні канікули! Відпочиваймо безпечно!

Вітання з Днем захисника  і захисниць України


Урок доброти "Ми відповідальні за тих, кого приручили"

Наш ліцей підтримав ініціативу благодійної організації «Щаслива лапа». До Всесвітнього дня тварин були проведені уроки доброти про гуманне та відповідальне ставлення до чотирилапих. У початкових класах піднімалися питання про відношення між людиною і тваринами та розповідалося про правила догляду за котами і собаками. Проблеми гуманного відношення до тварин гостро обговорювалися на уроці доброти у 5-6 класах, де особливо наголошувалося про відповідальність за тих, кого ми приручили. Про етичне ставлення кожної людини до тварин та законодавство України, що до їх захисту, висвітлювалося на уроках доброти у 7-8 класах. Важливість взаємодії людей і тварин викликало широку дискусія у 9-11 класах. Учні ліцею з розумінням ставляться до співпраці між різними видами життя на нашій планеті.  Щира подяка учням 3 класу та класному керівнику Данільченко В.П. за творчий підхід у організації уроку.

З ДНЕМ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ

29 вересня День пам'яті жертв Бабиного Яру

ГОЛУБ МИРУ ЄДНАЄ УКРАЇНУ


Олімпійський тиждень у ліцеї

Дистанційне навчання (нормативна база)

Безпека життєдіяльності