Навчальний робочий план

НАВЧАЛЬНИЙ РОБОЧИЙ ПЛАН Білоцерківського закладу дошкільної освіти №19 «Кобзарик» Білоцерківської міської ради Київської області 2023-2024 навчальний рік


Функціонування Білоцерківського закладу дошкільної освіти  № 19 «Кобзарик» у 2023-2024 н. р. регламентується чинними нормативно-правовими актами галузі освіти. 

Керуючись у своїй роботі відповідними документами колектив закладу освіти накреслив загальні цілі освіти і виховання, враховує вимоги програми при  досягненні цих цілей. 

Зміст навчально-виховного процесу в закладі визначається Базовим компонентом дошкільної освіти та програмою розвитку дитини  дошкільного віку «Українське дошкілля». 

Поряд із комплексною програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське  дошкілля», у 2023-2024 н.р. педагогічний колектив впроваджує парціальні програми:     

Відповідно до Положення про заклад дошкільної освіти, затвердженого постановою  Кабінету Міністрів України від 12.03.03 року № 305, навчальний рік розпочинається 1  вересня і закінчується 31 травня. 

Педагогічні працівники закладу ведуть ділову документацію  відповідно до вимог Примірної інструкції з діловодства у дошкільних навчальних закладах. 

При доборі іграшок керуємося наказом Міністерства освіти і науки України від  11.09.2002 р. № 509 "Про затвердження Типового переліку обов’язкового обладнання  навчально-наочних посібників та іграшок у дошкільних навчальних закладах" та  методичними рекомендаціями від 17.03.2006 р. № 1/9-153 "Підбір і використання іграшок  для дітей раннього віку у дошкільних навчальних закладах " та від 18.07.2008 р. № 1/9-470  "Підбір і використання іграшок для дітей дошкільного віку в дошкільних навчальних  закладах".  

У навчально-виховному процесі закладу  використовуються такі основні форми організації дітей: спеціально організована навчальна діяльність (заняття інтегровані і комплексні, міні-заняття), ігри, діяльність за  вибором дітей (художня, рухова, мовленнєва, ігрова, трудова, дослідницька та ін.),  індивідуальна робота, спостереження, екскурсії, походи, свята та розваги, тощо. Форми  організації: фронтальна, підгрупами, індивідуальна - залежно від віку дітей, педагогічної  мети, професійної майстерності педагога. 

Під час складання тижневого розподілу організованої навчальної діяльності  враховуємо гранично допустиме навчальне навантаження на дитину, що встановлено  наказом МОН України від 20.04.2015 р № 446 «Про затвердження гранично допустимого  навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та  форм власності».

Організована навчально-пізнавальна діяльність дітей у формі занять планується  переважно на першу половину дня. Допускається проведення деяких занять у другій  половині дня. Це стосується занять з фізичної культури, образотворчої діяльності. Для дітей віком до 3 років проводяться заняття тривалістю до 10 хвилин. Тривалість одного заняття: 

Максимально допустима кількість занять у першій половині дня в молодшій та середній групах не перевищує двох, у старшій - трьох організованих навчальних занять. У середині та наприкінці занять, що потребують високого інтелектуального напруження чи статичної пози дітей, проводяться фізкультурні хвилинки. Тривалість перерв між заняттями становить не менше 10 хвилин. Заняття, які потребують підвищеної пізнавальної активності, проводимо переважно в першу половину дня та у дні з високою працездатністю (вівторок, середа). Перспективне планування відбувається за блочно-тематичним принципом, календарне  планування – за режимними моментами з урахуванням освітніх ліній. Значному скороченню організованих форм навчальної діяльності (занять) сприяє організація освітнього процесу на засадах інтеграції, яка істотно знижує навчальне навантаження на дітей. 

Ігрова діяльність, як провідна діяльність дошкільників, у життєдіяльності дітей є  основною. Упродовж усього дня організовуємо різні види ігор з урахуванням ігрових  інтересів дітей, місця проведення, змісту попередніх і наступних форм роботи, сезонних  умов. З метою активізації пасивних дітей, закріплення знань, проводимо індивідуальну  роботу з дітьми у вільні години під час ранкового прийому, прогулянок, тощо; в  приміщенні і на свіжому повітрі. Діяльність за вибором дітей організовуємо в усіх вікових  групах щодня. Протягом дня поєднуємо різні її види (художня, рухова, мовленнєва,  ігрова, трудова, та ін.)  

Руховий режим впродовж дня визначається відповідно до віку дітей. Орієнтовна  тривалість щоденної рухової активності малюків встановлюється в таких межах: ранній  вік – до 2-3 годин; молодший дошкільний вік - до 3-4 годин; старший дошкільний вік - до  4-5 годин. Оптимізація рухового режиму забезпечується шляхом проведення рухливих,  спортивних ігор, вправ, занять з фізичної культури, самостійної рухової діяльності, тощо. Організація фізкультурно-оздоровчої роботи в ЗДО здійснюється  відповідно до інструктивно-методичний рекомендацій Міністерства освіти і науки  України. 

Фізичне виховання дітей у закладі дошкільної освіти складається з: ранкової гімнастики; занять фізичною культурою, рухливих ігор та ігор спортивного характеру, загартування, фізкультурних хвилинок під час занять, фізкультурних пауз між заняттями, фізкультурних комплексів під час денної прогулянки. Визначаючи обсяг рухової активності дітей, враховуємо стан їхнього здоров’я та психофізіологічні особливості. Організоване навчання у формі фізкультурних занять проводимо з дворічного віку. Тривалість занять для дітей у віці: 

Фізкультурні заняття для дітей дошкільного віку проводимо три рази на тиждень. Форма та місце проведення занять визначаються педагогом залежно від поставленої мети, сезону, погодних умов та інших факторів. У дні, коли немає занять з фізкультури, проводимо фізкультурні комплекси під час денної прогулянки, організовуємо дитячий туризм. 



Графік роботи фахівців
Розклад організованої освітньої діяльності