Для вчителів хімії

Творча група вчителів хімії Полтавського району рекомендує вибрати з репозитарію підручників з хімії для 10 класу підручник О.Г.Ярошенко «Хімія .10 клас»

Протоколи олімпіади з біології

Протоколи олімпіади з екології

Відбулося засідання творчої групи з хімії, на якому було проведено аналіз творчої групи за 2016-2017 н.р.,затверджено план роботи на 2017-2018 н.р. В робочому режимі проаналізовано електронний посібник для вчителів «Позакласна робота з хімії». Серед питань розгядалися міжпредметні зв’язки на уроках хімії як засіб формування ключових компетентностей учнів та роль народної творчості у викладанні хімії. Планується створення посібника «Хімічні явища в поезії та прозі».

2017-2018 н.р.

РМО вчителів хімії –" Підвищення творчої майстерності вчителя хімії шляхом запровадження дослідницьких компетентностей "

Творча група вчителів хімії - «Міжпредметні зв’язки на уроках хімії, як умова підвищення якості освіти»


З 19 по 21.04.17 року на базі ПОІППО з метою підготовки вчителів до участі в міжнародному моніторинговому дослідженні "PISA 2018" відбувся тренінг "Методологічні аспекти створення тестових завдань з хімії»,в якому взяли участь вчителі Полтавського району та отримали відповідні сертифікати."




19.04.2017 на базі ПНТУ ім. В.Г. Короленка відбувся науково-практичний семінар "Проектна технологія навчання хімії ".


Учениця 8 класу Терешківської ЗОШ І-ІІІ ст. Олійник Анастасія підготувала проект "Хімія в побуті - за і проти! "та успішно його захистила. Керівник проекту Цись О.І. Отримали сертифікат. Молодці!

На даному заході також були присутні вчителі Полтавського району, які потім взяли участь у "Круглому столі" з обговорення проектів.

20 березня в Мачухівському НВК відбулося районне методичне об'єднання вчителів хімії .

Було проведено майстер - клас вчителем Щербанівської ЗОШ Клюкою Н.П.

З доповіддю «Формування підприємницької компетентності учнів у курсі шкільної природничої освіти» виступила методист комунальної організації УЗ Гришко В.Я. Також були розглянуті питання «Критерії та рівні майстерності сучасного педагога» ( Коваль Л.О.,Мачухівський НВК), «Культура мовлення вчителя як засіб педагогічної праці» (Чайка Н.В.,Пальчиківський НВК), «Урок як діалогічна взаємодія його суб'єктів» (Садомець Л.Ю.) та створені презентації з даних питань.


По закінченню методичного об'єднання вчителі відвідали місцеву фабрику з виробництва панчох у супроводі сільського голови Білоконя В.В

X Менделєєвські читання

Вчителі Полтавського району, що входять до творчої групи з хімії, зокрема голова методоб'єднання Коваль Л.О., Пискун В.М., Чайка Н.В. і ін., взяли участь у регіональній науково-практичній конференції «X Менделєєвські читання», яка відбулася 22 лютого 2017 року на базі кафедри хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

Конференція працювала за напрямами:

    1. Становлення та розвиток хімічної науки і промисловості на Полтавщині.
    2. Хімічна наука: сучасність, досягнення та перспективи.
    3. Методика навчання хімії у вищій та загальноосвітній школі.

Перед присутніми виступили Гриньова М.В.,декан природничого факультету,Шиян Н.І.,викладач кафедри хімії,Бур'ян В.І., методист хімії відділу природничо-математичних дисциплін ПОІППО та інші доповідачі.

Екскурсія на кафедру хімії

7 лютого на базі ПНТУ була організована екскурсія на кафедру хімії для учнів -переможців ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад. Кандидат хімічних наук, доцент кафедри хімії Бунякіна Наталія Володимирівна провела для учнів практичні заняття з хімії.


Методи і прийоми дослідницької діяльності

Жданова Н.С.

За новою програмою з хімії у 7 класі передбачено 11 «Навчальних проектів», тому з метою їх реалізації використаний метод проектів.

Метод проектів орієнтований на творчу самореалізацію особистості в процесі самостійної роботи учнів під керівництвом учителя, відіграє активну роль у формуванні ключових компетентностей учня, оскільки потребує самостійного здобуття знань, придбання умінь у виконанні практичних вмінь. Зважаючи на те, що усі теми проектів мають міжпредметний характер, головним стає уміння пов’язати набуті в різних курсах знання і застосувати їх на практиці.

Учнями 7 класу були виконані проекти: інформаційні (реферати, буклети); творчі (проведення експерименту та створення фільму на тему «Дослідження зміни концентрації СО2 у класній кімнаті під час навчання») та практично орієнтовані (підготовка презентацій на тему «використання хімічних явищ у художній творчості і народних ремеслах»)

Програма передбачає практичні роботи, лабораторні дослідження, домашній експеримент, при виконанні яких були використані дослідницькі методи навчання.

Програма 8 – 11 класів передбачає практичні роботи і лабораторні досліди та вивчення теоретичного матеріалу. Широко використовуються методи навчання : пояснювально -ілюстративні, наочні, словесні, репродуктивні, частково пошукові, єврестичні, дослідницькі.

Вчителем Ждановою Н.С. використані інтерактивні та нетрадиційні методи дослідницької діяльності (робота в групах, «Мозковий штурм», «Мікрофон» та ін; уроки КВН, уроки – конкурси, заочні екскурсії).

Методи і прийоми дослідницької діяльності

Купченко О.М.

Методи

1. Словесні : пояснення, інструктаж, розповідь, лекція, бесіда, самостійна робота з підручником.

2. Наочні: демонстрація (живих об’єктів, гербарних зразків, відео фрагментів, навчальних фільмів, моделей) , ілюстрація (використання таблиць, плакатів, малюнків, презентацій), спостереження ( екскурсії, проведення дослідів, перегляд відео сюжетів).

3. Практичні : вправи, лабораторні (лабораторні дослідження та лабораторні роботи), практичні ( практичні роботи), дослідницькі роботи ( дослідницький практикум, наукове дослідження) метод проектів ( міні-проекти).

У 5 класі були проведені практичні роботи, дослідницькі практикуми згідно програми, учні готували міні-проекти на теми «Опале листя користь чи шкода?», «Чому ми бачимо тільки один бік місяця?», « Подорож крапельки води», «Знайомтесь – це…». Були проведені екскурсії до шкільного скверу.

У 6 та 7 класах були проведені практичні роботи та лабораторні дослідження, екскурсії згідно програми, учні 7 класу виконували міні – проекти на теми « Як утворюються перлини?», «Заповідні території України» та ін.

У 8 – 11 класах проведені лабораторні, практичні роботи, екскурсії згідно програми. Учні виконували проекти на різні теми ( готували повідомлення, реферати у 9 – 11 класах, презентації).

Учениця 9 класу Піддубна Юлія провела наукове дослідження на тему «Вивчення впливу фтору на організм людини» та захистила його на конкурсі-захисті МАН.

Учень 5 класу Шумейко Богдан провів дослідження на тему «Вивчення впливу різних субстратів на приживлення листкових живців сенполії».

Старшокласники школи брали участь у екологічних конкурсах « Зелений паросток майбутнього», «Квітуча Україна». З цією метою була проведена дослідницька підготовча робота та виконана практична частина проектів.

Були використані різноманітні прийоми дослідницької діяльності : гра, тестові завдання, індивідуальний вибір завдання, взаємоперевірка виконаних завдань та ін.