Для вчителів географії

Творча група вчителів географії Полтавського району рекомендує вибрати з репозитарію підручників

Протоколи олімпіади географії

17.11. на базі Супрунівського НВК відбулося засідання творчої групи вчителів географії, на якому були розглянуті матеріали що надіслані вчителями району для виконання роботи творчою групою.

13.09.2017 Відбулося засідання творчої групи вчителів географії.

Тема: Розподіл робочих обов’язків на наступний навчальний рік та погодження робочих матеріалів творчої групи.

30.09.2017 відбулося засідання МО вчителів географії Полтавського району

ТЕМА: Організаційно-методичне забезпечення навчально-виховного процесу

2017-2018н.р.

РМО вчителів географії –« Міжпредметні зв’язки на уроках географії»

Творча група вчителів географії - «Міжпредметні зв’язки з біологією та краєзнавством»

ТВОРЧА ГР1.pdf

13.05.2017 методист Гришко В.Я .відвідала Пальчиківський НВК з метою ознайомлення з роботою молодого вчителя географії Кондратьєва Ю.В. та надання йому відповідної методичної допомоги. Разом з адміністрацією НВК відвідано та проаналізовано урок географі в 6 класі.

Вчитель провів урок на достатньому науковому і методичному рівні з використанням інноваційних форм і методів роботи.

Актуалізація опорних знань, умінь та уявлень учнів.pptx
пов 01-22-610 Шкоденко.pdf
22пов 01-22-611 Шкоденко.pdf
3пов 01-22-612 Шкоденко.pdf

На базі Тростянецького НВК відбулося чергове засідання "Школи молодого вчителя географії". В ході роботи було відвідано та проаналізовано урок географії у 8 класі. Вчитель Прокопенко Я.В. провела урок на високому методичному і науковому рівні. Протягом всього уроку приділялась увага патріотичному вихованню.Молоді вчителі отримали методичні рекомендації щодо викладання географії.

14 квітня на базі Щербанівської школи відбулося засідання творчої групи вчителів географії району на якому уточнили об’єкти що будуть внесені на туристичну карту Полтавського району та визначений дизайн карти.

23 березня 2017 року вчителі географії Полтавського району разом з методистом Гришко В.Я. провели чергове методичне об’єднання в Полтавському національному педагогічному університеті ім. В.Г. Короленка на кафедрі географії та краєзнавства.

Лекційні заняття провели Шуканова Анжела Анатоліївна (в.о. завідувача кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент). Тема лекції: «Методика формування економічних знань в учнів 9-10 класів у процесі навчання географії» та Вішнікіна Любов Петрівна (кандидат педагогічних наук, доцент). Тема лекції: «Навчальні моделі як засіб організації пізнавальної діяльності школярів у процесі вивчення фізичної географії».

Члени методичного об’єднання отримали багато цікавої і нової інформації.

У школах Полтавського району відбулися урочисті нагородження учасників VІІ Міжнародної природознавчої гри «Геліантус». Участь у грі брали 275 учнів, це школярі 1 – 11 класів. Вони мали змогу виявити свої знання та вміння з біології, хімії, фізики, географії, природознавства.

Диплом абсолютного переможця гри отримала учениця 9 класу Степненського НВК Лупашко Карина. Серед учасників 7 були нагороджені дипломами І ступеня, 18 – дипломами ІІ ступеня, 23 – дипломами ІІІ ступеня.

Грамоти з географії отримали 19 учнів, з біології -15, з фізики-15.

Дипломами переможців у початковій школі нагороджено 62 учасника. Також школярі одержали пам’ятні подарунки від Творчого об’єднання «Соняшник».

Найактивнішими за кількістю учасників цього року були: Терешківська ЗОШ- 32 учні, Тахтаулівський НВК-25 учнів, Мачухівський НВК-24 учні, Розсошенська гімназія-22 учні.

Найкращі результати показали школярі Степненського НВК – учитель Пискун В.М., Божківського НВК – учитель Васюкова Н.М., Терешківської ЗОШ – учитель Йосипенко О.М.

Сертифікатами координаторів нагороджено вчителів, що організовували гру у школах.

Подяки творчого об’єднання «Соняшник» отримали :

Сідокур С.І.- завідуюча районним методичним кабінетом;

Купченко О.М. – координатор гри у районі.

Щиро дякуємо учителям району, котрі долучилися до організації гри.

Вдячність батькам, які знаходять можливість долучити своїх дітей до пізнання нового і розкриття їх нахилів та здібностей.

Бажаємо усім наснаги, сил та здоров’я, щоб у наступному році у Вас було бажання проводити та брати участь у Міжнародній природознавчій грі «Геліантус»-2017!

Методист РМК Гришко В.Я.

1 березня 2017 року для вчителів географії Полтавського району у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського методистами Гришко В.Я. та Шкоденко Л.А. було організовано зустріч з Валентиною Михайлівною Бойко, яка ознайомила присутніх з підручниками з географії, автором яких вона є. Інформація була дуже цікавою, змістовною. Валентина Михайлівна ознайомила не лише зі змістом підручника « Географія. 9 клас», а і пояснила присутнім нововжиті терміни: «скетч», «скрайбінг», « постер », «сторітелінг». Методист географії та економіки ПОІППО Шкоденко Л.А. подарувала вчителям атласи з географії для 7 класу.

РМО вчителів географії Полтавського району в Степанівській ЗОШ I-II ст.

В січні 2017 року вдбулося методичне об'єднання вчителів географії. Родзинкою стала екскурсія до обсерваторії « Уран-2».

РМО вчителів географії в Щербанях

В січні 2017 року на базі Щербанівської ЗОШ було проведено районне методоб’єднання вчителів географії.

Своїм досвідом роботи з колегами району ділилися вчителі Божківського НВК Бабич Н.І. та Пантюхова Т.М.

Бабич Н.І. провела географічний – квест у 7 класі з теми: «Незвідана Австралія».

Мета уроку: узагальнити і систематизувати знання учнів про природу, населення, господарство Австралії; перевірити вміння учнів показувати на карті географічні об'єкти, характеризувати особливості фізико-географічного положення, роль клімату у розподілі вод суходолу, органічний світ і населення материка; розвивати критичне мислення, вміння використовувати набуті знання в неординарній ситуації.

Тип уроку: узагальнення і систематизація набутих знань, умінь та навичок.

Учня було запропоновано виконати декілька географічних завдань:

- Гра «Так чи ні» (географічний диктант)

-«Географічна карта». Учні повинні були відшукати в атласі та позначити на контурній карті певні географічні об’єкти Австралії.

- Розгадування географічного кросворду та складання ключового слова до нього.

- Гра «Знайди відповідність» між картинками та описами окремих представників тваринного та рослинного світів Австралії.

- Скласти сенкан з теми.

За кожне завдання кожна група отримує частину карти. Виконавши всі завдання, учні дізнаються який материк будуть вивчати наступним.

Пантюхова Т.М. показала урок з соціально-економічної географії у 9 класі за темою «Лісова і деревообробна промисловість України».

Мета уроку: сформувати поняття «лісопромисловий комплекс»; дати уявлення про галузевий склад, принципи розміщення підприємств; ознайомити з проблемами та перспективами розвитку галузі, значенням галузі; продовжити формувати вміння, навички роботи з картою, опорно-інформаційною схемою, типовим планом комплексної характеристики галузі, вміння аналізувати матеріал підручника, робити висновки; виховувати екологічну культуру учнів, інтерес до робочих професій лісової і деревообробної промисловості.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу з елементами інтерактивного навчання.

На початку уроку учитель запропонувала учням самим сформувати очікувані результати. Протягом уроку учні працювали у парах та групах. Була використана робота у контурних картах та з настінною картою, а також робота зі схемами та таблицями. Учні переглянули відео фрагмент про технологію виробництва паперу, у ході якого виділили основні етапи виробничого процесу.

В кінці уроку перевірили чи досягли поставлених цілей.

Географічний – квест (Бабич Н.І)

Урок Пантюхової Т. М.