Сайт Гришко Валентини Яківни


6 липня 2019 р. Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич перебувала з робочою поїздкою на Полтавщині. У Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка відбулося обговорення щодо впровадження Концепції «Нова українська школа». На обговоренні побували вчителі біології та хімії Полтавського району.

На зустрічі йшлося про зміни у сфері освіти: про реформу освіти, її фінансування, підготовку педагогічних кадрів.

Учителі творчих об’єднань біології та хімії, побувавши на зустрічі, переконані, що основним завданням школи на сьогодні є перехід від набуття знань до набуття компетентностей.

Вчитель біології Вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист Щербанівської ЗОШ Гришко В.Я.

20.05.2019 року на базі Тренінгового центру ПОІППО відбувся Круглий стіл для учасників Освітнього компоненту проекту ВООЗ «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні», де зроблено аналіз посібника "Індекс здоров'я школи» та розглянуто щляхи його ефективного застосування. Окрім цього, обговорювалось питання поширення НІЗ та шляхи вирішення проблеми у закладах загальної середньої освіти. Учасники Круглого столу активно працювали над вивченням восьми модулів індексу здоров’я школи, які відповідають восьми компонентам скоординованого процесу для збереження здоров’я.

Цей захід підготувала та провела методист обласного методичного кабінету Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Козак Ірина Олексіївна. В роботі Круглого столу брали участь навчальні заклади Полтавського району: Терешківська ЗОШ І-ІІІ ст., яка стала однією з пілотних шкіл області з реалізації даного проекту та Щербанівська ЗОШ І-ІІІ ст., Розсошенська гімназія, Головачанська ЗОШ І-ІІІ ст., що цьогоріч теж долучилися до робити над реалізацією даного проекту.

Для розміщення у закладах освіти учасники Круглого столу одержали набори інформаційно-просвітницьких матеріалів для підлітків та батьків, а також серію широкоформатних плакатів з ключовими повідомленнями з попередження чинників ризику неінфекційних захворювань.

4.05.2019 року відбулося виїзне засідання РМО вчителів хімії, біології Полтавського району. В ході роботи відвідали музей А.С. Макаренка, де вчителі прослухали цікаву та змістовну лекцію про життя видатного українського педагога. На захід був запрошений методист ПОІППО хімії та біології В.І. Бур'ян. Він відповів на запитання присутніх та надав відповідні методичні рекомендації, щодо викладання біології та хімії. На завершення РМО відвідали міні-зоопарк, який знаходиться на території Ковалівської сільської ради.Даний захід проводився за підтримки народного депутата України Ю.В. Бублика та голови Ковалівської сільської ради О.В. Бублика. Дякуємо за допомогу і підтримку. Методист РМК Гришко В.Я.

29 березня на базі Терешківської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулось районне методичне об'єднання вчителів хімії. Учитель Чорноглазівської ЗОШ Гупало Т.В. провела майстер-клас по темі: «Використання інформативно – комунікативних компетентностей при вивченні хімії». Присутні стали учасниками узагальнюючого уроку про основні класи неорганічних сполук.

Цікавим проектом з хімії про виготовлення мила в домашніх умовах поділилась учю. хімії Сем'янівського НВК Окара С.М.

Про використання інтернет-ресурсів при викладанні хімії у своїй роботі розповіли вчителі хімії Долягіна Н.Д. та Пискун В.М.

26.03.19 р. відбулося РМО вчителів біології на базі відділу документів із природничих та аграрних наук Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П.Котляревського (завідувач відділу Коломієць Н.О.). Даний захід відбувся у формі еколого-поетичної години " Екологічний світогляд формуємо разом". Мета: формування екологічної свідомості та виховання екологічної культури у підростаючого покоління, інформування про основні "Цілі сталого розвитку", ухвалені на період від 2015 до 2030 року. Поетеса Маргарита Олійник-Локай презентувала поетичну творчість та фотовиставку " Березень прийде водою в твоєму волоссі". В ході роботи вчителів було ознайомлено з екологічними проблемами Полтавської області та України в цілому, та продемонстровано фільми на екологічну теку.

Методист Гришко В.Я.

12 березня 2019 року вчителі Полтавського району взяли участь в роботі Круглого столу - зустріч з авторами підручника хімії та біології. Також, доктор педагогічних наук, професор Леонтьєв Д.В. ознайомив вчителів з сучасною класифікацією "Токсономічна революція - систематика і не тільки".

28.02.19 на базі ПНПУ ім. В.Г. Короленка відбувся "Фестиваль наукових проектів з хімії". Позитивним є те, що були представлені проекти двох учнів з Полтавського району: Мирний Денис, учень 10 класу Пальчиківського НВК (вчитель Чайка Н.В.), Педоренко Анна, учениця 10 класу Сем'янівського НВК (вчитель Окара С.М.). Учні отримали сертифікати учасників. Вітаємо вчителів і учнів, які взяли участь у цьому заході. Методист РМК Гришко В.Я.

27.02.19 р. на базі ПНПУ ім. В.Г. Короленка відбулась міжнародна науково-практична конференція " ХІІ Менделєєвські читання". Взяли участь (доповідь, стаття): Гришко В.Я.( методист РМК), Пискун В.М. ( вчитель хімії і біології Степненського НВК), Чайка Н.В. ( вчитель хімії і біології Пальчиківського НВК), Долягіна Н.Д. (вчитель хімії Божківського НВК), Кравченко Л.М. (вчитель хімії і біології Головачанського КЗСО). За участь у конференції всі учасники отримали міжнародні сертифікати. Нам є чим пишатися!

Методист КО(УЗ)МСЦОЗО Гришко В.Я.

19.02.19 р. на базі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського відбулася творча група вчителів біології Полтавського району. Працювали з новою літературою в читальному залі та основна робота відбувалася у відділі документів із природничих та аграрних наук. Завідувач Коломієць Надія Олексіївна запропонувала ознайомитися як з новинками літератури на біологічну та екологічну тематику, так і з раритетними виданнями, які саме зараз є на виставкових стендах. Методист Гришко В.Я.

2 лютого в «Літературному кафе» обласної бібліотеки відбулося засідання творчої групи учителів хімії. Завідуюча відділу обслуговування користувачів ПОУНБ ім.І. П. Котляревського Климко Н.А та завідуюча сектору КУБЦ

Наталія Рой ознайомили присутніх з літературною виставкою «Д.І.Менделєєв – основоположник сучасної хімічної науки». Учителі отримали цікавий і сучасний матеріал для написання наукових статей на міжнародну науково-практичну конференцію «ХІІ Менделєєвські читання».

9 лютого 2019 року відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. Перемогу отримали: 8 КЛАС - 3 МІСЦЕ: Березницька Тетяна, Абазівська ЗОШ І-ІІІ ст. (вчитель Кабак Я.О.), 9 КЛАС - 3 МІСЦЕ: Вісич Катерина, Мачухівський НВК (вчитель КовальЛ.О.). Вітаємо з перемогою! Молодці!

Методист Гришко В.Я.

5 лютого на базі ПНТУ ім. Ю. Кондратюка традиційно проводилась підготовка учнів Полтавського району до практичного туру Всеукраїнських учнівських олімпіад з хімії. Практичний семінар проводила кандидат педагогічних наук, доцент кафедри хімії Бунякіна Наталія Володимирівна.Заняття проведені на високому професійному рівні, учні отримали додаткові знання, практичні навички. Велике спасибі від всієї команди учнів і вчителів Полтавського району Наталії Володимирівні!

Методист РМК Гришко В.Я

Природничий цикл Полтавського району вітають свою колегу Сердюк Людмилу Петрівну, вчителя Супрунівського НВК, яка посіла ІІ місце, другого (регіонального) туру всеукраїнського конкурсу "Учитель року -2019" в номінації "Основи здоров'я ". Бажаємо міцного здоров'я, щастя, творчих успіхів!

26.01.19.р. відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології. ІІІ місце отримали: 8 клас - Добродомова Валерія (Щербанівська ЗОШ), вчитель - Гришко В.Я. 9 клас - Пискун Олександра (Степненський НВК), вчитель - Пискун В.М. 11 клас - Кравченко Артем (Головачанський КЗЗСО), вчитель Кравченко Л.М. Вітаємо переможців і дякуємо вчителям за високий рівень підготовки учнів!


19 січня 2019 року відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології. Від Полтавського району взяв участь учень 9 класу Божківського НВК Гордієнко Денис Якович. Не зважаючи на те, що контрольну роботу він виконував за 10 клас, зайняв ІІ місце. Дякуємо вчителю Васюковій Надії Миколаївні за високий рівень підготовки учня до даної олімпіади.

На базі Головачанського КЗЗСО 10 січня 2019 року відбулося чергове методичне об'єднання вчителів біології. В ході роботи було зроблено аналіз ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології. Також методистом Гришко В.Я. були надані методичні рекомендації, щодо використання хмарних технологій при викладанні біології, екології, природознавства та при підготовці учнів до ЗНО. Вчитель біології Головачанського КЗЗСО Яременко І.В. провела тренінг по використанню хмарних технологій при викладанні біології. Дякуємо адміністрації та вчителю навчального закладу за допомогу в проведенні РМО.



8 січня на базі Терешківської ЗОШ відбулося РМО учителів хімії. Методист РМК Гришко В.Я. ознайомила присутніх з матеріалами про використання хмарних технологій при викладанні хімії. Цікавий майстер-клас з використанням елементів інтерактивних технологій провела учитель Пальчиківського НВК Чайка Н.В. Також були розглянуті питання формування творчих компетентностей на уроках хімії методом інтерактивного навчання та сучасні методики викладання хімії. Закінчилося методичне об'єднання приємним музичним привітанням від вчителів хімії Верхолянської та Василівської ЗОШ.

Вчителі природничого циклу вітають свою колегу Сердюк Людмилу Петрівну, вчителя Супрунівського НВК, яка увійшла в 5 -кращих вчителів основ здоров'я конкурсу "Учитель року -2019" в номінації "Основи здоров'я ". Бажаємо міцного здоров'я, щастя, творчих успіхів!

Методист РМК Гришко В.Я.



13 грудня 2018 року відбувся творчий звіт вчителя біології і хімії Пальчиківського НВК Чайки Н.В. На творчому звіті були присутні члени творчої групи вчителів хімії. Даний захід Чайка Н.В. провела на високому науковому і методичному рівні.


7 грудня на базі Тростянецького НВК відбулося чергове засідання творчої групи вчителів біології. В ході роботи членами творчої групи були представлені матеріали, які в подальшому будуть включені до збірки " Дидактичні матеріали до уроків біології 9 клас". Також вчитель Тростянецького НВК Чуприна О.М. познайомила всіх присутніх з проектом "Зелений клас". Дякуємо адміністрації Тростянецького НВК за плідну співпрацю.



Методист РМК Гришко В.Я., вчитель біології Головачанської ЗОШ Кравченко Л.М. та вчитель Розсошенської гімназії Бенедіс Н.Г. взяли участь у семінарі-тренінгу "Розвиток системи громадського здоров'я Полтавської області" для представників загальноосвітніх закладів області, який відбувся у м. Полтава 20 листопада 2018 року.

З матеріалами даного заходу буде ознайомлено вчителів основ здоров'я на чергових РМО.


8 листопада на базі Терешківської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся районний етап конкурсу "Учитель року - 2019" в номінації "Основи здоров'я". Даний захід відбувся на високому методичному і науковому рівні. Вчителі, які брали участь у конкурсі показали високий рівень професійної майстерності, досконале володіння різноманітними методиками викладання та знання предмету.

Результати конкурсу: І місце - Сердюк Л.П. (Супрунівський НВК)

ІІ місце - Ємець І.Г. (Рунівщинська ЗОШ І-ІІІ ст.)

ІІ місце - Кіраль І.В. (Коломацька ЗОШ І-ІІІ ст.)

ІІІ місце - Новоселецька Т.І. (Калашниківський НВК, Мачухівська ОТГ)

Дуже приємно, що на заході були присутні молоді вчителі з таких навчальних закладів: Новоселівська, Василівська, Чороноглазівська, Верхолянська ЗОШ. Велике спасибі директору та адміністрації Терешківської ЗОШ І-ІІІ ст. за допомогу в проведенні даного заходу.

Чергове РМО вчителів біології та основ здоров'я відбулося на базі обласної бібліотеки. Для вчителів була організована змістовна екскурсія працівниками бібліотеки по всіх її залах. Завдяки цьому, вчителі Полтавського району познайомилися з новинками методичної та наукової літератури в області біології та мають можливість працювати в читальному та інших залах бібліотеки.

Методист Гришко В. Я.

Майстер-клас з уроку хімії по темі "Вода, склад її молекули, поширеність у природі, фізичні властивості" провела вчитель Абазівської ЗОШ І-ІІІ ст. Кабак Я.О. на черговому РМО вчителів хімії. Вчителька хімії та основ здоров'я Верхолянської ЗОШ І-ІІ ст. Феоктистова С.В. поділилася цікавою методикою проведення уроків-тренінгів. Також в ході роботи були розглянуті питання підготовки учнів до предметних олімпіад та до ЗНО.


Методист Гришко В.Я., відповідно до плану роботи РМК, надала методичну допомогу молодому вчителю хімії Супрунівського НВК Григоровій В.І.

22 вересня 2018 року для вчителів природничого циклу було організовано виїзне засідання районного методичного об'єднання в "Екопарк Фельдмана" (м. Харків). Вчителів було ознайомлено з великою різноманітністю рослинного та тваринного світу, вони мали можливість зробити фото- та відеозйомку, яку можна використовувати під час проведення уроків. Даний захід відбувся завдяки допомозі та підтримці депутата ВР України Юрія Васильовича Бублика. Ми неодноразово зверталися до нього за допомогою і завжди отримували розуміння та підтримку. Велике спасибі від усіх вчителів природничого циклу Юрію Васильовичу, та окрема подяка справжньому професіоналу водію Олександру.

Методист КО (УЗ )МСЦОЗО Гришко В.Я.


20.09.2018 на базі Вацівської ЗОШ І-ІІ ст. відбулася "Школа молодого вчителя" з хімії. В ході роботи для молодих вчителів методистом Гришко В.Я. було проведено інструктивно-методичну міні-нараду по календарному плануванню, веденню сторінок журналу з хімії. Вчитель хімії Вацівської ЗОШ Садомець Л. Ю. провела майстер-клас з "Правил техніки безпеки на уроках хімії під час виконання практичних робіт". Також вчителів було ознайомлено з веденням журналів - інструктажів з ТБ та надані методичні рекомендації по підготовці до предметних олімпіад.

14 вересня на базі Щербанівського НВК відбулося засідання творчої групи з хімії,на якому було проведено аналіз роботи творчої групи за 2017-2018 н.р.,затверджено план роботи на 2018-2019 н.р. Було проаналізовано методичний електронний посібник для вчителів «Хімічні явища в поезії та прозі». На засіданні розгядались питання формування інформативно- комунікативних компетентностей учасників навчально-виховного процесу шляхом використання хмарних технологій та методика використання віртуальної інтерактивної дошки Padlet в освітньому процесі . Планується створення методичного кейса «Хімія 10 клас 2018-2019 н.р.» з використанням мережевого сервісу Padlet.

І засідання РМО вчителів географії

1. Підведення підсумків роботи в 2017-2018н.р.

2. Обговорення методичних рекомендацій щодо викладання географії та природознавства в 2018-2019 н.р.

3. Про роботу методоб’єднання в новому навчальному році. Тематика районних засідань м/о.

4.Google Drive - це безкоштовне хмарне сховище даних, за допомогою якого можна зберігати інформацію і в будь-який момент використати її та поділитися з іншими користувачами.

На базі Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка відбувся регіональний науково – практичний семінар « Проектна технологія навчання хімії». В роботі семінару взяли участь учителі, учні закладів загальної середньої освіти Полтавської області, викладачі кафедри хімії та методики викладання , студенти природничого факультету Полтавського НПУ ім. В.Г.Короленка. З вітальними словами до учасників семінару звернулися Гриньова Марина Вікторівна - доктор педагогічних наук, декан природничого факультету ПНПУ ім. В.Г.Короленка , Шиян Надія Іванівна – доктор педагогічних наук, професор ,завідувач кафедри хімії та методики викладання хімії ПНПУ імені В.Г. Короленка, Бур’ян Віктор Іванович – методист ПОІППО ім. М. В.Остроградського.

На обговорення проектної технології навчання було представлено 39 проектів, авторами яких стали 45 учнів закладів загальної середньої освіти 12 районів та міст Полтавської області, 2 студенти ПТУ №54 с м т. Карлівки та Полтавського політехнічного коледжу.

Полтавський район представляли учні 10 класу Головачанського НВК Білоног Євгенія , Остапченко Діана та Мороз Ілля разом з їх науковим керівником, вчителем хімії та біології цього навчального закладу Кравченко Лідією Миколаївною. Учні успішно захистили навчальний проект по темі: «Хімія у побуті. Виведення плям різного походження».

Учасники регіонального науково – практичного семінару отримали сертифікати та велике емоціональне задоволення, а студенти природничого факультету ПНПУ ім. В.Г.Короленка для своїх молодших друзів презентували свої стендові проекти та провели екскурс в творчу лабораторію юного хіміка.

24 квітня 2018 року в приміщенні ПОІППО ім. М.В. Остроградського відбулося засідання авторської творчої майстерні учителів географії, яке підготували і провели для вчителів області Шкоденко Л.А. (куратор АТМУ) та Богданова – Портяна М.В. ( керівник АТМУ ).

На цьому засіданні від вчителів географії Полтавського району була присутня Половенко Ю.А. ( Абазівська ЗОШ І- ІІІ ст.). було проведено майстер – клас « Використання ІКТ у науково – дослідницькій роботі з учнями ».

19 квітня на базі Щербанівського НВК відбулося підсумкове засідання "Школи молодого вчителя" географії та хімії. В ході роботи було проведено два уроки: географія ( вчитель Пальчиківського НВК Кондратьєв Ю.В.), хімія (вчитель Новоселівської ЗОШ І-ІІІ ст. Шерстюк О.В.). Уроки були проведені на належному методичному та науковому рівнях, з використанням ІКТ, інтерактивних форм і методів роботи. Уроки були обговорені та проаналізовані. Вчителям були надані відповідні методичні рекомендації.

Велику увагу приділяють вихованню у учнів екологічної свідомості в Коломацькій ЗОШ І-ІІІ ст. Так, 17.04.2018 року, за ініціативи директора ЗОШ Жарко М.І., відбулося насадження абрикосової алеї біля школи. Участь у цьому заході взяли всі учні та вчителі навчального закладу. Також учні школи виготовили та розмістили в с. Коломацьке шпаківні. Пропоную школам Полтавського району підтримати цю ініціативу.

Методист РМК Гришко В.Я.

Здоров’язбережувальні технології в дії.

Терешківська ЗОШ – профілактика захворювань: досягнення і цілі на майбутнє.

Однією з кращих шкіл Полтавського району за показниками результативності по природничих дисциплінах вже більше 10 років є Терешківська ЗОШ І-ІІІ ст. Ці досягення стали можливими завдяки злагодженій роботі педагогічного колективу закладу.

Прикладом є директорка закладу загальної середньої освіти Пилипенко К.О., яка велику увагу приділяє екологічному вихованню учнів та застосовує здоров’язбережні технології на своїх уроках. Також керівниця залучає до формування здоров’язбережних компетенцій у школярів на уроках та в позакласній роботі усіх педагогів.

Закономірним є те, що Терешківська ЗОШ стала базовою для запровадження програм по профілактиці неінфекційних захворювань, профілактичних програм «Чесна гра» та «Маршрут безпеки» (обласний координатор Козак І.О.). Упродовж останніх років школярі поширюють знання по принципу рівний-рівному у себе в закладі, в сусідніх селах.

Злагоджену роботу колективу по формуванню здорового способу життя у школярів відмітив партнер по профілактичній роботі Німецьке товаристово GIZ, який перзентував шкільній лідерській команді для профілактики ВІЛ тематичні плакати, футболки, кепки та светри.

У планах на майбутнє шкільна агітбригада має на меті і надалі брати активну участь у профілактиці неінфекційних захворювань, ВІЛ-інфекції, туберкульозу тощо та пропаганді здорового способу життя серед учнів та молоді.

Методист Гришко В.Я.

30.03.2018 відбулося РМО вчителів географії. В ході роботи вчителів було ознайомлено з новітніми формами і методами викладання географії, зроблено аналіз роботи методичного об'єднання за 2017-18 н.р. Заплановано перспективи подальшої роботи. Майстер-клас для вчителів провела Харченко Є.В., вчитель Верхолянської ЗОШ І-ІІ ст. Урок проведено з використанням "воркшоп", з елементами тренінгу, з використанням свот-аналізу, з використанням мультимедіа та прийому "думки по колу".

В рамках проведення декадника МСЦОЗО на базі Щербанівського НВК для вчителів основ здоров'я методистом Гришко В.Я. була організована лекція на тему :"Основи здорового харчування". Лекцію провела лікар-терапевт, дієтолог, клінординатор кафедри прпедевтики внутрішньої медицини ВДНЗУ "УМСА". Шептій Наталія Анатоліївна. Лекція мала науковий характер та цікава за змістом. Наталія Анатоліївна під час дискусії відповідала на запитання присутніх. Матеріали лекції вчителі зможуть використовувати при проведенні уроків з основ здоров'я. Дякуємо Шептій Н. А. за цікаву лекцію.

Методист РМК Гришко В.Я.


27 березня в рамках проведення декадника МСЦЗО було проведено методичне об’єднання вчителів хімії Полтавського району . Перед вчителями з доповіддю виступила методист Валентина Яківна Гришко , яка розповіла про позитивну мотивацію під час проведення уроків та ознайомила з новинками в методиці викладання.

Кіраль Ірина Василівна , вчитель хімії Коломацької ЗОШ,провела майстер-клас з ігрових технологій на тему «Основні класи неорганічних сполук» з учителями.

Вчитель Чорноглазівської ЗОШ Гупало Тетяна Вікторівна підготувала доповідь з презентацією в якій вона висвітлила тему дослідницької роботи на уроках хімії.

Переможці з Пальчиківки.

В Україні протягом багатьох років у грудні проводиться конкурс

“ Збережи ялинку ”, спрямований на збереження навколишнього середовища, а саме зеленого багатства України — хвойних лісів. Цю естафету підтримали і учні Пальчиківського НВК. Діти разом з батьками виготовили красуні – ялинки з різних матеріалів, провели виставку ялинок у НВК, а найкращі роботи надіслали на обласний етап конкурсу « Збережи ялинку».

В підсумку маємо такі результати:

1. Учнів 4 класу Пальчиківського НВК Гнатенко Карину та Савицького Дмитра ( керівник Біда Катерина Іванівна) нагороджено грамотою Національного еколого – натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України за зайняте ІІ місце у номінації « Стилізована ялинка».

2. Учня 2 класу Пальчиківського НВК Непийпива Дмитра ( керівник Дмитренко Ольга Олексіївна) нагороджено грамотою Національного еколого – натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України за зайняте ІІІ місце у номінації « Стилізована ялинка».

3. Учень 2 класу Пальчиківського НВК Савицький Ростислав ( керівник Дмитренко Ольга Олексіївна) отримав Подяку Національного еколого – натуралістичного центру учнівської молоді за цікаве композиційне рішення.

Вітаємо наших переможців!

Методист РМК Гришко В.Я.

В рамках декадника МСЦОЗО відбулося РМО вчителів біологіі 26 березня 2018 року на базі Щербанівського НВК. В ході роботи вчитель Кочубей Л.М. провела майстер- клас з використання інтерактивних технологій. Тема уроку: "Рептиліі. Різноманіття. Роль у природі та значення у житті людини". Також були розглянуті питання щодо проведення ДПА з біологіі. Методист Гришко В.Я. ознайомила вчителів з використанням інноваційних технологій при викладанні біології. Також були розглянуті питання підготовки учнів до ЗНО

Уже стало доброю традицією щорічно, в листопаді, брати участь у Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «Колосок –осінній». Полтавський район є активним учасником конкурсу, у цьому році учні з 12 шкіл району були нагороджені сертифікатами та цінними подарунками. Найактивнішими були такі заклади освіти: Супрунівський НВК; Терешківська ЗОШ; Розсошенська гімназія; Мачухівський НВК.

Завдяки цьому конкурсу діти довідуються багато нового та цікавого про дивовижний світ природи.

12 березня цього року весь світ відзначав 155-річний ювілей Володимира Івановича Вернадського. Особливу цікавість ця подія викликала у полтавців. Адже з Полтавщиною, як ні з іншим регіоном України, був міцно пов'язаний цей великий учений. Полтава та Кременчук, Градизьк і Лубни, Шишаки та Нові Санжари, Гінці та Яреськи увійшли у його життя та діяльність поряд з іншими містами нашої країни. До Полтави В.І. Вернадський не раз приїздив у дитячі та юнацькі роки. Та згодом він став бувати тут майже кожен рік, адже у Полтаві мешкали багаточисельні родичі його дружини Наталії Старицької.

Тому, 12 березня 2018 року, на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського відбувся всеукраїнський круглий стіл «Психолого-педагогічні проблеми формування наукової картини світу учнів у процесі інтеграції змісту освітніх галузей» з нагоди 155-річчя від дня народження В. І. Вернадського та 100-річчя Національної академії наук України.

Круглий стіл проводився з метою створення умов для обміну ідеями й досвідом між ученими і педагогами-практиками з проблеми формування наукової картини та образу світу учнів у процесі інтеграції змісту освітніх галузей, актуалізувати педагогічні погляди В. І. Вернадського.

До участі були запрошені науковці та педагоги-практики з різних областей України, директори шкіл, учителі загальноосвітніх навчальних закладів. Від Полтавського району в роботі круглого столу взяла участь Васюкова Н.М., вчитель біології вищої кваліфікаційної категорії, керівник методичного об’єднання вчителів біології.

В ході роботи круглого столу були охарактеризовані можливості творчого використання спадщини В. І. Вернадського в контексті розвитку нау-кового мислення учнів, проаналізовано особливості формування наукової картини світу учнів на різних етапах навчання. Науковці окреслили напрямки виявлення цілісності освітніх галузей і процесу вивчення їх змісту з метою формування наукової картини світу та її особистісно значущої складової – образу світу.

Інтеграція зобов’язує до цілісного світогляду молодих поколінь, без якого неможливе майбутнє людства. Тому вона є не лише викликом для педагогів, а й школою співпраці та взаємодії для всіх учасників освітнього процесу, наголосила Віра Ільченко

Крім того, присутні на заході обмінялися досвідом щодо впровадження інтегрованого навчання в загальноосвітній та вищій школах. Це дало їм змогу розробити і схвалити рекомендації всеукраїнського круглого столу, які надішлють провідним науковим установам та навчальним закладам України

Модератором зібрання була Ільченко Віра Романівна, академік НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, директор НМЦ інтеграції змісту освіти НАПН України, завідувач лабораторії інтеграції змісту освіти Інституту педагогіки НАПН України, професор кафедри методики змісту освіти ПОІППО ім. М.В.Остроградського.

Методист РМК Гришко В.Я.

Менделєєвські читання

Вчителі хімії Полтавського району Мачухівського, Головачанського, Божківського НВК та Вацівської ЗОШ на чолі з методистом методичного сервісного центру Гришко В.Я. взяли участь у XI Менделєєвських читаннях, які відбулися 27 лютого у ПДПУ.

Учителем Вацівської ЗОШ Садомець Л.Ю. було представлено статтю на тему: «Хімічна наука: сучасність, досягнення та перспективи». Вчитель Головачанського НВК Кравченко Лідія Миколаївна поділилася своїм досвідом у статті «Використання на уроках хімії елементів ігрової діяльності, як одного із методів інтерактивного навчання». Учениці 10 класу Головачанського НВК Білоніг Євгенія та Остапченко Діана розробили та представили проект «З історії розвитку хімічної промисловості на Полтавщині». Вчителям було запропоновано доповіді про роботу в «хмарних техноло-гіях», використання екскурсій, дослідницької роботи. Цікаві представлені матеріали допоможуть вчителям у подальшій роботі. Дякуємо вчителям та учням за участь у даному заході.

Методист МСЦОЗО В. Гришко.

Пишаємося нашими переможцями.

Одним із показників роботи вчителя є результативність участі у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад. Ні для кого не секрет, що завдання на обласних олімпіадах мають високий рівень складності, як теоретичний, так і практичний тур. Учні сільської місцевості не мають можливості займатись тим чи іншим предметом з репетитором з вищого навчального закладу. Вся робота по підготовці обдарованих дітей до предметних олімпіад - це знання, ентузіазм, власний час і бажання вчителя. Ось і в цьому навчальному році вчителям природничого циклу є чим пишатися. Маємо 7 призових місць на обласному етапі:

Екологія : - 3 місце – учениця 11 класу Тахтаулівського НВК Піддубна Юлія

(вчитель Крикливець О.І.)

3 місце – учень 9 класу Пальчиківського НВК Мирний Денис (вчитель Чайка Н.В.);

Біологія: - 3 місце – учениця 8 класу Степненського НВК Пискун Олександра (вчитель Пискун В.М.)

3 місце – учень 10 класу Головачанського НВК Кравченко Артем (вчитель Кравченко Л.М.)

3 місце - учениця 11 класу Тахтаулівського НВК Піддубна Юлія

(вчитель Купченко О.М.);

Географія: - 3 місце – учень 9 класу Степненського НВК Заєць Вадим (вчитель Тютюнник А.М.);

Хімія: - 3 місце – учениця 11 класу Тахтаулівського НВК Тристан Дар’я (вчитель Купченко О.М.).

Хочеться привітати наших переможців та їх вчителів і побажати здоров’я, творчих успіхів, натхнення, подальших перемог. Молодці!

Методист МСЦОЗО Гришко В.Я.

Здоров'я – найбільша цінність

Важливим складником шкільної освіти є формування мотивації до збереження та зміцнення здоров'я. В нашому районі працює творча група вчителів «Основ здоров’я» в складі: Окари Світлани Михайлівни – вчителя Сем’янівського НВК, Новоселецької Тамари Іванівни – вчителя Калашниківського НВК, Ємець Ірини Григорівни – вчителя Рунівщинської ЗОШ І-ІІІ ст., та Кіраль Ірини Василівни – вчителя Коломацької ЗОШ І-ІІІ ст. 20 лютого на базі Щербанівського НВК відбулося чергове засідання творчої групи. Її члени працюють над методичними розробками та матеріалами для підготовки до уроків основ здоров’я у 8 класі на допомогу вчителям району.Завданнями шкільного курсу є формування в учнів свідомого ставлення до свого життя і здоров’я, оволодіння основами здорового способу життя, життєвими навичками безпечної та здорової поведінки, формування в учнів здоров’язберігаючої компетентності. Навчальні програми курсу «Основ здоров’я» у кожному класі містять теми з профілактики вірусних інфекційних захворювань. Члени творчої групи, проаналізувавши навчальні програми та повідомлення МОЗУ про пік захворювань на ГРВІ, вирішили розпочати акцію «Фіточай – профілактика вірусних інфекційних захворювань», яку започаткували в Щербанівському НВК на уроках основ здоров’я, і пропонують 3 березня вчителям основ здоров’я району долучитись до цієї акції та провести її в своїх закладах.

«Здоров'я – найбільша цінність» - говорить народна мудрість. Берегти здоров'я треба з дитинства, бо хвороби легше попередити, ніж лікувати. Тож будьте здорові!

Методист КО(УЗ)МСЦОЗО Гришко В.Я., керівник творчої групи вчителів основ здоров’я Окара С.М.

17-18 лютого відбувся ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з хімії. Взяли участь учениця 10 класу Божківського НВК Асатурова Діана та учениця 11 класу Тахтаулівського НВК Тристан Дар'я.

Вітаємо Тристан Д. з занятим ІІІ місцем

13 лютого 2018 року на базі Степненського НВК відбулося засідання школи молодого спеціаліста вчителів географії та хімії, на якому були присутні молоді вчителі Верхолянської ЗОШ, Тростянецького НВК, Бричківського НВК, Василівської ЗОШ, Новоселівської ЗОШ, Супрунівського НВК, Абазівської ЗОШ.

З молодими колегами досвідом поділилася вчитель географії вищої категорії Красноголова Н.В. Увазі присутніх було запропоновано урок географії у 7 класі «Природні зони Північної Америки». Учитель показувала застосування інтерактивних методів: географічна хвиля, дерево рішень та інші.

Учитель хімії Пискун В.М. запропонувала молодим учителям розв'язування задач з органічної хімії та номенклатуру органічних сполук, ознайомила з освітніми інтернет - ресурсами, які використовує у своїй роботі.



11 лютого відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії. Брали участь учні Розсошенської гімназії, Терешківської ЗОШ І-ІІІ ст., Степненського НВК. Вітаємо з перемогою (3 місце) Заєць Вадима Юрійовича, учня 9 класу Степненського НВК.

В Щербанівському НВК проводиться велика робота по екологічному вихованню учнів. Вже декілька років підряд проводиться акція "Три горішки для білочки". Учні школи взимку періодично підгодовують цих пухнастих тварин горішками. Ось і цього року акцію розпочали учні 5 класу. Молодці!

пнту.docx

Уроки з основ здоров'я у Щербанівському НВК традиційно проводяться з використанням здоров'язбережувальних технологій. Нещодавно відбувся "Урок здоров'я " в учнів 7 класу, де було розглянуто вплив фіточаїв нашого краю на підвищення імунітету школярів до інфекційних хвороб. З цього року започаткували традицію закінчувати такий урок чашкою духм'яного чаю.

Нещодавно в Терешківській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся творчий звіт вчителя хімії Цись О.І., в ході якого було представлено майстер-клас з використання інноваційних форм і методів навчання на уроках хімії. Позитивним є те, що Цись О.І. перша з вчителів хімії Полтавського району використовує в своїй роботі хмарні технології. Неодноразово Олена Іванівна ділилася своїм досвідом як з молодими, так і з досвідченими вчителями.

28 січня 2018 року на базі Полтавської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 9 Полтавської міської ради Полтавської області зібралися юні екологи 10 – 11 класів, щоб представити свої проекти на ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології.

Результати нашої команди:

Мирний Денис , учень 9 класу Пальчиківського НВК ( учитель

Чайка Н.В.) – ІІІ місце

Піддубна Юлія, учениця 11 класу Тахтаулівський НВК (учитель Крикливець О.І.) – ІІІ місце.

Вітаємо переможців та їх наставників!

27 січня 2018 року на базі Полтавського навчально-виховного комплексу (ЗНЗ-ДНЗ) № 16 Полтавської міської ради Полтавської області зібралися юні біологи, щоб показати свої теоретичні та практичні вміння на обласному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології. Результати нашої команди:

Пискун Олександра ,учениця 8 класу Степненського НВК (учитель Пискун В.М.) – ІІІ місце;

Кравченко Артем, учень 10 класу Головачанського НВК (учитель Кравченко Л.М.) – ІІІ місце;

Піддубна Юлія, учениця 11 класу Тахтаулівський НВК (учитель Купченко О.М.) – ІІІ місце.

Вітаємо переможців та їх наставників!

Нещодавно відбувся творчий звіт вчителя біології, директора Терешківської ЗОШ І-ІІІ ст. Пилипенко К.О. Майстер-клас з біології було проведено на високому методичному та науковому рівні. Катерина Олексіївна одна з перших вчителів почала використовувати хмарні технології при викладанні біології. Досвідом Пилипенко К.О. ділиться з молодими та досвідченими вчителями


В Тростянецькому НВК відбувся творчий звіт вчителя біології Чуприни О.М.

на високому методичному та науковому рівні.

В рамках РМО вчителів географії вчитель Рунівщинської ЗОШ І-ІІІ ст. Жук В.М. провів майстер-клас по рішенню топографічних задач на високому методичному та науковому рівні, з використанням інтерактивних форм та методів роботи. Також були розглянуті та проаналізовані результати ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії. Вчителям були надані відповідні методичні рекомендації.

11.01.2018 року на базі Щербанівської ЗОШ відбулося засідання РМО вчителів біології. На засідання була запрошена Смоляр Наталія Олексіївна, кандидат біологічних наук, доцент, провідний колог Полтавської ОДА.

Було розглянуто ряд питань, зокрема:

- концепції екологічної освіти;

- дана характеристика загальної екологічної освіти;

- основні завдання екологічної освіти в школі та шляхи їх реалізації;

- синантропізація і адвентизація окремих видів в сучасному світі;

- робота екологічної бібліотеки Полтавщини;

- екологічні проекти та наукові роботи: актуальні питання та інше

Наталія Олексіївна зазначила, що загальноосвітньому навчальному закладу відводиться провідна і найважливіша роль в екологічній освіті і вихованні учнівської молоді. Це - основна ланка, оскільки не всі її випускники зможуть одержати вищу освіту. Мета загальної середньої освіти - формування особистості з новим, ексцентричним типом мислення й свідомості, високим ступенем екологічної культури.

Завдання цієї освіти - сформувати систему знань, поглядів і переконань учнів, які забезпечуватимуть громадську відповідальність за стан навколиш-нього середовища, як основу існування держави, готовність його поліпшувати шляхом прийняття необхідних екологічно грамотних рішень на основі нового стилю мислення і життя у злагоді з природою. Ця провідна ідея має розвива-тися від початкової освіти до закінчення школи.

Ефективним засобом формування екологічної культури є екологізація шкільної освіти, яка передбачає включення екологічних аспектів, що пов'язані з основним матеріалом, до складу практично всіх навчальних дисциплін. В основу процесу екологізації повинні бути покладені дидактичні, психологічні, етичні та методичні принципи.

Пріоритетом загальної середньої екологічної освіти є особистісна орієн-тація, що передбачає створення таких умов, за яких природа стає особистісною цінністю для кожного школяра. Такий підхід здійснюється на трьох ступенях відповідно до віку дітей, обсягу та рівня їх знань і досвіду, психологічних особливостей.

Загальноосвітні навчальні заклади II ступеню (5-9 класи) покликані забезпечити учням базовий рівень екологічної освіти, оволодіння ними основами екологічної культури. Учні мають:

- знати сутність екології як науки та сфери практичної діяльності людини, поняття та закономірності, що характеризують природу як цілісну систему;

- усвідомлювати первинність природи, всезагальний та об'єктивний характер природних закономірностей, необхідність їх дотримання людиною;

- розуміти діалектичний характер впливу науково-технічного прогресу на природу, сутність та причини виникнення глобальних екологічних проблем, шляхи досягнення збалансованого екологічно безпечного розвитку;

- знати екологічні права та обов'язки громадян України;

- вміти оцінювати стан навколишнього середовища, регулювати власні споживання та спосіб життя, брати участь у практичних природо-охоронних діях.

Поряд з екологізацією змісту освіти на цьому етапі рекомендується запровадження окремих курсів екологічного спрямування за вибором.

Загальноосвітній навчальний заклад III ступеню (10-11, 12 класи) забезпечує поглиблений рівень екологічної освіти відповідно до спеціалізації. Він забезпечує усвідомлення старшокласниками взаємозалежності екології та економіки, знання груп професій за впливом на довкілля. Учні старшої школи мають знати особливості впливу на навколишнє середовище обраної майбут-ньої професії, відповідні вимоги до фахівця, бути обізнаними у екологічному законодавстві відповідної галузі господарства, добре орієнтуватися в екологіч-них проблемах України. В цілому у старшокласників має бути сформована особистісна екологічна позиція і вміння її відстоювати в умовах правової демократичної держави.

Умови реалізації навчально-виховного процесу:

- комплексний підхід до вивчення навколишнього середовища з використанням міжпредметних зв'язків;

- врахування вікових індивідуально-психологічних особливостей школярів, їх пізнавальних можливостей і здібностей до творчості в процесі навчання і виховання;

- вибір оптимальних форм, методів і прийомів навчання екології з наданням учням максимального прояву самостійності у проведенні різних типів уроків, занять у природі, організації і роботи на екологічній стежці, у природничо-краєзнавчих та художніх музеях, бібліотеках та наукових закладах;

- організація безпосередньої практичної діяльності у довкіллі (екскурсії, практики, практикуми, експедиції) по його охороні та поліпшенню під час навчальної та суспільно корисної праці;

- позитивний вплив учителя на виховний процес власним прикладом дбайливого ставлення до навколишнього середовища;

- єдність дій педагогів і учнівського колективу школи на основі краєзнавчого принципу навчання з урахуванням особливостей свого краю, регіону.

Вчителі району були щиро вдячні Наталії Олексіївні за цікаву і змістовну зустріч.

Методист РМК В.Я. Гришко


РМО вчителів основ здоров'я.

Вчитель Головачанського НВК Рибінська В.П. провела майстер-клас на високому методичному та науковому рівні.

На базі Супрунівського НВК відбулося РМО вчителів хімії.

В ході роботи було проведено майстер-клас з використання хмарних технологій при викладанні хімії, зроблено аналіз ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та результатів тестування вчителів хімії по матеріалах ЗНО.


12 грудня відбувся творчий звіт вчителя Божківського НВК Долягіної Н.Д. Вчитель працює над методичною проблемою «Використання інноваційних технологій на уроках хімії з метою формування інформаційно-комунікативних компетентностей учнів».

В арсеналі вчителя використання різних типів уроків ,зокрема інтегровані,диспут, семінар, гра,конференція,змагання,подорожі,дослідження і ін. Наталія Дмитрівна використовує в своїй роботі ігрові методи на різних етапах уроку, серед них

♦інформаційні ігри – для введення нових знань (уроки-подорож , дослідження, диспути);

♦ тренувальні ігри – для формування вмінь і навичок («знайди помилку», «хто зайвий»);

♦ закріплюючі ігри – для закріплення знань (кросворди, ребуси, «хрестики-нулики»);

♦ контрольні ігри – для перевірки набутих знань (змагання)

Наталія Дмитрівна використовує на уроках смс- повідомлення,гру «Повідомлення»,вправи,естафети з метою мотивації навчання.


5 грудня на базі Мачухівського НВК була проведена школа молодого вчителя хімії. Методист відділу освіти Гришко В.Я. ознайомила присутніх з основними методиками проведення уроку. З молодими колегами досвідом поділилася голова методоб'єднання Коваль Л.О.

Їхній увазі було запропоновано розв’язування задач підвищеної складності, окисно-відновних реакцій, детально ознайомлено з навчальними проектами , методикою та формою їх підготовки.

Вчитель географії Розсошенської гімназії Семикіна Олена Вікторівна провела майстер-клас для творчої групи вчителів географії з проведення турніру юних географів. Даний захід було проведено на високому методичному та науковому рівні.

09 листопада 2017 року в Полтавському національному технічному університеті відбулася 3 Всеукраїнська науково-практична інтернет - конференція студентів і молодих учених на тему: «Фізична реабілітація та здоров'язбережувальні технології: реалії і перспективи». На конференцію були запрошені вчителі біології та основ здоров'я Полтавського району.

Напрями роботи конференції:

1. Актуальні проблеми фізичної реабілітації та передовий досвід підготовки фахівців з фізичної терапії, ерготерапії та фізичної культури й спорту.

2. Сучасні здоров'язбережувальні технології в освіті та популяризація здорового способу життя.

3. Оздоровчі аспекти фізичної культури та спорту.

4. Сучасні проблеми та технології оздоровчої рекреації.

На пленарному засіданні заслухали виступ вчителя біології Божківсь- кого НВК Васюкову Н.М. Тема виступу «Співпраця школи і батьків – основа виховання здорового покоління».

На секційне засідання «Сучасні здоров'язбережувальні технології в освіті та популяризація здорового способу життя.» були представлені доповіді методиста РМК відділу освіти Полтавської райдержадміністрації

Гришко В.Я. , вчителів Полтавського району Купченко О.М., Баланової Н.Г., Васюкової Н.М.

Дані матеріали ввійшли до збірника матеріалів як в інтернет-виданні так і у друкуваному виданні.

Методист РМК Гришко В.Я.

Природоохоронна робота.

У с. Коломацьке Полтавського району розташований парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва, який містить різноманітні рослинні насадження. Кожного року учні та вчителі Коломацької ЗОШ І-ІІІ ступенів відвідують цей парк: прибирають в ньому, проводять навчальні екскурсії та насолоджуються красою природи. В останні роки, за підтримки лісника Руднянського лісництва Сидоркенка Володимира Володимировича, учні беруть участь в акції «Допоможемо рости лісам». Учні школи, починаючи від самих маленьких, до випускників, кожної осені збирають жолуді дуба червоного та віддають насіннєвий матеріал до лісництва. Працівники лісництва також підтримують школу, допомагають деревиною, сировиною, та грошовими винагородами учням. Цього року учнями було зібрано 20 кг жолудів, отримані гроші школа планує витратити на закупівлю спортивного інвентаря.

Методист КО(УЗ)МСЦОЗО Гришко В.Я.

Методист Гришко В.Я. відвідала Коломацьку ЗОШ І-ІІІ ст. з метою надання методичної допомоги вчителям природничого циклу та ознайомлення з роботою з обдарованими учнями. Слід відмітити велику природоохоронну роботу даного навчального закладу.


Велика шкода від маленької батарейки

Гришко В.Я. – методист КО(УЗ)МСЦОЗО Полтавського р-ну

Життя людини постійно перебуває в русі, власне як і науково-технічний прогрес. Величезна кількість сучасних винаходів потребує автономних джерел енергії - акумуляторів та батарейок. Але рано чи пізно кожна батарейка виходить з придатності і ї їпотрібно викидати. Мало хто знає наскільки шкідливий вплив від цих маленьких штучок на навколишнє середовище та здоров'я людини.

Важко уявити, але лише одна пальчикова батарейка забруднює вісім тонн води або 20 квадратних метрів ґрунту, адже батарейки й акумулятори містять небезпечні для людини й навколишнього природного середовища ме-тали та хімічні речовини. При потраплянні в загальні відходи вони не знеш-коджуються методами утилізації звичайного сміття й потребують окремого оброблення для їхнього знешкодження. Тому такою важливою темою є зби-рання й переробка відпрацьованих хімічних джерел струму.

Екологічне виховання школярів є одним із пріоритетних напрямків роботи вчителя біології Божківського НВК Васюкової Н.М. Проблема утилізації твердих відходів вивчається вчителем не перший рік, завдяки роботі вчителя, учнів та громадськості були прибрані стихійні сміттєзвалища в с. Божківське та його околицях. Проаналізувавши шкоду довкіллю від відпрацьованих батарейок, учень 8 класу Гордієнко Денис за підтримки вчителя організував роботу в даному напрямку. В школі провели інформаційні заходи, спрямовані на підвищення екологічної освіченості учнів по питанню утилізації та впливу відпрацьованих батарейок на довкілля та здоров’я людини, були встановлені спеціальні ємності для збору відпрацьованих батарейок. Такі ж ємності з короткою інформацією були встановлені в магазинах села та у приміщеннях трьох установ. За чотири місяці ми зібрали 72 кг відпрацьованих батарейок. Зібрані батарейки були передані керівнику волонтерського руху «Батарейки, здавайтеся» в м. Полтава Сергію Антоненко.

Наша програма діє на постійній основі і до неї може долучитися кожен бажаючий.

Жодна батарейка з цих контейнерів не забруднить довкілля і не завдасть шкоди нашій природі та нашому здоров’ю. Всі зібрані відходи будуть утилізовані відповідно до європейських екологічних стандартів.

пов 01-22-1195 Шкоденко.doc

27 жовтня відбувся семінар учителів хімії .

У рамках семінару було проведено майстер-клас учителем Горянської школи І ─ І І І ступенів Рудько Аллою Миколаївною. Колегам був запропонований урок з теми «Розв'язування задач з теми «Розчини»», де були підібрані цікаві задачі, проведені досліди по очищенню срібла,виготовлення розчину для покращення травлення, підготовлено цікавий рецепт з маринування огірків. Підібрані матеріали допоможуть забезпечити компетентнісний підхід при вивченні хімії. Вчителям було запропоновано пройти анонімне тестування з предмету з метою перевірки знань та визначенням основних напрямків роботи над підвищенням фахового рівня.

Цього ж дня учасники семінару за сприяння сільського голови Білоконя Валерія Васильовича відвідали інтерактивний музей історії олії розташований у селі Мачухи. Музей цікавий тим, що в ньому зібрані унікальні раритетні експонати. Проте списане у 1990-х роках обладнання трохи не потрапило на брухт. Однак мачухівській родині Білокінь, чотири покоління якої ласувало олією місцевого виробництва, вдалося зберегти унікальну техніку олійниці. Відреставрованій агрономічній техніці більше 100 років. Обладнання з виробництва олії виготовили англійці – брати Роберт і Томас Ельворті 1877 року на заводі сільгоспмашин, який заснували в Єлисаветграді. Підприємство братів було одним із найбільших у галузі виробництва агрономічної техніки.

Цікаву та змістовну екскурсію для вчителів хімії провів Білокінь Олександр Віталійович . На закінчення всі бажаючі мали змогу поласувати теплим свіжовипеченим хлібом із запашною олією. Своїми враженнями присутні вчителі зможуть поділитися з дітьми та розповісти їм про виробництво жирів під час вивчення теми: « Жири. Склад жирів, їх утворення. Жири в природі. Біологічна роль жирів.» та організувати для них цікаву навчальну екскурсію.

Мета проведення РМО вчителів біології на Супрунівській очисній станції:

Ознайомитися:

1. З технологією очищення стічної каналізаційної води (промислові та побутові стоки);

2. З процесом роботи аеротенк (очищення води мікроорганізмами);

3. З проведенням біохімічних аналізів лабораторією Супрунівської очисної станції всього процесу очищення стічної води;

4. Доочищення стічної води в природних умовах на біологічних ставках.

Школа сьогодні має бути цікавою та сучасною для учня. Уроки з інноваційними методами та формами навчання виховуватимуть учня, який після закінчення школи знайде своє місце в житті та буде корисним для своєї країни.

Керуючись цією метою 24.10 на базі Щербанівського НВК відбулося засідання РМО вчителів географії:

1. «Хмарні технології — це технологія, яка надає користувачам Інтернету доступ до комп’ютерних ресурсів сервера і використання програмного забезпечення як онлайн-сервіса» - практичне заняття по роботі в хмарних сервісах Google Apps , провела Ващенко В.О. вчитель географії Супрунівського НВК.

2. «Національна економіка» урок практикум 9 кл., провела Рощук С.А. вчитель географії Чорноглазівського НВК.

На допомогу молодим вчителям біології, хімії, основ здоров'я відбулося засідання "школи молодого вчителя" на базі Божківського НВК. В ході роботи були проведені уроки з хімії, вчитель Долягіна Н.Д. та біології, вчитель Васюкова Н.М.. Уроки проведені на високому методичному та науковому рівнях.

Також відбувся круглий стіл з питань методики викладання предметів методичного циклу.

На базі Супрунівського НВК відбулося засідання "школи молодого вчителя" з географії. Вчитель географії Ващенко В.О. провела урок в 7 класі "Географічне положення Африки. Берегова лінія". Урок проведено на високому методичному рівні з використанням ІКТ.

ФЕСТИВАЛЬ ЗДОРОВОЇ ЇЖІ

Тут їли різнії потрави,

І все з полив'яних мисок,

І самі гарнії приправи

З нових кленових тарілок…

І.П. Котляревський

З 2016 року Терешківська ЗОШ І-ІІІ ст. працює над реалізацією проекту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров'я в Україні».

В рамках реалізації даного проекту 11 жовтня в Терешківській ЗОШ І-ІІІ ст. пройшов фестиваль здорової їжі, присвячений козацьким стравам.

У фестивалі брали участь учнівські та батьківські колективи. Кожен клас самостійно обирав страву, яку буде готувати: куліш, юшку, різноманітні борщі, галушки, вареники, шкварки з часником, картоплю по-козацьки, вергуни та шулики. Готували страви, як і годиться, в казанах, чавунах та на величезних пательнях.

Під час фестивалю учасники мали можливість скуштувати різноманітні страви козацької кухні та отримати рецепти уподобаних страв.

До презентації страв колективи підійшли дуже творчо. В поетично-пісенній формі діти і дорослі розповідали про приготовлені страви. До столу також подавали свіжі овочі та фрукти, квашену капусту, різноманітні домашні соління, пампушки, книші, сало з часником, узвар, квас, сік та багато іншого.

В рамках фестивалю пройшли і спортивні змагання. Конкурси підбирали теж з козацьким «присмаком»: «Зірви шапку», «Бій на колоді», «Стрибки в мішках», «Заплети косу», і звичайно ж, перетягування канату.

Фестиваль завершився лінійкою, на якій були підведені підсумки та вручені подяки, нагороди, а також пам’ятні сувеніри підготовлені Терешківською сільською радою.

На свято до школи завітали і гості: методист сервісного центру з обслуговування закладів освіти Полтавськрго району Гришко В.Я., депутат районної ради Турпітько В.П., голова Терешківської с/р Туркенич Н.В., представники дитячих садочків, воїни-інтернаціоналісти, учасники бойових дій в зоні АТО.

Розходилися додому трішки втомлені, але щасливі. Адже цей фестиваль допоміг не тільки отримати нові знання про здорову їжу, знайти нових друзів та однодумців, а й згуртувати велику шкільну родину, залучити громаду до участі в шкільних заходах.

Методист Гришко В.Я.

надала методичні рекомендації молодому вчителю біології та хімії

Василівської ЗОШ І-ІІІ ст. Удовиченко В.А.

Методист Гришко В.Я. продовжує надавати методичну допомогу молодим вчителям природничих дисциплін

Головачанський НВК

Яременко Інна Володимирівна

04.10.17 методист Гришко В.Я. відвідала Горянську ЗОШ І-ІІІ ст. з метою надання методичною допомоги молодому вчителю природознавства Боярській А.С.

В ході роботи була присутня на уроці в 5 класі. Урок проведено на достатньому методичному рівні. Вчителю були надані відповідні методичні рекомендації. Також відвідала урок хімії в 9 класі. Вчитель Рудько А.М. провела урок на високому методичному та науковому рівні. Аналогічний урок буде представлено вчителям хімії на черговому РМО.


Колеги, щиро вітаю вас з днем вчителя!!!!

List_MON_8269_17082017.pdf


Табір з денним перебуванням Абазівської ЗОШ І-ІІІ ст.

22.07. 2017

звіт директора школи

Бражник Н.І.

Сем'янівський НВК

19.06.2017р. звіт директора Берданової В.О.

Божківський НВК

Свята і будні пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням дітей на базі Терешківської ЗОШ І-ІІІ ступенів

12 червня. Цього дня згідно робочого плану у таборі з денним перебуванням «Барвінок» для учнів 1-4 класів проводився День ввічливості. Вихователі знайомили дітей з правилам етикету, вивчали правила спілкування між людьми, що сприяло формуванню доброти, чуйності, делікатності у дітей.

У профільному туристичному таборі «Азимут» пройшла зустріч з рятувальником- водолазом рятувально-водолазної служби Полтавської міської ради Білашом І.О., який познайомив дітей з правилами поведінки на воді. Іван Олександрович наголосив, що потрібно цінувати і берегти власне життя і життя оточуючих.

Цікавою і пізнавальною була екскурсія вихованців табору праці і відпочинку «Старшокласник» до Ботанічного саду ПДПУ ім. В.Г.Короленка.

Цього дня пришкільні табори та заходи в них відвідала методист МСЦОЗО Гришко Валентина Яківна і відмітила, що робота таборів є організованою, якісною, цікавою та змістовною.

Весело і цікаво проходить літо в пришкільних таборах Тростянецького НВК

9. 06.2017 учні 9 класу Тахтаулівського НВК складали ДПА з географії. Порушень не виявлено. ДПА пройшла відповідно до всіх нормативних документів. Учні підтвердили свої оцінки, деякі показали кращий результат.

У Тахтаулівському НВК прекрасно організована робота пришкільних таборів.Так, сьогодні, старшокласники з табору "Юність" працювали "ландшафтними дизайнерами".Молодці!

06.06.2017 Гришко В.Я. перевіряла роботу табіру відпочинку Супрунівського НВК з денним перебуванням "Струмочок"

Нижньомлинська ЗОШ бере участь у проекті «Село на нашій Україні неначе писанка село». В рамках проекту проводяться щорічні акції «Збережи первоцвіти!», «Допоможи зимуючим птахам!», «До чистих джерел!»

Ось і 29.04 була організована адміністрацією школи весняна толока. Учні розміщували листівки у с. Гора із закликами сортувати сміття окремо ,знати та оберігати рідкісні рослини нашого краю.

На заході був присутній голова Щербанівської сільської ради Ігор Степанович Процик та його заступник Мельник Світлана Олександрівна .Вони привезли в подарунок школі 20 кущів троянд. Чалівське лісництво також виділило безкоштовно саджанці самшиту і ялівцю , частину з яких надали батьки учнів школи.

Всі працювали з задоволенням. Крім вчителів та учнів ініціативу вийти на толоку підтримали жителі села Гора, які активно працювали, саджали саджанці, облаштовували дитячий майданчик навпроти школи.


Методист методичного сервісного центру обслуговування закладів освіти Гришко В.Я.

4-5 квітня 2017 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського та Благодійним фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» було проведено дводенний тренінг для представників пілотних шкіл Полтавської та Харківської областей “Як посилити потенціал школи для збереження здоров’я учнів”, організованого відповідно до Плану реалізації освітнього компоненту проекту ВООЗ “Профілактика неінфекційних захворювань серед учнівської молоді”.

Команду Полтавської області представляли Терешківська ЗОШ І-ІІІ ст., школа № 18 м. Полтава та Великосорочинська ЗОШ І-ІІІст.

Завданнями тренінгу було представлення результатів самооцінки закладів “Індекс здоров’я школи”, виявлення спільних потреб навчальних закладів відповідно до “Планів вдосконалення школи”, ознайомлення з методичними ресурсами для вдосконалення здоров’язберігаючого середовища навчальних закладів, представлення інструментів залучення місцевих ресурсів для виконання “Планів вдосконалення школи”.

Всі команди пілотних шкіл активно співпрацювали між собою, аналізували плани заходів для вдосконалення своєї школи, вчилися визначати способи залучення необхідних ресурсів для їх виконання.

Результатом роботи тренінгу стало розроблення командами узгодженого плану заходів для вдосконалення функціонування свого навчального закладу та власного плану дій щодо залучення необхідних ресурсів для його виконання.

У роботі тренінгу брали участь: Ірина Скорбун, керівник освітнього компоненту проекту ВООЗ «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні», Руслан Краплич, представник Фундації імені князів-благодійників Острозьких, Н.В. Корягіна, проректор з науково-методичної роботи ПОІППО, Ірина Козак, координатор освітнього компоненту проекту ВООЗ «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» у Полтавській області, Ірина Волкова, координатор освітнього компоненту проекту ВООЗ «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» у Харківській області.

Атестація – це підсумок професійної майстерності вчителя, демонстрація найкращих професійних умінь, це новий етап на шляху до підняття учительського авторитету серед колег та учнів, змога проявити свої здібності.

Учительська доля барвистіша, ніж саме життя. Але є дні, коли все найтепліше, наймудріше та найяскравіше в учительській професії збирає в тепле дружнє коло колег. Саме такими днями стали творчі звіти для вчителів, які атестуються природничого циклу. Відбувалися вони з січня по березень 2016 року.

Атестація – це і свято великої, щедрої, доброї вчительської душі, свято творчості вчителя. Тому хочеться привітати наших іменинників та побажати їм творчих успіхів на святій і нелегкій учительській ниві, талановитих і вдячних учнів, справжніх продовжувачів їхньої справи.

Свою фахову майстерність показували голови районних методоб'єднань з основ здоров'я Окара Світлана Михайлівна (Семянівський НВК),з географії Максименко Валентина Миколаївна (Судіївська ЗОШ) та вчителі хімії та біології Пискун Вікторія Миколаївна (Степненський НВК) та Кравченко Лідія Миколаївна (Головачанський НВК).

Педагоги отримали можливість поділитися досвідом роботи за 5 років, представити власні надбання, побачити цікаві методи проведення уроків, предметних та виховних заходів тощо. Професійність учителів помітно зросла за міжатестаційний період, усі активно використовують ІКТ, створюючи власні презентації, відеоролики, веб-квести "Генії починаються змалку",інтегровані уроки, навчаючи учнів працювати в мультимедійному просторі.

Звіт за 2015-2016 навчальний рік

2015-2016.docx