Szervezőknek - 2016

Kérlek benneteket, figyelmesen olvassátok el a saját feladatotok tudnivalóit - akinek több van a beosztásban, az többet is! :)

Mind az általános, mind a konkrét pontra/részfeladatra vonatkozó információ fontos.

Akik már 8-9-edjére olvasnák, és tényleg ismerik már a teendőjüket, azok is fussák át, vannak változások, a lényegeseket pirossal kiemeltem.

Az autós beosztás javaslat a részemről, természetesen átvariálhatjátok. Nekem az a fontos, hogy mindenki időben érkezzen meg!

Az utasok és a sofőrök egyeztessenek egymással! (E-mailben küldök majd elérhetőségeket.)

Idén nem tudom azt is követni, hogy ki kivel tud majd hazamenni. Van pár ember, akinek elég kritikus a szombati hazajutás, ők jó előre beszéljenek meg maguknak fuvart!

A táblázatban megtaláljátok, a sofőrök mikor mennek haza.

Kérem a sofőröket, hogy indulás előtt kérdezzenek körbe!

A benzinpénzt/útiköltséget kérjétek el - ha lehet, már szombaton.

Ha bárkinek az a benyomása támad, hogy valami lényegeset kihagytam, írjon mailt!

(Ha elgépelést találtok, azt is írjátok meg!)

Köszönöm!

(És hozzatok finom házi lekvárt, ha tudtok! ;) )

beosztas_2016

Szalagozás

Az elmúlt évek tapasztalata alapján azt kell mondanom, bevált a sorszámozott szalagozás.

A dolog lényege ugyebár, hogy lehetőség szerint ne maradjon kinn egy se a túra után. És minimális a veszteség. :)

Kivéve Gyulakesziben, ott szeretik leszedegetni a helyiek.

A dolog logikája egyértelmű: távonként sorrendben kirakott szalagok, amelyeket lehetőség szerint sorrendben kell beszedni. Ha kimarad, lehet tudni, hol maradt ki, vissza lehet menni érte.

A két rövidtávon a csomagban lesz térkép, és amennyire az idő, hideg, kedvetek engedi, jegyezzétek fel, hova kerültek szalagok.

Nem egyesével, csak ha van egy-egy hosszabb szakasz, akkor ott az elsőt és utolsót. Ez annyit segít a seprűnek, hogy ha kimarad egy szám, akkor legalább sejti, hogy az 5 km-rel ezelőtt történt vagy csak 150 m-nyire. És érdemes visszamenni, vagy az már komoly szívás lenne.

A szalagok távonként számozottak, a rövidebb távokkal közös szakaszokon a 40-es táv szalagoz.

Minimális szalagozásra kell törekedni, jelzett úton nem, csak ha botrányosan hiányos a jelzés, jelzésváltásnál, kanyarnál csak ha nincs nyíl, vagy nem egyértelmű. Az oda-vissza szakaszoknál lesz tábla ( a pontőrnél!), de azért néhány megerősítő az elején elfér.

A Tóti-hegyre és a Gulácsra vezető hrsz. jelzéseket NE szalagozzátok, csak az elején néhány behívó jelet. Tényleg NE!

A seprű úgy fogja tudni, hogy ott nincs szalag, ha úgy alakul a lépés (bármi okból megcsúszik), lehet, hogy fel sem megy.

Gyulakesziben se szalagozzatok, csak ha nagyon muszáj. Úgyis letépik. Inkább használjátok a mutatótáblákat!

Elváló távoknál szintén lesz tábla, leginkább felesleges a szalag.

Jelzetlen úton sem kell túlzásba esni, ha nincs elágazás, nem kell sűrű megerősítés.

Egy hely van, ahol viszonylag sűrű szalagozás indokolt:

    • a Csobánc tetején - a térkép és track szerint!

A 40-es táv szalagjainak kb. a felén van fényvisszaverő. Annak érdekében, hogy a "sötét szakaszokra" ezekből tudjatok rakni, akár ugorjatok előre a számozásban - csak ezt a térképen is jelöljétek!

Az A3-as jelzőtáblákat most nem jelölöm külön a térképen, a több éves tapasztalat alapján már tudjátok. Az A4-es tábláknak nincs fix helye, szükség esetén használjátok őket, de az sem baj, ha egyet sem kell felhasználnotok.

Természetesen a (szokott) feltételes pontokat is ki kell tenni. A nem működő feltételes pontokhoz is kerül egy kis információs tábla, hogy a túrázók tudják, ugyan jó helyen járnak, de nem kell tovább keresniük a matricát.

Idén a feltételes pontokhoz nem lesz bója. Viszont adok számozatlan szalagokat, abból kilobogózhatjátok a pontot, felér a bójával.

A csomagot majd az elején nézzétek át, hogy nehogy valami kimaradjon!

Azok a szakaszok, amelyekkel nem kell foglalkoznotok, mert csak sorszám nélkülivel jelezzük ki:

    • A hosszú távon a Bazalttemplomig, valamint a végén a Petőfi utca utolsó szakaszától az iskoláig (nehogy reggel arra menjenek a 15-ösök).

    • 15-ös távon a körforgalomig.

    • 20B táv eleje.

Seprés

Az elmúlt évek tapasztalata alapján azt kell mondanom, bevált a sorszámozott szalagozás.

A dolog logikája egyértelmű: távonként sorrendben kirakott szalagok, amelyeket lehetőség szerint sorrendben kell beszedni. Ha kimarad, lehet tudni, hol maradt ki, vissza lehet menni érte.

Rutinfeladat: be kell szedni a saját távotok dolgait.

A szalagok távonként számozódnak, mindenkinek csak a saját távjával kell foglalkozni, sőt, csak azzal szabad. :)

A számozás:

    • 40-es (seprés szempontjából 20A és 20B): 4001-....

    • 15-ös: 1501-....

    • 10-es: 1001-....

A rövidebb távokkal közös szakaszokon a 40-es (20A és 20B) táv szed.

A szalagok leszedésénél figyelni kell a számozást. Ez a szalagozóktól kapott térkép segíti. Ha kimarad szalag, akkor - ha még elviselhető távolságban sejtitek - menjetek vissza érte! Ha valószínűleg messze van, akkor írjátok fel, és később megkereshetjük. (Erre is jó a térkép.)

Amennyire lehet, úgy szedjétek be a dolgokat (mind a táblákat, mind a szalagokat), hogy ne sérüljenek! Eddig ez nagyon jól sikerült. Ildi rendszeretetét meg külön ki kel emelni! ;)

Ti zárjátok a pontokat. Viszont ennek megfelelően próbáljátok tartani a pontzárásokat. Ha valami miatt nagyobb késés adódik, telefonáljatok, aztán kitaláljuk, mi a legjobb megoldás. Legyen nálatok a pontőrök elérhetősége is!

Ha sérült van, szóljatok, és találunk helyet, ahonnan be tudjuk hozni kocsival. (Ha részeg, mérlegeljetek, sérültnek számít-e, vagy annyira még megvan, hogy egyedül bejöjjön.)

Ha valaki csak lassú, és esélytelen, hogy a pontzáráshoz kellő tempót tartsa, de egyébként jól van (és elég idős), miatta ne késsetek! Folytathatja is a túrát magánban (de hívjátok fel a figyelmét, hogy leszeditek az útjelzőket, pontokat), vagy megmutathatjátok neki, hogy jut vissza rövidebben. Mindezt persze kedvesen, ám határozottan.

Aki viszont kis késéssel ösztökélhető, azt próbáljátok behúzni. :)

A két rövidebb távon lesz kint őrizetlen aszalmány:

A 10-es távon az Ify-keresztnél. Laci, mikor már közelítesz a ponthoz, hívj fel, és megyek, behozom.

A 15-ös távon a Tóti-hegy nyergéhez közel lesz. Ildi, kérlek, vidd el a nyeregig, és tedd a Z - Z hrsz. jelzéstalálkozásig, a tábla alá. Ha esernyőstül pakolod le, és feltűnő helyre, talán el is fogy, a hosszútávosok megehetik.

Péntek esti előkészületek

A kulcsosháznál is lesznek pénteken előkészületek, de azt az egyes személyekkel egyeztetjük.

Viszont az iskolában adódó feladatok sokakat érintenek.

Mivel az érkezések bizonytalanok, itt nem lehet pontos beosztást készíteni, de kérlek benneteket, hogy proaktívan kapcsolódjatok bele a tevékenységekbe. Nincs túl sok feladat, és közösen gyorsan meglesznek.

Szállásregisztráció

A „porta” ne maradjon soha ember nélkül, hogy mindenki, aki ott alszik, fel legyen írva, és ha túrázó, kifizesse a szállásdíjat.

A szállás idén az aula galériáján és esetleg egy tornaszobában lesz a túrázóknak (nekünk a szokásos termekben). Oda kell őket irányítani.

Idén is csapjunk este egy közös pizzázást! Mondjuk úgy fél 9-re rendelem a pizzákat, amihez fél 8-ra mindenkit körbekérdezek! :)

Ha valaki nem érne oda fél nyolcig, ámde szeretne pizzázni (mi biztos szeretnénk vele), akkor hívjon fel, és árulja el, mit kér.

A választék:

http://www.lacus-pelso.hu/szorolap/lacuspelso_szorolap_badacsonytomaj2016.pdf

Amit - a korábbi tapasztalatok alapján - nagyon kérek: lehetőség szerint rakjatok rendet magatok után, mielőtt aludni tértek!

11 után már ne zajongjunk, az emeletre minden felhallatszik. És akik kimennek sörözni, szintén csendben jöjjenek "haza".

Idén is lesz szervezői reggeli: valahol a rajtoltatóasztalok környékén (vagy valami alkalmas helyen) találtok majd reggel péksütit, valamint a büfében kérhettek közös számlára kávét, teát. (Mondjuk 11-ig, utána majd szeretném rendezni a számlát).

A konyhát nem kaptuk meg idén (rendezvény lesz mindkét este), oda ne is akarjatok bemenni!

Nevezés

Általában

Nevezés módja: szabadon elvehető nevezési lapot töltenek, majd (a távok szerinti) nevezési asztalnál, és megkapják az itinert és az előszámozott pecsételőlapot.

A lapra a nevet mi írjuk fel, és a nevezési lapra pedig felvezetjük a rajtszámot.

A hivatalosan kiírt rajt előtt nem indítunk! (Nevezni lehet 5 perccel korábban akár.)

A rajtoltatás nem itt zajlik, pecsétet és időpontot külön kapnak. Erre hívjátok fel a figyelmet, mert pecsét nélkül nincs teljesítés!

Ha sokan vannak, párban érdemes dolgozni: egy kezeli a pénzt, egy a papírokat.

Ha valaki áfás számlát kér, kap. Esetleg nem azonnal, legkésőbb a célban.

Lesznek kedvezményes indulók: csoportos indulók, TTT-sek, helyi lakosok (–100 Ft), egyéni kedvezmények (nagy csoport): 50% - egyelőre egy ilyen csoport van, a nevezési lapjukon látszik.

Hívjátok fel a figyelmet, hogy aki nem hozott bögrét, az vehet, de csak kevés van!

Idén is már benne volt a kiírásban, hogy hozzon mindenki ivóalkalmatosságot, tehát az, hogy árulunk, "vészmegoldás" számukra. Ennek megfelelően _tényleg_ kevés bögre lesz. Ha elfogy, és ezt valaki panaszolja, akkor fel lehet hívni a figyelmét arra, hogy neki egyet kellett volna hozni, nekünk nullát, és ehhez képest mi hoztunk többet... :)

Csomagszállítás

Csak a kulcsosházi rajtból lesz csomagszállítás, ha lesz rá igény. Egyedileg persze megbeszélhető, hogy Badacsonytomajból is vigyünk fel cuccot, de akkor annál nagyon kell figyelni, ne cserélődjön össze a megőrzésre szánt csomagok egyikével sem!

Kisapátinál valami tévedés folytán csomagmegőrzés szerepel a naptárban. Ha ezt bárki igényli, akkor az általa adott célba a kisbusz vigye fel a cuccot rajtzárás után! Laci, majd ebben az esetben hívd a buszt!

Csomagmegőrzés

Az iskolában lesz, a kirakott plakát alatt. Oda kerülnek a hegyről leszállított csomagok is. Különösebb (ellen)őrzési rendszert nem tartok indokoltnak, mindenki megtalálja majd a sajátját.

Az egyes rajtok:

40-es táv

Badacsonytomaj

7:00-8:30

20A táv

Badacsonytomaj

7:00-10:30

15-ös táv

Badacsonytomaj

10:00-12:30

(NEM ELŐBB! Ha valaki mégis előbb jönne, fel kell hívni a figyelmét, hogy ha előbb indul, vagy nem lesznek kint a pontok, és nincs teljesítés, vagy ha olyan lassan megy, hogy kint lesznek a pontok, nincs meg a szintidő, nincs teljesítés. Ugyanakkor fel lehet neki ajánlani, hogy addig reggelizzen, stb.)

20B táv

Kulcsosház

9:00-11:30

10-es táv

Kisapáti, Polgármesteri Hivatal

9:00-11:30

ELŐTTE, kérlek, rakjátok ki az aszalt gyümölcsöt az Ifynél!

Rajtoltatás-érkeztetés

Rajtpecsétet és rajtidőt külön asztalnál/helyen kapnak, hogy a tényleges indulás lehessen rajta. (A 10-es táv esetében ez nem válik szét.)

Valamint mindenki kap itt egy műanyag bugyit. Nem elvehető, mert nem veszik észre, hanem kézbe kell nyomni a papírral együtt.

A hivatalosan kiírt rajt előtt nem indítunk!

Érkezéskor szintén külön kapják a célpecsétet és a célidőpontot, hogy a valós menetidő számítson.

Díjazás

A feladat az első beérkezőtől a seprű érkezéséig tart.

Az iskolában távonként külön asztalnál, a kulcsosháznál összevonva.

A díjazáskor egy táblázatba felvezetjük mindenki rajtszámát, indulási és érkezési idejét, valamint az igazolások meglétét, hogy legyen információnk a teljesítők számáról. Ebbe a táblázatba nem kell külön jelölni, hogy az illető teljesített-e vagy se, hiszen az az imént sorolt adatokból egyértelműen kiderül. A +/- bejegyzés valóban az igazolások meglétét jelezze!

A teljesítés (és oklevél + kitűző) feltétele: valamennyi igazolás megléte és a szintidőn belüli menetidő.

Minimálisan toleránsak vagyunk az időt illetőleg, igazolások hiánya esetén nem.

Szintidőből kicsúszás esetén a bejárásért járhat kitűző, oklevél nem. Pontkihagyás esetén nincs díjazás. Ha egyértelműen jószándékú tévedés, és feltételes pont hiányzik, egyedi mérlegelés alapján kitűző.

Megmondóember konfliktus esetén: Takács Gábor a Kulcsosháznál, Oláh Tamásék Badacsonytomajban.

Reggel még elegen leszünk a két bázison, de a díjazásos időszakban már mindkét cél ki lesz centizve. Ezért osztottam sok szervezőt mindkét helyre. Remélem, senki sem érzi majd feleslegesnek magát, mikor egy kicsit pihenősebbé válik a helyzet (ez inkább a tomaji rajt-célban fordul elő dél körül), és talál magának tennivalót. :) Nyugodtan kérdezzetek, majd én találok, ha kell!

Kulcsosház

Két fontos feladat van itt: adminisztráció és konyha. Szerencsére most jól szervezhető, lesz elég helyünk. Szoros beosztást itt nem érdemes csinálni - azon túl, hogy van egy irodáért és egy konyháért felelős ember, ők majd beosztják maguk mellé a többieket, és persze lehet cserélgetni annak függvényében, ki mennyire fázik.

Nagyon fontos: pontzáráskor kritikus feladat az összepakolás, így most is él a kérés: senki ne jöjjön le, míg minden be nincs pakolva. Nincs most sok ember erre a feladatra, de megoldjátok!

Szombat reggel 7:00-kor kell elindulni. Addigra gyűljetek össze az iskola bejáratánál, Tőzsér Ádám tudja, hol a kocsi, ki hiányzik még (kap listát). Aki már egyszer odagyűlt, ne tűnjön el újra, ne egymás hajkurászásával teljen az idő, telhet az hasznosabban is. :)

Négykor lesz naplemente.

Kérem, hogy lámpát mindenki hozzon! És meleg ruhát.

Lesz majd tűz, már csak a forralt bor alá is, lehet melegedni.

Badacsonytomaj

Itt egy kicsit jobban leosztottak a feladatok ami a reggelt illeti, délután azonban igény szerint kell dolgozni: lesz pihenőidőszak (akkor pl. lehet dátumozni az okleveleket), lesz, mikor csúcsra jár a díjazás, és legalább 4-6 ember kell, és a vége felé pedig a mosogatás-rendrakás igényel több dolgos kezet.

Figyeljetek arra, hogy mindig legyen a kapunál pecsételős ember - és ne egész nap ugyanaz a kettő, délután váltogassátok a feladatokat!

Konyhák

Szolgáltatás: zsíros, margarinos, lekváros kenyerek, savanyúság, hagyma (csak a Kulcsosháznál), tea, valamint a kulcsosháznál forralt bor.

Az iskolában a kenyérkenés-tálalás az aulában lesz, a büfé oldalán. (Ott van egy kis beugró, ahol a matracok szoktak lenni, majd azt használjuk raktárnak.)

A teát a büfés csaj főzi, osztja. Esetleg, ha épp nagy tömeg van, segítsetek be az osztásnál.

A zsírt szépen óvatosan kell kenni – nem azért, mert sajnáljuk, hanem, hogy jusson mindenkinek a finomból is! :)

Idén jobbára eldobós dobozban lesz a zsír, nem kell megőrizni (amit mégis, azon látszik).

Lesz gluténmentes kenyér, ha valaki kéri, arra kapja a finomat!

Ha valaki nem hozott ivóeszközt, nincs közös, szerezzen vagy vegyen! Nem azért, mert majd ebből gazdagszunk meg, hanem, hogy legközelebb már gondoljon rá.

Ha bármi fogyóban, a konyhafőnökök szóljanak az autós embernek, de egymással is egyeztessenek, hátha át tud küldeni egyik konyha a másiknak felesleget.

Mosogatás:

Mivel nincs konyha, a java mosogatást majd itthon oldom meg. Hogy ez ne legyen überszopó, kérlek, segítsetek ezekkel:

NE mosogassatok! A Kulcsosháznál nagyon ne! Zsírosat sehol se!* Ami nem eldobós, azt csak töröljétek ki papírtörlővel, és rakjátok külön a savanyúságos dobozoktól. Utóbbiakat, ha van erő, öblítsétek, ha nincs rá idő, csak töröljétek ki közel szárazra.

* Amit mégis el kellene majd mosni az iskola mosdójában, vagy ahol tudjátok: azok a tálcák és kancsók, amiket majd megmutatok (ezek már nem kerülnek hozzám, egyből mennek a raktárba).

Autós jövés-menés

Fő feladata, hogy ha bármire szükség van, azt beszerezze: boltból, másik pontról. Lehet, hogy ezügyben dolga sem lesz.

Ami viszont igen:

9 előtt ki kell vinni a Csobáncs pontőrét

10 körül kivinni a Gulács pontőrét is.

10:00-12:00 között ki kell rakni a Tücsöktanyánál lévő irányítótáblákat.

Be kell hozni a 10-es aszalt gyümölcsöt.

19:30 körül be kell hozni a Gulács pontőrét?

Kisbusz

Inga Badacsonytomaj–Kisapáti rajt–Kulcsosház pontok között, kb. 7:00–18:00:

Nagyon fontos: az első körben a pontőröket, valamint a kulcsosházi ponthoz tartozó, előzőleg fel nem került holmikat kell felvinni, 7:00-kor. (A túrázóknak csak 8:30-tól ígértük a fuvart.)

8:30-tól pedig a feladat: a résztvevők szállítása az utastérben, és csomagszállítás a csomagtérben. Oda-vissza, folyamatosan.

A sofőrök minden félkörben mind a badacsonytomaji, mint a kulcsosházi bázison kérdezzenek rá, ki vár rájuk, és kell-e bármit (csomag, kaja, irodacucc) a két pont között szállítani.

A hegyi pontzárás után pedig a pontőrök és a cuccok leszállításban segít a busz. Mivel jobbára sötétben kell összepakolni, erre inkább szánjatok kicsit több időt, mintsem valahol valami elvesszen!

Pontőrség

Általában:

  • Pontfelszerelés: információs tábla, matricaívek, itiner(ek), rajzszeg (csak kéregbe! :) ), madzag és a kitűző(k).

  • Ikszelőlap nincs.

  • Nem bélyegző az igazolás, hanem matrica. Erre is gondoljatok, mikor az esővédőt kiválasztjátok: ne csak benneteket védjen, hanem a papírt is, mikor ragasztatok. Legjobb persze a sátor vagy ponyva, elsősorban a saját kényelmetek miatt.

  • Egy ember/egy itiner arányra adhatók csak igazolások. Természetesen nagy csapatnál nem várható el, hogy egyenként nyújtsák a papírt, de valamilyen ellenőrzés akkor is jó lenne. Különösen az oda-vissza csúcsoknál (Szigliget, Tóti, Gulács), mert komolyan vesszük az útvonalkövetést.

  • A szabályok között elég szigorúan felhívtuk a figyelmet a szemetelés és a dohányzás tilalmára. Kérlek benneteket, tartassátok be. És ti is tartsátok be! (Úgy általában: olvassátok el a „szabályokat.)

  • A feltételes pontok célja, hogy minél jobban rábírjuk a résztvevőket az útvonal betartására, és nem az, hogy minél kevesebb oklevél fogyjon. Ha tehát észreveszitek, hogy valakinek hiányzik olyan feltételes pontról igazolása, amely a pontotok előtt volt, figyelmeztessétek, hogy legyen esélye visszamenni, pótolni! A 10-es és 15-ös távon minden feltételes pont működik, a 20-40-en pedig a mellékelt itinerekben jelöltem, melyek. Értelemszerűen: ezek a jelölések nektek szólnak, nem a túrázóknak, számukra az még legyen meglepetés, a pontotok után melyik FP működik. :)

  • A teljesítés feltételeit komolyan vesszük - útvonalkövetés, szintidő. Majd próbálunk kedvesen határozottak lenni. :) Viszont ti is ezt közvetítsétek a résztvevők felé.

  • Itt a pontok teljes nyitva tartását adom meg, nem bontottam szét résztávokra. De az itinerben megvannak az adatok, kérlek, figyelmeztessétek a résztvevőket, ha kicsúsztak a rész-szintidőből, hogy húzzanak bele, mert veszélyben a teljesítés!

  • Bármi van a ponton: kérdés, probléma, hívjatok nyugodtan. És amennyire lehet, legyetek elérhetőek!

  • Ha leváltást kértek, akkor a Szent György-hegyiek Takács Gábort hívják, mindenki más engem. Ne hagyjátok őr nélkül a pontot – nyilván van olyan eset, hogy muszáj.

    • A pontokat a seprű zárja. Tehát várjátok meg, vagy ha nagyon késnek, hívjátok, mielőtt lebontjátok a pontot.A seprű, ha nagy késésben van, szintén hívja a pontot, és beszéljék meg a teendőket!

  • Az erdészet felhívta a figyelmünket a tűzvédelmi szabályokra, a zöldhatóság pedig a szigorúan védett területekre. Tehát tüzet csak a kijelölt helyen lehet rakni.

  • Ha bárki firtatja az engedélyeket: a három rajtban megtekinthetőek, mind az erdészettől, mind a zöldhatóságtól kapott a túra engedélyt, a szalagok leszedésének határidejeként pedig a vasárnapot jelölték meg, ezt a seprű teljesíti is.

    • A vadásztársasággal is egyeztettünk, ők arra kértek minket, hogy sötétedés után csak lámpával közlekedjen mindenki, a biztonság kedvéért. Erre hívjátok fel a túrázók figyelmét!

  • A pontőrzés után természetesen ránk is vonatkozik a pizzéria kedvezménye.

Az egyes ellenőrzőpontok:

Badacsony

7:20–11:20

A rajtból gyalog megközelíthető pont, 2,7 km.

A pontnyitás előtt még ki kell rakni a mellékelt feltételes pontokat is. (Két nem működő, egy működő.)

A Hertelendyt és Ranoldert a seprű szedi be, de a pápát te! :)

Szigliget

8:30–13:50

Autóval jól megközelíthető. A várat megbeszélés alapján 8-kor nyitják. (Ha mégsem, mert elfelejtik, akkor fel kell hívni a polgármestert: Balassa Balázs, +36-30-560 2526.)

A pontnyitás előtt ki kell rakni az Avasi rom feltételes pont felé mutató táblát és a vár aljában lévő útbaigazító táblákat.

Szolgáltatás: nápolyi.

A cipekedésben segítők: Bagira és Molnár Zsolti.

Szent Gyögy-hegy

9:40–16:20

A kulcsosházig kisbusszal, onnan séta.

Kérlek, előtte segítsetek a frissítőpont berendezésében - amíg nem kell indulnotok!

Valamint zárás és a megérdemelt forró tea után a pakolásban is vegyetek részt!

Kilátó a Bazaltorgonák felett

9:10–16:20

A kulcsosházig kisbusszal, onnan séta.

Előtte ki kell szalagozni a 20B odáig tartó szakaszát, valamint kirakni az útjelző táblákat.

Máté, rátok bízom, megosztjátok-e a pontot András bácsival.

Valamint előtte, kérlek, segíts a hegyteteji pontőrnek, hogy merre kell indulniuk, hol a pontjuk!

Csobánc

9:50–16:10

Ameddig lehet, autóval fel a hegyre, aztán séta.

Szolgáltatás: 10–12 kg aszalt gyümölcs.

Pontzárás után ugyanazon az úton vissza, és autó.

A gyümölcs felcipeléséhez hozz, kérlek, hátizsákot!

Remények szerint jól ki lesz szalagozva a tovább vezető út. Mindenképp arra küldjed tovább a kérdezősködő túrázókat!

A szalagokat a hegyen is a seprű szedi. Záráskor segíthetsz nekik, de csak sorrendben szedve, és nem kidobva! (Volt ilyen eset, most ne!)

Tóti-hegy

11:10–18:10

Autóval fel lehet menni az Istvándy pincéig vagy a nyeregig - én onnan séta.

Még a felséta előtt ki kell rakni a 15-ös táv önkiszolgáló gyümölcspontját. És ezt a végén be is kell hozni, a seprű becipeli a nyeregig.

Ki kell rakni az oda-vissza kaptató (Z hrsz.) indulásánál az útba igazító táblát.

A hegy tetején, az első tisztás után ki kell rakni pár szalagot a valódi hegytető felé. Ezeket megtaláljátok a csomagban. Ezeket nem a seprű szedi le, hanem te, el ne feledd!

Gulács

11:40–19:10

Vagy a tótisokkal tudsz kimenni az Istvándy pincéig, vagy kiviszlek valameddig, vagy bejárhatod a 15-ös távot addig.

Az oda-vissza szakasz indulásánál (K hrsz.) ki kell rakni az útba igazító táblát.

A végén megyek érted, vagy befejezed a bejárást.

Csak kérlek, szólj, hogy melyik verziót választod!