ГРАФІК РОБОТИ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

Графік роботи психолога.doc

З 27 ВЕРЕСНЯ ПО 07 ЖОВТНЯ В КЗ «МАРІУПОЛЬСЬКІЙ ШКОЛІ-ЯСЛА-САДОК №39»

Основна мета заходів - формування серед учасників освітнього процесу культури миру, терпимості, розуміння і ненасильства, уміння вирішувати суперечки та проблеми мирним шляхом.

        • На сайті була розміщена просвітницька інформація щодо профілактики булінгу та домашнього насильства: «Булінг», «Маркери булінгу», «Домашнє насильство – це злочин».

        • Класними керівниками з учнями проведені виховні години «Протидія булінгу в учнівському середовищі».

        • Також пройшов конкурс малюнків «Руки повинні оберігати».

        • Підсумки були підведені у вигляді акції «Наші пальчики проти насильства», де задіяні були всі учасники навчального процесу (1-9 класи, вчителі). Акція пройшла на одному диханні. Ведучі Тимофій, Олександр та Каріни (9 кл.) перейнялися темою акції і змогли зацікавити здобувачів освіти, тому всі включилися в процес і діти і вчителі. А надійні помічники В'ячеслав (6 кл.), Олександр, Данило (7 кл.), відповідально допомагали дітям впоратися із завданням (залишити свої відбитки пальців на промінці сонця). Особливо мило було спостерігати як вони допомагали витирати пальчики від фарби молодшим школярам.

ПРОТИДІЯ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

ОБЕРИ ПРОФЕСІЮ СВОЄЇ МРІЇ

ПРОЙТИ ТЕСТУВАННЯ

Пройти профорієнтаційне тестування та визнач свою схильність до різних сфер професійної діяльності. Безкоштовно!


ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ КАР’ЄРНОГО РАДНИКА

Завдяки інноваційній технології перегорнутого call-центру отримай індивідуальну консультацію професійного кар’єрного радника, який допоможе тобі обрати найкращу професію. Безкоштовно!

ПРОЙТИ НАВЧАННЯ

Дивись відеолекції та проходь мультимедійні курси у форматі SCORM про тренди ринку праці в Україні та світі, твій тип особистості та багато іншого. Ми зібрали найкориснішу інформацію як для учнів, так і для їх батьків в одному місці. Безкоштовно!

ВІДВІДАТИ УСПІШНІ КОМПАНІЇ

Скористуйся можливістю дізнатись більше про найпотужніші українські компанії та про різні професії від найкращих фахівців, «відвідавши» онлайн-екскурсії. Безкоштовно!

ПРОЙТИ ШКОЛУ КАР’ЄРНОГО КОНСУЛЬТАНТА

Навчання для вчителів, викладачів, шкільних психологів та тих, хто бажає опанувати професію кар’єрного консультанта. Партнер Школи Кар’єрного Консультанта - компанія «Астарта». Безкоштовно!

ПОСИЛАННЯ НА САЙТ

ОЗНАКИ БУЛІНГУ

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини. Тому це одна з найбільш актуальних проблем сучасності. Жертвами сучасних форм рабства в усьому світі щорічно стають мільйони людей. Окрім економічних причин, які змушують шукати роботу за кордоном або в різних регіонах своєї країни, важливими факторами, що сприяють торгівлі людьми, є відсутність достовірної інформації про можливості працевлаштування, незнання своїх прав. Таким чином, великого значення набуває повне й відповідальне інформування усіх учасників освітнього процесу про цю серйозну проблему як один із найнебезпечніших злочинів проти особистості. Сьогодні об’єктом торгівлі людьми часто є молоді люди, котрі не мають достатнього досвіду і не обізнані із наслідками протиправної діяльності. У великих містах сьогодні спостерігається деяке підвищення поінформованості про явище торгівлі людьми, тому торгівці активно переміщаються до маленьких містечок та сіл, де інформації з даної проблеми ще недостатньо. Іноді самі постраждалі не ідентифікують себе як жертв торгівлі і не можуть ані звернутися за допомогою, ані застерегти від подібного лиха інших.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про протидію торгівлі людьми» торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Види злочинної діяльності у сфері торгівлі людьми

Розглядаючи механізм здійснення торгівлі людьми, необхідно виділити види злочинної діяльності у даній сфері:

  • продаж – це договір (угода), відповідно до якої одна особа (продавець) передає обумовлену річ (в даному випадку – людину) у фактичну незаконну власність іншої особи (покупця), а остання зобов’язується сплатити за неї певну грошову суму, передбачену угодою сторін;

  • втягнення у злочинну діяльність – це дії, пов’язані з безпосереднім психічним чи фізичним впливом на особу та вчиненні з метою викликати у неї прагнення взяти участь в одному з кількох злочинах;

  • залучення в боргову кабалу – фактичне поставлення особи в стан повної рабської залежності іншої особи. Експлуатація такої особи триває до тих пір, поки вона не відпрацює свій «борг»;

  • усиновлення чи удочеріння в комерційних цілях – це оформлення спеціальним юридичним документом встановлення батьківської опіки над дітьми позбавленими батьківського піклування, з метою подальшого їх використання для отримання доходів (у жебракуванні, занятті азартними іграми чи для подальшого укладення щодо них угод пов’язаних з фактичною передачею права власності);

  • сексуальна експлуатація – це ще один з видів експлуатації праці людини, зокрема в галузі проституції чи в суміжних з нею сферах.

Вразлива категорія підлітків і учнівської молоді та індикатори потрапляння до ситуації торгівлі людьми

Для працівників психологічної служби, батьків, педагогічних працівників важливо знати про вразливу категорію підлітків та учнівської молоді які можуть стати об’єктом торгівлі людьми, а саме:

  • діти – сироти;

  • вихованці прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу;

  • діти з інвалідністю;

  • діти, які опинилися у складних життєвих обставинах;

  • безпритульні діти;

  • діти, які стоять на обліку в центрах ювенальної превенції;

  • студенти професійних (професійно-технічних) закладів освіти;

  • діти переміщені із зони військового конфлікту (ВПО);

  • діти трудових мігрантів.

Торгівля дітьми як наслідок жорстокого поводження проявляється в ситуаціях, коли насильство та жорстоке поводження щодо дитини спонукають її йти з дому, прогулювати заняття в школі, шукати засобів для прожиття.

Домашнє насильство змушує дитину шукати того, чого їй не вистачає у сім’ї: уваги, любові, тепла, догляду, доброти, поваги, емоційної підтримки.

Пошуки шляхів задоволення своїх базових потреб та компенсації їх нестачі наражають дитину на небезпеку потрапити у складні життєві обставини, у тому числі торгівлю дітьми.

Таким чином, можемо говорити про тісний зв’язок між явищами торгівлі дітьми, жорстокого поводження і домашнього насильства, сексуальної експлуатації та експлуатації дитячої праці. Це є важливим для планування профілактики усіх цих соціальних проблем. Адже профілактика одного негативного явища впливає на профілактику іншого негативного явища.

Тому профілактика домашнього насильства, сексуальної експлуатації, експлуатації дитячої праці є важливою роботою в контексті профілактики торгівлі дітьми.


ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ПСИХОЛОГА (ПОСИЛАННЯ)


Як не розлучитись після карантину

Карантин в Україні: ідеї, як весело провести час з дітьми вдома

Карантин. Як зробити своє дозвілля цікавим та різноманітним

Чим зайнятися вдома на карантині: поради від Vежі

Чим зайнятися вдома під час карантину: ТОП-6 безкоштовних ресурсів

Солодкі 16: добірка фільмів про дітей та підлітків (подивіться разом і обговоріть)

11 полезных книг для родителей, которые вы прочитаете за час (или меньше)

Конспекты книг Гиппенрейтер, Готтмана, Петрановской, Ньюфелда и других

6 корисних книг про виховання підлітків для батьків

7 кращих книг про підлітків

Кращі книги для молоді: що дати почитати підлітку?

10 книг, які підлітки хочуть бачити у шкільній програмі з літератури

9 книг для подростков на украинском языке

Відео «На мості». Про сенс життя (Світлана Копилова)