Вас вітає

Маріупольська школа-ясла-садок № 39)

Увага! Школа працює у режимі дистанційного навчання з 31.01.2022 року

Всеукраїнська школа онлайн

Запрошуємо до платформи дистанційного навчання, Google Класс

Дія. Цифрова освіта

Система "Єдина школа" для закладів освіти

АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

Моніторинг якості освітнього середовища у закладі

Моніторинг_Оцінка якості освіти.docx

>>> Звітування директора

2021.pptx

Коронавірус


Міський проект "СОРТУЙ ДОБРО" (почесне 1 місце)

Належне поводження з твердими побутовими відходами

Питання поводження з побутовими відходами у сучасному світі завжди було великою проблемою. Сьогодні ситуація особливо загострилася. Не радують око звалища відходів біля наших будинків, на узбіччі доріг. За статистикою щорічно кожний мешканець великого міста у своєму домашньому господарстві викидає близько 300 кг або, інакше кажучи, один контейнер твердих побутових відходів. І це, не враховуючи тверді побутові відходи, що утворюються у торгівлі, на підприємствах тощо.

У зв’язку з тим, що впровадження роздільного збирання ТПВ – процедура довготривала та потребує значних капіталовкладень, на даний час вже розпочата реалізація її перших етапів, а саме: проведення експериментів з роздільного збирання ТПВ в районах Хмельниччини, зокремі і у нас, з використанням різних технологічних схем. Вказані заходи супроводжуються проведенням постійної агітаційної роботи щодо безпечного в санітарно-епідемічному та екологічному відношеннях поводження з ТПВ та необхідності свідомої активної участі всіх верств населення у впровадженні роздільного збирання компонентів ТПВ.

Побутові відходи

В Україні функціонує 460 міст, близько 500 районів, 885 селищ міського типу і 28388 сіл, органи місцевого самоврядування яких повністю відповідають за організацію надання послуг з поводження із твердими побутовими відходами.

Обсяги утворення твердих побутових відходів в Україні у 2016 році становили 49 млн. куб. метрів, або близько 11 млн. тонн (без урахування тимчасово окупованих територій, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя). Незважаючи на те, що протягом останніх 20 років чисельність населення України постійно скорочується, обсяги утворення побутових відходів збільшуються.

Показник утворення відходів в Україні в середньому становить 250-300 кілограмів на рік на людину і має тенденцію до зростання.

Домінуючим способом поводження з побутовими відходами залишається їх вивезення та захоронення на полігонах та сміттєзвалищах. У 2016 році лише 5,8 відсотка утворених побутових відходів перероблено, в тому числі 2,71 відсотка (1,3 млн. куб. метрів) — утилізовано (спалено), 3,09 відсотка (1,53 млн. куб. метрів) — спрямовано на інші сміттєпереробні комплекси та близько 0,003 відсотка (2000 куб. метрів — компостовано. Решту (близько 94 відсотків) розміщено на полігонах та сміттєзвалищах, яких станом на 2016 рік в Україні налічувалося 5470 одиниць, з них 305 (5,6 відсотка) перевантажені, а 1646 одиниць (30 відсотків) не відповідають нормам екологічної безпеки. За експертними оцінками більше 99 відсотків функціонуючих полігонів не відповідають європейським вимогам (Директиві Ради № 1999/31/ЄС від 26 квітня 1999 р. “Про захоронення відходів”). Як правило, внаслідок недостатнього рівня контролю або відсутності належної системи поводження з побутовими відходами, за офіційними даними, щороку утворюється понад 27 тис. несанкціонованих сміттєзвалищ.

Надмірна залежність від захоронення побутових відходів не може далі бути основою поводження з побутовими відходами в Україні. Крім того, підписана у 2014 році Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони вимагає від України негайних і рішучих кроків для впровадження європейських стандартів у відповідній сфері.

З метою створення умов для підвищення стандартів життя населення шляхом впровадження системного підходу до поводження з відходами на державному та регіональному рівні, зменшення обсягів утворення відходів та збільшення обсягу їх переробки та повторного використання була прийнята Національна стратегія управління відходами в Україні до 2030 року.

Дистанційне навчання!

Шановні батьки та діти. В подальшому дистанційне навчання буде здійснюватися на платформі google classroom. Просимо вас ознайомитись з інструкцією, як приєднатися до курсу! Коди до курсів ви отримаєте у своїх класних керівників) Приєднатись також можна за допомогою телефону у додатку google classroom. Дякуємо!

Інструкція "Як приєднатися до курсу"

Знавці правил дорожнього руху.

В нашому закладі пройшов відкритий захід, спортивна розвага "Знавці правил дорожнього руху" в рамках міського огляду-конкурсу з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму "Країна дорожніх знаків". Юні знавці правил дорожнього руху разом з помічницею Бджілкою навчили легковажного Кльопу, як поводитись на дорозі, щоб уникнути біди та закріпили знання абетки дорожньої безпеки, отримані у садочку і вдома. Малеча здивувала навіть інспектора патрульної служби, що була гостем на святі . Учні шкільного підрозділу подарували присутнім яскравий тематичний танець. Всі учасники свята отримали заряд позитивних емоцій, а діти ще й солодкі та вітамінні призи.

Всі фото у нашій групі на ФБ: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.2199445793658694&type=3

Маленьке відео, що познайомить Вас з нашим закладом