Гєньгі

27 квітня 2012

Ця сторінка присвячена виникненню "Гєнєгь".

У науковому Світі існує безліч Теорій та Гіпотез стосовно виникнкенню такого феномену як Грошовий обіг у Суспільстві. З деякими я ознайомився, мабудь з мізерною часткою від існуючих положеннь, з іншими познайомлюсь, можливо, трохи згодом. Як правило (так пишуть в Розумних книжках), спочатку був обмін товаром, а потім стали міняти спецоброблені Метали на такий самий товар. Метал і менше місця займає і спецобробку щоб зробити - знання треба мати, не кожному під силу Потім, коли вже всі призвичаїлись до такого Бартеру, потихеньку, у зв'язку зі збільшенням щільності населення, і відповідно, зменшенню кількості металу, почав вводитись в обіг - Папір. Коли щільність населення ще більш зросла і, як наслідок, з'явились цифрові технології (не плутати з цифровим Телебаченням, яке зараз рекламують в Україні по телеку [мовляв - всі, хором, переходим на цифрову трансЛяцію] - не можу зрозуміти, як на Аналоговий ТелеВізор можна встановити приставку, і він почне сигнал у Цифрі показувати) увійшли в Життя і Цифрові Гроші. При бажанні їх можна візуалізувати з Символів на Екрані монітору (до речі в мене навіть монітор не має цифрового роз'єму - SyncMaster 2043nw, а тут ...) в Папір на руках біля Банкомату.

Але, як я зазначив у заголовку, тут мова піде про виникнення самої суті поняття. Вперше я побачив монети і папері ще в дитячому віці. Але, вони мене особливо не цікавили, більш до подоби мені були різного роду Іграшки - пістолетики, машинки, Юли (коли одна - то юла), конструктори, кубики та ін. Звичайно, я іноді тримав у руках і Грші: приїду з батьками до Діда з Бабою, по материнській лінії, і Дідусь завше мені Рубля дарував, паперового або металевого, але я не знав що з тим робити і віддавав Батькам, розуміючи, що то щось Важливе. У Дідуся з Бабусею по татовій лінії, гроші ніколи мені не дарували, зате там я ходив на Різдвяні свята (якщо траплялось їх там відмічати) з ровесниками Колядувати по хатам сусідів. Раз наколядував (запам'яталось) біля 20 (дев'ятнадцять чи вісімнадцять) рублів копійками. Сусідські діти навчили ще мене гарній пісні: Та-то ма-є гроші, а ма-ма даляри, тато ку-пе мамі, тато ку-пе мамі - чо-рні о-ку-ляри. Приїхавши додому дуже хтів собі фотоапарат купити, але грошей не вистачало - самі дешеві "Смена" і "Vilia" коштували відповідно 23 і 24,5, а коли я дізнався, що для того щоб зробити фото потрібен ще й апарат спеціальний (щось середнє між мікроСкопом і Телескопом), кімната з Інфрачерфоним світлом, реАктиви спіцальні - то така інфа надовго відбила в мені тягу до фотоГрафування. Купив, за допомогою батька (тоді в магазинах дорогі речі дітям без Батьків не відпускали) "кобуру" на ремень зі спецприбамбасами для рибоЛовлі - поплавки, гачки грузильця, жилки - і все різних номерів.

Спочатку в Школу давали і мені Копійки (це ті самі металеві монети, з яких почався обіг Грошей), там у буфеті можна було купити щось поїсти, або в Кіно після уроків сходити. Але це мені швидко надоїло - банально, з однієї ситеми взяв і другій віддав. А що як з однокласниками обмін копійок на різні шкільні приладдя провести, не для того щоб якийсь зиск мати, а так задля експерименту, цікаво все-ж... Не памятаю точно, що за скільки і з Ким мінялось, але через деякий час копійки мені вдома перестали видавати (можливо якась інформація про таку діяльність просочилась і до Батьків) зате почали готувати МаслоХліб з ковбасою, або без оної, щоб на перерві було що перекусити, і дотягнути до Обіду. Мова йде про період, до 12 років, - це Монетний - мідно-залізно-нікелево-цинковий Вік у розвитку грошообігу в моєму житті.

На фото нижче добре видно представників Мідного та Залізного віків. Якщо проСумувати всі номінали тогочасних копійок (з тих що закарбовані для Нащадків у Цифрі і видно на екрані монітору), то щоб вийшло Два російські Руллі, які видно у верхній частині фото, потрібно оцінити Жетони Київ і Той що під ним у З8 копійок. Ці три металеві П'ятаки, зроблені уже у Дерев'янному та Цифровому Віці

Радянські П'ятаки, на яких була зображена цифра 5, застосовувались замість жетонів у всіх Метрополітенах Союзу. Взагалі, всі Представники Віку міді мали таку вагу (по стандарту Сі) , яка відповідала їх номіналу. Це можна сказати був свого роду Еталон Маси ваги. От я і думаю, навіщо Німці (маю на увазі Челноків з країн СНГ, які їздили в Германію), на початку 90-х, активно скуповували п'ятикопійочні монети. З цього приводу в мене виникла одна Гіпотеза. Можливо Вони хотіли зробити Еталон Тони (по суті їх, як мені розповідали купували бо вони за масою і формою були схожі на якусь з німецьких монет, які в свою чергу служили Жетонами для деяких автоматів, але, метал мідь, мені здається, дорожче ціниться ніж нейзільбер, і от сиди тай думай - хто кого ...). Адже якщо взяти двісті тисяч штук монет - повинно вийти рівно 1-а Тона. Але тоді може виникнути невелика похибка, монети еталонними були одразу після Чеканки, але як тільки вони пішли у обіг, починався процес окислення міді, що, в свою чергу, сприяло зміні Ваги. Відповідно, якщо важити старі монети - вони будуть тяжчі Еталону, за рахунок атомів Кисню які насіли на них у процесі експлуатації або просто зберігання у киснедоступних місцях. А якщо їх обробити реактивом, щоб зняти оксид , то разом з останнім втратиться і частина Міді, яка була з ним у зв'язку, і тоді, відповідно, монета стане легшою від Еталона. Постає питання - як зробити еталон Тони? Відповідь дуже проста, взяти рецепти виготовлення монети тих часів, і по них зробити такі самі зараз, - ось і Все, з нинішнім розвитком Технології, мені здається, зробити це не складно.