ЗНО

2022-2023

ДПА скасовано, а вступна кампанія відбуватиметься за особливою процедурою

23 лютого 2023 року відбулося засідання Верховної Ради України, де було підтримано законопроєкт №8228-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року». 

Цим документом передбачено внесення змін до законів України «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту» та «Про повну загальну середню освіту», що врегульовують питання завершення навчального року в системі загальної середньої освіти та проведення вступної кампанії до закладів вищої і фахової передвищої освіти. 

Ухвалення цього законопроєкту є важливим з огляду на складну безпекову ситуацію в країні, через яку виникає гостра необхідність у скасуванні державної підсумкової атестації здобувачів повної загальної середньої освіти освіти, а також у модифікації традиційних вступних випробувань – зовнішнього незалежного оцінювання, вступних іспитів до магістратури –  і проведенні їх у комп’ютерному форматі. 

Модель вступної кампанії у 2023 році є спільним напрацюванням Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України, Міністерства освіти і науки України, Українського центру оцінювання якості освіти, а також активних представників батьківської й освітянської спільнот.    

Наразі Міністерство освіти і науки України розробляє  Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2023 році, тобто документ, який деталізує модель вступної кампанії 2023 року.

За матеріалами https://testportal.gov.ua


Вступ-2023: замість ЗНО буде мультитест

У 2023 році учні 11-х класів звільняються від складання ДПА, вступники складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), що заміняє ЗНО, відповідне рішення ухвалила Верховна Рада, повідомив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет у Telegram, пише УНН.

Цитата

"Народні депутати підтримали урядовий проєкт Закону України, який визначає формат вступу у 2023 році. «За» проголосували 285 депутатів. Отже, учні 11-х класів звільняються від складання ДПА. Вступне випробування для здобуття вищої освіти проводитиметься у форматі НМТ", - повідомив міністр.

Деталі

Як повідомив Шкарлет, НМТ міститиме завдання з трьох предметів. Два обов’язкові предмети: українська мова і математика. На вибір вступника один предмет: історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія.

"Надважливо, що тестування відбуватиметься протягом одного дня. Безпека була, є і буде на першому місці", - наголосив він.

Доповнення

Цього року вступники зможуть подати до 20 заяв, але не більше ніж 5 заяв на місця держзамовлення. Окрім того, конкурсний бал повинен становити щонайменше 130. Проте, ці вимоги не застосовуватимуться до дітей загиблих захисників і захисниць України.

Узято з сайту:  УНН

Форму проведення НМТ визначать у березні, – депутат

Зовнішнє незалежне оцінювання буде проведено у формі національного мультитесту, але остаточна форма його проведення буде визначена у березні.

Про це у авторській програмі Подкаст Комітет освіти сказав народний депутат, член Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук.

За його словами, формат проведення НМТ стане відомий після ухвалення парламентом одного із зареєстрованих у ВР законопроектів.

«ЗНО і НМТ ми не протиставляємо одне одному. ЗНО залишається, але буде проведено у формі МНТ. Десь у березні чітко буде зрозуміло, який із законопроєктів буде прийнятий і в якому це форматі буде», – сказав депутат.

Як відомо, наразі у Верховній Раді зареєстровані три законопроєкти, що мають унормувати питання проведення НМТ. Один – урядовий, що містить пропозиції МОН (8228-1) та два депутатських: 8228 і 8228-2.

Автори перших двох пропонують віддати всі рішення щодо проведення НМТ на розсуд Міністерства освіти і науки. Натомість автори останнього (голова комітету Бабак і його колеги) намагаються детально визначити у законі форму проведення НМТ

Матеріал узято з https://osvita.ua/test/88113/