Історія школи

Краєвид місцевості милує око пересічного приїжджого, котрий заїздить на територію Новомиколаївського району по автошляху Запоріжжя-Донецьк зі сторони м. Вільнянськ.

Біля підніжжя мальовничих пагорбів, вздовж річки Солоної, обрамлене блакиттю водного дзеркала ставків, в яких водяться смачні карасі, розляглося, ніби сховалося в оксамиті пишної зелені, село Підгірне. В першу чергу, приваблюють своєю висотою піки тополь, які тягнуться до неба, підкреслюючи собою велич сільського «храму науки» - Підгірненської одинадцятирічки, як говорять люди. Лише зробивши декілька кроків шкільним подвір’ям, відчуваєш, що педагогічний колектив, технічні працівники, вихованці щоденно дбають про свій заклад. Особливо відчутна велич природної краси в травні, коли буяє розмаїття квітів, лунає веселий дитячий сміх, радіючи весні, сонцю, теплу і цій красі. Їхніми дбайливими руками все навколо оброблено, прибрано, заметено, підфарбовано.

Історичний екскурс в стіни школи говорить про те, що народження її відбулося ще в далекому 1924 році. Її історія розпочалася далекою весною 1959 року з будівництва нового приміщення. В грудні 1961 року першокласники Підгірненської семирічної школи увійшли в новенькі класи, а в 1967 році заклад отримав статус восьмирічної.

В 1981 році Підгірненська восьмирічна школа реорганізовується в середню школу, а з 1993 вона набула сьогоднішнього статусу – Підгірненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Зі знищенням базового господарства школи - колгоспу ім. Свердлова, не стало на території Підгірненської сільської ради дитячого садка. На прохання громади в школі у 2008 році було відкрито групу для дошкільнят.

Змінилася школа і зовні, в 1975 році добудовано навчальний корпус, спортивний зал. З початком «Горбачовської перебудови» в 1987 році під керівництвом директора школи Осовської О. О. переобладнано систему водяного опалення, в пристосованому приміщенні побудовано нову котельню.

У 2001 році школа одна з перших в районі отримала комп’ютерний клас за програмою «Комп’ютерний клас кожній школі», а згодом за програмою «Шкільний автобус» - новий автобус для підвозу учнів до школи (навіддаленіше село, в якому проживають учні, знаходиться за 19 км від школи).

У жовтні 2008 року до громади села завітали представники Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», які розповіли про мету, завдання даного проекту. Завдяки участі в Проекті ПРООН/СВА, активності громади та ініціативній позиції ГО “ Відродження ”в школі було проведено роботи по заміні вікон на енергоощадливі. Також завдяки участі в даному проекті школа отримала новий автобус для підвозу дітей. Величезну роботу було проведено в 2008-10 роках директором школи Малим В. О. та вчителем, депутатом районної ради Бейдиком В. В. щодо заміни парового опалення на електричне. Як результат, в 2010 році школа має електричне опалення.

Сьогодні наша школа - це сучасний навчальний заклад, який надає освітні послуги жителям 11 населених пунктів Підгірненської сільської ради. Вчителі щорічно активно приймають участь в районних та обласних етапах професійного конкурсу «Вчитель року» і неодноразово були призерам. Школа відома в районі своїми традиціями: туристичними походами визначними стежинками мальовничої України, походами вихідного дня, новорічними КВК, роботою ЮІР та ін. Школярі вивчають і продовжують традиції українського народу, своїх рідних сіл. Учні є активними учасниками районних, обласних олімпіад та спортивних змагань. Випускники школи здобувають свої знання у вищих навчальних закладах України.

Школо моя, радість моя, н...анною зробили тебе роки….