11 клас

День пям’яті та примирення!

День перемоги !

8 травня в Україні, так само як у світі, відзначається День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни.

Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старим – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни.

Щорічно 12 квітня відзначається Міжнародний день авіації та космонавтики.

Саме цього дня 1961 року радянський космонавт Юрій Гагарін вперше в світі здійснив орбітальний обліт планети Земля. На цьому освоєння космосу не зупинилося: були виходи у відкритий космічний простір і політ на Місяць, а зараз ведеться активне дослідження Марса.

Торгівля людьми - сучасний прояв рабства!

Проблема торгівлі людьми – одного з найнегативніших явищ сучасного суспільства – уперше була піднята правозахисниками на початку ХХ століття. У той час особлива увага приділялася жінкам з Великобританії, яких змушували до проституції в країнах континентальної Європи. Так з'явився термін ”біле рабство”, який пізніше поширився на загальне поняття торгівлі людьми.

З тих пір феномен торгівлі людьми піддається постійному аналізу і є предметом багатьох суперечок і дискусій.

Торгівля людьми в Україні. Статистичні дані на 2018 рік

Кількість осіб, яким встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми становить 141 особа (станом на 12/08/2018 згідно статистики Міністерства соціальної політики України).

Кількість осіб, які потерпіли від злочинів, передбачених ст. 149 КК України становить 179 осіб (станом на 31/08/2018 згідно статистики Генеральної прокуратури України).

Попри статистику оцінити реальні масштаби торгівлі людьми в Україні важко, ураховуючи доволі високий рівень латентності цих злочинів.

Слід зазначити, що Україна докладає багато зусиль у сфері протидії торгівлі людьми, особливо в частині поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

Таким чином, виявлення і розслідування злочинів про торгівлю людьми та ідентифікація ймовірно постраждалих від торгівлі людьми вимагає глибоких знань та свідомого ставлення кожного громадянина України до протидії торгівлі людьми.

Трудовой десант 2019!

Формування у школярів ціннісного ставлення особистості до праці зумовлює виховання у них працелюбності, поваги до своєї та чужої праці, створення бажання творити добро. Саме з цією метою 03 квітня 2019 року у Підгірненській ЗОШ пройшов трудовий десант серед учнів 5 -11 класів.

Одним з головних напрямків нашого суботника було прибирання пришкільних ділянок. Озброївшись граблями, всі дружно, з неабияким ентузіазмом , взялись за роботу.

Всі працювали активно і жваво, за декілька годин навели чистоту і порядок на території школи. Учні 11 класу були одні з найкращих, хто виконав свою роботу досконало.

Подібні заходи дозволяють не тільки навести порядок на території школи, а й згуртувати та зміцнити нашу шкільну сім’ю.

Всі учасники заходу отримали приємне відчуття задоволення від здійснення доброї справи. Цей “трудовий десант” ще більше згуртував всіх і вкотре переконав, що разом ми – сила, яка може все!

Профорієнтаційна робота з учнями 11 класу

Непомітно летять чудові шкільні роки. І сьогодні перед учнями 11 класу стоїть непросте питання: «Ким бути?».

Щоб краще пізнати світ професій, учнями 11 класу було проведено інтерв`ю в межах Підгірненської ЗОШ І-ІІІ ст..

Інтерв’ю «Професії людей, які нас оточують»

Бібліотекар школи Опанасенко Т.Ж.: «Якщо Ви полюбляєте читати книги, прагнете бути обізнаними з новими виданнями, то пропоную обрати професію бібліотекаря, тим паче, що нині великий вибір електронних книг і будь – яка новинка для вас є доступною. Храм книги відкриє для вас двері, тільки зазирніть.»

Учитель української мови та літератури Денисенко М.С.: «Безумовно, у вік комп’ютерних технологій ніхто не може відмовлятися від знання мови та літератури. Уявімо, що якщо зникне Інтернет, то грамотно оформити будь – який документ зможе лише освічена людина, яка знає мову, вміє правильно писати, володіє основами ділового мовлення. Культура людини – це її рівень грамотності, обізнаності, уміння виділяти основне, аналізувати, співставляти, робити висновки. Отже, хто прагне бути освіченою, комунікабельною людиною, яка володіє азами ораторського мистецтва, то слід обирати професію філологічно – гуманітарного профілю: учителя, журналіста, екскурсовода, коректора, редактора і т.п.»

Учитель біології Миланко В.М. : «Людина і природа – поняття нероздільні. Любов до братів наших менших, до всього живого, що нас оточує, може бути дороговказом до обрання професії біолога, еколога, ветеринара, лісника, озеленювача, працівника зоопарку і т.п.»

Учитель інформатики Коваль В.В. : «Інформаційні технології – це наше сьогодення. Сьогоднішнє життя неможливо уявити без комп’ютера. Потяг до вивчення інформатики може дати поштовх до обрання професій пов’язаних з комп’ютерними технологіями. Ці професії є актуальними на сьогодні і працевлаштування не стане для Вас проблемою.»

Кухар Коваленко О.О. : «Якщо Ви полюбляєте дивувати своїх рідних та близьких різноманітністю страв, вигадуєте власні салати, випічку, то перед вами дорога до кулінарних закладів. Ваша професія не тільки принесе вам задоволення, а й зробить кожен ваш день святом.»

Медсестра Салівон Г.П. : «Життя людини – найбільша цінність, тому охорона здоров’я - це одна із сфер, без якої людське життя уявити неможливо. Тому, хто має добре серце, уміє співчувати, здатний прийти на допомогу в критичний момент, а ще полюбляє і знає біологію, той може ступати в медичні заклади і обрати фах за покликанням.»

9 березня - День народження знаменитого класика української поезії – уродженця Черкащини Тараса Григоровича Шевченка.

Шевченко став в народній свідомості символом українського національного духу.

Його творчість та образ протягом десятиліть надихала українських патріотів на боротьбу за майбутнє країни.

День народження Шевченка урочисто відзначається по всій Україні. В цьому році святкується 205 річниця його народження.

“Йдучи за Лесею Українкою, можна пройти по забутих колах української історичної пам’яті”

Сьогодні виповнюється 148 років від дня народження Лесі Українки (Лариса Петрівна Косач-Квітка; 1871–1913) - української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури. Вона писала в найрізноманітніших жанрах: поезії, ліриці, епосі, драмі, прозі, публіцистиці, працювала в області фольклористики (220 народних мелодій записано з її голосу). Також Леся Українка брала активну участь в українському національному русі.

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначали Міжнародний день рідної мови. Урочисте святкування цієї визначної дати відбулося і у Підгірненській ЗОШ I -III ступенів.

Протягом тижня проводилися тематичні уроки, виховні години, на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, а також знайомилися з шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян, з державними документами, що стосуються української мови.

Завершальним етапом у відзначенні Міжнародного дня рідної мови було проведення урочистої лінійки, яку підготувала вчитель української мови та літератури Кривенко Любов Петрівна .

Герої не вмирають

Із покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 роках на Майдані. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі. 20 лютого учні та вчителі ПідгірненськоЇ ЗОШ І-ІІІ ст. вшанували героїв Небесної Сотні, у жалобі схилили голови перед пам’яттю невинно убитих, закликали людей берегти серця свої, щоб не стали каменем. Хай пам’ять про невинно убитих згуртує нас живих, дасть нам силу та волю, щедрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

15 лютого – 30-та річниця виведення військ з Афганістану

Тридцять років тому, 15 лютого 1989 року, закінчилася одна із трагічних сторінок історії другої половини ХХ століття – війна в Афганістані.

Рішення ввести радянські війська до Афганістану було ухвалено радянським керівництвом 12 грудня 1979 року. Офіційна мета введення була – запобігти загрозі іноземного військового втручання.

Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року – 3340 днів (дев’ять років, один місяць, дев’ятнадцять днів).

Кожен четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, – наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся звідти – українець.

Ця війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Незважаючи ні на що, вони чесно виконували свій військовий обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця.

Зараз в Україні проживають понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, близько 8-ми тисяч з них мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами.

15 лютого учні Підгірненської ЗОШ схилили голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах.

Яскраві барви Дня святого Валентина

14 лютого закохані у всьому світі відзначили День святого Валентина.

День закоханих – свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Недарма його відзначають напередодні весни – пори року, коли почуття, прокидаючись разом із природою, стають ще сильнішими.

Для кожної людини цей день – особливой. Головне, щоб він був пронизаний щирістю почуттів і теплом люблячого серця

День Соборності

Українська мрія - єдність, свобода і незалежність.

22 січня 1919 року увійшло до національного календаря, як велике державне свято - День Соборності України.

З нагоди цього свята в школі проведено урочисту лінійку «День Соборності України», яку підготували учні 5-11 класів.

Проведений захід сприяв вихованню в учнів національної свідомості , глибокої поваги та любові до Батьківщини, формуванню рис громадянина Української держави та пробудженню інтересу до поглибленого вивчення історії та культурних надбань українського народу.

Ж

21 січня

Міжнародний день обіймів: історія та традиції веселого свята

З Днем обіймів! З Днем обіймів! Учні 11 класу із неприхованим задоволенням і бурхливою ​​радістю вітають сьогодні, 21 січня , з душевним, милим і веселим святом!

Ось уже понад 30 років весь світ щорічно святкує 21 січня день обіймів. Це незвичайне свято вперше було відзначено у США в 1986 році під назвою Національного дня обіймів, а потім стрімко поширилося в усьому світі.

Віжко сказати, звідки до нас прийшла ця цікава традиція, але існує версія, що ініціаторами свята стали американські студенти - аспіранти й учні факультетів психології та медицини, обіймаючи не тільки друзів, але й зовсім незнайомих людей. Таким чином молоді люди під час дружніх обнімашек обмінювалися душевним теплом. Крім того, день обіймів у свій сценарій включав різні флешмоби, пов'язані з обнімашками.

У чому користь обіймів? Теплі дружні дотики, що не мають інтимної підоснови, зміцнюють імунітет, стимулюють центральну нервову систему, підвищують у людському організмі рівень гемоглобіну, а також окситоцину - гормону, що відповідає за задоволення і доброзичливе ставлення до інших людей. Обійми допомагають кожній людині відчути впевненість у тому, що вона потрібна і кохана, підвищують самооцінку, приносять позитивні емоції, позбавляють внутрішніх страхів, комплексів і депресії.

27 грудня

Новий рік – це одне з найбільш таємничих, урочистих і «родинних» свят, яке обіцяє здійснення мрій кожному, хто вірить у дива. Це одне з найкрасивіших свят на світі, яке відгукується особливими мелодіями в серцях дорослих і дітей, щедро даруючи людям по всій землі радість і добро, сміх та веселощі.

Новорічні ранки у нашій школі традиційно збирають учнів у чарівно прикрашеному актовому залі, біля розкішної ялинки. Цього року у заході брали участь учні початкової, середньої та старшої ланки.

Учні старшої школи порадували гостей свята творчими сюрпризами, новорічними танцями, цікавими сценками.

Веселощі, жарти, танці, співи, хоровод, вітання Діда Мороза, Снігуроньки… Відгомін цього свята зігріватиме серця дітей увесь наступний рік, даруючи їм віру у дива.

Картинки по запросу 19 грудня день святого миколая

Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. Цей святковий зимовий час розпочинається 19 грудня, коли відзначається День Святого Миколая.

Напередодні цього дня діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, а також пишуть листи до Святого Миколая.

Картинки по запросу 6 грудня

Любі хлопці, вас вітаєм,

Звісно, щастя побажаєм,

Ви ж у нас ось такі

Працьовиті та стрункі

Нехай фортуна посміхається,

А незгода не чіпляється,

Залишайтеся такими чемними та молодими,

Гарними, уважними,

Ніжними, кмітливими,

Єдиними та неповторними!

Щороку 6 грудня в Україні відзначають День Збройних Сил України . Саме цього дня в Підгірненській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся захід. Метою заходу було сприяти патріотичному вихованню учнів; пробуджувати національну самосвідомість; виховувати моральні якості, почуття патріотизму; сприяти створенню міцного класного колективу.

5 грудня - Міжнародний день волонтера

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема.Цей день з'явився в календарі трохи більше, ніж чверть століття тому – в 1988 році. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-СНІД.

З учнями 11 класу було проведено бесіду " Обережно! Твоє здоров'я".

День пам’яті жертв голодомору

День па́м'яті жертв голодомо́рів — щорічний національний пам'ятний день в Україні,

В 2018 році День пам’яті жертв голодомору припав на 24 листопада. 23 листопада для учнів 11 класу було проведено годину пам'яті "Жнива скорботи" .

Картинки по запросу день пам'яті жертв голодомору виховна година

День Гідності та Свободи!

21 листопада, в Україні відзначають День Гідності і Свободи. Свято приурочене до річниці двох революцій: Помаранчевої революції 2004 року і Революції Гідності 2013 року.

Свято встановили Указом Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року.

Пам'ятну дату ввели, щоб донести до сучасних і майбутніх поколінь об'єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також для вшанування патріотизму і мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів України та її європейського вибору.

У нашій школі пройшли заходи, щодо відзначення та вшанування подій 2004, 2013-2014 років, що відбулись в Україні.

Всесвітній день доброти 2018: історія свята

Сьогодні, 13 листопада, весь світ відзначає Всесвітній день доброти (World Kindness Day). Не секрет, що в сучасному світі високих технологій, з божевільним ритмом життя, доброти залишається все менше. Тому такий день насамперед потрібен для того, щоб нагадати про мораль і людяність, про чуйність і взаємодопомогу. Робити добро – дуже легко, потрібно лише почати!

Учні 11 класу Підгірненської ЗОШ І-ІІІ ст. беруть участь у конкурсі « Я-журналіст». Діти створили відеоролик на тему « Моя школа- найкраща»

День української писемності та мови

"З РІДНИМ СЛОВОМ МІЦНІЄ ДЕРЖАВА"

День української писемності та мови відзначають 9 листопада вже 21 рік поспіль. За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця.

Свято було засновано президентом України Леонідом Кучмою в листопаді 1997 року. Відповідно до його указу, святкування Дня української писемності та мови щорічно проводиться 9 листопада в день пам'яті українського святого Нестора-Літописця. Він – письменник-агіограф, основоположник давньоруської історіографії, перший історик Київської Русі, мислитель, вчений, чернець Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Його перу належать такі відомі роботи: "Повість временних літ", "Житіє святих князів Бориса і Гліба", "Житіє Феодосія Печерського".

"Веселий ярмарок" у школі

26 жовтня в Підгірненській ЗОШ І-ІІВ ст. відбулося свято «Веселий ярмарок».

На свято завітало багато людей : вчителі, школярі-продавці та школярі-купці, а також просто гості, які зазирнули на смачненьке. Загалом, ярмарок тривав весело, яскраво, неймовірно дружно та надзвичайно смачно.

Кількість та різноманіття смаколиків задовольнили би будь-якого гурмана: торти, пироги, тістечка, печиво, пряники найрізноманітніших видів та форм, рогалики, млинці, вафлі, желе – чого тільки не було!

Домашню випічку охоче розкуповували як маленькі школярики, так і працівники закладу. Діти куштували смачну випічку та із задоволенням розглядали вироби один одного, ділилися враженнями і рецептами, а вчителі втішилися гарним настроєм своїх учнів.

Велика подяка учням 11 класу, які активно долучилися до ярмарку!!!

День захисника України

Споконвіку 14 жовтня люди відзначали християнське і народне свято – Покрова Пресвятої Богородиці.

За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ’я — Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця з’явилася перед людьми та покрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.

З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. Божа Матір Покрова вважалася покровителькою запорозьких козаків. Головним храмом на Січі був Покровський. Козаки, ідучи у похід, брали з собою образок Покрови як священний оберіг.

У 1942 році на свято Покрови було утворено Українську повстанську армію, тому 14 жовтня відзначається як день УПА.

З 2014 року згідно з наказом Президента України Петра Порошенка цей день визнано як День захисника України.

Вшановуючи традиції, 11 жовтня у нашій школі відбулося свято до Дня захисника України. Протягом дня лунали вітання та щирі побажання нашим хлопцям, вчителям та працівникам школи.

Один з найбільш шанованих професійних свят усіх працівників освітньої сфери звичайно ж завжди був і залишається улюблений нами - День учителя. Багато хто називає професію вчителя особливим покликанням і з цим не можна не погодитися.

5 жовтня в нашій школі відбулося традиційне святкування Дня учителя. Свято для вчителів розпочалося у актовій залі, де їх зустрічали ведучі 11 класу!

У перший день жовтня людство відзначило Міжнародний день музики. Це свято було призначене на 1 жовтня рішенням ЮНЕСКО з ініціативи композитора Дмитра Шостаковича. Можливо, дата для святкування була обрана невипадково, оскільки осінь є улюбленою порою року багатьох видатних художників, музикантів та письменників. Осінь — красива і різноманітна, як сама музика

1 жовтня учні 11 класу відзначили Міжнародний день людей похилого віку — свято, яке покликане звернути увагу всього людства на потреби старшого покоління. Повага до старших — одна з головних цінностей людської моралі.

28 вересня - 100 років з дня народження Василя Олександровича Сухомлинського

19 вересня - 95-та річниця заснування та 75-та річниця визволення Новомиколаївського району

21 вересня - Міжнародний день миру

Перший урок – незвичайний, це урок державності, громадянськості, людяності, патріотизму !

Перший дзвінок знову зібрав нас у колі дружної шкільної родини. Святково й урочисто розпочався для учнів 11-го класу новий навчальний рік. Нехай він буде плідним, радісним, цікавим і мирним !

Яскраві та незабутні літні канікули у м. Запоріжжя для учнів 11 класу

Останній дзвоник 2018

Для святкової лінійки учні 10 класу підготували яскраві привітання для випускників та всіх присутніх