Шкільні події

"Джура 2018"

27 квітня 2018 року на базі Новомиколаївської СЗОШ І-ІІІ ступенів проводився районний етап Всеукраїнської дитячо – юнацької військово – спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура»). Команда школи "Берегині" посіли ІІІ місце в конкурсі "Впоряд" та V місце в загальному заліку. Вітаємо учасників команди!!!

з 23 по 27 жовтня в школі проходила виставка поробок з природних матеріалів під гаслом "Ми козацького роду!"

Учні разом з батьками активно приймали участь у заході, демонструючи творчість, майстерність, гумор. Молодці!!!

Кожен клас представив свої роботи

Роботи учнів 3 класу

Роботи учнів 6 класу

Роботи учнів 4 класу

Роботи учнів 2 класу

Роботи учнів 7 класу

Роботи учнів 5 класу

Роботи учнів 1 класу

Роботи учнів 8 класу

"Я обираю здорові звички!"

Під таким гаслом в школі проходили уроки здоров"я. Учні демонстрували свої знання щодо здорового способу життя, здорового харчування. Обговорювали шкідливий вплив тютюну та алкоголю на молодий організм Результатом проведеної роботи стала добірка матеріалів (малюнки, газети, буклети). Учні виготовили інформаційний плакат "Здоров"я - це життя".

Конспекти уроків

74 річниця визволення села Підгірного від фашистських загарбників. Учні на загальношкільній лінійці вшанували хвилиною мовчання загиблих воїнів. Діти відвідали сільський краєзнавчий музей, де змогли переглянути світлини земляків-героїв. Наталія Миколаївна, завідувачка, розповіла дітям цікаві історії з життя односельців.

Конкурсна гра "Чумацьким шляхом"

19 травня в нашій школі проходила конкурсна гра "Чумацьким шляхом", в якій команди продемонстрували свої інтелектуальні здібності, спортивні навички. Змагання розпочалося урочистою лінійкою.

Учні демонстрували свою міткість.

Під час проходження етапу "Павутина" учасники намагалися проповзти непоміченими (не зачепити жодного дзвіночка, які були прив"язані до мотузок)

Під час проходження конкурсу "Лабіринт" учасники продемонстрували свою командну скоординованість.

День вишиванки

Всесвітній день вишива́нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

18 травня учні та вчителі нашої школи також долучилися до цього заходу. Вони пройшлися вулицями рідного села, отримавши схвальні відгуки односельців.

18 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ

Депортовані з Криму жителі сіл Отузи та Шелен, м. Красновишерськ, Молотовська область, 1948 р.

Операція радянських військ з вигнання нацистських окупантів з території Кримського півострова почалася 8 квітня 1944 року і завершилася в ніч на 13 травня. Ще до завершення боїв, 22 квітня в доповідній записці на ім’я Лаврентія Берії кримські татари були звинувачені в масовому дезертирстві з лав Червоної армії. 10 травня Берія в листі Сталіну повторив попередній закид, додавши до нього «зрадницькі дії кримських татар проти радянського народу» та «небажаність подальшого проживання кримських татар на прикордонній околиці Радянського Союзу». Також в листі була сформульована пропозиція виселити все кримськотатарське населення до Узбекистану.

Депортація кримськотатарського населення розпочалася о 3 годині ранку 18 травня 1944 року і завершилася, в основному, 20 травня. До операції було залучено 32 тис. співробітників НКВД. Депортованим давалося на збори від кількох хвили до півгодини, дозволялося брати з собою особисті речі, посуд, побутовий інвентар та провізію в розрахунку до 500 кг на родину. В реальності ж вдавалося зібрати в середньому 20-30 кг речей та продуктів, абсолютна більшість майна залишалася і була конфіскована державою. Зафіксовано численні випадки мародерства. Протягом 2 днів кримських татар звозили машинами до залізничних станцій Бахчисарая, Джанкоя та Сімферополя, звідки ешелонами відправляли на схід.

Під час головної хвилі депортації (18-20 травня) виселено 180 014 осіб, для перевезення яких було використано 67 ешелонів. Крім того, 6 тис. мобілізованих військкоматами протягом квітня-травня кримськотатарських юнаків окремо відправлено на наряди Головного управління формування резервів до Гурьєва (Атирау, Казахстан), Куйбишева та Рибінська, а ще 5 тис. кримських татар заслано на роботи до таборів тресту «Московуголь». Разом вигнано з Криму за перші два дні 191 044 осіб. Окремо 5989 чоловік, звинувачених у співпраці з німцями, та іншого «антирадянського елементу» заарештовано під час депортації. Вони потрапили до ГУЛАГу і в подальшому не враховувалися в загальних зведеннях про вигнанців.

Бабуся Ісмі, мати 9 дітей, м. Красновишерськ, 1946 р.

В ході червневих депортацій болгар, вірмен, греків та «іноземних підданих» було додатково було виселено 3141 кримського татарина, яким пощастило врятуватися в травні. Таким чином, загальна кількість вигнаного з Криму корінного народу склала: 183 тис. осіб на загальне спецпоселення, 6 тис. у табори управління резервів, 6 тис. до ГУЛАГу, 5 тис. спецконтингенту для Московського вугільного тресту, а разом 200 тисяч осіб. Серед дорослих спецпоселенців знаходилося також 2882 росіян, українців, циган, караїмів та представників інших національностей, яких було виселено через приналежність до змішаних шлюбів.

Останній ешелон з депортованими прибув до Узбекистану 8 червня, певна частина кримських татар в дорозі загинула. Кількість таких за офіційними джерелами – 191 людина – викликає сумніви. Втім, навіть радянська статистика дозволяє простежити зменшення кількості вигнаного населення.

Відразу після перемоги над нацизмом розпочалася тотальна демобілізація кримських татар з лав Радянської армії. Протягом 1945-1946 рр. в трудові табори Сибіру та Уралу було направлено 8995 військовослужбовців, яким лише через кілька років дозволили возз’єднатися із родинами на засланні. Така сама доля спіткала і відзначених воїнів – навіть двічі Герою Радянського Союзу Амет-Хану Султану не дозволили повернутися до Криму. В усіх спецпоселенців-військових вилучалися військові квитки, їм заборонялося носити зброю. При цьому старші офіцери залишалися на службі, тоді як старші офіцери-політпрацівники та співробітники карних органів відправлялися на спецпоселення.

Постановою радянського уряду від 8 січня 1945 р. «Про правовий статус спецпоселенців» відзначалося, що спецпоселенці користуються усіма правами громадян СРСР, але при цьому вони не мали права самовільно залишати райони спецпоселення, визначені для них, голови родин повинні були щомісяця реєструватися у міліції, а всі зміни у сім’ях повинні були доповідатися міліції у триденний термін.

Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар. Не меншої шкоди зазнало господарство Криму, позбавлене досвідчених працівників.

Катакі (Сеферова) Гульсум та її діти, Урал, лісоповал, 1949 р.

Після депортації радянський режим вдався до нівелювання історичної пам’яті про кримську державність та кримських татар. 25 червня 1946 року Крим був позбавлений статусу автономії та перетворений на звичайну область РРФСР, а протягом наступних двох років понад 80% оригінальної кримської топоніміки було замінено на стандартні радянські назви.

Звичайним явищем були втечі з місць заслання. Особливого масштабу це явище набуло 1948 р., коли втекло 8692 кримських спецпоселенця, з яких було затримано 6295 і притягнуто до відповідальності 2645 осіб. Уряд уже 21 лютого 1948 р. спеціальною постановою «Про заслання, висилку і спецпоселення» зобов’язало МВС встановити режим повного припинення втеч. 28 листопада 1948 р. Президія Верховної Ради СРСР своїм Указом «Про кримінальну відповідальність за втечу з місць обов’язкового і постійного поселення у віддалені райони Радянського Союзу в період Вітчизняної війни» встановлювала довічний термін виселення і призначала 20-річне покарання примусовими роботами за втечу та 5 років – за переховування.

Радянський уряд 5 липня 1954 р. зняв з обліку спецпоселенців, які не досягли 16 років, а також молодь, яка прийнята на навчання до навчальних закладів. 13 липня 1954 р. Президія Верховної Ради СРСР відмінила свій указ від 26 листопада 1948 р. про кримінальну відповідальність за втечу з місць заслання.

Відселені з Криму кримські татари звільнені із спецпоселень на підставі указу Президії Верховної Ради СРСР від 28 квітня 1956 р. без права повернення в місця, звідки вони були вислані, та без повернення конфіскованого майна. Постанова Ради Міністрів УРСР від 15 грудня 1956 р. про розселення татар, німців, греків, болгар та вірмен, що раніше мешкали на території Кримської області і поверталися з місць поселення, визнавала неприпустимим їх повернення у Крим, а також вважала «недоцільним» розселення їх у Херсонській, Запорізькій, Миколаївській та Одеській областях.

Незважаючи на половинчастість ухвалених рішень, вони все-таки полегшили громадянське становище депортованих, позбавивши їх принизливих формальностей обліку. Це давало можливість і для переселення в інші місцевості СРСР, якою поодинокі депортовані змогли скористатися.

Політичні акції кримських татар (петиційна кампанія, створення політичних організацій, акції протесту тощо) привели до ще одного політичного успіху. 5 вересня 1967 р. Президія Верховної Ради СРСР видала Указ «Про громадян татарської національності, які проживали в Криму», який скасовував звинувачення в зраді кримських татар, проте проголошував нібито повне укорінення кримських татар в Узбекистані. У січні ж 1974 р. Президія Верховної Ради СРСР відмінила заборону грекам, вірменам, болгарам та кримським татарам повертатися в Крим на колишні місця їх проживання.

У період після Указу 1967 р. державні органи СРСР та УРСР вдалися до іншої тактики проти повернення депортованих народів у Крим. Основним знаряддям її став контроль за поверненням у Крим колишніх депортованих осіб за допомогою інституту прописки (реєстрації). Особам, які намагалися повернутися на законних підставах, органи внутрішніх справ утруднювали або й унеможливлювали придбання житла. Також вони ускладнювали процес прописки або відмовляли в ній. Будь-які прояви протесту, спровоковані цими діями, неухильно переслідувалися судовими органами.

Починаючи із 1968 р. розпочався процес організованої репатріації кримських татар до Криму. В кінці 1960-х – на початку 1970-х рр. цим шляхом повернулися додому понад 200 родин, ще стільки саме прибули самостійно. До початку масового повернення наприкінці 1980-х рр. в Криму проживало приблизно 7 тис. кримських татар.

Архівні фото надані Едіє Муслімовою.

14 листопада 1989 р. Верховна Рада СРСР прийняла Декларацію «Про визнання незаконними і злочинними репресивних актів проти народів, підданих примусовому переселенню, і забезпечення їх прав», а 7 березня 1991 року – Постанову «Про скасування законодавчих актів у зв’язку з Декларацією Верховної Ради СРСР від 14 листопада 1989 року «Про визнання незаконними та злочинними репресивних актів проти народів, які зазнали примусового переселення, та забезпечення їхніх прав». Відтак відновлення за рахунок держави майнового та іншого стану репатріантів, яким цей стан був до моменту депортації, набувало необхідної легітимності.

Україна ніколи не відмовлялася від визнання актів органів колишнього СРСР щодо відновлення прав депортованих, а з часу проголошення незалежності взяла на себе повну відповідальність за долю всіх своїх громадян, включно з тими, що повертаються на її територію з місць депортації. 20 березня 2014 р. Верховна Рада України прийняла Постанову № 1140-18 «Про… гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави», якою визнала кримських татар корінним народом України та гарантувала їхнє право на самовизначення в складі України.

«Коли я закінчила 3 класи, почалася війна, продовжити навчання мені так і не довелося. Коли почалася депортація, батька з нами не було, він воював на фронті. Маму і нас - шестеро дітей солдати викинули з будинку, ми так і не встигли нічого із собою взяти, – пригадує Феріде Меджитова. – Голодні та роздягнені ми дісталися в Узбекистан, в колгосп «Назарбай» Бекабадського району. Дали нам маленький будиночок, де дах був нарівні з землею. Ми ледве вмістилися туди зі своєю сім'єю. У 1944 році першим помер братик Решат, наступного року сестричка Мевіде. Мама день і ніч плакала і після смерті сестри прожила 3 дні. Наступного дня після смерті мами зайшов сусід Абдулла аг'а і передав страшну новину про те, що помер брат. У брата одна нога і одна рука були підвернуті, очі і рот кишіли мурахами. Я спробувала випрямити йому руку і ногу, але вони застигли. Взяла ганчірку й витерла його очі і рот. Потім нагріла води, і пішла до однієї старенької з проханням обмити тіло брата. Але вона мені сказала, що хлопчиків обмивають чоловіки і відправила до дідуся Джеббару. Я пішла до нього, а коли повернулася додому, виявилося, що нас чекає машина - мене і двох сестричок відвезли до лікарні. Того вечора померла ще одна моя сестра. Через два дні померла друга. Я залишилася зовсім одна. Я так і поневірялася по домівках, випрошуючи милостиню. Якось сусіди пошкодували мене і пішли зі мною на базар, щоб поміняти на продукти речі, що залишилися. Мене залишили біля входу, я лежу на землі, піднятися сил немає. Хтось вигукнув моє ім’я – я ледве відкрила очі – це мій родич запитує «що ти тут робиш?». Я все розповіла, він звалив мене на спину і поніс до себе додому. Так мене врятували від смерті. Пізніше мене розшукав батько, коли повернувся з фронту. Він ішов, покинувши вдома дружину і шестеро дітей, а залишилася у нього одна я. Мама померла в 34 роки, старшому братові було 16 років. Ці страшні роки хіба можна описати і розповісти? Я їх буду пам'ятати до кінця свого життя». Феріде Меджитова померла в 2008 році.

Авторка лого Еляда Мусаєва

Про міфи довкола депортації кримських татар та її справжні причини розповідає кримський історик Сергій Громенко у статті "Вітчим народів. Навіщо Сталін виселив давні етноси Криму", опублікованій у "Дзеркалі тижня":

"А тепер — про справжню причину масових депортацій кавказьких і кримських народів: це була зачистка тилу майбутнього театру воєнних дій. Якщо вигнання кримських німців 1941 року та італійців 1942-го легко пояснити тим, що з державами цих націй СРСР вів війну, то з іншими жертвами все складніше.

Зверніть увагу на походження та/або конфесію депортованих народів. З Карачаєво-Черкесії в жовтні 1943 р. депортували 70 тис. карачаївців (тюрків), а черкесів (адигів) залишили. З Кабардино-Балкарії у березні 1944 р. виселили 38 тис. балкарців (тюрків), а кабардинців (адигів) не зачіпали, хоча іслам переважав серед вірних усіх чотирьох народів. У проміжку між ними депортували 95 тис. калмиків, майже півмільйона чеченців та інгушів і 90 тис. турків-месхетинців, причому три останні народи — також мусульманські. Постраждали заодно й курди, ногайці та представники ще кількох етносів, зокрема азербайджанці, яких масово виганяли з Вірменської РСР.

У Криму під удар потрапили кримські татари — тюрки-мусульмани, але також і греки (їх виселяли з 1942 р. з усіх прикордонних районів), болгари (Болгарія була союзницею Німеччини, але не брала участі в радянсько-німецькій війні) й вірмени — разом 230 тис. людей. Щодо останніх трьох радянська пропаганда навіть не переймалася — постанова про їх депортацію просто "додавалася" до постанови про кримських татар.

У результаті операцій з виселення в 1943–1944 рр. обидва плацдарми майбутньої радянсько-турецької війни — Крим і Кавказ — були "звільнені" від "небажаного, сумнівного й антирадянського елементу". Але заздалегідь підготовлений конфлікт так і не відбувся".

Редакційні рекомендації ЗМІ

1. Прикметник кримськотатарський та споріднені з ним пишуться виключно разом, а не через дефіс. Це правильно з граматичної точки зору та історично коректно.

2. Самоназва кримськотатарського народу – киримли або кримли, що може буди адекватно перекладено як кримці. Не слід плутати це поняття з терміном кримчани, що означає всіх жителів Криму безвідносно до національності, та кримчаки – назвою окремого етносу, корінного народу України, який проживає в Криму.

3. Уживати поняття татари на означення саме кримських татар науково некоректно. Це приблизно те саме, що замість українці казати східні слов’яни.

Фахівці з питання

Гульнара Бекірова, Кримський інженерно-педагогічний університет

Сергій Громенко, Український інститут національної пам’яті

Богдан Короленко, Український інститут національної пам’яті

Олександр Лисенко, Інститут історії України НАНУ

Максим Майоров, Український інститут національної пам'яті

Корисні посилання

Художній фільм «Хайтарма» / Україна, 2012, реж.: Ахтем Сеітаблаєв

Бекирова Г. Изгнали всех бессудно и бесправно

Бекірова Г. Питання депортації татар з Криму залишається дискусійним

Бекірова Г. Сторінки кримської історії. «Спецпереселенці не мають права...»

Бугай Н. Депортация народов

Вересень М. Наша земля

Головченко В. Депортація кримськотатарського народу 1944 р. – прояв злочинної сутності національної політики сталінізму

Громенко С. Вітчим народів. Навіщо Сталін виселив давні етноси Криму

Документи щодо депортації з Криму представників кримськотатарського та інших народів у 1944 р.

Зайцев Ю. Друга світова і «остаточне вирішення кримськотатарського питання»

Зайцев Ю. У депортації. Боротьба за відновлення прав

Кіпіані В. Киримли– це татари з Криму

Лисенко О. Як депортували кримських татар у 1944 р.?

Семена М. Депортація: другий акт трагедії

Унікальні фото депортованих кримських татар

Вітаємо переможців!

12 травня 2017 року команда ЮІР приймала участь у зональному турі Всеукраїнського огляду-конкурсу роботи загонів юних інспекторів руху - 2017 та посіла ІІ місце. Вітаємо переможців!!!

Склад команди:

  • Бондарь Вікторія

  • Івашина Микола

  • Давидов Володимир

  • Вусатенко Інна

  • Макогон Вадим

  • Русяк Влада

  • Козлов Віктор

  • Подліянова Юлія

  • Чулісова Людмила

  • Коваленко Євгенія

До змагань команду підготували:

керівник гуртка ЮІР - Миланко Володимир Миколайович,

педагог-організатор - Денисенко Марина Сергіївна

День пам"яті жертв політичних репресій

21 травня, неділя

День пам’яті жертв політичних репресій

Цей День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму, спочатку з’явився в національному календарі країни наприкінці 90-х років і носив назву "День пам’яті жертв голодомору", відображаючи в своєму формулюванні одне з найтяжчих злочинів проти людяності тієї безжальної влади. Відзначався в четверту суботу листопада (Указ Президента України № 1310/98 від 26-го листопада 1998-го року). Потім, згідно з Указом Президента України № 1181/2000 від 31-го жовтня 2000-го року, цей пам’ятний День був перейменований і став називатися «День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом від 15-го липня 2004-го року №797/2004 було встановлено назву «День памяті жертв голодоморів та політічніх репресій». Надалі, згідно Указу Президента України №431/2007 від 21-го травня 2007-го року, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людяності, дні пам’яті жертв голодоморів та жертв політичних репресій виділили в окремі пам’ятні дати. «День пам’яті жертв голодоморів», як і колись, відзначається в четверту суботу листопада, а «День пам’яті жертв політичних репресій» - щорічно у третю неділю травня.

Щороку в третю неділю травня по всій Україні проводяться різноманітні заходи, присвячені пам’яті про ці страшні події.

Як відомо 2 червня 1937 було прийнято постанову Політбюро ЦК ВКП (б) ПБ-51/94 «Про антирадянські елементи», відповідно до якого 5 серпня 1937 вийшов наказ НКВС СРСР № 0044, який поклав початок масових репресій.

Вже до середини листопада 1938 року без суду було винесено 681692 смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 млн. людей було відправлено в табори.

Згідно з розсекречених архівів і документів СБУ, в Україні з 1935 по 1951 рік жертвами розкуркулення стали понад 2 млн. 800 тис. людей. У 1936 році заарештували 15717 осіб, у 1937-му - 159537, в 1938-м 106096, в 1939-м 11744. Близько 16,5 тис. чоловік було розстріляно в 1937-му.

У зв’язку з цим президент доручив СБУ і уряду видати книгу, оприлюднити документи і матеріали про масові політичні репресії 1937-1938 років, поширити їх на іноземних мовах за кордоном, а також розпорядився проводити в школах та інших навчальних закладах уроки на цю тему.

В 2017 році День пам’яті жертв політичних репресій припадає на 21 травня.

День Пам"яті та примирення

5 травня в школі було проведено урочисту лінійку, присвячену Дню Пам"яті та Примирення, Дню Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні. Виступ підготували учні 5-11 класів. Хвилиною мовчання вшанували пам"ять тих, хто віддав своє життя за мир та спокій у 1939 - 1945 р.р., та воїнів, які загинули в зоні АТО, захищаючи незалежність України.

Учні підготували виставку світлин " Мої діди - мої герої". Фото своїх дідусів та бабусь принесли Рудченко Анна, Бородін Єгор, Гвілава Руслан, Русяк Влада, Кадуліна Вікторія, Мормуль Микола.

До середини листопада 1938 року без суду було винесено 681692 смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 млн. людей було відправлено в табори

Подяка учням та їх батькам

Шановні діти, батьки! Адміністрація школи та вчителі виносять Вам щиру подяку за небайдужість, чуйність та милосердя під час проведення акцій "Від серця до серця", "Великодній кошик солдату".

З 4 по 8 квітня група учнів побувала на екскурсії у Закарпатті.

Поїздка видалася цікавою та веселою. Діти відвідали багато мальовничих куточків.

Підйомник гірськолижної бази "Пилипець"

Озеро Синевир

Військово-історичний комплекс "Бункер лінії Арпада"

Реабілітаційний центр бурого ведмедя

Відпочинковий комплекс "Persona Grata" в селі Жденієво Воловецького району Закарпатської області.

На території Мукачівського замку Нічний Львів. Міська рада

Втомлені, але задоволені туристи повернулися додому.

23-24 березня учні школи прийняли участь в толоці.

Толока є давнім українським звичаєм. Її організовували на селі для виконання термінових та громадських робіт. Учні школи традиційно проводять такі прибирання на початку весни.

Сьогодні, 14 березня, Підгірненська ЗОШ І-ІІІ ст вперше відзначила День українського добровольця.

В Підгірненській сільській бібліотеці відбувся урочистий захід, присвячений всім, хто першими за покликом серця відправилися захищати країну на Схід, тобто воїнам АТО.

Під час заходу лунав Гімн України, патріотичні пісні у виконанні учнів Підгірненської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Учасники хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто загинув у зоні АТО.

9 березня ми святкували 203 річницю з дня народження

Т. Г. Шевченка.

Свято підготовлено під керівництвом вчителя української мови та літератури Кривенко Любов Петрівни. Учні розповідали про дитячі та юнацькі роки поета, декламували його вірші.

Бібліотекарем Опанасенко Тетяною Жанівною було підготовлено виставку творів Т. Г. Шевченка. Серед книг можна було побачити видання 1952 року.

До 8 березня в школі проводилося свято.

Хлопці 5-11 класів активно допомагали дівчаткам у підготовці та проведенні заходу.

Дівчатка 5 класу Власенко Оля та Бородіна Таня з допомогою Денисенко М. С. підготували запальний іспанський танок.

Дмитренко Анжела подарувала чудову пісню про маму.

03 березня учні школи прийняли участь у VIII Всеукраїнській українознавчій грі "СОНЯШНИК"

02 березня пройшов шкільний огляд художньої самодіяльності.

Учні продемонстрували свої таланти. Переможцями визначено танцювальний гур "Перлина України" та Красько Дар"я, учениця 6 класу. Вітаємо переможців!

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

Вчитель української мови та літератури Кривенко Любов Петрівна разом з педагогом-організатором Денисенко Мариною Сергіївною, бібліотекарем Опанасенко Тетяною Жанівною підготували та провели загальношкільне свято "Там, де живе рідна мова, живе український народ".

18 лютого. Вшанування Героїв Небесної сотні

Вчитель історії Коваль В. В. підготував інформаційне повідомлення "Основні події Революції Гідності"

Учні переглянули відео "Небесна сотня поіменно"