НОВИНИ ШКОЛИ
День єднання
16 лютого 2022 року Україна вперше відзначає День єднання.
Єднаймо наші душі і серця,
Бо наша єдність-захист України!
У цей день Зубринська загальноосвітня школа разом з іншими українськими школами підняла Державний прапор і показала всьому світу силу народу та незламне прагнення до миру.
У Зубринській школі було проведено чимало заходів спрямованих на формування у учнів патріотичних почуттів, на єднання та підтримку усіх українців. Зокрема соціально-психологічною службою школи спільно з класними керівниками для учнів будо проведено виховні уроки на тему «День єднання». Учні зачитували українські вірші, складали тематичні пазли, розфарбовували розмальовки, створювали колажі та багато спілкувались про нашу рідну землю.
День безпеки в Інтернеті
Тиждень безпечного Інтернету
З метою підвищення інформаційної компетентності учасників освітнього процесу, створення сприятливих умов для підготовки молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, забезпечення захисту дитини від шкідливих інформаційних впливів, акцентування уваги на важливості безпечної поведінки у Всесвітній мережі з 07.02.2022 по 13.02.2022 в школі було організовано проведення Тижня безпечного Інтернету.
В рамках тижня класними керівниками 1-11-х класів проведено години спілкування з питань безпечного користування Інтернетом серед учнів за темою «Безпечний Інтернет».
У шкільній бібліотеці організовано та проведено виставку літератури з правильності користування Інтернетом «Вивчаємо Всесвітню мережу».
08 та 09.02.2021 до Всесвітнього деня безпечного Інтернету для учнів 2-4-х класів організовано перегляд та обговорення відеороликів «Безпека дітей в Інтернеті» та вікторину, а для учнів 5-го класу квест «Безпечний віртуальний світ».
09.02.2021 учні 5-го класу створювали презентації на тему «Безпечний Інтернет», учні 7-го, 9-го, 11-го класів створювали буклети «Просторами Інтернету».
У рамках впровадження проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» з учнями 9 класу проведено урок мистецтва на тему «Відеоігри: небезпеки та загрози».
Для учнів 4-го класу кл. керівником проведено інтерактивні ігри «Безпечно-небезпечно», «Зареєструй мене».
Для учнів 8-9-го класів проведено виховний захід під назвою «Я за безпечний Інтернет». Також протягом проведення тижня учні 1-9-х класів приймали активну участь у виставці малюнків та плакатів. Вчителем інформатики проведено тестування «Безпека в Інтернеті» учнів 8-11 класів.
День людей з обмеженими можливостями
3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю
3 грудня разом із Україною Зубринська ЗОШ І-ІІІ ступенів відзначили день людей з інвалідністю.
Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, тощо.
Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.
Україна, як і всі цивілізовані країни з високою культурою людських відносин, до таких людей ставиться, як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства. Такі люди не називають себе інвалідами, вони не вимагають до себе жалю, для них важливе лише елементарне – можливість жити. Бути в суспільстві, самореалізуватися, мати доступ до гідної освіти і робочих місць.
Проведення Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя. Це день підведення підсумків зробленого, аналіз фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.
Відзначаючи Міжнародний день інвалідів, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги. Для них мають бути створені такі умови, які дають змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства. Захищаючи гідність таких особливих людей, ми захищаємо своє людське обличчя.
Заходи до Дня людей з обмеженими можливостями у Зубринській ЗОШ І-ІІІ ступенів:
✓ 2 та 3 клас підготували плакат «Стіна слів ввічливості»;
✓ 1 клас підготував плакат «Промінчик Добра»;
✓ у 4 класі було проведено урок-гру «Доброта і милосердя»;
✓ у 5 класі було проведено гру «Подорож в країну Ввічливості та Добра»;
✓ у 6-9 класах було створено колективні листи-побажання «Я поділюся з тобою добротою»;
✓ 1-7 класи організували виставку малюнків «Доброта врятує світ».
Бажаємо всім людям з особливими потребами витримки, оптимізму, здоров`я, можливості втілити в реальність Ваші плани та задуми!
Вшанування пам`яті жертв Голодомору
Вшанування пам`яті жертв Голодомору 1932 – 1933 рр.
Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів.
25 листопада у школі було проведено низку заходів з метою вшанування пам`яті жертв Голодомору 1932 – 1933 рр., які спрямовані на донесення до школярів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ.
У кожному класі відбулися уроки-реквієми на теми: "День пам’яті жертв голодоморів", "Голодомор 1932–1933 років. Україна пам`ятає!", "Чорна сповідь моєї Вітчизни, її прихований біль", "Пам`ять серця", "Гори свіча…", "Чорний птах голодного року". Ці уроки запам`ятаються усім завдяки тим емоціям, суму, жалю і співпереживанням, які вчувалися у кожному слові. В знак пам`яті невинно убієнних учні запалили свічки та хвилиною мовчання вшанували мільйони загублених життів у зловісні 1932 – 1933 рр.
Школярі молодших класів займались виготовленням квіток: незабудок, колосків, свічок, ангелочків, а учні 5-11 класів взяли участь у літературному марафоні «Душі загиблих стукають в наші серця».
У шкільній бібліотеці була організована книжково-ілюстративна виставка літератури «Без права на забуття», що висвітлює трагічні сторінки Голодоморів на Житомирщині, а у вестибюлі школи організовано виставку «Що я знаю про голодомор» з фотоматеріалами тих жахливих подій.
Заходи з питань профілактики ВІЛ-інфекції та туберкульозу з учнівською молоддю
Туберкульоз – це небезпечно!
Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається щороку 24 березня, на згадку того, що цього дня у 1882 році лікар Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу — туберкульозну паличку.
Цьогорічним гаслом дня боротьби з туберкульозом виступає заклик «Разом ліквідуємо туберкульоз!».
Що потрібно знати про туберкульоз?
Сухоти, тяжкий спадок минулого; повернулися в сучасний світ у формі суперінфекції, проти якої виявилися малоефективними сучасні ліки й вакцини. Від жодної інфекції не помирає стільки людей, скільки від туберкульозу. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно у світі занедужують на туберкульоз 10 мли осіб, з яких З млн помирають.
Туберкульоз як захворювання, що уражає людей, відомий з давніх часів. Виразні ознаки кісткового туберкульозу було виявлено в кістяку людини, яка жила-ще в кам'яному віці. Аналогічні зміни виявлялися й у муміфікованих трупах єгиптян, які померли за 2-3 тис. років до нашої ери.
Це інфекційне захворювання спричиняє мікобактерія туберкульозу. Джерелами туберкульозної інфекції є хворі на туберкульоз люди, тварини й птахи. Найбільшу небезпеку для оточуючих становлять хворі на туберкульоз легенів з масивним виділенням бактерій, які за добу можуть із мокротинням виділити мільярд і більше мікробактерій і заразити десятеро й більше людей.
Туберкульоз передається переважно через повітря: під час кашлю й чихання хворий разом з мокротинням і слиною виділяє мікобактерії.
Туберкульоз легенів починається зазвичай непомітно, і люди тривалий час уважають себе здоровими. Іноді навіть широке ураження легенів з руйнуванням легеневої тканини випадкововиявляється під час профілактичної флюорографії. З метою виявлення початкових і прихованих форм туберкульозу проводяться профілактичні обстеження: щорічні туберкулінові проби в дітей і флюорографічні огляди підлітків і дорослих.
Туберкульоз стійкий до холоду, тепла, вологи та світла. У вуличному пилу, на сторінках книг палички Коха зберігаються живими впродовж трьох місяців. Переносниками туберкульозу можуть бути мухи й таргани, а також м'ясо й молоко хворих тварин.
Симптоми захворювання:
різка втрата у вазі (5-10 кг і більше);
слабкість, пітливість (особливо вночі), зниження працездатності, відсутність апетиту;
можливе підвищення температури тіла — частіше ввечері — до +37.0, +37,5°С.
Туберкульоз підступний! На ранній, стадії захворювання в «новобранців» немає ні скарг, ні кашлю, ні температури. Лише в разі подальшого розвитку захворювання хворих мучить сильний біль у грудній клітці й кашель, а на пізніх стадіях — кровохаркання.
Профілактика туберкульозу
Вакцинація. У деяких країнах вакцина від туберкульозу є обов'язковою для всіх немовлят. На жаль, вона не дає 100%-го захисту від хвороби.
Харчування. Продукти, багаті на білок (м'ясо, молоко, сир, яйця), тваринні жири (вершкове масло) і вітаміни (овочі та фрукти), за всіх часів використовувалися як для профілактики, так і для. лікування туберкульозу.
Свіже повітря. Найкраще степове або морське — як головна складова профілактики хвороби.
Відмова від тютюнопаління. Курці в чотири рази частіше, ніж ті, хто не палить, помирають від туберкульозу.
Як лікують туберкульоз
Головний метод лікування — хіміотерапія. Лікування тривале — триває від шести місяців до двох років. Проводиться одночасно чотирма-п'ятьма видами протитуберкульозних препаратів. Головні принципи лікування хвороби — контроль і безперервність. Якщо вживати ліки нерегулярно, лікуватися неповним набором препаратів або завчасно перервати лікування, матимете високий шанс набути лікарсько-стійкої форми туберкульозу. Від неї остаточно виліковують лише 65% хворих.
З метою ознайомлення учнів Зубринської ЗОШ І-ІІІ ступенів з історією захворювання та відкриття збудника туберкульозу, розгляду причини розвитку захворювання, дослідження шляхів передачі хвороби, навчання школярів правилам профілактики туберкульозу, формування в учнів прагнення ведення здорового способу життя медичною сестрою Зубринська ЗОШ І-ІІІ ступенів були проведені бесіди на тему «Для чого ми робимо вакцинацію від туберкульозу?».
Соціальний педагог провела серед учнів школи анкетування «Чи все ми знаємо про СНІД» та класні керівники ознайомили учнів з проблематикою захворюваності на туберкульоз у сучасному світі та обговорила зі школярами у відео фрагменті «СНІД – небезпечне захворювання», «Важливе про туберкульоз».
Учнями школи було підготовлено виставку малюнків на тему «СНІДу – ні!» та буклетів «Молодь обирає здоровий спосіб життя».
Туберкульоз – це небезпечна хвороба. Але виконання простих профілактичних заходів, дотримання правил особистої гігієни і ведення здорового способу життя сприятимуть ліквідації цієї страшної хвороби.
День захисників і захисниць України
Це державне свято встановлено Указом Президента України від 14 жовтня 2014 року №806 «Про День захисника України».
На вшанування мужності та героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості у Зубринській ЗОШ І-ІІІ ст. напередодні свята класні керівники провели виховні години на тему «Цінуємо твій подвиг, солдате» (для учнів 4-8 класів), «Служба в Збройних Силах України та захист Батьківщини – конституційний обовʼязок кожного громадянина України» (для учнів 9-11 класів).
Здобувачі освіти молодших класів взяли участь у веселих змаганнях «Разом ми – велика сила», де мали можливість продемонструвати спритність, проявити командну злагодженість і дізнатися багато цікавого про перших захисників своєї Батьківщини.
Учні 7-х класів взяли участь у святковому концерті.
Трагедія Бабиного Яру
До 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру в школі проведено Національний урок пам’яті
Національний урок пам’яті покликаний сприяти формуванню стійкого негативного ставлення громадян до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя.
Також він має на меті розкрити сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітлити тему розстрілів у Бабиному Яру, розвивати навички критичного мислення через аналіз джерел та розширити сучасне сприйняття процесу вивчення історії .
З метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту – масове вбивство євреїв; вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, об’єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторення злочинів проти людяності у школі були проведені такі заходи:
проведено загальнонаціональний урок пам’яті для учнів 5-11 класів;
проведено виховні години на тему «Не вмре пам’ять про Бабин Яр», «БабинЯр: вчора, сьогодні, завтра»;
проведено інформаційні хвилинки для учнів, тематична бесіда на тему «Трагедія Бабиного Яру», де учні переглянули документальний фільм «Погляд у минуле: Бабин Яр» та презентацію «Не згасне пам’яті свіча».
Обласний фестиваль творчості дітей та молоді з інвалідністю «Райдуга-2021»
Фестиваль «РАЙДУГА-2021»
Цьогоріч свято відбулось 10 вересня, в ньому взяли участь 220 дітей з різних куточків нашої області.
Ставлення до дітей — міра духовної гідності людини, а тим паче до тих дітей, хто нашої уваги, турботи та чуйності потребують більше за інших.
Педагог-організатор Орихівська Валентина Петрівна та учні школи взяли участь у святі «РАЙДУГА-2021»:
✓ Лісовець Богдана Сергійовича (учень 1 класу)
✓ Зайченко Софію Іванівні (учениця 8 класу)
✓ Мартинюк Яну Михайлівну (учениця 9 класу)
✓ Павлюка Дениса Дмитровича (учень 11 класу)
✓ Поліщука Дмитра Юрійовича (учень 10 класу)
✓ Байковського Григорія Віталійовича (учень 10 класу)
✓ Байковського Кирила Віталійовича (учень 8 класу)
✓ Турчин Валентина Вікторовича (учень 4 класу)
Організатори фестивалю «РАЙДУГА-2021» зробили це свято таким, що усі учасники згадують його з посмішкою на обличчі та добрими відчуттями.
На святі були організовані майданчики з розвиваючими іграми та показували майстер-класи, учні та педагоги відкрили урочисту частину, працював пункт видачі подарунків, організували живий куточок «Домашній улюбленець»
На святі панувала неймовірна атмосфера. Під час концертної програми учасників фестивалю кожен виступ сприймався бурхливими оваціями та вигуками, адже артисти, діти з обмеженими можливостями, дарували глядачам неймовірно гарні та чуттєві номери, а деякі з них викликали сльози.
Справжнім подарунком для всієї дітвори, була вистава Житомирського академічного обласного театру ляльок.
Всі учасники залишали фестиваль з подарунками, гарним настроєм та позитивними емоціями.
ДЕНЬ ЗНАНЬ У ЗУБРИНСЬКІЙ ЗОШ І-ІІІ ст.
У закладі пройшла урочиста лінійка, присвячена Дню знань. Це один із найважливіших днів для учнів, батьків, та вчителів. Він назавжди залишається в пам'яті кожної людини.
Знову свята радісні хвилини,
Безліч вересневих привітань.
Здрастуй, школо! Ненька –Україна
Нас вітає всіх зі святом Знань.
У цьому році школа гостинно відкрила двері і прийняла в свою дружну родину 11 першокласників.
Бажаємо усім школярам на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Нехай сьогоднішнє свято несе добрий настрій у кожний клас, кожну родину!
Зі святом, дорогі друзі - діти, вчителі, батьки!!