В кожній дитині сонце

Обдаровані діти – золотий запас нації, її інтелектуальна еліта, гордість і нація України, джерело її авторитету й успіху у світі

Кожна дитина приходить у наш світ, щоб творити своє життя, знайти себе: хтось здібний до музики; хтось до науки; хтось пише вірші, малює.

Обдарованість – поєднання трьох Т:

талант;

✓ творчість;

✓ труд.

Впровадження принципу індивідуалізації в навчально-виховний процес початкової школи

Кожен педагог повинен пам’ятати, що кожна дитина неповторна, вона має свій індивідуальний темп росту і розвитку, що передбачає індивідуальний спосіб навчання. Тому надзвичайно важливо створити такі умови, які сприяли б навчанню відповідно до рівня розвитку, забезпечували б у процесі навчання розвиток здібностей та інтересів школярів.

Індивідуалізація – це процес постійного спостереження за формуванням дитини як особистості, адаптування матеріалів та занять, отримання інформації від сімей, взаємодія з дітьми, метою якої є підтримка їх розвитку.

Можна індивідуалізувати завдання для кожної дитини, якщо педагог знає, в якій послідовності вона виконує завдання, можна адаптувати матеріали відповідно до рівня її розвитку, ускладнивши чи полегшивши їх, можна міняти роль, яку відіграє вчитель у становленні особистості, залежно від потреб дитини.

Дитина розвивається як цілісна, унікальна індивідуальність, яка характеризується природженими властивостями, неповторним життєвим досвідом і, як наслідок складної взаємодії цих факторів, різними індивідуально-психологічними особливостями.

У формуванні індивідуальності, розвитку індивідуальних відмінностей дитини великого значення набувають такі чинники:

організація та зміст навчально-виховної роботи в освітніх закладах;

стиль спілкування педагога з дітьми;

характер взаємодії вчителя з сім’єю;

узгодженість педагогічних впливів з боку вихователів дошкільних закладів і класоводів;

системність і наступність у роботі дошкільного закладу, початкової і середньої школи.

 Адже саме співпраця цих ланок дає можливість більш повно вивчити індивідуальні особливості та пізнавальні можливості кожної дитини.

Так, під час вивчення індивідуальних особливостей та пізнавальних можливостей важливо враховувати компоненти індивідуального розвитку: індивідний розвиток, особистісний та розвиток діяльності.

Основні аспекти індивідуально зорієнтованої моделі початкової освіти полягають у тому, що провідне місце в організації навчально-виховної роботи мають індивідуальні, парні та групові форми занять.

Вчителі, окрім суто навчальних функцій, повинні виконувати і психологічні, а саме: спостерігаючи за дітьми, з’ясовують їх індивідуальні відмінності; з урахуванням цього планують навчальний процес, визначають форми роботи і методи навчання, найбільш ефективні саме для кожної конкретної дитини.

У сучасних умовах провідними методами навчання, замість словесних та наочних, мають ставати практичні. Змінюється роль демонстраційного матеріалу: він перестає домінувати, диктувати усталений порядок дій, поступається перед роздатковим. Роздатковий матеріал, в свою чергу, урізноманітнюється, індивідуалізується залежно від потреб та можливостей дітей. Зазначене сприяє тому, що діяльність школярів стає більш самостійною, вибірковою, практичною.

Змінюється також роль зовнішнього оцінювання. Замість оцінки вчителя все більше використовується самооцінювання та взаємооцінювання. Тому дуже важливо вже у молодшому шкільному віці створювати умови для формування оцінних стосунків дітей один з одним, що суттєво впливає на характер відносин між ними, ставлення до навчання, мотиви поведінки.

Дуже важливо, щоб учитель у своїй роботі виходив із розуміння того, що успішно навчати, виховувати, розвивати дітей можна лише за такої умови: навчально-виховний процес повинен бути розрахований на всіх і, одночасно, на кожну дитину індивідуально.

Поради педагогам щодо розвитку творчих 

здібностей обдарованих учнів

Рекомендації вчителям початкової школи на тему

"Як помітити обдарованість"

Випереджальний пiзнавальний розвиток

Психосоціальна чутливість

Фізичні характеристики

Для докладного виявлення рівня обдарованості дитини звертайтесь за консультацією до психолога.

Досягнення учнів  Зубринської ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2021 році