Galeria Bystrzaków

Zakończenie roku przedszkolnego 2020/2021

Bystrzaki 2019-2021 (1).mp4
Zakończenie Przedszkola 2.mp4

Skarbnica wspomnień Bystrzaków

Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy (…)


Wszystko co dobre, szybko się kończy! Wyjątkiem od tego jakże trafnego przysłowia nie był również czas spędzony w przedszkolnych murach. Faktem jest, iż lata te bez wątpienia pozostaną w pamięci każdego Bystrzaka już na zawsze. Nie da się bowiem ukryć, że stworzyły one przestrzeń do wspólnego poznawania siebie, innych oraz świata. Każdego dnia pracowaliśmy wytrwale i z pasją, aby stawać się wspaniałymi ludźmi oraz realizować swoje zamiłowania i marzenia. Choć nasza wspólna podróż dobiega końca, Wasza wielka życiowa droga dopiero się zaczyna. Jestem pełna wiary, iż z wielką radością oraz impetem wkroczycie w mury szkolne – nie tracąc przy tym swojej dziecięcej radości i energii. Rozpiera mnie duma, iż mogłam być wychowawcą grupy o tak zróżnicowanym temperamencie, w której każda jednostka wnosiła w codzienną rzeczywistość przedszkolną swój jedyny i niepowtarzalny pierwiastek obecności. Z serca dziękuję również wszystkim Rodzicom za wsparcie oraz codzienną życzliwość. Wiem, że bez Państwa zaangażowania oraz chęci pomocy, nie osiągnęlibyśmy tak wiele. Na zakończenie naszej przygody, przygotowałam obszerną w treści prezentację fotografii, które udało nam się skompletować przez dwa lata wspólnej drogi. Zachęcam do jej obejrzenia i przywołana tych jakże miłych i ważnych wspomnień.

Jeszcze raz dziękuje za każdą wspólną chwilę,

Diana Durlak

Lody, lody dla ochłody!

„W dni słonecznie, w dni pogody,
zjadaj lody dla ochłody!”

Korzystając ze słonecznej pogody przedszkolaki wybrały się na lody. 24 czerwca wspólnie świętowaliśmy zakończenie roku w przedszkolu. Każdy łakomczuszek wybrał sobie swój ulubiony smak. Po degustacji spacerkiem wróciliśmy do przedszkola.

„Bezpieczne wakacje” – spotkanie z policjantem

17 czerwca 2021 roku przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z panem policjantem. Wakacje tuż, tuż. Dzieci spędzą lato w miłej atmosferze, jednak bezwzględnie muszą pamiętać o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Dzielnicowy asp. szt. Bogusław Król przeprowadził prelekcję na temat bezpieczeństwa. Nasz gość przypomniał dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci dowiedziały się jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie zbliżających się wakacji. Nasze Pszczółki, Biedroneczki i Bystrzaki miały okazję utrwalić numery alarmowe. Radiowóz policyjny wzbudził prawdziwe zainteresowanie maluszków. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Na zakończenie dzieci obiecały stosować się do wskazówek i przepisów podanych przez funkcjonariusza. Pan policjant życzył wszystkim przedszkolakom i paniom bezpiecznych, udanych i słonecznych wakacji.

Bardzo dziękujemy za spotkanie!

„Rzepka” Juliana Tuwima

16 czerwca 2021 roku przedszkolakom miłą niespodziankę sprawili dziadkowie i rodzice z Brunar. Z okazji Dnia Dziecka przygotowali piękny występ teatralny „Rzepka” Juliana Tuwima. Nasi goście wykazali się ogromnym talentem aktorskim oraz kreatywnością w przygotowywaniu strojów i scenografii. Dzieci były zachwycone niespodzianką. Muzyka, która akompaniowała postaciom występującym na scenie sprawiła, że cały spektakl był świetną zabawą. Serdecznie dziękujemy za cudowny występ.

Dzień kosmosu

W ubiegłym tygodniu, nasze ciekawe świata Starszaki miały szansę wgłębić się w tematykę kosmosu – ze szczególnym uwzględnieniem Układu Słonecznego. Adekwatnym wstępem do rozmów dotyczących tego jakże interesującego zagadnienia było obejrzenie filmu edukacyjnego poświęconego podróżom kosmicznym oraz wysłuchanie piosenki utrwalającej najważniejsze informacje o planetach. W kolejnej części zabaw, udało nam się „na własnej skórze” doświadczyć tego jak planety poruszają się po swoich orbitach wokół Słońca. Aktywność ta niewątpliwie wzbudziła wiele emocji i ekscytacji u dzieci. Finalną częścią naszych wspólnych działań stało się natomiast tworzenie „Kosmosu w słoiku”, który pobudził wyobraźnię i wenę twórcza u młodych poszukiwaczy przygód.

Dzień Dziecka

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Były wspólne pląsy i tańce, zawody sportowe, zajęcia rytmiczne, zabawy z chustą animacyjną, rysowanie kredą na asfalcie, wspólny grill, zabawy na placu przedszkolnym. Nie zabrakło piniaty urodzinowej wypełnionej słodkościami. Swoje urodziny obchodził Kubuś z grupy Biedroneczki. Rodzice dla swoich pociech przygotowali prezenty. Panie w przedszkolu życzyły dzieciom wiele radości, słońca i uśmiechu na twarzy, dziecięcej wiary w rzeczy niemożliwe, nieustannie otaczającej miłości najbliższych.

film - dzień rodziny.mp4

Swoich Rodziców kochamy i życzenia im składamy

Mama i tata to słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Co roku w naszym przedszkolu panie pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców. Są życzenia, wierszyki, piosenki oraz upominki dla mamy i taty.

Przedstawienie teatralne „Alicja w Krainie Czarów”

20 maja 2021 roku Starszaki miały okazję uczestniczyć w spektaklu teatralnym „Alicja w Krainie Czarów”. Przedstawienie to już od samego początku wywołało wiele emocji u przedszkolaków. Dziewczynki z grupy „Bystrzaków” – Klaudia, Marysia, Paulinka, Ania oraz Łucja z ogromną chęcią zaprezentowały swoje umiejętności wokalne na scenie. Cała obsada spektaklu oraz dziecięca publiczność była zachwycona tymże krótkim koncertem. Podczas oglądania przedstawienia, wychowankowie mieli możliwość nawiązania interakcji z aktorami, jak również brać czynny udział w odtwarzaniu fabuły historii tytułowej Alicji. Bez wątpienia był to dla najmłodszych wspaniały czas, który zwieńczyli ogromnymi brawami.

Dzień Pszczoły

W naszym przedszkolu najmłodsi nigdy się nie nudzą! Mając na uwadze fakt, iż wzbudzanie u dzieci miłości oraz szacunku do przyrody jest niezwykle ważnym obszarem - postanowiliśmy, iż bardzo dobrym pomysłem będzie wspólne świętowanie Dnia Pszczoły. Jak wszyscy wiemy, owad ten jest pożyteczny i spełnia ogromnie ważną rolę w środowisku przyrodniczym. Nie da się jednak ukryć, iż w ostatnim czasie, populacja pszczół gwałtownie się zmniejsza, przez co wymaga ona wyjątkowej ochrony i ciągłego wspierania. Chcąc uświadomić przedszkolakom ogromne znaczenie tychże owadów, wspólnie wykonaliśmy prace plastyczne o charakterze przestrzennym. Mieliśmy również szansę obejrzeć z bliska plastry miodu oraz ramki wykorzystywane przez pszczelarzy. Dzięki serii filmików edukacyjnych o tematyce związanej z życiem pszczółek, najmłodsi chętnie i z dużym zaangażowaniem wzbogacali swoją wiedzę przyrodniczą. Aktywnością wieńczącą ten jakże intensywny dzień było zaś wykonywanie ćwiczeń doskonalących umiejętność dostrzegania symetrii. Mocno wierzymy, iż dzięki tego rodzaju czynnościom, nasi podopieczni z większą odpowiedzialnością i rozwagą będą podchodzić do ochrony naszej cudownej przyrody.

Motyle.mp4

Akcja „Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami”

Nasze przedszkole włączyło się w akcję #challengeniebieskiemotyle2021 i przekazało iskierkę przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Zostaliśmy nominowani przez Kobiety Wyjątkowe Smerekowiec. Na wykonanie zadania mieliśmy 48 godzin. W środę, 19 maja wszystkie przedszkolaki ubrane na niebiesko wykonały pięknego, niebieskiego motyla. Pszczółki, Biedroneczki, Bystrzaki obejrzały również bajkę o dzieciach autystycznych. Nominowaliśmy: Niepubliczne Przedszkole „Pomysłowy Przedszkolak” w Krakowie, Publiczne Przedszkole w Śnietnicy, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej.


Wizyta w Szkolnej Bibliotece

12 maja grupa Starszaków odwiedziła Bibliotekę Szkolną, w której panie bibliotekarki chcąc zachęcić najmłodszych do wizyt w tym jakże ważnym miejscu, zaprosiły dzieci w świat baśni i bajek. Ciekawą atrakcją tego dnia było niewątpliwie oglądanie przedstawienia inspirowanego sztandarowymi pozycjami z obszaru literatury dziecięcej, takimi jak baśń „Trzy małe świnki” oraz „O wilku i siedmiu koźlątkach” z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai.

Bez wątpienia wizyta ta stała się świetną okazją do rozbudzenia wśród przedszkolaków zamiłowania do książek oraz wdrażania najmłodszych do chętnego korzystania z zasobów dostępnych w bibliotece. Miejmy nadzieję, iż tego rodzaju doświadczenia zachęcą dzieci do częstszych wizyt w tym jakże ciekawym i inspirującym miejscu.

Zajęcia rytmiczne na świeżym powietrzu

Długo wyczekiwane promienie słońca oraz przyjemna temperatura na zewnątrz, zachęciły grupę Starszaków do udziału w zajęciach rytmicznych na świeżym powietrzu. Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się we wszelkie ćwiczenia proponowane przez panią Asię, jak również wykazywały ogromną potrzebę wyrażania własnych doznań poprzez ruch oraz aktywność muzyczną. Wspominanego dnia, każdy „Bystrzak” bez wątpienia uśmiechał się od ucha do ucha i korzystał z magii tej niepowtarzalnej chwili. Zajęcia rytmiczne w tejże formie, dały także możliwość do eksperymentowania z tempem, dynamiką oraz wysokością dźwięków. Wyśpiewywana przez dzieci gama rozbrzmiewała zaś na całą okolicę. Był to niewątpliwie bardzo wyjątkowy dla najmłodszych czas, który stał się ogromną inspiracją do ekspresji ruchowo- muzycznej w pięknych okolicznościach przyrody oraz odkrycia niezwykłości instrumentów muzycznych na nowo.

Bystrzaki poszukują oznak wiosennej aury

Przedszkolaki z grupy Bystrzaków, postanowiły poszukać oznak wiosennej pogody. Korzystając ze słonecznej aury, dzieci wyruszyły więc na spacer, podczas którego miały okazję podziwiać zmiany, jakie następują w otaczającej nas przyrodzie. Uszy małych wędrowców rozpieszczał śpiew radosnych ptaszków, a zazieleniona przyroda działała kojąco na wzrok. Bez wątpienia był to czas sprzyjający relaksacji i wyciszeniu - krótki marsz, został zaś zwieńczony zabawami na przedszkolnym placu zabaw. Była to niewątpliwie jedna z najbardziej wyczekiwanych atrakcji;).

Dzień Strażaka

4 maja w grupie Bystrzaków swoje święto obchodzili strażacy. Tego dnia dzieci z dużym zaangażowaniem wykonały więc prace plastyczne zadedykowane przedstawicielom tego jakże szanowanego społecznie zawodu. W toku aktywności twórczych, utrwalaliśmy również numery alarmowe oraz sposoby zachowania w obliczu zagrożenia. Elementem wieńczącym ten ważny dla nas wszystkich dzień, stała się natomiast prezentacja multimedialna - utrwalająca informacje związane z profesją strażaka, której podsumowanie stanowił QUIZ sprawdzający wiedze. Mamy nadzieję, iż w niedalekiej przyszłości uda nam się zaprosić na spotkanie przedstawiciela straży pożarnej, który rozszerzy nasza wiedzę związana z tematyką bezpieczeństwa!

20210430_094046.mp4

230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Witam majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie:
Witaj Maj, piękny Maj,
U Polaków błogi raj!


Wychowanie do wartości oraz poszanowania tradycji i kultury kraju ojczystego jest jednym z głównych założeń realizowanych w toku wychowania przedszkolnego. Mając na uwadze tę jakże ważną myśl, Starszaki z wielka ochotą dały się porwać w wir wydarzeń historycznych oraz z dużym zaangażowaniem włączyły się we wspólne świętowanie kolejnej istotnej dla Polski rocznicy. Tego dnia najmłodsi przybyli do placówki ubrani w odświętne stroje, które przyozdobiły patriotyczne rozety. Podniosłość minionych wydarzeń, podkreśliła także część artystyczna przygotowana przez starszych kolegów, którą przedszkolaki mogły obejrzeć za pośrednictwem tablicy multimedialnej. Ważnym elementem tegoż wydarzenia, stało się również uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego – ze szczególnym uwzględnieniem właściwej postawy oraz godnego zachowania. Warto nadmienić, iż podczas aranżowanych zabaw oraz aktywności, dzieci wzbogacały wiedzę o Polsce, którą mogły później wykorzystać podczas drużynowego QUIZU. Aktywność ta niewątpliwie wzbudziła ducha rywalizacji u Starszaków, jak również zmotywowała ich w do systematyzowania informacji o naszej ojczyźnie oraz dzielenia się nimi na forum grupy.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Kto czyta książki, żyje podwójnie


23 kwietnia u Bystrzaków królowały książki. Nie ulega więc wątpliwości, iż tego dnia centrum naszych zainteresowań stał się proces tworzenia tych jakże ważnych dla rozwoju każdego człowieka skarbnic wiedzy. Bardzo ciekawą aktywnością, która niewątpliwie przyczyniła się do wyzwolenia u najmłodszych działań kreatywnych było tworzenie własnej książeczki o tematyce patriotycznej. Dzieci wczuły się bowiem w rolę autorów swoich własnych dzieł i projektowały ilustracje tematyczne według indywidualnych pomysłów. Kolejną częścią tego jakże ważnego dnia były również aktywności grupowe. Podczas wspólnych gier i zabaw, utrwalaliśmy bowiem wiadomości związane z fabułą czołowych pozycji z obszaru literatury dziecięcej. Był to czas pełen wrażeń i ekscytacji.

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Moja planeta jest całkiem nie z tej ziemi
Moja planeta nie ma ceny
Moja planeta jest rano niewyspana
Moja planeta jest tam gdzie Ty i mama

Chcąc utrwalać w świadomości najmłodszych nawyki proekologiczne oraz wzbudzać wśród nich odpowiedzialność za naszą planetę – 22 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto to niewątpliwie pozwoliło dzieciom na zgłębianie wiedzy dotyczącej dbania o środowisko oraz stało się okazją do utrwalania zachowań przyczyniających się do jego ochrony. Starszaki już od samego rana wykonywały pracę plastyczną obrazującą elementy, które wyróżniają Ziemię spośród innych planet Układu Słonecznego. Odbite dłonie najmłodszych, stały się zaś gestem współodpowiedzialności za kondycję miejsca, w którym mieszkamy oraz wierności i oddania planecie. Warto nadmienić, iż ważnym tematem tego dnia był również obszar związany z recyclingiem. Wspólnie utrwalaliśmy bowiem sposoby właściwej segregacji odpadów oraz poznawaliśmy ciekawe zastosowania surowców wtórnych. Czas ten niewątpliwie uwrażliwił wychowanków na potrzebę dbania o najbliższe otoczenie oraz środowisko naturalne, jak również stworzył przestrzeń do wspólnej zabawy ukierunkowanej na rozwój zachowań proekologicznych.

Kiermasz wielkanocny

Powitanie wiosny

Wiosno, wiosno nie zapomnij o nas!
Każda trawka chce być już zielona,
gdybyś zapomniała - inną drogą poszła,
zima by została mroźna!

Po długim oczekiwaniu, wspólnie z Bystrzakami przywitaliśmy wiosnę! Pani ta, przybyła do nas z zapachem wiosennych kwiatów oraz trzepotem powracających z ciepłych krajów ptaków. Nasze święto, rozpoczęło się od wykonania barwnych hiacyntów – które niewątpliwie są atrybutem powitanej pory roku. Ozdobiły one wnętrze naszej sali i jeszcze raz podkreśliły to, jak wiele w otaczającej nas przyrodzie zmienia się z nadejściem wiosny. Warto również nadmienić, iż podczas wspólnych rozmów i zabaw, usystematyzowaliśmy wiedzę zdobytą przez najmłodszych podczas indywidualnych obserwacji oraz zorganizowanego spaceru. Przyszła wiosna, to fakt! Starszaki bez problemu potrafiły wymienić wiele jej oznak w przyrodzie. Zwieńczeniem tego jakże ekscytującego dnia, były aktywności z tablicą multimedialną, które niewątpliwie wzbudziły wiele emocji u wychowanków. Czekamy na ciepłe powiewy wiosennego wietrzyku, który będzie sprzyjał dłuższym wyprawom oraz wspólnym zabawom na powietrzu.

Dzień Matematyki

Mając na uwadze fakt, iż w naszym przedszkolu dużą rolę przykładamy do rozwijania indywidualnych zainteresowań wychowanków, 12 marca swoje święto obchodziła "królowa nauk"- MATEMATYKA. Tego dnia, najmłodsi mogli brać udział w wielu aktywnościach, których celem nadrzędnym było rozwijanie kompetencji matematycznych. Bystrzaki, chcąc celebrować te ważne momenty, od samego rana pracowały nad wykonaniem tematycznych plakatów, które stały się częścią dekoracji sali. Warto nadmienić, iż dzięki zorganizowanym kącikom, wspólnie poznawaliśmy rozmaite odsłony matematyki (np. mozaiki z figur geometrycznych, tangram, sklep, wagi, mierzenie, zegary, itp.) Naszą uwagę na długo zaabsorbowały także różnorodne gry matematyczne. Było ciekawie i intensywnie. Bez wątpienia, czas spędzony w ten sposób, wzbogaci wiedzę najmłodszych i zachęci ich do dalszego rozwijania kompetencji matematycznych w przyszłości.

Dzień Kobiet

"Dzień kobiet! Dzień kobiet!
Niech każdy się dowie,
Że dzisiaj święto dziewczynek!
Uśmiechy są dla nich
Zabawa i taniec
Piosenka z radia popłynie"


Każda kobieta jest wyjątkowa! Mając na uwadze tę jakże aktualną prawdę, 8 marca świętowaliśmy w grupie Bystrzaków Dzień Kobiet. Czas ten stał się świętną okazją do obdarowania naszych małych kobietek drobnymi upominkami oraz złożenia im życzeń. Chłopcy wraz z rodzicami bardzo się postarali. Z wielką klasą rozdawali swoim koleżankom kwiatuszki oraz prezenciki. Każde dziecko zabrało zaś z przedszkola serduszko dla mamy wykonanie z masy solnej. Był to niewątpliwie wyjątkowy dzień, który na długo zapisze się w naszej pamięci.

Dzień Dinozaura

26 lutego w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Dinozaura. Ten szczególny czas, stworzył dla najmłodszych przestrzeń do podróży w głąb zamierzchłych czasów oraz bliższego wgłębienia się w tajemnice, jakie kryją te niezwykłe stworzenia. Podczas wspólnych zabaw oraz zajęć, utrwalaliśmy nazwy najbardziej znanych dinozaurów oraz ich główne cechy. Warto dodać, iż królującymi wśród dzieci rodzajami były przede wszystkim tyranozaury, spinozaury, pterodaktyle, triceratopsy, stegozaury oraz brachiozaury. Stworzyliśmy wspólnie dużą makietę szkieletu dinozaura oraz „skamieliny”, w których zachowały się ślady sylwetek „figurkowych” dinozaurów. Zabawie nie było końca, a temat dinozaurów bez wątpienia przypadł najmłodszym do gustu - czego dowód stanowi załączona fotorelacja.

Dzień Kota

U Bystrzaków nie brakuje wrażeń, zaś szacunek i miłość do zwierząt pielęgnowana jest z dużym zaangażowaniem i starannością. Chcąc podkreślić ogromną sympatię najmłodszych do zwierząt domowych, w naszym w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. Data ta, stała się dla dzieci świetną okazją do wzbogacania ich wiedzy na temat tych jakże milutkich zwierzątek na różnorodne sposoby. Poznawaliśmy cechy charakterystyczne kotów, ich przyzwyczajenia oraz sposoby pielęgnacji. Nasz czas w przedszkolu urozmaiciły także aktywności multimedialne o „kociej” tematyce. Efektem finalnym stała się zaś praca plastyczno-konstrukcyjna „Mój kotek” którą dzieci wykonały z wielkim zaangażowaniem i radością. Kto wie? Może dzień ten sprawi, że w domach naszych przedszkolaków zamieszkają nowi, puchaci lokatorzy? Mocno trzymamy za to kciuki!

Tłusty czwartek

„Był sobie pączek co nie miał rączek…”

11 lutego 2021 r obchodziliśmy w przedszkolu Tłusty Czwartek. To bardzo lubiany przez dzieci dzień. Tak, jak każe tradycja każdy w ten dzień powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu.

Każdy ma swój ulubiony sposób na pochłonięcie tego smakołyka. Jedni najpierw zlizują cukier puder, inni pożerają pączka niczym „pączkowy potwór”, jeszcze inni wydłubują palcem marmoladę, ale przecież każdy sposób jest dobry na tak smakowity kąsek.

Walentynki

Walentynki to niewątpliwie czas, który przypomina nam o ogromnej roli miłości oraz przyjaźni w życiu każdego człowieka. Tegoroczne święto, choć nie tak spektakularne jak do tej pory, przebiegło u Bystrzaków w bardzo miłej i życzliwej atmosferze. Mimo nieobecności dużej liczby wychowanków, tego dnia udało nam się wykonać kartki walentynkowe dla najbliższych. Dzieci włożyły w nie wiele pracy oraz zaangażowania przez, co stały się one jeszcze bardziej wyjątkowe.

Tydzień Bajek Polskich u Bystrzaków

U Bystrzaków znowu się dzieje! Udział w tegorocznej edycji projektu "Tydzień Bajek Polskich" pozwolił najmłodszym na nowo rozbudzić w sobie miłość do niezapomnianych bajek lub dopiero je poznać. Podczas poświęconego na tę inicjatywę czasu, mieliśmy szansę obejrzeć oraz porozmawiać o losach "Bolka i Lolka" "Reksia', "Baltazara Gąbki" oraz "Misia Kudłatka". Był to niewątpliwie bardzo wartościowy czas, który będziemy dobrze wspominać, a pamiątką naszej wspólnej podróż stanie się wspólnie napisany list.

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień wyjątkowy, często wyczekiwany przez wiele tygodni i celebrowany z wielką ochotą. Jest on atrakcją bardzo lubianą i dostarczającą dzieciom wiele frajdy i pozytywnych doznań. Tego roku w grupie Bystrzaków nic się nie zmieniło. Najstarsze przedszkolaki już od rana zachwycały wszystkich różnorodnością kostiumów i karnawałowych atrybutów. Wszechobecna muzyka zachęcała do tańców i swawoli. Miłym zaskoczeniem dla dzieci była wizyta Biedroneczek😊. Dzień ten na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Dzień Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka stało się dla Bystrzaków wspaniałą okazją do podziękowania dziadkom za ich trud oraz zaangażowanie w wychowanie swoich wnucząt. Najmłodsi włożyli bowiem wiele wysiłku w przygotowanie własnoręcznie wykonanych upominków - czerwonych serc na stojaczku. Każda praca miała symbolizować wielką miłość, jaką dzieci darzą swoje babcie i dziadków. Warto zaznaczyć,iż również zajęcia z kodowania zostały tego dnia dedykowane tym jakże ważnym osobom, a ich efektem stały się wspólnie zakodowane życzenia.

Dzień Bałwana

Z okazji Dnia Bałwana, który świętowaliśmy 18 stycznia w naszym przedszkolu, grupa Starszaków postanowiła udać się na świeże powietrze, aby tam oddać się zimowym szaleństwom na śniegu. Tego dnia, wyobraźnia najmłodszych nie znała granic, a miękki biały puch sprawił, iż na szkolnym boisku powstały fantazyjne bryły, wielkie kule śnieżne oraz bałwany i bałwanki. Zimowa aura, sprzyjała także swawolom na śniegu oraz wspólnym zabawom. Efektem wyjścia na zewnątrz stały się również pejzaże zimowe, które najmłodsi wykonali przy użyciu pasty do zębów.

Świąteczne zajęcia z kodowania u Bystrzaków

Podczas kolejnych zajęć z kodowania u Starszaķów, rozwijaliśmy kompetencje informatyczne oraz umiejętność kodowania i dekodowania informacji. Pomocnym narzędziem do tego rodzaju aktywność byly zabawy o tematyce bożonarodzeniowej, których dostarczył nam "Multimedialny kalendarz adwentowy". Dzieci były zachwycone i bardzo zaangażowane, a efektem ich działań stały się rozwiązane zadania i zgodna współpraca.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką” - czytamy z klanem Brueghlów

Bystrzaki bez wątpienia kochają kontakt ze sztuką! Świadczy o tym ich chętne uczestnictwo w zabawach angażujących malarstwo różnorodnych artystów. Tego dnia, podczas wspólnych aktywności, korzystaliśmy jednak ze zbioru 10 plansz z XVI-wiecznymi obrazami flamandzkich/niderlandzkich malarzy. Mowa o Pieterze Brueghelu Starszym oraz Młodszym. Malarstwo klanu Brueghlów (zwłaszcza "Starszego" - ojca, oraz "Młodszego" - syna) jest przez wielu ilustratorów wymieniane jako inspiracja i wzór w tworzeniu ilustracji do książek dziecięcych. Starszakom również przypadły one do gustu i zachęciły ich do różnorodnych zabaw twórczych.

Warsztaty świąteczne u Bystrzaków

Przed świętami u Bystrzaków dużo się działo. Najmłodsi włożyli bowiem wiele trudu i zaangażowania w przygotowanie bożonarodzeniowych i zimowych upominków. Naszą pracę rozpoczęliśmy od wykonania "Świątecznych skrzatów" i "Szyszkowych choineczek". Kolejnym dziełem starszaķów stały się zaś magnesy na lodówkę w kształcie ozdób choinkowych oraz "Zimowe magiczne kule". Podczas wszystkich tych jakże kreatywnych aktywności, towarzyszyły nam dźwięki polskich kolęd oraz atmosfera pełna ciepła i bliskości. Bez wątpienia, wykonane przez dzieci ozdoby przez długi czas będą przypominać o tym jak piękny i ważny był to czas.

Warsztaty świąteczne u Bystrzaków

Przed świętami u Bystrzaków dużo się działo. Najmłodsi włożyli bowiem wiele trudu i zaangażowania w przygotowanie bożonarodzeniowych i zimowych upominków. Naszą pracę rozpoczęliśmy od wykonania "Świątecznych skrzatów" i "Szyszkowych choineczek". Kolejnym dziełem starszaķów stały się zaś magnesy na lodówkę w kształcie ozdób choinkowych oraz "Zimowe magiczne kule". Podczas wszystkich tych jakże kreatywnych aktywności, towarzyszyły nam dźwięki polskich kolęd oraz atmosfera pełna ciepła i bliskości. Bez wątpienia, wykonane przez dzieci ozdoby przez długi czas będą przypominać o tym jak piękny i ważny był to czas.

Święta pachną pierniczkami

Jak co roku w przedświątecznym ferworze, grupa Bystrzaków chętnie zaangażowała się we wspólne zdobienie pierniczków. Całą salę ogarnęła praca twórcza, której efektem stały się niepowtarzalne słodkości. Najmłodsi zabrali swoje arcydzieła do domu, aby już na dobre rozpalić magię świąt w swoich rodzinach i zdegustować ciasteczka, w których wykonanie włożyli tak wiele staranności i wysiłku.

Wspólne ubieranie choinki

"Stała pod śniegiem panna zielona
Nikt prócz zająca nie kochał jej
Nadeszły święta i przyszła do nas
Pachnący gościu, prosimy wejdź"

Słowa tej jakże pięknej piosenki świątecznej od lat przypominają nam o niezwykłej roli choinki w celebrowaniu świąt Bożego Narodzenia. Mając na uwadze tę jakże ważną tradycję, grupa Bystrzaków z chęcią udekorowała drzewko w sali i przy okazji poczuła wszechobecną magię świąt. Najmłodsi nie kryli swojego zachwytu na widok migoczących światełek i błyszczących ozdób. Był to czas wyjątkowy, który niewątpliwie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Świąteczna Paczka

Pomimo pandemii po raz trzeci zorganizowaliśmy akcję pomocy osobom potrzebującym z naszej miejscowości przeprowadzając zbiórkę żywności oraz środków czystości. Nasi uczniowie, przedszkolaki, ich rodzice, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół jak zwykle nie zawiedli. Wielkimi paczkami obdarowano 6 rodzin i osób samotnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dobre serce!

Cieszymy się, że wywołaliśmy uśmiech na czyjejś twarzy!

Dzień Guzika

Podczas wspólnego świętowania Dnia Guzika, grupa Starszaķów przypomniała sobie wiele zastosowań tego jakże prostego i znanego przedmiotu. Podczas plastycznych wariacji z cyfrą 8, wykorzystaliśmy bowiem guziczki, jako dodatek dekoracyjny. Wiele radości i frajdy, sprawiły nam również zabawy angażujące elementy przeliczania oraz tworzenia guzikowych zbiorów. Tego dnia, ćwiczyły również nasze paluszki. Zorganizowaliśmy bowiem turniej nawlekania guzików oraz aktywności manualne z zabawką "Bączek". Wiemy jedno - guziki to niewątpliwie niezwykle inspirujące przedmioty

Zajęcia z kodowania u Bystrzaków

Kodujemy, kodujemy cudne wieże budujemy! Podczas kolejnych zajęć z kodowania, wpadliśmy w wir kreowania "kubeczkowych" wież. Szaleństwo twórcze nie miało końca, a siła dziecięcej wyobraźni i kreatywności osiągnęła kolejny wymiar. Dumą wspólnych zabaw, stał się również "kubeczkowy" renifer, którego stworzyliśmy biorąc pod uwagę symetrię. Nasze dzieła oraz poniesiony przy ich tworzeniu trud można podziwiać na dołączonych fotografiach

Mikołaj odwiedza przedszkole

Jak każdego roku, progi naszego przedszkola odwiedził niezwykły gość - wyczekiwany przez najmłodszych Mikołaj. Dzień ten już od samego ranka zapowiadał się niezwykle ciekawie i magicznie, czego wyrazem stały się fantazyjne stroje oraz czapki mikołajkowe założone przez dzieci. Choć atmosfera oczekiwania i podniecenia dawała o sobie znać, Starszaki z ogromnym entuzjazmem i ciekawością podeszły do poznania historii życia Świętego Mikołaja - wykorzystując przygotowany film oraz historyjkę obrazkową. Kolejną częścią naszych wspólnych zabaw była zaś podróż do fabryki zabawek oraz wspólne klasyfikowanie mikołajkowych atrybutów. Spontaniczną decyzją dziec, stało się także wykonanie pamiątkowej książeczki z laurkami dla niezwykłego gościa. W ferworze pracy, zaskoczyło nas jednak pukanie do drzwi. Dźwięk ten oznaczał tylko jedno! Mikołaj się zbliża! Mieliśmy rację, kiedy w drzwiach sali pojawił się brodaty przybysz. Bystrzaki przywitały go śpiewem piosenek oraz uśmiechami od ucha do ucha. Był to niewątpliwie czas pełen życzliwości i dziecięcej radości, a Mikołaj obiecał, że na pewno odwiedzi nas w przyszłym roku.

Andrzejki

Andrzejki to idealny czas, aby dać się porwać w wir zabawy, tańców i szaleństw. Aurę tego jakże emocjonującego wydarzenia poczuły niewątpliwie ciekawe świata starszaki. W toku wspólnych zabaw z muzyką oraz niezwykle kreatywnych tańców z kolegami, udało nam się poznać wieje andrzejkowych zwyczajów , które wzbudziły dużo radości oraz emocji u najmłodszych. Dzięki wspaniałomyślności naszych kochanych rodziców, mogliśmy także udać się na pyszny poczęstunek i troszkę się ochłodzić. Zabawie i dziecięcej radości nie było końca, czego fragmenty udało się uwiecznić na fotografiach. To była niewątpliwie wspaniała inicjatywa, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zajęcia rytmiczne w nowej sali

Czym jest rytmika?

"Pod pojęciem rytmika należy rozumieć metodę wychowania muzycznego dzieci, która została stworzona przez E. Jaquesa-Dalcroze`a. Łączy ona w sobie taniec, śpiew, muzykę, grę na instrumentach, improwizację instrumentalną i ruchową. Dzieci odtwarzają przebieg muzyczny utworu za pomocą ruchów ciała. Ma to na celu wychowanie ogólne, rozwijające dziecko pod względem muzycznym, ale jednocześnie spełniające jego potrzebę ruchu i aktywności." Niewątpliwie, rozwijaniu wyżej wymienionych umiejętności pomoże piękna i przestronna mini sala gimnastyczna, która jakiś czas temu została zaaranżowana w naszej placówce .

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy Miś - ta miękka, milutka i wesoła maskotka to niewątpliwie jedna z najbardziej pożądanych zabawek dzieci każdej generacji. Pewnie niejednego nurtuje pytania, jak to się dzieje, że miś nigdy nie wychodzi z mody? Ten wierny przyjaciel, dzieli bowiem z najmłodszymi każdą chwilę radości, zabawy, ale również smutku. Jest z nimi kiedy przychodzą na świat oraz dorastają. Nigdy się nie gniewa i zawsze cierpliwie słucha. Z tego właśnie powodu jest on obecny w życiu każdego dziecka i 25 listopada obchodzimy w przedszkolu jego święto. Grupa Bystrzaków, również postanowiła w swoich zabawach i aktywnościach uczcić pamięć tego jakże ważnego bohatera. Te niezapomniane momenty zostały zaś uwiecznione na załączonych fotografiach.

Dzień Kredki

"Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie,
Kolorowe kredki kiedy je poproszę,

Namalują wszystko to co chcę"

Każdy z nas z dużym sentymentem oraz uśmiecham na ustach wraca do słów tej jakże znanej i lubianej piosenki. Bystrzaki, chcąc więc podkreślić rolę barwnej kredki w rozwoju dziecka, dały się porwać w wir twórczych, kreatywnych oraz poznawczych zabaw "kredkowych". Nasze poczynania uwiecznione zostały na dołączonych fotografiach. Nie da się ukryć, działo się dużo !

Dzień Jeża

Jesienna aura to niewątpliwie czas do świętowania i celebrowania ważnych momentów. Taką okazją stał się dla Bystrzaków "Dzień Jeża". Ta niezwykła okazja, stworzyła bowiem przestrzeń do aktywności twórczej u najmłodszych oraz wspólnych rozważań związanych z bytowaniem głównego bohatera dnia. Dzieci z dumą prezentowały swoje fantazyjne jeżyki, a wspólnej zabawie nie było końca. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tego rodzaju wydarzenie.

Święto Niepodległości u Bystrzaków

Poczucie przynależności narodowej i potrzeba pielęgnowania dziedzictwa kulturowego kraju to jede z głównych komponentów budujących tożsamość każdej jednostki. Mając na uwadze ten jakże ważny aspekt wychowania przedszkolnego, Bystrzaki tematykę związana z krajem ojczystym poruszały przez cały tydzień. Nasze wspólne refleksje, dotyczące roli patriotyzmu w życiu człowieka rozpoczęliśmy od wykonania makiety godła oraz flagi Polski. Aktywności tej, towarzyszyły zaś melodie najważniejszych pieśni patriotycznych oraz wspólna nauka "Mazurka Dąbrowskiego". Chcąc zarazić najmłodszych miłością do piękna Polski, każdego dnia poznawaliśmy treść najważniejszych narodowych legend: "Wars i Sawa" "O Smoku Wawelskim" oraz "O Lechu, Czechu i Rusie". Tematyka znanych Polaków również nie była nam obca. Podczas wspólnych zabaw poznaliśmy bowiem sylwetkę Józefa Piłsudskiego oraz Fryderyka Chopina. Apogeum naszych patriotycznych refleksji stało się zaś uroczyste odśpiewanie hymnu w łączności internetowej ze szkołą. Czas ten niewątpliwie na długi pozostanie w naszej pamięci.

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada w grupie Bystrzaków świętowaliśmy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia, przedszkolaki przybyły do placówki przebrane za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Atmosfera w sali była niezwykła i magiczna. Dzieci chętnie wzięły udział w "quizie" wiedzy o ulubionych baśniach oraz malowaly farbami najbliższe im postaci z bajek. Zabawie nie było końca, a zwieńczeniem tegoż jakże emocjonującego dnia była projekcja baśni "Kopciuszek" oraz krótkie przedstawienie "Trzy świnki " z wykorzystaniem teatrzyku KAMISHIBAI.

Międzynarodowa akcja "Przerwa na czytanie " u Bystrzaków

20 października grupa Bystrzaków wzięła udział w międzynarodowej edycji akcji „Przerwa na czytanie”. Mimo, iż z powodu restrykcji sanitarnych nie było możliwości zaproszenia do sali przedszkolnej gościa specjalnego, najmłodsi chętnie włączyli się w tego rodzaju inicjatywę i przyczynili się do ustanowienia kolejnego rekordu w czytaniu na przerwie. Tego dnia, postanowiliśmy wysłuchać „Bajki o pszczółce” autorstwa M. Molickiej. Lektura ta niewątpliwie przyczyniła się do ugruntowania w świadomości przedszkolaków potrzeby poznawania swoich mocnych stron oraz ogromnej roli wiary we własne siły w codziennej drodze prowadzącej do spełniania osobistych marzeń. Bystrzaki miały również możliwość zaprezentowania tytułów swoich ulubionych książeczek oraz wymiany poglądów dotyczących ich treści.

"Zabawa sztuką" - Jackson Pollock

W ramach projektu "Zabawa sztuką" Bystrzaki wykonywały pracę plastyczną inspirowaną twórczością Jacksona Pollocka. Efekty naszej wspólnej aktywności oraz zajęcia poświęcone dorobkowi tego niezwykłego twórcy, można podziwiać na dołączonych fotografiach.

Dzień Listonosza

Podczas świętowania Dnia Listonosza wspólnie z najmłodszymi zgłębialiśmy wiedzę dotyczącą charakterystycznych cech tejże profesji oraz zakresu obowiązków poczty. Wielką niespodzianką dla Bystrzaków była niewątpliwie obecność w sali czerwonej skrzynki pocztowej, która zaskoczyła dzieci swoją „matematyczną” zawartością. Finalną częścią naszego wspólnego świętowania stało się zaś wykonywanie karty pracy utrwalającej kierunki oraz doskonalącej orientację w przestrzeni. Z wielką ciekawością czekamy na moment, w którym będziemy mogli osobiście odwiedzić Urząd pocztowy w naszej miejscowości.

Dzień Mycia Rąk

15 października grupa Bystrzaków postanowiła włączyć się w obchodzony na całym świecie Dzień Mycia Rąk. Akcja ta została zainicjowana przez UNICEF w celu zwrócenia uwagi ludzi na ogromną wagę dbania o higienę dłoni każdego dnia. W obecnych czasach, tematyka ta ma dla nas jeszcze większe znaczenie ze względu na utrzymującą się sytuację epidemiczną. Chcąc więc utrwalić w świadomości przedszkolaków kluczowy nawyk dbania o czystość rąk, z ochotą wzieliśmy udział w tym jakże ważnym przedsięwzięciu.

Święto Komisji Edukacji Narodowej

14 października w grupie Bystrzaków świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. To jakże ważne wydarzenie, rozpoczęliśmy od obejrzenia w formie multimedialnej uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów szkoły. Podczas zajęć wychowawczych w sali, odkrywaliśmy również możliwości kolorowanek 3D oraz aplikacji Quiver. Ciekawą częścią dnia stało się także poznawanie fabuły „Legendy o Smoku Wawelskim”. Zwieńczeniem wspólnie spędzonego czasu stała się zaś swobodna zabawa inspirowana pomysłami najmłodszych.

CodeWeek czyli Europejski Tydzień Kodowania 2020

Mając na uwadze fakt, iż umiejętność kodowania i dekodowania informacji stanowi jedną z kluczowych cech umożliwiających sprawne funkcjonowanie w obecnych czas, nasze przedszkolaki z wielką radością i ciekawością wzięły udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Głównym celem organizowanych w tym czasie zabaw było zachęcanie najmłodszych do aktywności intelektualnej skierowanej na transpozycję kanałów odbierania i przekazywania informacji. Mieliśmy bowiem okazję bawić się z matą do kodowania, odkrywać tajniki SUDOKU, samodzielnie kodować informacje oraz łamać różnorodne szyfry. Był to niewątpliwie bardzo wzbogacający czas, a efekty naszych wspólnych poczynań można podziwiać na dodanych fotografiach.

Święto Drzewa

Mając na uwadze fakt, iż kształtowanie u najmłodszych świadomości ekologicznej jest jednym z głównych obszarów ujętych w programie wychowania przedszkolnego 11 października obchodziliśmy „Święto Drzewa”. Podczas wspólnych zabaw i aktywności celebrujących to ważne wydarzenie, Bystrzaki zgłębiały wiedzę dotyczącą ogromnej roli drzew w życiu człowieka, a także utrwalały ich różnorodne gatunki – ze szczególnym uwzględnieniem owoców oraz liści. Ten niezwykły dzień rozpoczęliśmy od zabaw na macie do kodowania, których efektem stała się kolorowa makieta drzewa oraz „Teleturniej wiedzy przyrodniczej”. Wielkim osiągnięciem Starszaków stały się także wspaniałe prace wykonywane techniką wydrapywanki. Warto nadmienić, iż dzięki tym cudownym i kreatywnym wytworom, na moment mogliśmy się przenieść do magicznego i kolorowego lasu.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką” oczami Bystrzaków

Mając na uwadze fakt, iż kontakt z twórczością znamienitych artystów stanowi jeden z głównych filarów włączania najmłodszych w świat wartości estetycznych i kulturalnych Bystrzaki chętnie podjęły jedno z zadań ujętych w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Zabawa sztuką”. Naszą inspiracją stał się dorobek Giuseppe Arcimboldo oraz jego niekonwencjonalne malarstwo portretowe. Starszaki miały szansę podziwiać te niezwykłe obrazy w formie multimedialnej, jak również brać udział w dyskusji dotyczącej ich specyfiki. Tego rodzaju wstęp, stał się niewątpliwie cudownym bodźcem do podjęcia indywidualnej pracy artystycznej. Dzieci tworzyły bowiem swoje własne kompozycje przy dźwiękach utworów muzyki klasycznej. Aspekt ten bez wątpienia przyczynił się do jeszcze bliższego obcowania ze sztuką w różnorodnych jej dziedzinach. Wiemy jedno - z niecierpliwością czekamy na więcej!;)

Projekt edukacyjny "Zabawa sztuką "

Grupę Bystrzaków na dobre ogarnęła wena twórcza. Tym razem, zgłębialiśmy jednak wiedzę dotyczącą dorobku artystycznego Pieta Mondriana oraz jego zamiłowania do geometrycznych wzorów i kontrastujących barw. Efektem tejże niezwykłej podróży, stały się zaś wspaniale prace najmłodszych, które robią niezwykłe wrażenie oraz zachwycają kreatywnością i oryginalnością.

Zajęcia z kodowania u Bystrzaków

Umiejętność kodowania i dekodowania informacji to jedna z głównych cech, która umożliwia sprawne funkcjonowanie w obecnych czasach. Przy tego rodzaju refleksji, warto jednak zaznaczyć, iż zdolność ta rozwija się już od najmłodszych lat, a ciągłe jej usprawnianie powoduje, iż najmłodsi zyskują większą pewność siebie oraz poczucie własnej skuteczności. Dzięki inicjatywie w postaci projektu "Nowe miejsce dla przedszkolaków z gminy Uście Gorlickie" dzieci z naszej placówki mogą korzystać z tego rodzaju zajęć i rozszerzać zdobyte wcześniej wiadomości.

Dzień Chłopaka u Bystrzaków

W grupie starszaków uwielbiamy celebrować ważne momenty. Z tego właśnie powodu 30 września obchodziliśmy wspólnie Dzień Chłopaka. Męski pierwiastek grupy Bystrzaków już od rana nie mógł powstrzymać ekscytacji oraz ogromnej ciekawości przed tym, co wydarzy się już niebawem. Dziewczynki chcąc uczcić ten jakże ważny dzień, złożyły swoim kolegom życzenia przepełnione wzajemną życzliwością oraz sympatią. Każdy „rodzynek” otrzymał także pamiątkowy medal „Super chłopaka” oraz drobny upominek. Na ustach każdego dziecka gościł tego dnia ogromny uśmiech. Z niecierpliwością czekamy więc na Dzień Kobiet!;)

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Bystrzaki nigdy się nie nudzą! Trzymając się tejże zasady, 24 września braliśmy udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Nasz gość specjalny – Pani Ola uraczyła nas lekturą bajki terapeutycznej M. Molickiej „Bajka o pajączku. Dzięki tego rodzaju aktywności, starszaki miały szansę na współodczuwanie emocji piętnowanego pajączka oraz ocenę postaw jakimi charakteryzowali się jego koledzy oraz najbliżsi. Dzień ten był dla nas bardzo wartościowy, stworzył bowiem przestrzeń do treningu zachowań empatycznych, kształtowania szacunku, akceptacji względem różnic u najmłodszych oraz tolerancji wobec odmienności.

Pierwszy Dzień Kalendarzowej Jesieni

23 września, świętowaliśmy w grupie Bystrzaków Pierwszy Dzień Kalendarzowej Jesieni. Uroczystość ta, nie byłaby jednak taka sama bez wizyty gościa specjalnego – Pani Jesieni, która przyniosła do naszej sali dwa cudowne kosze z warzywami i owocami. Zerówkowicze, mogli więc utrwalać nazwy darów jesieni poprzez stymulację polisensoryczną. Krótka pogawędka z gościem, stała się również inspiracją do dalszej pracy twórczej. Bystrzaki wykonały bowiem piękną makietę grządek, na której umieściły potem własnoręcznie wykonane marchewki oraz kapusty. Dzień ten niewątpliwie pozostanie na długo w naszej pamięci.

rytmika.mp4

Rytmika na świeżym powietrzu

Korzystając z ostatnich dni kalendarzowego lata, Bystrzaki postanowiły połączyć aktywność ruchową z czasem spędzonym na świeżym powietrzu. Dzięki otwartości naszej pani Asi, wesołe pląsy i ćwiczenia rytmiczne zyskały nowy – nieco inny niż do tej pory wymiar. Bez wątpienia, dzieci przestała ograniczać przestrzeń sali przedszkolnej, zwiększył się przez to wachlarz możliwości na wyrażenie siebie oraz własne ekspresję ruchową i muzyczną. Udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym, a ogromne zaangażowanie przedszkolaków w zajęcia mogli podziwiać okoliczni spacerowicze;).

Dzień Przedszkolaka

Okres przedszkola to niewątpliwie bardzo ważny czas dla każdego dziecka. Mając na uwadze tego rodzaju myśl, 21 września obchodziliśmy w grupie Bystrzaków Dzień Przedszkolaka. Nasze wspólne świętowanie, rozpoczęliśmy od wykonania kolorowych medali, które miały być symbolem ogromnej wartości każdego dziecka oraz ukoronowaniem kluczowej roli dzieciństwa w życiu każdego człowieka. Po twórczej pracy indywidualnej, nadszedł czas na aktywności z kolegami, które zakończyły się na przedszkolnym palcu zabaw. Dzień ten upłynął nam w bardzo miłej i życzliwej atmosferze.

Dzień Kropki u Bystrzaków

Kierując się przekonaniem, iż „zerówkowicze” nigdy się nie nudzą, 15 września świętowaliśmy w grupie starszaków Dzień Kropki. Naszą wspólną przygodę ze światem barw i kształtów, rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiej animacji „The Dot – Kropka” , która ukazała nam ogromną wartość wiary we własne siły oraz niezwykłą moc barwnej kropki. Był to jednak dopiero początek wspólnej zabawy. Tego rodzaju aktywność, stała się bowiem dla dzieci inspiracją do wykonania pracy plastycznej – autorskich mandali z wykorzystaniem techniki stemplowania patyczkiem do uszów i farbą plakatową. Po wykonaniu „małych dzieł” malarskich, przeszliśmy do zabawy z matą do kodowania, na której Bystrzaki odkrywały różnorodne kształty zaszyfrowane za pomocą kolorowych kropek. Wszelkie doświadczenia zdobyte tego dnia, niewątpliwie pozostaną na długo w naszej pamięci.

Wizyta Pana policjanta

W poniedziałkowy poranek (14.09), nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – Pan policjant. Tego rodzaju wizyta, stała się zatem okazją do powtórzenia i utrwalenia przez Bystrzaków podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym. Dzieci miały również szansę praktycznego przećwiczenia schematu prawidłowego przejścia przez ulicę – z uwzględnieniem właściwych stron. Jedną z większych atrakcji była także możliwość obejrzenia radiowozu oraz wykonania przy nim pamiątkowego zdjęcia.

Bystrzaki łapią letnie promienie słońca

Korzystając z letniej pogody i cudownych warunków na zewnątrz, grupa Bystrzaków postanowiła sprawdzić, jakie zmiany nastąpiły w najbliższej okolicy. Nasz miły spacer, uprzyjemniały lekkie powiewy chłodnego wiatru oraz cichutki śpiew ptaków. Wszelkie tego rodzaju odgłosy były również bez wątpienia okazją do cudownego relaksu oraz zachęta do uważniejszego wsłuchiwania się w „dźwięki przyrody”. Finalnie, nasza wyprawa zakończyła się na przedszkolnym placu zabaw, gdzie swawolom nie było końca.

Ponownie się witamy

Po wielu miesiącach rozłąki, grupa Bystrzaków na nowo mogła się spotkać i wspólnie rozpocząć nowy rok przedszkolny 2020/2021. Pomimo tak długiej nieobecności oraz braku rodziców podczas pierwszego dnia po wakacjach, dzieci do placówki wróciły w bardzo dobrym nastroju oraz z ogromnymi pokładami energii. Między wspólną zabawą oraz rozmowami, znaleźliśmy jednak czas na doskonalenie umiejętności grafomotorycznych. Pamiętamy przecież, że za rok czeka nas szkoła;).